Şimdi Ara

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.210
Cevap
36
Favori
181.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende Plantronics back beat go bt kulaklığı var.Ama bir türlü ativ'e tanıtamıyorum.Cihaz tara diyorum ama taramada cihazı bulmuyor.
    Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cuttysark

Selam

Bende Plantronics back beat go bt kulaklığı var.Ama bir türlü ativ'e tanıtamıyorum.Cihaz tara diyorum ama taramada cihazı bulmuyor.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

İlk önce ayarlardan bluetooth u etkinleştir. Sonra bilgisayar ayarlarını değiştirini tıkla ordan cihaz ekle tıkla.beatback go nın açma kapama tuşuna basılı tut. İlk gelen sesten sonra elini çekme basmaya devam et aygıt kullanılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xit -- 17 Mayıs 2013; 22:23:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erain

SAMSUNG XE700T1C-A01TR
    SAMSUNG XE700T1C-H01TR
    SAMSUNG XE700T1C-H02TR
    SAMSUNG XE700T1C-H04TR

Bu modellerin arasındaki farklar nelerdir bilen varsa bana yardımcı olabilir mi?

XE700T1C-A01TR
    İŞL. SİST: Windows 8 64bit Single Language
    İŞLEMCİ: Intel Core i5 3317U
    GRAFİK TİPİ: Intel hd Graphics 4000
    3G-GPS-NFC: Yok

XE700T1C-H01TR
    İŞLEMCİ: Intel Core i5 2537M
    GRAFİK TİPİ: Intel HD Graphics 3000
    3G-GPS-NFC: Var

XE700T1C-H02TR
    GRAFİK TİPİ: Intel HD Graphics 4000

XE700T1C-H04TR
    İŞL. SİST: Windows 8 64bit Pro
    GRAFİK TİPİ: Intel HD Graphics 4000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 17 Mayıs 2013; 23:44:58 >

• Selam

Bende XE700T1C-H01TR modelini almayı düşünüyorum. Cihazın GPS i nasıl, kullanan/deneyen varmı. Yurt dışına çıkacağım yanımda bulunsun arada harita niyetine kullanayım diyorum. Kendi anteni varmı yoksa sim kart üzerinden mi çalışıyor. Google maps ile çalışır mı veya yanında route 66 gibi bir gps yazılımı geliyor mu.

Teşekkürler
  • Merhaba,

Dokunmatik klavyede el yazısı ile yazma işlemini yapamıyorum. Dokunmatik klavye üzerinde klavye türleri seçilen simgeye bastığımda kalem ile yazma bölümü bende görünmüyor. Bölmeli klavye, normal klavye ve klavyeyi kapatma simgeleri var. El yazısı ile yazma simgesi yok. Bunun bir ayarı mı var acaba, yoksa Türkçe klavyede el yazısı ile yazılamıyor mu ? Şimdiden teşekkürler
  • Ayarlardan başka bir dil seçince, örneğin ingilizce, elle yazma seçeneği aktif oluyor. Türkçe de bu seçenek çıkmıyor. Acaba güncelleme ile bu özellik eklenebilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkilic -- 24 Mayıs 2013; 15:40:53 >
  • Merhabalar kafama takıldı s beam özelliği var mı acaba???
  • quote:

Orijinalden alıntı: jipsy

Selam

Bende XE700T1C-H01TR modelini almayı düşünüyorum. Cihazın GPS i nasıl, kullanan/deneyen varmı. Yurt dışına çıkacağım yanımda bulunsun arada harita niyetine kullanayım diyorum. Kendi anteni varmı yoksa sim kart üzerinden mi çalışıyor. Google maps ile çalışır mı veya yanında route 66 gibi bir gps yazılımı geliyor mu.

Teşekkürler

GPS, 3G'li modellerde var "Broadcom GNSS Geolocation Sensor" olarak geçiyor. GPS çalışma sistemi NMEA değilde daha yeni bir sistem olduğu için uyumlu bir Navigasyon programı (şimdilik) yok ama Google Maps/Earth ile sorunsuz çalışıyor.
  • Logitech Bluetooth® Illuminated Keyboard K810

Uzun süre takip ettiğim bu ürünü Vatan Bilgisayar'da bu hafta uygulanan yüzde 30 indirim ile 227 TL'ye aldım. Yeniden eşleştirme zahmeti olmadan 3 farklı cihaza (Windows-MAC, Android ve iPhone-iPad) tanıtılıp bir tuş ile geçiş yapması, ellerini algılayıp otomatik devreye giren ve yine ortamdaki ışığa göre otomatik parlaklık ayarlayabilen arka plan tuş ışıkları, ergonomik tuş yapısı, ince, şık ve kompak bir yapıya sahip olması ilk dikkat çeken özellikleri... Bilgisayar ile sorunsuz bağlantılı ve uyumlu... Tek endişem Android ile uyumu idi; çünkü resmi web sitesinde Android 4.1 sürümü ile uyumlu diyordu.. Bende ise Android 2.3.4'lü General Mobile E-TAB ve Android 4.0.4'lü hTC Desire S cep telefonu var... Her ikisi ile bağlantı sorunsuz oldu ama Türkçe harfleri yazmıyor, ingiliz q klavye arayüzü ile yazıyor... Genelde telefonda SMS yazmak için kullanacağımdan çokta sıkıntı yapmadım. Android 4.1.1'li Samsung S3 Mini ile Türkçe karakter sorunsuz olarak çalıştı...
    Ürünün resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
     Samsung ATIV Smart PC Pro 700T  Kullanıcılar Kulübü

Özellikleri:
    Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810 — üç cihaz için tek klavye yeterli.
    * Lazerle kabartılmış arkadan aydınlatmalı tuşlar: Düşük ışıkta hatta karanlıkta kolaylıkla yazın. Arkadan aydınlatma özelliği sayesinde tuşlar net, parlak ve her zaman kolay okunur. Yalnızca tuş karakterleri aydınlatıldığı için, hiçbir dikkat dağınıklığı olmadan yalnızca görmeniz gerekenleri görürsünüz.
    * Otomatik Aydınlatma Ayarlaması: Aydınlatma otomatik olarak odadaki ışık koşullarına uygun şekilde ayarlanır. Ayrıca, F5 ve F6 tuşlarını kullanarak tuş aydınlatmasının parlaklığını manuel olarak da ayarlayabilirsiniz.
    * Ele yakınlık tespiti: Hareket sensörü, ellerinizi klavyeye yaklaştıklarında tespit eder ve yazmadığınızda güçten tasarruf etmenize yardımcı olmak için arkadan aydınlatmayı açar/kapatır.
    * Logitech Easy-Switch™: Bluetooth aygıtlarınız arasında hiç beklemeden geçiş yapmak için bir düğmeye dokunun. Logitech Easy-Switch™ sayesinde, Windows bilgisayarınızda e-posta yazmaktan, Apple iPad’inizde not almaya, Android™ akıllı telefonunuzda bir mesaja yanıt vermeye kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz.
    * Güvenilir Bluetooth bağlantısı: Klavyeyi Bluetooth üzerinden kolaylıkla bilgisayarınızla, tabletinizle ve akıllı telefonunuzla eşleştirin. Hızlı ve güvenilir bağlantı, Bluetooth aygıtınızın 9 metre civarında herhangi bir yerde hareket etmenize ve yazmanıza olanak tanır.
    * Basit ve tarz sahibi: Klavye çantası, günümüzün en çok tercih edilen bilgisayarları, Ultrabook™'ları, tabletleri ve akıllı telefonlarının tasarım ve görünümünü tamamlamak için üstün kaliteli kenarlıklı ve gerçek, fırçalı alüminyumdandır.
    * Şık ve ultra ince: Şık çizgileri ve ince tuşları sayesinde bu zarif klavye iş yeriniz için mükemmel bir aksesuar olacak.
    * Kompakt ve kablosuz: Minimalist ve kablosuz tasarımı sayesinde masanızda tam boyutlu bir klavyeden çok daha az alan kaplar. Bu, aynı zamanda, klavyenizi Ultrabook, tablet veya akıllı telefonunuzla birlikte istediğiniz yere götürebileceğiniz anlamına gelir.
    * Windows 8 için tasarlanmıştır ve Android ve iOS® ile uyumludur: Bu klavye, Windows 8 stili kullanıcı arayüzünde kolaylıkla gezinmenize yardımcı olan özel tuşlara sahiptir. Windows 8 Başlat tuşu, başlangıç ekranınıza kolaylıkla dönmenizi sağlar. Uygulama Değiştirme FN tuşu, açık uygulamalarınız arasında hızlı geçiş yapmanıza olanak tanır. Windows 8 için özel olarak tasarlanmış olsa bile, bu klavye, Windows 7, iOS ve Android işletim sistemleriyle de mükemmel çalışır.
    * USB'den şarj edilebilirlik: Pilleri sürekli değiştirmek zorunda kaldığınız günler geride kaldı. USB'den şarj edilebilme özelliği sayesinde gücünüz hiç bitmez. Kullanımı kolay USB kablosu ile klavyenizi kolayca şarj edin ve çalışmanıza devam edin. Yazarken kullanılan aydınlatma yoğunluğuna ve zamana bağlı olarak 10 gün* ile bir yıl boyunca klavyenizin gücü tükenmez.
    * Açma/kapama yönetimi: Yan paneldeki açma/kapama düğmesi, klavyeniz kullanımda değilken güç tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Klavyenizi şarj etmeniz gerektiğinde kırmızı renge, klavyeniz şarj edilirken yeşil renge dönen bir pil gösterge ışığı da vardır.
    * Logitech Incurve™ tuşları: Benzersiz Logitech tuş tasarımıyla rahatlıkla yazın. Kavisli tuş yüzeyi, parmak uçlarınızın doğal profiline uyum sağlar ve gelişmiş bir yazma deneyimi için her tuşu daha kolay bulmanıza yardımcı olur. Parmak uçlarınızın tuşlar arasında rahatlıkla dolaşması için tuşların kenarları hafifçe yuvarlaktır.
    * Logitech PerfectStrokes™ tuş sistemi: PerfectStroke tuş sistemi, yazma gücünü tuş yüzeylerine eşit bir şekilde dağıtarak tuşun kenarına çarpsanız dahi her tuş vuruşunun sessiz, doğal ve akıcı olmasını sağlar.

Sistem Gereksinimleri
    Aşağıdakilerle çalışır:
    - Bluetooth özellikli bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefon (klavye profili HID'li tablet veya akıllı telefon)
    - Windows® 7, Windows 8 veya Windows RT
    - iOS® 4.0 veya sonrası yüklü iPhone® veya iPad®, iPad 2, iPad (3. ve 4. nesil), iPad mini
    - Android® 4.1.2 veya sonrası

Vatan Bilgisayarda linkine buradan ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 27 Mayıs 2013; 12:35:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: r.berry

Merhabalar kafama takıldı s beam özelliği var mı acaba???

"s beam" yazılım olarak yok ama "s beam"in temeli olan NFC donanımı H serisinde yani 3G'li olanlarda mevcuttur. Yazılım önemli değil, önemli olan donanım; aynı işi yapan yazılım bir şekilde bulunur. Örneğin NFC Kits diye bir program kurdum ama destekli ikinci bir cihazım olmadığı için test edemedim. İlgili programı buradan inceleyebilirsiniz.

• SAMSUNG AA-AH2NMHB/EX Ativ Serisi mini HDMI-VGA Dönüştürücü Adaptör
    İki hafta sonra ihtiyacım olacağından mini HDMI-VGA dönüştürücü adaptör arıyordum. Cihazı projeksiyona bağlamak için kullanacağım. İnternette, Samsung yetkili bayilerinde bayağı soruşturdum; yok... En sonunda internette bir yerde buldum:http://www.avrupatr.com/ Samsun ve Sony ürünlerinin yetkili satıcısı imiş ve İstanbul'da mağazaları bulunan meşhur bir firma imiş. Samsung'un Amerika sitesinde yaklaşık 40$ fiyat istenen bu ürün ilgili sitede 79 TL + 7 TL'de kargo ücreti alıyorlar, toplam 86 TL'ye geliyor. İhtiyacı olanlara duyurulur. Bu arada ürünü monitörde test ettim gerçekten başarılı; VGA çıkıştan ipek gibi görüntü veriyor, doğrusu bu derece kaliteli aktarım beklemiyordum. İlgilenenler şu linkteki siteye bakabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 29 Mayıs 2013; 18:38:01 >

• Merhaba arkadaşlar ben alalı daha 1 hafta olmadı ancak gayet güzel çalışıyor memnunum derken bu sabah sarjdan çıkarıp guc dugmesine basip açmak istediğim zaman ekranda ingilizce olarak ses düğmesine veya windows amblemi olan tusa basin diye bisey geldi bende ses düğmesine basiverdim daha dikkatli okumadan benim hatam iste :( sonra birden o yazı kayboldu ve ekran siyah olarak kaldi yani fanlar çalışıyor güç dugmesi de acik sarji full ama ekran siyah ne yapmam gerek soyleyebilir misiniz ? :(
  • Cihaz uzun süre uyku durumundayken karanlık bir ortamda açmaya çalıştığınızda bu uyarıyı veriyor. Ses açma tuşuna bastığınızda açılması lazım. Bazen (klavyeye bağlı durumlarda) açılmadığı da oluyor. Böyle olursa cihazı klavyeden ayırıp açmaya çalışın veya power tuşuna uzun süre basarak kapatıp tekrar açın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SW Update yakın zamanda ve bugün iki adet güncelleme yaptı:
    Bios güncellemesi P06AAT'den P08AAT'ye yükseldi.
    Kablosuz Ağ LAN sürücüsü ise 15.8.0.5'e yükseldi.
    Bakalım neler gelişmiş.
  • Asus transformer book'un bu cihazdan artısı olarak ekran büyüklüğü ve 500 gb hdd dışında herhangi bir artısı var mı ? Aralarındaki fiyat farkı neredeyse 1000 TL den fazla olması beni şaşırttı da.
  • Merhaba arkadaşlar,

Benim samsung ativ 700t de son zamanlarda söyle bir sorun oluşmaya başladı. Kullanırken birden dokunmatik ekran çalışmamaya başlıyor. Kalem çalışıyor fakat parmakları algılamıyor. Ekranı kapayıp açınca düzeliyor. periyodik aralıklarla olan bir şey değil. Tamamen rastlantısal. Bazen saatte bir bazen 5 dk da bir. Yardımcı olabilecek olan var mı acaba.
  • Merhabalar; cihaz sahipleri batarya durumunuz nedir acaba? Batarya durumunu test eden; pilde, şarjda farklı senoryalar hazırlayıp arka plan uygulamalarını kapatarak uzun batarya ömrü sağlayan BatteryCare diye ücretsiz bir program var. Bu program bataryanın kayıp miktarını (kullanılamayan-ölü miktarını) ölçüyor. İlgili programa şu linkten ulaşabilirsiniz. Kurun sizde bakın kayıp miktarınız ne kadar? Bende %28,13 gözüküyor acaba normal mi? Yoğun kullanıyorum ama daha 4 aylık cihaz... Bataryanın %80 korumasını devre dışı bırakarak Full şarj yapıyor, fişden çıkartarak batarya bitene kadar kullanıyor; bittikten sonra yine full şarj yaparak kullanıyordum. Bir önceki dizüstüm ile iki yılı geçti böyle kullandım sonra batarya bitmek üzere uyarısı aldım. Sizlerde durum nedir paylaşır mısınız?
    Bu arada bizim cihazların bataryasının Li-ion değil Li-Po olduğunu tekrar hatırlatalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 17 Haziran 2013; 4:16:24 >

• Arkadaslar merhaba
    Ben bir sey sormak istiyorum.normal hdmi girişleri bizim aletlere olmuyor onun için dönüştürücu alacağım.
    bizimkine uyan donusturuceler ne diye geçiyor nasıl uclu hdmi donusturucusu almam lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • compact2 C kullanıcısına yanıt
    Cihazın çıkışı Micro HDMI diye geçiyor. (Dikkat microdan biraz daha geniş ve büyük Mini HDMI girişi vardır onunla karıştırılmamalıdır. Cihaz HDMI ların en küçüğü olan Micro HDMI girişine sahiptir.)

Bu durumda:
    * ya bir ucu Micro olan HDMI kablosu alırsınız:

* veya evde bir HDMI kablonuz varsa Micro HDMI dönüştürücü alırsınız:

.

• Merhaba arkadaşlar,
    SAMSUNG XE700T1C-A01TR modelinden 1 ad. aldım.genel anlamda gayet memnunum, kullanım gayet hoş ve keyifli.Sayfaların tamamını okuyamadım, bazı sorunlarım var,

1-Dokunmatik klavyeyi kullanırken klavyeden spen kullanılarak giriş yapılamıyor.İnternette youtube gördüğüm videolarda klayve ekranından kalem ile yazarak giriş yapılabiliyordu ve hatalı yazılan kelimeler kolaylıkla tekrar düzenlenebiliyordu.
    2-Cihazın şarşı %79-80 seviyesinden fazla olmuyor, bu bir sorunmu sizin cihazların durumu nasıl.
    3-Metro arayüzden uygulamaları çalıştırdığımız zaman çoğu uygulama orda kalıyor, uygulamaların çoğunda kapatma seçeneği yok yada ben bulamıyorum yada konu hakkında doğru bilgiye sahip değilim.Bu uygulamaları kolayca kapatabilmenin yolu nedir acaba.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.