Şimdi Ara

Samsung C650 Serisi Lcd Tv # Genel Konu # (555. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.282
Cevap
68
Favori
1.074.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ha simdi bu linkini verdigin tv yüzünden c650 giriş seviyesi oluyor öylemi . Bir gün misafir edeyim seni iki tv yi yanyana koyayım bir seyret bakalim canli canli gozünle . Belki fikrin degisir .

3 mesaj ustte zaten kendin söylemissin hangisinin daha iyi oldugunu zaten . Hayırlı sahurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 3 Haziran 2018; 2:24:30 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    komiksin....

• mimleon kullanıcısına yanıt
    Aynı zamanda 46es7000 sahibiyim c650 ile es7000 yan yana koyunca bariz 650 daha iyi görüntü veriyor. C650 lcd olduğu için renkler daha doğru ve daha doğal. es7000 led olduğundan daha mavimsi ve asıl beni gıcık eden de es7000 de görüntü istediğim netlik ve keskinlikte değil. Ekrana yakından bakınca görüntü karışık gibi. Ama c650 de kesinlikle böyle değil çok daha doğal görünüyor.
  • bakın, led tv ile lcd tv yi kıyaslama yaparken ilk azdıklarıma da dikkat edin.
    ne demiştim?
    Lcd tv ler led lere göre daha iyi renk veriyor.
    ancak ledlerin kontrast ve siyah değerleride lcd den kat be kat iyi.
    enerji tasarrufu da cabası.
    bu nedenle Lcd tv üretimi artık yok, sadece 2. sınıf ithal ürünler kaldı.

6xx serisi de samsungun giriş seviyesi LCD televizyonudur.
    artık üretilmiyor.
    şimdilerde sadece LED tvler var ve onlarda 40” den başlayarak 6xxx giriş seviyesi ile başlıyor.
    7xxx ve 8xxx, 9xxx olarak devam ediyor.

yıllar önce de yazdığım gibi,
    “insanınoğlunun kulladığı şey, kendine göre daima en iyidir”

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 3 Haziran 2018; 17:04:08 >
  • 40c650 kullaniyorum,gayet memnunum aslinda ama ekran boyutu kucuk geldigi icin 55 ya da 65"tv arayisina girdim.

Bunu da satmak istiyorum.

Ne kadara elden cikarabilirim acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

bakın, led tv ile lcd tv yi kıyaslama yaparken ilk azdıklarıma da dikkat edin.
    ne demiştim?
    Lcd tv ler led lere göre daha iyi renk veriyor.
    ancak ledlerin kontrast ve siyah değerleride lcd den kat be kat iyi.
    enerji tasarrufu da cabası.
    bu nedenle Lcd tv üretimi artık yok, sadece 2. sınıf ithal ürünler kaldı.

6xx serisi de samsungun giriş seviyesi LCD televizyonudur.
    artık üretilmiyor.
    şimdilerde sadece LED tvler var ve onlarda 40” den başlayarak 6xxx giriş seviyesi ile başlıyor.
    7xxx ve 8xxx, 9xxx olarak devam ediyor.

yıllar önce de yazdığım gibi,

Bu yorumunuza kesinlikle katılmıyorunm. Sahip olduğum tvler arasında samsung 46es7000 ve sony 65xe9305 4K tv'de var. Ben bu tv ler arasında neden en ucuz ve basit olanını size öveyim?
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Bilmem....

neden övüyorsunuz sizin sorununuz...

en ucuz ve en basiti övmek ?

• mimleon kullanıcısına yanıt
    Duvara laf anlatmaya benzedi benimkisi
  • Benim tv nin cam ayağı alttaki yatay sehpa ile birleştiği yerden kırıldı. Acaba güçlü bir yapıştırıcı ile yapıştırsam sağlam olur mu yoksa tv nin ağırlığına dayanamaz gene kırılır mı? Yapıştırıcı tavsiyeniz var mı?

• eros68 kullanıcısına yanıt
    Cam gibi duruyor ama cam değil. Ben yaptım oldu

• zanaks kullanıcısına yanıt
    Neyle yapıştırdınız. Ben vodabond süper epoksi diye bir ürün aldım onu denicem.

• Televizyonumu 2011 Mart ayında almıştım, son 1 senede ekranın sol tarafında görseldeki şekilde bir sorun büyüyor.
    Teknik servise sorsam panel değişiminden farklı bir çözüm sunacaklarını düşünmüyorum, yeni tv almak daha mantıklı.
    Şu linkte bir fikir gördüm, benzer sorunla karşılaşan var mı?
    https://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/1492931-samsung-lcd-tv-colored-vertical-lines-issue-resolved-loose-connector-save-yourself-1237-my-model-ln55c650.html

• C750 kullanıcısıyım, tv'mden çok da memnunum ama tuhaf bir yazılım sorunum var.

Sürekli flash bellekten video izliyorum. Ama çok ender de olsa arada videoların klasör içi thumbnail görüntüleri siliniyor ve video oynatırken oynatmayı durdurduğum zaman altta olması gereken atlama thumbnail görselleri kayboluyor.
    (Muhtemelen video izlediiğim sırada elektrik kesintisi sonrası oluştuğunu tahmin ediyorum.)

Bir kaç gün önce yine aynısı oldu. Nasıl düzeltebileceğimi bilen var mı? USB'de sorun yok, PC'de sorunsuz.

Zamanla kendi kendine düzeliyor, video oynarken tv restart ediyor ve açıldığında düzelmiş oluyor ama tekrar ne zaman olacağı (düzeleceği) şu an için belirsiz. Vide oynatımında sorun yok, tek sorun video dosyalarına ait thumbnail'ler.

Aynı sorunu tecrübe etmiş arkadaşlar vardır (var mıdır?) muhakkak. Siz nasıl çözüyorsunuz? ya da çözebildiniz mi?
  • benzeri bende de oluyor . 2 usb kullanınca yapıyor genelde . 1 ini çıkarıp bir işlem yaparsam ve helede tvnın elektriği kesilmişse kesin oluyor . Aslında usb 1 ve usb 2 nin hangisi olduguna karar veremediği iç oluyor bence . bir gün usb 1 dediğine diğer gün usb 2 diyor anlamsız bir şekilde . helede usb de işlem yapılıpta tekrar yerine takınca
    Sadece tek ve her zaman üstteki usb girişini kullanıyorum.

Siz nasıl çözüyorsunuz?
  • Aciyorum videolari tek tek . Hafizaliyor

Yok benim sorun başka
  • arkadaşlar zamanında çok araştırarak zor bir karar vererek almış olduğum c650 ye ott player yükledim ve iptv listemi yükledim
    Yanlız canlı kanalları izlerken 10 saniye sonra donuyor.Fakat VOD videolarda sorun yok.

Acaba neden meydana geliyor olabilir biliyormusunuz?
  • Merhaba arkadaslar.2010 yılında aldigim 32c652 lcd tv yi yillar sonra internete bagladim, ilk isi internettv yi guncellemek oldu ve youtube falan gitti.samsungapp ta da yok,ayrica smartip tv yüklemeyi dusunuyordum,o da yok ve internette gezinmek icin bir kısım da yok,var mi bir çözümü işin

• gokhaan03 G kullanıcısına yanıt
    Samsung bu cihazlara desteği kesti, youtube falan kullanmak isterseniz tvye harici android box tavsiye ederim. Ben o şekilde kullanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 553554555556557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.