Şimdi Ara

SAMSUNG C7 [ANA KONU] (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.085
Cevap
54
Favori
281.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

resimdeki kablo ile flasdisk i c7 de nasıl açabilirim, kabloyu telefona taktığımda hiç bir tepki vermiyor, kablomu bozuk telefon mu desteklemiyor? daha önce htc cihazımda kullanabiliyordum. Ayrıca usd mause u bu kabloya bağlayarak mause u kullanabilirmiyim c7 de, benim pc ye teamviewer ile bağlandığımda çok işime yarar

• 1907antikor kullanıcısına yanıt
    valla ben es dosya yöneticisiyle açabiliyorum.

klavye ve mouse takıp kullanmışlığım da var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dexmod_46 D kullanıcısına yanıt
    Format atmak çözüm olabiliyor.

Son sürüm yazılımı Smart Switch'ten veya Odin ile manuel olarak yükleyebilirsiniz. Son sürüm yarı İngilizce ama yine de çok daha iyi 6.0.1'den.

• 1907antikor kullanıcısına yanıt
    OTG kablonuz bozuktur hocam. Ben istediğim gibi rahatça kullanıyorum. Fare de bağladım, flaş bellek de.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim, sorunu çözdüm, iki gün önce yeni bir Gmail hesabı açmıştım onun senk ayarları felan herşey açık olduğu için tüketimi o yapıyormuş, o hesaptan çıkış yaptım sorun düzeldi. Bu arada Android 8 i merak ediyorum fakat bir türlü fırsat bulamadım, temiz bir güncelleme olsun istiyorum format atıp güncelleme yapacam ama bir dünya yedek almam gerek, bakalım bir fırsatta güncelleme yapacam
    Niye bir dünya yedek almak zorundasınız ki?

Smart Switch ile bir şey yapmanıza gerek kalmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Smart switch hakkında bir bilgim yok hocam, telefonumda uygulamalar var para kazandıran hepsinde açık hesaplarım var, bitcoin hesaplarım var, bunlara birşey olursa çok uğraşmam gerek, Android güncelleme işlerine önceden bayağı hakimdim odin ile veya ota guncellemelerinde format atıp yapardım, şimdi smart switch araştırayım bakim, bana yardımcı olacak makale paylaşabilirseniz sevinirim
    Hocam PC'ye Smart Switch yükleyin.

Yükledikten sonra programı açın.

Telefonunuzu PC'ye bağlamanızı isteyecektir.

Şarj kablonuzu kullanarak telefonu PC'ye bağlayın.

Program telefonunuzu gördükten sonra BACK UP butonuna basın.

10-15 dakika içinde telefonunuzda ne var ne yok yedeklenecektir. Rehber, galeri, uygulamalar, notlar, ayarlar hatta önceden kurduğunuz alarm bile yedeklenir.

Bunu yaptıktan sonra format atabilirsiniz.

Format attıktan sonra yine PC'den Smart Switch'i açın ve telefonu yine PC'ye bağlayın. Bağlantıdan sonra RESTORE yapın. İşte bu kadar.

Bu arada Google account ve Samsung account şifrenizi önceden bir yere kaydedin lazım olacaktır. Bunlar yoksa ki vardır ama yoksa da oluşturun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android 8.0'deki ingilzce sorunu için HALABTECH yamasını kullananlar dikkat etsin. Güç tasarrufu moduna alıp tekrar normale döndüğünüzde telefon tekrar ingilizce oluyor. Maalesef başıma geldi. Tema değişikliğinde de aynı durumun yaşandığı söyleniyor.
    Bu durumda yamayı silip tekrar yüklemek gerekiyor. Aşağıdaki adımları harfiyen uygularsanız yama siliniyor.

YAMAYI SİLME

1- Yama kurarken olduğu gibi telefonun USB Hata Ayıklaması açık olacak şekilde bilgisayara bağla

2- Windows 8 veya 10 kullanıyorsanız yamanın olduğu klasörün içinde boş bir alana SHIFT tuşuna basılı tutarak sağ tıklayın. Menüden PowerShell penceresini buradan açın tıklayın. (Windows 7 ve alt versiyon kullanıyorsanız arama kutusuna CMD yazıp MS-DOS komut istemini çalıştırın. Yamanın olduğu klasörün içine girin)

PowerShell'de de MS-DOS ta da aynı komutları kullanacağız

adb devices komutunu yazıp Enter'e basın

List of devices attached
    * daemon not running. starting it now on port 5037 *
    * daemon started successfully *

Bu adımdan sonra yukarıdaki gibi bir ekran gelecek

adb shell komutunu yazıp Enter'e basın

c71techn:/ $

Bu adımdan sonra yukarıdaki gibi bir yazı göreceksiniz. Yama dosyaları artık silinmeye hazır. Boşluklara dikkat ederek aşağıdaki komutu yazıp Enter'e basın

pm uninstall -k --user 0 jp.co.c_lis.ccl.morelocale

İşlem başarılı olduysa

c71techn:/ $ pm uninstall -k --user 0 jp.co.c_lis.ccl.morelocale
    Success
    c71techn:/ $

gibi bir ekran göreceksiniz. Aynı işlemi sırayla aşağıdaki komutları girerek uygulayın. Hata verirse komutu doğru yazıp yazmadığınızdan emin olun. Kopyalayıp MS DOS ekranına yapıştırabililirsiniz en hızlı ve garantili yöntem bu.

pm uninstall -k --user 0 SALMAN.android.incallui
    pm uninstall -k --user 0 SALMAN.settings
    pm uninstall -k --user 0 SALMAN.SecSetupWizard
    pm uninstall -k --user 0 SALMAN.phone
    pm uninstall -k --user 0 SALMAN.MtpApplication
    pm uninstall -k --user 0 SALMAN.messaging
    pm uninstall -k --user 0 SALMAN.documentsui
    pm uninstall -k --user 0 SALMAN.android.gsf
    pm uninstall -k --user 0 SALMAN.framework
    pm uninstall -k --user 0 SALMAN.systemui

YAMA telefondan tamamen silinmiş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 53*MURAT -- 1 Ocak 2019; 10:18:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 53*MURAT kullanıcısına yanıt
    Üstad eline yüreğine sağlık teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar son güncellemeden sonra Cihazda kullanılan dil yarı ingilizce yarı türkçe bu nasıl iştir anlamadım varmı başına gelen acaba?
  • ali.kose kullanıcısına yanıt
    Güncellemeyi yapan herkeste durum aynı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ajf39 A kullanıcısına yanıt
    Çözüm yolu üretildimi peki acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali.kose

Çözüm yolu üretildimi peki acaba?
    Malesef şuan için çözümü yok

• ajf39 A kullanıcısına yanıt
    mecbur kullanacağız o halde bu şekilde
  • Arkadaslar bugun telime android 8.0 i yukledim haliyle telefonum dili yari ingilizce oldu ayarlar kismindan birsey anlasilmiyor neyse burayi gectim onemli olan surasi telefonu iki yil once hepsi buradadan aldim garantisi ithalatci gunceldijital diye bir firma idi ve bugun onlati aradim garantisi bitmis telefonlara biz hic bisekilde bakmiyoruz diyolar para bile versek bakmiyolarmis normal telefonculara gotureceksiniz diyolar dedim pilini degistirelim ucreti neyse verelim dedim onuda yapmiyoruz dedi yani iki yil bitti telefon elimizde kaldi oyle diyeyim samsung zaten hic bakmiyor ithalatci garantisi kim ise o baksin diyor heryerdede pili degistirmek sikintili cakma oluyo patlama riski yuksek oluyo burdan tavsiyem ithalatci garantili almasin kimseler heleki guncel dijital ise garantisi hic almayin digerleri nasil bilmiyorumda moralini bozuyor insanin geri eski halini yukleriz versiyonun diyolar garanti bitti ama bakariz bi diyolar satan kisiler iki yili kurtariyo sonrasi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Yabanci_esk

Arkadaslar bugun telime android 8.0 i yukledim haliyle telefonum dili yari ingilizce oldu ayarlar kismindan birsey anlasilmiyor neyse burayi gectim onemli olan surasi telefonu iki yil once hepsi buradadan aldim garantisi ithalatci gunceldijital diye bir firma idi ve bugun onlati aradim garantisi bitmis telefonlara biz hic bisekilde bakmiyoruz diyolar para bile versek bakmiyolarmis normal telefonculara gotureceksiniz diyolar dedim pilini degistirelim ucreti neyse verelim dedim onuda yapmiyoruz dedi yani iki yil bitti telefon elimizde kaldi oyle diyeyim samsung zaten hic bakmiyor ithalatci garantisi kim ise o baksin diyor heryerdede pili degistirmek sikintili cakma oluyo patlama riski yuksek oluyo burdan tavsiyem ithalatci garantili almasin kimseler heleki guncel dijital ise garantisi hic almayin digerleri nasil bilmiyorumda moralini bozuyor insanin geri eski halini yukleriz versiyonun diyolar garanti bitti ama bakariz bi diyolar satan kisiler iki yili kurtariyo sonrasi yok
    Hocam Samsung Türkiye garantili telefonlarda da gerçek bir garanti yok merak etmeyin.

Geçen bir başka forumda okudum; telefonun çerçevede ufak bir çizik var diye ekranda oluşan amoled yanığını kabul etmiyorlar. İthalatçı garantili gene daha iyidir en azından alırken %20-25 daha ucuz alırsınız. samsung Türkiye garantili diye güvenmeyin.

Kendi telefonumu ithalatçı garantili almıştım (İstanbul Bilişim). Ekranda gölgelenme oluşmuştu. Ankara'da ikamet etmeme rağmen İstanbul'a servise ücretsiz kargo ile gönderdim. Hem ekran hem de batarya ücretsiz olarak değişti ve ücretsiz kargo le gönderdiler. Bunu yapan da kimsenin beğenmediği İstanbul Bilişim.

Bugüne kadar 1 kere Samsung Türkiye garantili telefon almıştım, sıkıntı yaşamadım ama bundan sonra alacak olursam %20-25 daha ucuz olacağı için ithalatçıdan telefon alırım.

Pil değiştirecekseniz şayet gayet güzel pil değişimi yapan yerler var ama nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum? Eğer Ankara'da iseniz size tavsiye edebileceğim bir yer var. Değilseniz belki kargo ile gönderip halledebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali.kose

Arkadaşlar son güncellemeden sonra Cihazda kullanılan dil yarı ingilizce yarı türkçe bu nasıl iştir anlamadım varmı başına gelen acaba?
    Daha önce paylaşılmıştı, %90 Türkçeleştiriyor. Ben kullanıyorum, memnunum.

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=136224010

Ama bazen bu yamanın işlemez hale geldiği de oluyor. 7-8 mesaj önce paylaşmıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=136531624

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 53*MURAT -- 3 Ocak 2019; 17:55:50 >

• Bugun samsungun kore internet sitesinden mesaj attim bakalim geri donus yapacaklarmi herkes atar ise belki bi duzeltme yaparlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Yabanci_esk

Bugun samsungun kore internet sitesinden mesaj attim bakalim geri donus yapacaklarmi herkes atar ise belki bi duzeltme yaparlar
    Samsung Members uygulaması üzerinden 50'ye yakın mesaj attım. Adamlar daha son güncelleme 7.0 diyorlar. Gelen son güncellemenin 8.0 olduğunu dahi bilmiyorlar.

Yama ile ilgili ne sorsam bana hep teknik servise gidin dediler. Ya sizi takmayacaklar ya da aynısını size de diyecekler.

• 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.