Şimdi Ara

Samsung C650 Serisi Lcd Tv # Genel Konu # (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.282
Cevap
68
Favori
1.074.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yukarıda yanlışlıkla gem mod yazdığım şey game moddur düzelteyim dedim ayrıca ilk paragraftaki uyarılar özellikle zombicik içindir sorduğu için,belirtmeyi unutmuşum..
  • Altyazı sorununu çözdüm. menüde şifreleme kısmı var. oraya girince dil seçenekleri çıkıyor. ben de ararken şifrelemenin içinde olacağı aklıma gelmedi. oradan türkçe seçince halloluyor.
  • hocam çok sağolasın valla gerçi dediğin gibi birini gönderme şansım geçti 1-2 saat sonra tv eve ulaşmış olucak çünkü firmada sağolsun aradı servisi kaçta istersiniz falan dedi ilgileniyorlar yani verdiğim paraya görede ilgilenmeleri lazım sanırım :D
    bu akşam inşaallah bende denemeye başlıycam bir problem çıkmaz umarım ikinizede çok çok teşekkürler denemeye başladıktan sonrada sorular sorarım artık boyuna:)
  • hocam çok sağol benim hiç aklıma gelmemişti eve gidince deniyim ama çok saçma bişi yapmışlar ozaman ukadar basit bişeyi neden böyle çetrefilli hale getirmişler anlamadım..
    quote:

Orijinalden alıntı: akin_caliskan2

Altyazı sorununu çözdüm. menüde şifreleme kısmı var. oraya girince dil seçenekleri çıkıyor. ben de ararken şifrelemenin içinde olacağı aklıma gelmedi. oradan türkçe seçince halloluyor.
  • b serisi ile c serisindeki kumanda lar aynımı değilse bir fotoğrafını koyabilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: zombicik

hocam çok sağolasın valla gerçi dediğin gibi birini gönderme şansım geçti 1-2 saat sonra tv eve ulaşmış olucak çünkü firmada sağolsun aradı servisi kaçta istersiniz falan dedi ilgileniyorlar yani verdiğim paraya görede ilgilenmeleri lazım sanırım :D
    bu akşam inşaallah bende denemeye başlıycam bir problem çıkmaz umarım ikinizede çok çok teşekkürler denemeye başladıktan sonrada sorular sorarım artık boyuna:)

Arkadaşım tv hayırl olsun.

Bende senin izlenimlerini bekliyorum ,özellikle sd yayınlarda tv nasıl.
  • Yorumlar için sağolun. İlerleyen günlerde yeni yorumlarınız olursa bekleriz. Nisan'ın 16 sını sabırsızlıkla bekliyorum. Ah kredi kartım ah...
  • taylan_79 sana bir iki soru sormak istiyorum benim tv dün gece geldi odanın şekli değişti bir anda görüntü falan güzel ama
    1- arkasında normal tvlerdeki gibi anten girişi var ben onu receiver sanıyordum sonyde receiverlı tvler var ama bunun ki sadece klasik anten girişi sanırım bi işe yaramıyor doğrumu acaba?
    2- ps3 ü taktım oyun moduna aldığım halde çözünürlüğü 720*567 50hz olarak ayarlıyor ne yaptıysam ayarlayamadım bunu ayarlamanın bir yolu var mı artmıyor mu?
    3- tv nin en altında kırmızı bir ışık var ama bu modelde sanırım yanmıyor ya da ben bulamadım normalde tvyi kapatınca falan yanması gerekmez mi menüdede kurulum-genel de ışıklı bir seçenek olması gerekiyor sanırım ama ben bulamadım sizinkinde var mı?
    4- mademki bu tvde receiver yok o zaman neden kendi içinde dijital ve analog arama bölümleri var? bir işe yarıyor mu?

bu konularda bilginiz var veya deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

• zombicik öncelikle hayırlı olsun televizyonun.receiver olayını hiç bilmiyorum olduğunu sen söylemiştin ama yokmuş demekki bende uydu olmadığı için araştırmamıştım.arkada anten girişi var ayrıca scart ve hdmi girişleri var.dahili recieverlarda extra başka bi giriş te oluyomu bilmiyorum ama bu tvde yok büyük ihtimalle reciever.dijital analog arama ise kablo tv de mesela teledünya bağlıysa dijital aratıp dijital yayınları alırsın normal kablo bağlıysa analogla normal sd yayın alırsın.aynı şey uydu yayınlar içinde geçerli tabi.ps3 olayına gelince eğer scart girişinden bağladıysan çamur gibi ve çok düşük çözünürlükte bir görüntüyle vede çok yüksek input lagle karşılaşman normal hdmi girişi yaparsan hiç bir ayara gerek kalmadan hd görüntü geliyo zaten sadece kendin ayrıca game moda alıyosun okadar.tvnin kırmızı ışığı var tvnin sol altında .tv kapandığında da bariz bi şekilde yanıyo.sıkıntı varsa bi servis çağırıp baktır istersen gerçi komutları alıyosa ışık var yok farkedermi bilemem ama yinede göstermekte fayda var..

• re_death kumandalar değişik ama foto yok elimde şuan ama çok da gerek yok eskisine benzer bi kumanda genel olarak
  • taylan_79 böle nickle seslenmek ilginç oluyor ya neyse :)
    şimdi eğer tvye receiver takılıysa zaten kanal seçimi için receiverin kumandası kullanılmıyor mu yani kanal aratmayı receiverdan yapmıyor musun ya da kanal seçmeyi o zaman tv de neden arama özelliği var anlayamadım
    ps3ü bende hdmi dan bağladım görüntü kötü değil iyi ama aham şahamda iyi değil seçeneklerden hdmi bağlantısını seçince yukarıda drek 720x576 @50hz yazıyor ps3ün ayarlarından değiştirmeye kalktım kabul etmedi tv desteklemiyor falan dedi sizinkinde çözünürlük kaç oluyor ya da hz ?
    ışık konusuna gelince alttaki ışıktan kastım o nokta gibi olan değil tvnin altında boydan boya olan hani aşşağıya doğru bombe varya onun içinde ışık var normalde ama yanmıyor
    örn:
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/thumbnail2.php?iw=500&img=images/products/Detayresim/samsung_le-40c650_-lcd-tv_14345_1270223621.jpg

• bi tvde kanal arama seçeneğinin olması kadar doğal bişey olamaz ama bu reciever olayı hakkında çok bilgim olmadığı için bişey demiyim. şöyle bişey var teledünya izlemek istersen sana bir de box satıyolar .bu tvnin kendi dvb-c tuneri olduğu için buna conax modül diye bir kart aldığın zaman extra box almadan ve extra kumandaya gerek kalmadan işini halledebiliyosun onda da tv kendi aramasını yapıyo yani kanal arama bu işe yarıyo.bende tv ps3'ü 1920 ye 1080 çözünürlükte game modada 60 hz te sorunsuz şekilde oynatıyo.hdmi girişini değiştirerek dene bakalım bide ben hdmi 2 ye taktım mesela.o dediğin yerdeki ışık yanmıyo zaten orda ışık yok gündüz biraz daha belirgin oluyo okadar.kozmetik reklam çekimi meselesi o :))
  • acaba dedim hd kablodamı problem var diye oyun satan bi dükkana gittim bugün diyorki pes10 un çözünürlüğü düşük 720x576 çıkması normaldir başka bi oyunla dene bi dedi bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası ama yapacakta pek bişey yok deniycem bakalım umarım dediği gibidir :(
  • PS3 ü daha düşük çözünürlükte bir tvde oynattıysanız ayarları saklar ve LCd ye takınca o ayarlardan gösterir. Ben plazma(480p, 1080i destekliyor), LCD(1080p) arasında geçiş yapınca değişiklik yapmam gerekiyor. Bunun için ps3 açarken açma düğmesine bip sesi gelene kadar basılı tutun ve görüntü ayarlarını resetleyeceksiniz. Auto seçip 1080 pde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Pes10 büyük ihtimal 702 p dir. 720x576 sallama bir değer olmuş. PS3 açarken menüde 1080p, oyuna geçişte çözünürlüğüne göre 1080p-720p yazması gerekli.
    quote:

acaba dedim hd kablodamı problem var diye oyun satan bi dükkana gittim bugün diyorki pes10 un çözünürlüğü düşük 720x576 çıkması normaldir başka bi oyunla dene bi dedi bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası ama yapacakta pek bişey yok deniycem bakalım umarım dediği gibidir :(

• quote:

Orijinalden alıntı: geoxid

PS3 ü daha düşük çözünürlükte bir tvde oynattıysanız ayarları saklar ve LCd ye takınca o ayarlardan gösterir. Ben plazma(480p, 1080i destekliyor), LCD(1080p) arasında geçiş yapınca değişiklik yapmam gerekiyor. Bunun için ps3 açarken açma düğmesine bip sesi gelene kadar basılı tutun ve görüntü ayarlarını resetleyeceksiniz. Auto seçip 1080 pde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Pes10 büyük ihtimal 702 p dir. 720x576 sallama bir değer olmuş. PS3 açarken menüde 1080p, oyuna geçişte çözünürlüğüne göre 1080p-720p yazması gerekli.
    quote:

acaba dedim hd kablodamı problem var diye oyun satan bi dükkana gittim bugün diyorki pes10 un çözünürlüğü düşük 720x576 çıkması normaldir başka bi oyunla dene bi dedi bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası ama yapacakta pek bişey yok deniycem bakalım umarım dediği gibidir :(

PES 720P bir oyun TV ile alakası yok.

• muhtemelen dediğiniz gibi olabilir çünkü daha önce 37ekran tv de scart girişle kullanıyordum ilk taktığımda algılamayıp bir süre açma tuşuna bastıktan sonra tanımıştı sanırım yine aynısını yapmam gerekiyor akşam gider gitmez deniycem umarım olur
  • arkadaşlar 40c 650 yi sonunda aldım yok böyle bi tv istanbul bilişimden aldım çok güzel ve şık duruyo bide alttaki kırmızı ışığı yakamadım acaba bekleme moduna alınca mı yanıyo
  • Taylan Bey

Ps3 C650 de 60Hz de mi oynanabiliyor sorunsuz olarak
    100Hz i kullanamiyor muyuz anlamadim ?
  • yok 100 hz'te de oynayabilirsiniz ama ozaman input lag dediğimiz olay oluyo yani tv görüntüyü o kalitede işlerken zaman kaybı oluyo ve sizin tuşa basmanızla o işlevin tvde gerçekleşmesi arasında belirgin bir fark oluşuyo.game mode zaten o yüzden var ps3 'e geçince game mode'a alınca 60 hz'e düşer tv ve oyun sorunsuz oynanır..bu her lcd tvde böyledir yani 100 hz te oyun oynanmaz.ama dediğim gibi bu şekilde sorunsuz ve akıcı bi şekilde oyun oynayabilirsiniz bu tvde.
  • Yeni birşey daha öğrendim
    Teşekkür ederim.

O zaman 100Hz olmasinin PS3 e hiç bir katkısı yok diyebilir miyiz tüm LCD ler için

Plazmalarda da durum aynımıdır peki ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.