Şimdi Ara

Samsung C750 serisi 3D LCD Tv #offfsuz pufsuz KONU# (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.830
Cevap
13
Favori
95.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: franko

Sevgili dostlar bir sorum olacak...

Araç kameramla çektiğim MOV formatındaki video dosyalarını Samsung C750 hiç görmüyor. Versiyonla filan alakası olabilir mi? Nedendir?
    MPEG4 veya AVİ mi olması lazım illa?

C serisinin media playeri MOV oynatmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Kötü oldu bu...
  • quote:

Teşekkür ederim.

Kötü oldu bu...

Uzantiyi avi yapip deneyin
  • Yani dosya isminin sonuna "avi" yazıp öyle mi deneyeyim? Bu sefer de mov.avi filan olmaz mı?

Mov'ları oynatmak için ucuz ama iş görür bir "media player" tavsiyeniz olur mu?
  • Yani dosya isminin sonuna ".avi" mi yazayım? Bu sefer de mov.avi olmasın?

Movl'arı oynatabilecek ucuz ama iş görür bir "media player" tavsiyeniz olabilir mi?
  • Bir arıza nedeniyle 2-3 kez aynı mesaj gitmiş. Kusura bakmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franko -- 29 Mayıs 2014; 23:07:38 >
  • hayır, mov u avi yapin. spider.mov ise spider.avi olsun
  • Dosya uzantısı görünmüyor benim bilgisayarda. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi...

Dosya ismini "x.avi" olarak değiştirdim. Ama o hala mov olarak görünüyor. Kastettiğim buydu.

Sanırım dosya seçenekleriyle ilgili bir ayar yapmam lazım önce.
  • Resim burada:

http://www.dosya.tc/server30/R00Pgg/mov.JPG.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franko -- 30 Mayıs 2014; 7:42:29 >

• agtr A kullanıcısına yanıt
    agtr sağolasın. Dosya uzantısını avi'ye çevirdim. Mesele halloldu.
  • franko kullanıcısına yanıt
    slm dostlar,,,naber franko nasılsın,,cevap veremedim sorularına kusura bakma,,ceza yedik gene boşu boşuna..saolsun adminler alışkanlık yapmış basıyorlar cezayı..
  • erdos dostum sağolasın... Ceza yemene üzüldüm. Geçmiş olsun. Başka bir üzüntü olmasın da...

Beni sorarsan iyiyim. Aslında çok geride geçmiş olan bir konu olduğunu agtr'nin cevabından sonra hatırladığım bir problemim oldu.

Dosya adı değiştirme meselesi. Klasör seçeneklerinden bir ayar yaptım ve değiştirdim.

Arabaya yurtdışından getirttiğim bir ayna kamera takmıştım. Fakat çekimleri "mov" formatında.

Bizim C750 okumadı. Ama tabi zorla okuttuk.
  • franko kullanıcısına yanıt
    Cok şükür başka sıkıntımız yok,arada kaptırıyorlar cezayı,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese selamlar. foruma ve bu başlığa girmeyeli uzun zaman olmuştu. ben de 3 yıldır maşallah sorunsuz kullanıyorum. cidden de çok çok güzel bi tv :) yalnız bizim oğlan ayaklandığından beri, bir sıkıntımız baş gösterdi. tv, ayaklarının üzerinde, yere oldukça yakın olan tv ünitesinde duruyor. bizim elaman da gidip gidip bir sağa bir sola döndürmeyi çok seviyor. ama bunu yaparken bir gün üzerine düşecek diye de çok korkmaya başladık. acaba ayağının üzerindeyken sağa sola dönmesini engellemenin bir yolunu bilen-bulan var mı?

bir de tv'yi çektiğinde aşağı düşme riskini sıfırlamak adına, arkasındaki 4 tane vida deliklerinden ikisine takacağım birer kanca vida ve arkadaki duvara monte edeceğim kanca vidalar yoluyla tv'yi sabitlemeyi planlıyorum (duvardaki ve tv'deki kanca vidalar arasına birer kablo gererek). doğrudan duvara asmak istemiyorum zira kablo görüntüsünden hiç hoşlanmam. şuandaki haliyle etrafta tek bir kablo bile görünmüyor. duvara asarsam elektrik kablosu bir yandan, uydu ve dvd player kabloları bir yandan bir sürü çirkin kablo çıkacak ortaya. üstelik gördüğü her türlü kabloyu çekiştirmeyi görev bilen oğluma da yeni malzeme çıkacak :) merak ettiğim, acaba tv'nin arkasındaki vidalama yuvalarının ölçüsünü bilen var mıdır? eğer bu ölçüyü öğrenebilirsem, buna uygun iki tane arkası kancalı vida bulmak çok zor olmasa gerek.

tabi alternatif çözüm önerileri varsa buna da açığım :) şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler.

• Ben de bir şey sorayım...

Samsung telefonumdaki All Share özelliğini kullanarak, bir fotoğrafı anında C750'nin ekranında görebiliyorum.

Ama son günlerde yaşadığım Android sistem hataları yüzünden, Samsung'u terkedip, bu konudaki en sorunsuz telefon olarak bilinen LG'ye geçiyorum.

Peki LG telefon aldıktan sonra da bu All Share özelliğini kullanabilecek miyim? Samsung'un kendi ürünlerine koyduğu güzel bir özellikti doğrusu.

Google Play Store'dan indirilebilecek bir programla bu tv'de paylaşım işi LG telefonla da mümkün olabilir mi?
  • 3018 veya 318.1 versiyon firmware kullan var mı ? yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Ben de bir şey sorayım...

Samsung telefonumdaki All Share özelliğini kullanarak, bir fotoğrafı anında C750'nin ekranında görebiliyorum.

Ama son günlerde yaşadığım Android sistem hataları yüzünden, Samsung'u terkedip, bu konudaki en sorunsuz telefon olarak bilinen LG'ye geçiyorum.

Peki LG telefon aldıktan sonra da bu All Share özelliğini kullanabilecek miyim? Samsung'un kendi ürünlerine koyduğu güzel bir özellikti doğrusu.

Google Play Store'dan indirilebilecek bir programla bu tv'de paylaşım işi LG telefonla da mümkün olabilir mi?

Kablosuz olarak bağlanabiliyor musunuz? yoksa harici wifi adaptör ile mi?

Allshare özelliği tv'nin tek kullanmadığım özelliği, pc ile network bağlantısı gerekiyor diye biliyorum.

• LG G2'de herhangi bir resim veya videoyu açtığınızda, ekranın üstünde minik bir cep telefonu resmi ve üzerinde sağa doğru ok işareti olan bir ikon beliriyor.

Ona tıkladığınızda "Çalınacak cihazı seçin" ekranı geliyor ve iki seçenek sunuyor: 1) Telefonum 2) TV-46C750 (DLNA)

İkinciye tıklayınca fotoğraf ya da video C750'de görüntüleniyor.

Ama ben bundan başka bir de Çin'den aşağıdaki cihazı getirttim 40-45 TL.'ye. İkinci bir yöntem olarak onu da denedim:

http://www.buyincoins.com/item/39984.html#.VFJR5iLkd2M

Miracast Dongle diyorlar adına. Türkiye'de daha pahalı. Cihazı C750'nin arkasındaki hdmi'ye takıp, yanından çıkan kabloyu da güç desteği olarak aynı anda usb girişine bağlıyorsunuz. Tabi bu arada tv'de wireless bağlantınız olması lazım.

Google Play Store'da cihaza ait bir program var (EZCast adında), onu indirip telefona kuruyorsunuz.

Sonra kumandanın en üstündeki Source düğmesinden taktığınız Hdmi portunu bulup arayüzü tv'de açıyorsunuz. Ekrandaki şifreyi telefondaki programı açarak gerekli yere giriyorsunuz.

Telefondaki resim, videodan başka Web bağlantılarını da canlı yayın olarak ekranda görüntülüyorsunuz. 1-2 saniye gecikmeli olarak geliyor tv'ye ama idare ediyor. Birilerine büyük ekranda bir şeyler göstermek için lazım olabilir.

Telefondaki herşeyi (oyun v.s.) aynı anda tv ekranında görebilmek için "slimport" adındaki minik cihazdan almanız lazım. Ama onu uzun bir kablo ile cepten televizyona bağlamanız gerekiyor. Wireless'le alakası yok ve pratik değil.

• quote:

LG G2'de herhangi bir resim veya videoyu açtığınızda, ekranın üstünde minik bir cep telefonu resmi ve üzerinde sağa doğru ok işareti olan bir ikon beliriyor.

Ona tıkladığınızda "Çalınacak cihazı seçin" ekranı geliyor ve iki seçenek sunuyor: 1) Telefonum 2) TV-46C750 (DLNA)

İkinciye tıklayınca fotoğraf ya da video C750'de görüntüleniyor.

Ama ben bundan başka bir de Çin'den aşağıdaki cihazı getirttim 40-45 TL.'ye. İkinci bir yöntem olarak onu da denedim:

http://www.buyincoins.com/item/39984.html#.VFJR5iLkd2M

Miracast Dongle diyorlar adına. Türkiye'de daha pahalı. Cihazı C750'nin arkasındaki hdmi'ye takıp, yanından çıkan kabloyu da güç desteği olarak aynı anda usb girişine bağlıyorsunuz. Tabi bu arada tv'de wireless bağlantınız olması lazım.

Google Play Store'da cihaza ait bir program var (EZCast adında), onu indirip telefona kuruyorsunuz.

Sonra kumandanın en üstündeki Source düğmesinden taktığınız Hdmi portunu bulup arayüzü tv'de açıyorsunuz. Ekrandaki şifreyi telefondaki programı açarak gerekli yere giriyorsunuz.

Telefondaki resim, videodan başka Web bağlantılarını da canlı yayın olarak ekranda görüntülüyorsunuz. 1-2 saniye gecikmeli olarak geliyor tv'ye ama idare ediyor. Birilerine büyük ekranda bir şeyler göstermek için lazım olabilir.

Telefondaki herşeyi (oyun v.s.) aynı anda tv ekranında görebilmek için "slimport" adındaki minik cihazdan almanız lazım. Ama onu uzun bir kablo ile cepten televizyona bağlamanız gerekiyor. Wireless'le alakası yok ve pratik değil.

Çok ilginç, Tv'de dahili wifi olduğunu bilmiyordum. Onu koyan adam internet bağlantısı için de dahili wifi koyamamış mı onu ayrı satın alıyoruz?

Çok şaşırdım, tv'yi almadan önce de çok araştırmıştım ama bu kablosuz bağlantı özelliği hiç karşıma çıkmamıştı. miracasti zaten biliyorum.

Tv'den özel bir ayarı var mı? Aksam ben de deneyeyim...

• Ek olarak linkteki cihazı ben de denemiştim ve almaya niyetlenmiştim.

http://www.buyincoins.com/item/39984.html#.VFiVYvmsUiV

Tavsiye eder misiniz? Kullanışlı mı? Takılma, kesilme, çökme vs oluyor mu?

İnternet bağlantısını kablosuz klavye ve mouse ile telefonu bırakıp Tv'de kullanmak istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.