Şimdi Ara

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.210
Cevap
36
Favori
181.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce 3g li modelinin olup olmadığını araştırmadan aldığım A01TR model ativ tabletimi ya satmak istiyorum ya da H02TR ile takas etmek istiyorum. İlginenlere duyurulur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: supercimbom

Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce 3g li modelinin olup olmadığını araştırmadan aldığım A01TR model ativ tabletimi ya satmak istiyorum ya da H02TR ile takas etmek istiyorum. İlginenlere duyurulur...

takas veya satıp yeniden almada zarar edersiniz; onuna yerine ikinci el hot spot özelliği olan bir cep telefonu alın; daha uyguna olur. diye düşünüyorum; Bir kere dahili 3G'li netbook aldım; onun için ayrı hat ve internet paketti aldım; sonra hot spot özelliği olan cep telefonu alıp 4GB'lik paket ile simdi İpod Touch,XE700T1C-A01'i tabletimi filan tek hat ile kullanıyorum; daha uygun fiyatta gelmiş oldu.

Sadece bir öneridir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 6 Mart 2013; 12:35:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ilkeli

500 ativ kullanıcısıyım. sd hafıza kartı alacağım. max kaç gb ve max kaç hızlı olmalı hangi markayı tavsiye edersiniz.

birde 700 ile 500 arasındaki hız farkı çokmudur. 500 beni üzermi

XE500 de atom işlemci var XE700 de i5 işlemci; ve bildiğim kadarıya xe500 2GB xe700 4GB; kullanım alanıza göre değişir.xe700 de 64GB'lık sdxc kart kullandım ama xe500 görmediğim için mağazalar dışında deneme imkanı bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 6 Mart 2013; 12:37:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: megaoutletcomtr

arkadaşlar selam

SAMSUNG ATIV 32 GB. TAB GT-P8510 WINDOWS 8 TABLET
    ile ilgilenen arkadaşlara yardımcı olmak isteriz.

ürün 2 Yıl garantilidir.

http://www.megaoutlet.com.tr/urun/samsung-ativ-32-gb-tab-gt-p8510-windows-8-tablet_345.aspx?CatId=132

Peşin Fiyatına taksit seçeneklerini görmek için sitemizden taksit seçenekleri segmesinden detaylara bakabilirsiniz.

Kolay Gelsin,
    www.megaoutlet.com.tr

Bu ürün artık üretilmeyecek Amerika dan çekilmişti şimdilik sadece Almanya da var. Ama bundan sonra fabrikadan RT li Samsung Ativ ler üretilmiyor malum gerekçe talebin olmaması. Amazon.de de son satışlarını yapıyor .

http://www.engadget.com/2013/03/06/samsung-windows-rt-ativ-tab-germany/

Megaoutlet Türkiye için fiyatını ciddi oranda düşürmesi gerekir malum şuanki fiyatı tutulmayan bir RT olması en büyük handikap ve normal windows 8 zannedilmesidir. RT li tablet alınacağına Atom lu gerçek windows 8 tablet alınması bile mantıklıdır.

• Arkadaşlar, cihazın mobilitesine uygun (fiyatlarıda uygun) iki donanım önereceğim:
    GreenTech GT-H005 4 port USB HUB
     Samsung ATIV Smart PC Pro 700T  Kullanıcılar Kulübü

• 4 Adet USB 2,0 Çıkış
    • USB 1,1 ile Uyumludur
    • Her Port 500 mA Destekler
    • 1,5 / 12 / 480 Mbps Veri Aktarım Hızı
    • Portlar Aşırı Akıma Karşı Korumalıdır
    • Tak-Çalıştır Özelliği ile Basit Kurulum
    • Ergonomik Yapı, Estetik Tasarım
    • Windows Vista, XP, 7, SP2, MAC OS 10x ile Uyumlu
    *Bütünleşik kablosu ile 10 cm kullanım imkanı
    Bimeks Teknoport'dan yaklaşık 12 TL'ye aldım; siyah renkliside mevcuttur, onu tavsiye ederim.

S-Link SL-U60 USB 2.0 LAN Çevirici
     Samsung ATIV Smart PC Pro 700T  Kullanıcılar Kulübü

• Switch 10Mbps or 100Mbps network automatically
    • Half/Full duplex 10/100Mbps operation
    • Support Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x)
    • Support suspend/resume detection logic
    • Compliant to USB interface version 1.0/1.1/2.0
    • Support 10Mbps and 100Mbps N-way auto-negotiation
    • Integrated Fast Ethernet MAC, physical clip and transceiver in one chip
    • MS Windows 98SE/Me/2000/XP/Vista, Linux, Windows 7

Bimeks Teknoport'dan yaklaşık 32 TL'ye aldım; yalnız beyaz renklisi vardı. USB HUB ile gayet uyumlu oldu. Driver CD'sini kullanmadan internetten Windows update ile sürücüsünü yükledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 6 Mart 2013; 21:36:11 >

• herkese merhaba,

forumu görünce bu kadar yorumu da bulunca , bu ürünü nereden aldınız da kullandınız diye merakla sormak istedim, çünkü 2 aydır bu ürünü arıyorum
    (Samsung Ativ Smart PC Pro T700)

ve türkiyede satan hiç bir yer bulamadım bana bu konuda yardımcı olurmusunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kendimce

quote:

Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce 3g li modelinin olup olmadığını araştırmadan aldığım A01TR model ativ tabletimi ya satmak istiyorum ya da H02TR ile takas etmek istiyorum. İlginenlere duyurulur...

takas veya satıp yeniden almada zarar edersiniz; onuna yerine ikinci el hot spot özelliği olan bir cep telefonu alın; daha uyguna olur. diye düşünüyorum; Bir kere dahili 3G'li netbook aldım; onun için ayrı hat ve internet paketti aldım; sonra hot spot özelliği olan cep telefonu alıp 4GB'lik paket ile simdi İpod Touch,XE700T1C-A01'i tabletimi filan tek hat ile kullanıyorum; daha uygun fiyatta gelmiş oldu.

Sadece bir öneridir.

Aslında hotspot özellikli bir cep telefonum var. Onu kullanıyorum. Ama şirket bir tane 4GB lık data hattı verdi. Boşta duruyor. Şimdi diyorum 3G li almış olsaydım içine takardım ve lazım olunca kullanırdım... :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mugam78

quote:

Orijinalden alıntı: sulbas

quote:

bende bu gün h04tr modeli sipariş verdim migrostanda cantasını aldım

merhaba cihazı nerden kaça sipariş verdiniz

index bilgisayardan sipariş verdik 2950 tl 50 tlde cantasını toplam 3000 tl aldım

PCDEPO da 2700 lira 300 lira pahalıya almışsınız
  • Pratik kullanımda sim card lı model pek verimli değil. Şöyle ki bende sony vaio nun sim card lı modelllerinden birisi var sadece test için bir jkez sim card taktım. Bağlantıyı kullanmak için bir data hattını o makinaya bağlayıp onda tutuyorsunuz diğer cihazlarda kullanmak sorun oluyor . ayrıca birde extra data faturası ödüyorsunuz bunun yerine telefonunuzda kullandığınız hattın data sını kulllanmak daha mantıklı wifi hotspot ile zaten telefonu devamlı yanınızda taşıdığınızdan sorun olmuyor ve data yı bütün cihazlarda kullanabiliyorsunuz. oyüzden boşuna fazla para verip data lı bir cihaz almak bence pek mantıklı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: allegra168

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sulbas

quote:

bende bu gün h04tr modeli sipariş verdim migrostanda cantasını aldım

merhaba cihazı nerden kaça sipariş verdiniz

index bilgisayardan sipariş verdik 2950 tl 50 tlde cantasını toplam 3000 tl aldım

PCDEPO da 2700 lira 300 lira pahalıya almışsınız

evet ama nakit fiyatı 12 taksitle pcdepodada 2950-3000 arası oluyor taksit seceneklerine bak görürsün ben çok baktım çünkü :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mkoguz

Pratik kullanımda sim card lı model pek verimli değil. Şöyle ki bende sony vaio nun sim card lı modelllerinden birisi var sadece test için bir jkez sim card taktım. Bağlantıyı kullanmak için bir data hattını o makinaya bağlayıp onda tutuyorsunuz diğer cihazlarda kullanmak sorun oluyor . ayrıca birde extra data faturası ödüyorsunuz bunun yerine telefonunuzda kullandığınız hattın data sını kulllanmak daha mantıklı wifi hotspot ile zaten telefonu devamlı yanınızda taşıdığınızdan sorun olmuyor ve data yı bütün cihazlarda kullanabiliyorsunuz. oyüzden boşuna fazla para verip data lı bir cihaz almak bence pek mantıklı değil.

Merhaba,
    Sevgili mkoguz,

Ben sizinle aynı düşüncede değilim şöyleki;

Eğer bir data hattınız varsa bence en doğru kullanım alanı Ativ pro. Türkcell in win8
    uygulaması ile kullanım çok pratik.
    Data hattı wi-fi olmayan her yerde internette olmanızı sağliyor. Elbette cep telefonu üzerinden de hot spot yapma imkanı var ama simkart üzerinden erişim çok stabil ve
    hızlı oluyor.

Eğer kullanıcı genelde sabitse çok da önemli değil ama cihazla birlikte mobillik sözkonusuysa bence data sim çok gerekli.

Tabi bu yazdıklarım benim görüşüm ve kendi kullanım koşullarıma göre fikir beyan ediyorum.

Saygılar..

• quote:

Orijinalden alıntı: kaanustr

quote:

Orijinalden alıntı: mkoguz

Pratik kullanımda sim card lı model pek verimli değil. Şöyle ki bende sony vaio nun sim card lı modelllerinden birisi var sadece test için bir jkez sim card taktım. Bağlantıyı kullanmak için bir data hattını o makinaya bağlayıp onda tutuyorsunuz diğer cihazlarda kullanmak sorun oluyor . ayrıca birde extra data faturası ödüyorsunuz bunun yerine telefonunuzda kullandığınız hattın data sını kulllanmak daha mantıklı wifi hotspot ile zaten telefonu devamlı yanınızda taşıdığınızdan sorun olmuyor ve data yı bütün cihazlarda kullanabiliyorsunuz. oyüzden boşuna fazla para verip data lı bir cihaz almak bence pek mantıklı değil.

Merhaba,
    Sevgili mkoguz,

Ben sizinle aynı düşüncede değilim şöyleki;

Eğer bir data hattınız varsa bence en doğru kullanım alanı Ativ pro. Türkcell in win8
    uygulaması ile kullanım çok pratik.
    Data hattı wi-fi olmayan her yerde internette olmanızı sağliyor. Elbette cep telefonu üzerinden de hot spot yapma imkanı var ama simkart üzerinden erişim çok stabil ve
    hızlı oluyor.

Eğer kullanıcı genelde sabitse çok da önemli değil ama cihazla birlikte mobillik sözkonusuysa bence data sim çok gerekli.

Tabi bu yazdıklarım benim görüşüm ve kendi kullanım koşullarıma göre fikir beyan ediyorum.

Saygılar..

Kaanustr sana katılıyorum kardeş... Benim şirketin verdiği bir data hattım var. Yani parasını şirket ödüyor. şu anda bunu kullanmak için bir tane VINN kullanmak zorundayım. 3G modelini almış olsaydım süper olurdu...

• Arkadaşlar TEKNOSA dan 20 gün önce aldığım üründe şu anda klavye problemi var. İlk aldığım 2-3 gün boyunca çok denedim. Sesini sonuna kadar açtım ve kucağıma aldım cihazı. Sonra elimde gezdirdim vs ama klavye sorunu yoktu. Şimdi ayağım masaya değse ve çok az sallansa bile sanki klavyeyi çıkarıp takmışım gibi ses çıkıyor. Ve daha da önemli sorunum şu ki bugün faturayı aradım fakat bulamadım. Sanırım eşim atmış. Bu sorunu yaşayanlar nasıl çözdüler acaba problemi? ACİLLLL YARDIMMMMM LÜTFENNNN !!!!
  • Bu aralar benim de dedikkatimi çekiyor bu hibrit pc.
    Karşılaştığınız Güncel fırsatları falan bu başlıkta devamlı yazarsanız sevinirim. Sürekli takip edecem.

Bu ara da, Buna benzer daha uygun bilgisayar öneriniz varmı, yoksa 'bu iyi diğerlerine bulaşma veya biraz daha bekle piyasaya farklı markalarinki çıkar' dermisiniz.
  • quote:

Arkadaşlar TEKNOSA dan 20 gün önce aldığım üründe şu anda klavye problemi var. İlk aldığım 2-3 gün boyunca çok denedim. Sesini sonuna kadar açtım ve kucağıma aldım cihazı. Sonra elimde gezdirdim vs ama klavye sorunu yoktu. Şimdi ayağım masaya değse ve çok az sallansa bile sanki klavyeyi çıkarıp takmışım gibi ses çıkıyor. Ve daha da önemli sorunum şu ki bugün faturayı aradım fakat bulamadım. Sanırım eşim atmış. Bu sorunu yaşayanlar nasıl çözdüler acaba problemi? ACİLLLL YARDIMMMMM LÜTFENNNN !!!!

Faturanin bir kopyasini satin aldiginiz Teknosa subesinden kolaycana cikartilabilrsiniz. Cihazda uretim bilgileri bie yeter malum cihaz fabrika uretim tarihi 2 yili geçmemiştir.

Klavye takip cikma olayi bazi kullanicilar ta oturtamamasindan kaynaklandigini söylemekteler. Oturtulmus olmasina rağmen soru yine devam ediyorsa durum kesinlikle servisliktir direk Samsung Yetkili servise yollayin derim ... 30 gun gecmediyse serviste urununuz DOA olarak arizali kabul edilir size de ya degisim veya para iadesi opsiyonu sunulur. Bugüne kadar birçok Samsung urunum servislik olmuştur ordan bilmekteyim.

Degisim sarti yoktur dayatirlasa tüketici haklarina gore degisim yerine para iadesi hakkinizin da oldugunu hatirlatin.

Gecmis olsun.

• Merhaba,

Bu cihazın klavyesinden 2 adet daha almam gerekiyor. Nereden bulabilirim bir fikriniz var mıdır?
  • Acronis ile tüm HDD'in yedeğini alıp yeni, temiz kurulum yaptım ve Win8 Pro'yu kurdum:
    S Note dahil olmak üzere Metro arayüzdeki Mağaza'da Samsung Önerilen uygulamalara ulaşılamıyor, harici bir link buldum, Mağaza'da görüntüle'yi tıkladığınızda Mağaza'da "Ne yazık ki bu uygulama kişisel bilgisayarınızda kullanılamıyor" ikazı alıyorsunuz. Bunun çözümü var mıdır, Samsung müşt. hizm.ni arasak çözüm olur mu?
    Dokunmatik Klavye ile beraber açılan El Yazısı Tanıma Paneli'ne ulaşamıyorum; bu Samsung'a özgü bir uygulama olamaz. Win8'in tüm güncellemelerini de yaptım. Panele ulaşmanın bir yolu var mı?

Birde, Full HD ekranda PC kullanmanın püf noktalarını tecrübelerim ile yazayım:
    1. Önceki dizüstü bilgisayarım da 11.6" olduğundan ekran büyüklüğüne alışkınım: Masaüstünde sağ tıklayarak Kişiselleştir'den Görüntü ayarlarına girip Tüm öğelerin boyutunu değiştir: Daha büyük - %150 i seçin ve onaylayın.
    2. Aynı pencerede Yalnızca metin boyutunu değiştirden önerebileceğim metin boyutları:
    * Başlık çubukları - 11
    * Menüler - 11
    * İleti kutuları - 10
    * Palet başlıkları - 10
    * Simgeler - 10
    * Araç ipuçları - 10

Bu ayarları yaptıktan sonra sökün klavyeden cihazı geçin koltuğunuza, dokunmatik ekranın keyfini sürün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 11 Mart 2013; 21:22:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Arkadaşlar TEKNOSA dan 20 gün önce aldığım üründe şu anda klavye problemi var. İlk aldığım 2-3 gün boyunca çok denedim. Sesini sonuna kadar açtım ve kucağıma aldım cihazı. Sonra elimde gezdirdim vs ama klavye sorunu yoktu. Şimdi ayağım masaya değse ve çok az sallansa bile sanki klavyeyi çıkarıp takmışım gibi ses çıkıyor. Ve daha da önemli sorunum şu ki bugün faturayı aradım fakat bulamadım. Sanırım eşim atmış. Bu sorunu yaşayanlar nasıl çözdüler acaba problemi? ACİLLLL YARDIMMMMM LÜTFENNNN !!!!

Faturanin bir kopyasini satin aldiginiz Teknosa subesinden kolaycana cikartilabilrsiniz. Cihazda uretim bilgileri bie yeter malum cihaz fabrika uretim tarihi 2 yili geçmemiştir.

Klavye takip cikma olayi bazi kullanicilar ta oturtamamasindan kaynaklandigini söylemekteler. Oturtulmus olmasina rağmen soru yine devam ediyorsa durum kesinlikle servisliktir direk Samsung Yetkili servise yollayin derim ... 30 gun gecmediyse serviste urununuz DOA olarak arizali kabul edilir size de ya degisim veya para iadesi opsiyonu sunulur. Bugüne kadar birçok Samsung urunum servislik olmuştur ordan bilmekteyim.

Degisim sarti yoktur dayatirlasa tüketici haklarina gore degisim yerine para iadesi hakkinizin da oldugunu hatirlatin.

Gecmis olsun.

Servise vermek için Samsung servisine mi götürmem gerekiyor yoksa TEKNOSA ya mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Gecmis olsun.

Servise vermek için Samsung servisine mi götürmem gerekiyor yoksa TEKNOSA ya mı?

teknosa da samsung servisine götürecek.Onun için işi hızlandırırsın sen samsung servisine götür önce.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.