Şimdi Ara

Samsung, Avrupa'daki akıllı telefon satışlarında Apple'ı geride bıraktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
1
Favori
10.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 28 milyarlık satış 7 milyarlık net kar, yüzdeye bile vurmak istemiyorum, bazı fan lar da çıkmış bu rakamlarla övünüyor, bizi ne güzel öpüyorlar hesabi, kimsenin beni keriz yerine koymasına tahammülüm yok, isteyen istediği kadar enayi liği ile övünsün, bırakın fan boy ları mutlu olsunlar, zaten bu asabi savunma altında yemiş oldukları bu kazığın getirdiği psikoloji var

Kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hangi telefonun ne kadar satıp satmadığı biz son kullanıcıları fazla enterese etmesin kafanızı kurcalamasın.

biz son kullanıcıların bakacağı şey ödediğiniz paranın karşılığını aldığımız üründen ne oranda alıp alamadığımızdır.

her iki telefonu bu şekilde karşılaştırmak daha doğru olur.

satış rakamlarını etkileyen en önemli unsur yapılan reklamlalarla direkt olarak orantılı. ama biz buna bakamayız ödediğimiz paranın karşılığını aldığımız ürün bize hangi oranda karşılık olarak geri ödüyor işte bunu tartışın.

gelgelelim şu IOS denilen işletim sistemine.
    Applenin kullandığı UNIX tabanlı yani UNIX in bir türevi olan Linux gibi bir işletim sistemi işin aslında. kaynak kodlarında UNIX kodları var Apple nin kendi işletim sistemi değil sadece kendine göre geliştirmiştir.

unix türevleri : ios, osx, centos redhat, ubuntu v.s gibi işletim sistemleridir.

unix tabanlı sistemler genelde web server olarak kullanılır.
    bunun nedeni rakipleri windowsa göre daha fazla güvenlik daha fazla stabilite ve kararlılıktır.

yıllarca restart atmadan aralıksız çalışabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 16 Eylül 2011; 20:26:31 >

• hatta hala samsungun en iyi müşterisi apple imiş :)

teknolojisini samsungdan alıyor buyrun linkteki haberi okuyun :))))

http://www.donanimhaber.com/notebook/haberleri/Apple-MacBook-Airda-Samsung-uretimi-daha-hizli-SSDler-kullanmaya-basladi.htm

yazık bu apple kazığı yedikten sonra bide acısını hissettirmeden gülerek gezenlere:))))))

bu aynen şahine abart eksoz koyup yola çıkıp kendini ferrari kullanıyor sanan fakat gelenin gidenin üzerinden geçtiği arabalara benzetiyorum vah vahhhh verdiğiniz paralara bu parayı böle başkalarının teknolojisini parçalarını kullanıp sonra daha az özellik ile size kakalayan sizinde bundan memnun olmuş gibi davranmanıza vah vahh

adam türkcel t 10 almış öve öve bitiremiyor ona görede en iyi en özellikli telefon o.

şimdi vasat düzeylerde bir telefon üretin üzerinede 4000 tl etiket koyup satışa çıkarın kapış kapış satılır hemde telefonu alanlar uzay mekiği almış gibi havalara girerler.

halbuki burada meseleinsanların bakın en büyük kazığı ben yedim en çok ben yolundum diye övünmesidir haa bu arada bende merak edip iphone almıştım ama çoğu bu bahsettiğim tarz insanlar gibi kazığı yedim bari çaktırmayayım güzel telefonmuş hatta fanı manı olayım demedim açıkça berbatmış arkadaşımdan bir müzik bile alamıyorum bişeler eklemem gerektiğinde saçma sapan itunesle uğraşıp eşleşmeler yaparak zaman harcayıp pc ile uğraşmam gerekkiyor bu kadar para ödedim ama arkadaşlarım 3g görüntülü görüşme yaparken hem her markayla ben iphone kazığı yedim diye yapamıyorum diye hayıflandım ve çok şükür telden anlamayan sırf pahalı aliimde havam olsun diyen birini bulup satıp kurtulmuştum :)))

işte applenin kullanıcı kitlesinin nasıl olduğunu siz tahmin edin artık

şu an 2 tane wave1 wave2 telim var helal olsun samsunga diyorum dokunmatik telden nefret eden ben bile bada sayesinde çok kolay anlaşılır ve tüm geeksimlerimi karşılayan bir tel ürettiği ve bizi kazıklamadığı için....

• quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

28 milyarlık satış 7 milyarlık net kar, yüzdeye bile vurmak istemiyorum, bazı fan lar da çıkmış bu rakamlarla övünüyor, bizi ne güzel öpüyorlar hesabi, kimsenin beni keriz yerine koymasına tahammülüm yok, isteyen istediği kadar enayi liği ile övünsün, bırakın fan boy ları mutlu olsunlar, zaten bu asabi savunma altında yemiş oldukları bu kazığın getirdiği psikoloji var

Kolay gelsin

Samsung hayrına dağıtıyor cihazları zaten.

iPhone 4 184$ maliyete sahipken son kullanıcı fiyatı 599$
    SGS II 204$ maliyete sahipken son kullanıcı fiyatı 649$
  • Bazıları tam okumadan yorum yapmış.. Adamlar galaxy s 2 satmış denmiyor, akıllı telefon satmış diyor.

adamlar 3 aya bir telefon çıkartıyor. galaxy serisinde çıkan telefonları saysak 10'u geçmiştir ve telefonlarının çoğu dokunmatik samsungun ve tahminimce akıllı telefon diye geçiyordur.Öyle olunca, apple'ı geçmesi normal.

Herkes, aynı patent esprileri yapmaya devam ediyor. İlerde kendileri birşey yaratıp, fikir hırsızlığı yaşandığı zaman o zaman da böyle patent esprisi yapabilecekler mi ?

yoksa cem yılmaz'ın "son şakası" skeçini mi izleyeceğiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

28 milyarlık satış 7 milyarlık net kar, yüzdeye bile vurmak istemiyorum, bazı fan lar da çıkmış bu rakamlarla övünüyor, bizi ne güzel öpüyorlar hesabi, kimsenin beni keriz yerine koymasına tahammülüm yok, isteyen istediği kadar enayi liği ile övünsün, bırakın fan boy ları mutlu olsunlar, zaten bu asabi savunma altında yemiş oldukları bu kazığın getirdiği psikoloji var

Kolay gelsin

Samsung hayrına dağıtıyor cihazları zaten.

iPhone 4 184$ maliyete sahipken son kullanıcı fiyatı 599$
    SGS II 204$ maliyete sahipken son kullanıcı fiyatı 649$

http://m.expansys.com/mt.aspx?f=1765

S2 nin pahallı olduğunu nerden çıkardınız.yukarıdaki ingiltereden turkiyeden bahsetmiyorum bile 1700 den aşağı alan yakınım yok iphone4 2000 küsur a kadar çıkıyor alanların fiyatları, s2 yi ben 1500 e aldım 1400 e aslan arkadaşlarım var, tüm rakamlar garantili türkiye fiyatları,hayalî rakamları bırakalım cebimizden ne çıkıyor ona bakalım.

Maliyet fiyatlarına gelinince bunlar hiçbir belgeye dayanmayan varsayımsal rakkamlar Samsung bu ekranı piyasaya satmadiktan sonra kimse fiyat biçemez, aynı durum işlemci vb birkac donanım içinde geçerlidir.Iphone ise donanımı üreticilerden toplamaktadır fiyat biçmesi kolaydır.

Sizi acınızla ve bunu bastırmak için içinizde yarattığınız tozpembe dünyadaki en iyi telefon benimkisi piskoloji si ile başbaşa bırakayım.

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydink_1903 -- 16 Eylül 2011; 22:08:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmt_frk_asln
    Bence akıllı telefonların hepsi birbirine benziyor. şekil benzerliği demiyorum, hepsinde ekranın altında 3 tuş, ve kısayol menüler var.

Pardon? 3 tuş var diye mi benzer, tamam güzel kardeşim sen öyle takıl ama şu bir gerçek bu telefona laf edebilmek için çooook çok uğraşman gerek ;) Örneği yanlış yerden giydirmen büyük hatan, Android için gereken tuşlar standartta 4, burada SE 3 tuş yapıyor ve tuşların stilini bile farklı kılıp telefonuna karizma katıyor yahu, aynı zamanda arayüz olarak timescape arayüzü ve mediascape ile gelenler tamamen farklılığın simgesidir. Bu yüzden birazcık çekmişliği vardır SE'nin özellikle x10'da ama şu an hala hem farkını hem de gücünü gösterebilen bir firma, Samsung ise tamam yapıyor takır takır ve satıyor ama nedense dikkat çeken modellerinin hep büyük benzerlikler taşıdığını görmek bu davayı haklı kılıyor. Esinlenme olur anlarım ama copy-paste girdi mi malesef :( Galaxy Tab yasağı da gelir, başka yasaklarda yollara düşer :) Apple'ın yaptığını doğru buluyorum çünkü fikri hakları savunmak tekelci ya da kapitalist bir düşünce değil, değer yargılarını kaybetmişleri yola getirmek adına uygulanan bir yöntemdir. Sonuç olarak bu yazıyı okursanız ya da birileri okursa büyük ihtimal eksi yiyeceğim ama yine de fikri haklarımı savunmaktan geri kalamayacagım :) Hadi iyi geceler ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: MAVİSAKAL 2

Ahahahaha. :D Evet, üzerinden 1 sene geçmesine rağmen TR de hala aynı fiyattan satılıyor 16gb'lıklar.

Dolar artıyor,gözardı etme..

• quote:

S2 nin pahallı olduğunu nerden çıkardınız.yukarıdaki ingiltereden turkiyeden bahsetmiyorum bile 1700 den aşağı alan yakınım yok iphone4 2000 küsur a kadar çıkıyor alanların fiyatları, s2 yi ben 1500 e aldım 1400 e aslan arkadaşlarım var, tüm rakamlar garantili türkiye fiyatları,hayalî rakamları bırakalım cebimizden ne çıkıyor ona bakalım.

Maliyet fiyatlarına gelinince bunlar hiçbir belgeye dayanmayan varsayımsal rakkamlar Samsung bu ekranı piyasaya satmadiktan sonra kimse fiyat biçemez, aynı durum işlemci vb birkac donanım içinde geçerlidir.Iphone ise donanımı üreticilerden toplamaktadır fiyat biçmesi kolaydır.

Sizi acınızla ve bunu bastırmak için içinizde yarattığınız tozpembe dünyadaki en iyi telefon benimkisi piskoloji si ile başbaşa bırakayım.

Kolay gelsin

Ben Apple'in ve Samsung'un resmi fiyatlandırmasından bahsediyorum. Sen "cebimizden çıkana bakalım." diye bir şeyler geveliyorsun. Kafanın basmadığı nokta şu! Senin veya benim iPhone 4 ü veya Samsıng Galaxy SII yi kaça aldığının Apple ve Samsung'un yaptığı kârlar açısında hiç bir önemi yok! Türkiye'de 3.300 TL ye iPhone 4 alanlar oldu. Ancak Apple'in kasasına o telefondan yine Newyork Apple mağazaında 599$ a sattığı cihaz kadar hatta ondan daha az para girdi. Zira o mağazada mağaza karını da cebe indirdi Apple. Aynı şekilde senin Galaxy S II kaça aldığının da bir önemi yok. Zira Samsung'un o cihazın satışından ettiği kar dünyanın her yerinde hemen hemen aynı. İster sen 1.250 ye almış ol, ister İngiltere'deki adam 490 Pound'a almış olsun. Kaptın mı şimdi?

Ayrıca konuya cihazlardan elde edilen fahiş karlar üzerinde giripte konuyu "Samsung daha ucuza satıyor" a getirmek de neyin nesi? Maliyet konusunda da ağır saçmalamışsın. Neymiş? Samoled ekranın maliyetini kimse bilemez miş. Yani sen ciddi ciddi Samsung'un bu cihazı 300 $ a falan mal ettiğini mi düşünüyorsun?

Hiç güleceğim yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 16 Eylül 2011; 22:32:22 >

• quote:

quote:

Kolay gelsin

Ben Apple'in ve Samsung'un resmi fiyatlandırmasından bahsediyorum. Sen "cebimizden çıkana bakalım." diye bir şeyler geveliyorsun. Kafanın basmadığı nokta şu! Senin veya benim iPhone 4 ü veya Samsıng Galaxy SII yi kaça aldığının Apple ve Samsung'un yaptığı kârlar açısında hiç bir önemi yok! Türkiye'de 3.300 TL ye iPhone 4 alanlar oldu. Ancak Apple'in kasasına o telefondan yine Newyork Apple mağazaında 599$ a sattığı cihaz kadar hatta ondan daha az para girdi. Zira o mağazada mağaza karını da cebe indirdi Apple. Aynı şekilde senin Galaxy S II kaça aldığının da bir önemi yok. Zira Samsung'un o cihazın satışından ettiği kar dünyanın her yerinde hemen hemen aynı. İster sen 1.250 ye almış ol, ister İngiltere'deki adam 490 Pound'a almış olsun. Kaptın mı şimdi?

Ayrıca konuya cihazlardan elde edilen fahiş karlar üzerinde giripte konuyu "Samsung daha ucuza satıyor" a getirmek de neyin nesi? Maliyet konusunda da ağır saçmalamışsın. Neymiş? Samoled ekranın maliyetini kimse bilemez miş. Yani sen ciddi ciddi Samsung'un bu cihazı 300 $ a falan mal ettiğini mi düşünüyorsun?

Hiç güleceğim yoktu.

Keşke bazı insanlar susması gerektiği zamanları bilseler de böyle durumlara düşmeseler.

Kolay gelsin

• quote:

Keşke bazı insanlar susması gerektiği zamanları bilseler de böyle durumlara düşmeseler.

Kolay gelsin

Boş konuşma!
    Bana Samsung'un Galaxy SII den yaptığı karın, Apple'in iPhone 4 ten daha az olduğunu kanıtla!

Bu arada bir hatırlatma yapayım; 490 pound = 774 $ ediyor.
    Bence sen Expansys yerine Samsung'un resmi satış fiyatını baz al. Yani 649$ i
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis xvier

Samsung Androidli galaxy serisi içerisinde fiyatları 350 ile 1600 arasında değişen 8 ,bada kullanan 3 telefon toplam 11 + telefon modeli ile 4.8 milyon cihaz satmış,apple ise aslında 3gs artık alınmıyor ama iki model sayalım iki daha pahalı model ile 4.6 milyon satmış... çok daha fazla cihaza ve fiyat avantajına sahip olmasına rağmen samsung yalnızca 200.000 adet fazla satmayı başarmış burada söz konusu olan bir başarı değil bir ayıptır bence ve bu rakam apple için olumsuz hiçbirşey ifade etmiyor aksine hala çok büyük bir satış grafiği gösterdiğinin kanıtı şöyle diyelim apple 1000 liradan daha ucuz bir iphone modeli çıkarsaydı bütün firmalar madara olurdu...

Ama şöyle bir şey de var. Bir tarafta ios bir tarafta android var. Ve azımsanamayacak sayıda tüketici de önce bunlara bakıyor. ios'mu olsun android mi olsun diyor. Android olsun derse ondan sonra bi de diyor Htc mi samsung mu lg mi ericson mu vs vs....

Ama ios olsun derse tek seçenek var o da iphone.

Yani işletim sistemi eleğinden geçtikten sonra Samsung bir de marka eleğinden geçiyor. Apple'nin böyle bir derdi yok.

Eğer sadece Samsung android kullansaydı işte o zaman Samsung katlardı.

Gerçek şu ki Samsung'la başka bir markanın rekabet etmesi gerçekten çok zor. Samsung chipi + ekranı herşeyi kendi üretiyor. Bu da maliyetleri düşürüyor.

Böylece aynı fiyata daha fazla özellikli telefon satabiliyor(örnek HTC, Ericson, LG)
    Ya da aynı özelliği daha ucuza satabiliyor(Iphone 4).
    Ya da daha fazla para kazanıyor ar - ge'ye daha fazla para harcıyor. Bu da kullanıcılara daha iyi teknoloji olarak yansıyor.(amoled vs.. gibi.)

Yani Samsung her türlü avantajlı bu piyasada her firmadan 1 adım önde olması kaçınılmaz sonucu bunun. İphone 3g ile liderliği yakalayan Apple'dan çok kısa sürede gerekli cevapları vererek liderliği tekrar hem teknoloji hem de satış anlamında geri aldı zaten.

Iphone 5 çıksa bile Samsung artık çok gecikmeden gerekli cevabı verecektir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: neuro
    çek şu ki Samsung'la başka bir markanın rekabet etmesi gerçekten çok zor. Samsung chipi + ekranı herşeyi kendi üretiyor. Bu da maliyetleri düşürüyor.

Yahu tamam! Samsung bir çok parçasını kendisi üretiyor. Aslında değil ama diyelim ki daha ucuza mal ediyor.
    Peki rakiplerinden ucuz mı satıyor? Kesinlikle hayır! Hatta daha pahalı satıyor. Apple'dan bile! Demek ki daha fazla kâr ediyor.

Not: Samsun Electronics ile Samsung Mobile ayrı firmalardır. Muhtemelen Apple, Samsung Mobile'dan daha ucuza alıyordur parçaları Samsung Electronics'den. Çünkü Apple Samsung Electronics'in uzak ara en büyük müşterisidi idi. Hatta yarı iletken endüstrisinin en büyük müşterisi Apple şu anda. Şirket mantığına hakim olanlar varsa bilirler.

• Bence de S2 yanında iphone duramaz...
  • Çekemeyen apple fan boyları toplanmis yine.Her galaxy S 2 konusunda bolca mevcutlar.Demek ki galaxy s 2 gerçekten iyi bir telefon.Bu kadar kıskanildigina göre...
  • quote:

quote:

çek şu ki Samsung'la başka bir markanın rekabet etmesi gerçekten çok zor. Samsung chipi + ekranı herşeyi kendi üretiyor. Bu da maliyetleri düşürüyor.

Yahu tamam! Samsung bir çok parçasını kendisi üretiyor. Aslında değil ama diyelim ki daha ucuza mal ediyor.
    Peki rakiplerinden ucuz mı satıyor? Kesinlikle hayır! Hatta daha pahalı satıyor. Apple'dan bile! Demek ki daha fazla kâr ediyor.

Not: Samsun Electronics ile Samsung Mobile ayrı firmalardır. Muhtemelen Apple, Samsung Mobile'dan daha ucuza alıyordur parçaları Samsung Electronics'den. Çünkü Apple Samsung Electronics'in uzak ara en büyük müşterisidi idi. Hatta yarı iletken endüstrisinin en büyük müşterisi Apple şu anda. Şirket mantığına hakim olanlar varsa bilirler.

İphone'dan ucuza satıyor.

Diğer android bardındıran markalara göre ise daha iyi özellik koyuyor falan filan.

Daha ucuza sattığını kesin olarak bilemezsin ama daha ucuza satsa bile emin ol ki Samsung mobile'ye teknoloji anlamında bir takım avantajlar sağlıyordur.

• quote:

quote:

quote:

Diğer android bardındıran markalara göre ise daha iyi özellik koyuyor falan filan.

Daha ucuza sattığını kesin olarak bilemezsin ama daha ucuza satsa bile emin ol ki Samsung mobile'ye teknoloji anlamında bir takım avantajlar sağlıyordur.

iPhone 4 16 GB : 599$
    SGS II : 649$

Yukarıdaki arkadaşın verdiği linke bakıp "Apple daha pahalı satıyor" demiyorsunuzdur inşallah. Resmi satış fiyatlarını baz alıyorum ben!

• Yahu akil var mantik var ip4 nere sgs2 nere, kiyaslayana sasiyorum. Teknolojidnb anlamayanlar ve sirf hava atmak isteyenler gider iphone alir, flash oynatamaz,dosya gonderemez,telefon cekmez,goruntulu konusamaz,en uyduruk programlara para verir,itunes zimbirtina mahkum olur Vs vs...kiyaslama sacma yani. Galaxy s im var ben s i bile kiyaslamiyorum s2 yi nasil kiyasliyorsunuz hayret yav :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

iPhone 4 16 GB : 599$
    SGS II : 649$

Yukarıdaki arkadaşın verdiği linke bakıp "Apple daha pahalı satıyor" demiyorsunuzdur inşallah. Resmi satış fiyatlarını baz alıyorum ben!

yahu birader sen niye kendini yoruyorsun ki ?

Anlamıyorlar boşuna kendini zorlama..Hayatlarında iphone'u bilmeyen adamlar konuşmaya başlamış, bırak konuşsunlar.

pentile ekran, çözünürlük, uygulama konusu vs.dan bahseden yok tabii :)

İPhone alan Fanboy, alamayana sözüm yok tabii..Allah kısmet eder umarım onlara da.

• quote:

Orijinalden alıntı: omeryasin

Yahu akil var mantik var ip4 nere sgs2 nere, kiyaslayana sasiyorum. Teknolojidnb anlamayanlar ve sirf hava atmak isteyenler gider iphone alir, flash oynatamaz,dosya gonderemez,telefon cekmez,goruntulu konusamaz,en uyduruk programlara para verir,itunes zimbirtina mahkum olur Vs vs...kiyaslama sacma yani. Galaxy s im var ben s i bile kiyaslamiyorum s2 yi nasil kiyasliyorsunuz hayret yav :)

Flash gibi telefonu yavaşlatan bi programa ne gerek var? İnternet varken bluetooth ile dosya gönderip napıcaksın? wifi ile facetime özelliği kullanılabiliyor, 3g ile kullanılamamasının sebebi ise apple değil gsm operatörleri. En kaliteli market apple'ın, kalite oranı ise android'in marketinden kat be kat üstün. Para vermek istemiyorsan jailbreak denen bir şey var. Eksik olarak gördüğün şeylerin çoğu saçmalıktan ibaret.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.