Şimdi Ara

SAMSUNG C7 [ANA KONU] (199. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.085
Cevap
54
Favori
281.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Merhabalar dostlar, C7 cihazı Android 7ö0 veya 6.0.1'e düşürebilen var mı ciddi batarya sorunları var, geceden sabaha %40 şarj bitiriyor
    İnternete "Galaxy C7 Downgrade" diye yazıp ararsanız birçok anlatım bulursunuz. Ancak 8.0'dan dönüş işlemi sıkıntılı biraz. Ben düşürdüm, sıkıntı olmadı ancak cihazı bootloopta kalan çok insan var.

Sizin sorununuz uygulama kaynaklı da olabilir. Pil kısmından bir bakın kullanıma, belki bir uygulama yemiştir. Görünmüyorsa önce format atmanızı tavsiye ederim (yedeklerinizi almayı unutmayın). Format genelde böyle sorunları çözüyor.

Yine de sürüm düşürme işlemi yapacaksanız size bu konuda verebileceğim tavsiyeler şunlar:
    1- Dosyalarınızın, belgelerinizin, uygulamalarınızın yedeğini mutlaka alın. Aksi hâlde düşürme sırasında silinirse geri getiremezsiniz.
    2- Düşürme işlemi sırasında sorun çıkarsa, cihazınız bootloop (sürekli C7 yazısında kalırsa) olursa telefonu recoveryden sıfırlayıp yeniden deneyin.
    3- Düşüreceğiniz yazılımın yanında son sürümü de indirin. Hiçbir şey işe yaramazsa yeniden son sürümü kurarsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zn_volkan

Merhabalar dostlar, C7 cihazı Android 7ö0 veya 6.0.1'e düşürebilen var mı ciddi batarya sorunları var, geceden sabaha %40 şarj bitiriyor
    Bahsettiniz şarj tüketimine sebep olan uygulama veya uygulamaları tespit ettiniz mi? Bunları tespit edin ve format atın bence.

Android 7'den sonra güncellemeleri PDP ile kapattım.

• Telefonda Gcam kullanan var mı varsa hangi sürüm ya da download linkini paylasabilir misiniz. İnternette söylenen bütün sürümleri denedim uygulama açılırken kapanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M540 -- 31 Aralık 2019; 18:40:14 >
  • camera2 api etkinleştirilmesi lazım. Root atıp denedim ama etkin yapamadım. Donanımsal yeterliği yok anlaşılan C7'nin. camera2 api açılmayınca da GCam'ler çalışmıyor. Yani olmuyor C7 için.

• Çok çok teşekkür ederim bunları dikkate alacağım, siz hangi linkten faydalandınız acaba özelden bir link paylaşabilir misiniz acaba? Tr sayfalardaki yöntemleri denedim ama isabet ettiremedim.

• zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    Her sitedeki aynı olan yöntemi denedim. 6.0.1'in son sürümünü indirdim, Odin'i indirdim, yedeklerimi aldım. Telefonumu download moda alıp Odin ile 6.0.1'i kurdum. Önce açılmadı. Sıfırladım, tekrar Odin ile yükledim ve sonrasında oldu. Ama 8.0 daha hoşuma gittiği için tekrardan 8.0'ı yükledim.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Download mode bende biraz farklı açılıyor, ses kısma home tuşlarına basılı tutarak cihazı laptopa bağlıyorum, download moda geçiyor ama sanırım laptopta bir eksiklik var odin hiç tepki vermiyor. Siz de karşılaştınız mı acaba böyle bir sorunla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 1 Ocak 2020; 14:7:13 >
  • android 8.0 sürümüne root atabilen var mı? Birkaç kere denedim yapamadım sizin yapabildiğiniz bir yöntem var ise yazabilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    Cihazı bağlamadan download moda alın. Ses kısma, güç ve ana ekran tuşuna aynı anda basılı tutacaksınız. Sonra bir ekran çıkacak uyarıyla. Tüm tuşlardan elinizi çekip ses yükseltme tuşuna basacaksınız, cihazınız download moduna girecek. Sonra bilgisayardan Odin'i açıp cihazı bağlayacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: M540

android 8.0 sürümüne root atabilen var mı? Birkaç kere denedim yapamadım sizin yapabildiğiniz bir yöntem var ise yazabilir misiniz?
    8.0 için yol yok maalesef. Xda'da root konuları var ama 6.0.1'in veya 7.0'in belirttikleri sürümü yüklü olması gerek. Sonrasında da güncelleme yapılmıyor root olduğu için. Twrp ile stok rom kurma yapılsa eski sürüme dönülür, root atılır, twrp kurulur ve son sürüm yüklenip yeniden root atılır ama geliştiricisi yok maalesef artık cihazımızın. Gerçi önceden de çok yoktu.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    8.0 ile artık download moda şu şekilde giriyor,

Cihaz kapalıyken ses kısma ve home tuşlarına basılı tutarak samsung yazısını gördüğünüzde usb ile bilgisayara bağlayarak download moda giriyor, bahsettiğiniz yöntem ile safe mod açılıyor,

sw check binary, boot vs hata aldım, U sürümü değiştiği için aldım bu hatayı.

• Merhaba, benim cihazda ekran parlaklığında kontrast sanırım çok yüksek bir şekilde renkler çok parlıyor. Hiçbir şekilde düzeltemedim. Var mı bir çözümü yada başına gelmiş olan ? Kırmızı renk bakarken çok göz yoruyor, aynı şekilde diğer renklerde.
  • St. Petersburg kullanıcısına yanıt
    Ayarlar - Ekran - Ekran modu kısmına girin, en üstteki seçeneği seçin. Herhalde sizde ikincisi seçili. Kontrastı ve renkleri arttırıyor o seçenek.

Yakın zamanda ekran değiştirdiniz mi

• @Smaug

O alandaki ayarlarda değişiklik yaptığımda hiçbir etki olmuyor ekran üzerinde.

@maksi09

Evet yakın zamanda ekran değiştirdim, takılan ekran kalitesiz olabilir mi ?
    Otomatik aydınlatmayı kapatın. Telofonu yeniden kapatıp açın

• Merhabalar bi tanıdığımın samsung c7 si var güncelleme gelmiş android 8 yapmışlar sonra yarısı ingilizce olmuş bunlarda telefoncuya vermiş telefoncu sanırım telefonu hard brick yapmış telefon full çince pin giriyorum açılması için resetliyor kendini recovery modede factory reset atıyorum E:failed to find/misc partiton hatası veriyor. download moda alıyorum rom atmak için birsürü rom denedim emmc write fail aboot diye hata veriyo.Ne yapmam gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legolas3869 -- 12 Şubat 2020; 16:41:45 >
  • legolas3869 L kullanıcısına yanıt
    Telefoncuya parasını vermesini söyleyin. Vermezse şikayet edin. Keşke ilk önce buraya yazsaydiniz ben de dosyaları vardı. Cihaz kapanmadan Türkçe oluyordu hardbrick olması imkansızdı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam tanıdığın telefonu onlar ilk bana söyleselerdi böyle hatayla karşılaşmazlardıda recovery moda girdim factory reset yapınca failed to find/misc partiton hatası veriyo sıfırlamıyor ne yapmamız lazım
  • legolas3869 L kullanıcısına yanıt
    Download moda girerse stok romu yükleyebilirsiniz. "Galaxy C7 stok rom yükleme" diye internette ararsanız çıkar. Sonrasında bu konudaki Türkçe yamayı indirip yüklersiniz onu da. Dosyaları hızlı indirirseniz 1 saat içinde hallolur.

• 
Sayfa: önceki 197198199200201
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.