Şimdi Ara

SAMSUNG A7 (2017) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.643
Cevap
19
Favori
138.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    __

11.07.2017 tarihi itibariyle ilk mesajı yeniden güncelliyorum.

şuan için benim bulabildiğim Samsung Türkiye için en iyi fiyat 1.869,00 TL
    ürünün linki http://urun.n11.com/cep-telefonu/samsung-galaxy-a7-2017-a720-samsung-turkiye-garantili-P160705945

ürüne bakarken 33 TL kupon çıktı ve 1.836,00 TL gibi bir fiyata geliyor ve akbank kartınız varsa da 50 TL puan geliyor.

İlk başta telefon 2499 TL fiyatla ön sipariş ile satışa sunulmuştu.

04.03.2017 tarihinde N11 kampanya yaptı ve Samsung Türkiye garantili ürün 2.019,00 TL fiyata indi.
    hatta kuponunuz falan var ise fiyat daha da inebilir.

almayı düşünenler varsa bence kaçırmasınlar mükemmel fiyat
    http://urun.n11.com/cep-telefonu/samsung-galaxy-a7-2017-samsung-turkiye-garantili-P166169999

Ben de bu kampanyadan telefonu satın aldım ve 2 haftaya yakın süredir kullanıyorum.
    Elimden geldiğince ve işlerim izin verdiğince konuyu ve ilk mesajı canlı tutmaya çalışacağım.

Özel olarak sormak istediğiniz konuları pm ile direk mesaj atarak cihaz hakkında sorularınızı sorabilirsiniz.

Ama kısaca telefon için söylenebilinecek en önemli özelliği şarjını resmen koklayarak tüketmesi

aşağıdaki ekran görüntüleri kendi kullanımıma aittir. Tek şarj ile 4 gün kullanım ve toplamda 6 saatten fazla ekran süresi verdi.

sev7nn forum üyesi arkadaşımızın kutu açılış videosu

sawolverine @ adlı forum üyesi arkadaşımız telefonu alıp yorumlarını paylaşan ilk üye oldu. ilk deneyimlerini içeren mesaj aşağıda alıntılanmıştır.

telefonu 4 gündür kullanıyorum,8buçuk saat kadar ekran süresi aldım şarjı şuan yüzde 8.

tv den veya bilgisayardan telefonun görsellerine ne kadar bakarsanız bakın telefonu elinize aldığınızdaki gibi olmuyor kasa gerçekten çok hoş ve çok kaliteli olduğu hissini veriyor.

a7 2016 da olmayan jiroskop sensörü bu seriye eklenmiş.su geçirmemesi harika bir özellik.ön kamera pek kullanmasam da 16 mp olması ve selfie için güzel fotoğraflar çekmesi hoş olmuş.ekran kartı a7 2016 ya göre bir tık yükseltilmiş.

5.7 ekran var ama çerçeveler gayet ince telefon rahat kullanılıyor.

yine tahminlerime göre yoğun kullanımda 2 günü çıkartır diye düşünüyorum.ultra şarj modu ve 3600 mah batarya yarı yolda bırakmayacaktır diye düşünüyorum.

a7 2016 da batarya şişmesi durumlarını okuyordum forumda arka kapağı açılanlar falan vardı.bu telefonda hızlı şarjı kapatabiliyorsunuz böylece batarya ve telefon fazla ısınmaz ve batarya şişmesi ve kasanın açılıp boşluk oluşması sorununu yaşamazsınız diye tahmin ediyorum.

bildirim ledi yine yok ama always on display özelliği bu açığı kapatıyor bana göre.

evet pahalı ama telefonun ön-arka komple cam olması tasarımı çok güzel almayı düşünenler telefonu fiziksel olarak görürlerse 2000 lira civarına değeceğini düşüneceklerdir.telefonu çok kurcaladım çok uygulama yükledim yazılımsal bir problem gözüme çarpmadı.alanlara ve almayı düşünenlere hayırlı olsun diyorum.hoşçakalın arkadaşlar.

resmi internet sitesi
    http://www.samsung.com/my/smartphones/galaxy-a7-2017-a720f/SM-A720FZKDXME/

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu telefonu almayı düşündüğümde foruma bazı noktalarda bilgi almak için arkadaşlara danışmıştım onlarda sağolsunlar yardımcı olmuşlardı söz verdiğim gibi eğer burayı telefonu almayı düşünen bir arkadaşımız okursa diye yardımcı olmak maksadıyla naçizane kendi şahsi kanaatlerimi dile getirmek istedim umarım faydalı olur.

Batarya performansı: Birçoğumuz gibi bende telefonu bataryadan büyük beklenti içinde aldım. Peki beklentimi karşıladı mı? Kesinlikle evet hem de fazlasıyla kısaca izah etmek gerekirse eğer benim gibi telefonu oyun oynama aracı olarak kullanmayan biriyseniz ve iki saate kadar telefon görüşmesi günde bir saat sosyal medya takibi (facebook twitter vb.) yarım saat youtube bir saat müzik dinleme kullanımı ile üç gün hatta dört gün boyunca %20leri görmemeniz işten bile değil. Eğer bunlara ek olarak bir iki saat oyun oynuyorsanız ya da 5 saat telefon görüşmesi yapıyorsanız 2 gün götürür. Ama diyorsanız ki ben aşırı kullansam durum ne olur geceyi çok rahat görürsünüz yani kamera, oyun, sosyal medya, video, müzik gibi işlerle her ne kadar kendim henüz böyle bir deneyim yaşamasam da (şimdilik) 1 günü rahat kurtaracağını düşünüyorum. Ki zaten testlerde youtubeda hd olarak 8 küsür saat video oynatma performansı var çoğu telefon 8 saat internette dolaşsan şarjı dayanmaz. Şarj olması da hem hızlı hem normal şarj modunda beni memnun etti. Velhasıl şarj performansı bu telefon ile aramdaki en güçlü bağ. Puan: 10

Isınma donma vb. sorunlar: arkadaşlar dediğim gibi iki haftalık bir kullanım bu değerlendirme için biraz kısa bir süre biliyorum ancak bu süre zarfında telefonda uygulamalardan kaynaklı ciddi ısınma( hatta hiç yok desem yanlış olmaz sanırım) veya sorun çıkaran takılma ya da donma yaşamadım. Youtube facebook twitter gibi uygulamalarda kendinden haliyle bekleneceği üzere iyi performans ile çalışıyor. Bildirimler anında ekrana düşüyor. Özetle telefon oldukça akıcı ve optimize halde. Tabi bu durum kişinin kullanımı ve telefonu ne kadar zorlayacağı ile değişecektir. Puan: 8
    Tasarım ve kullanımı: arkadaşlar teknik özelliklerine girmeye gerek yok zaten bunların çok daha detaylı şekilde incelemeleri var benim değineceğim konu şıklık ve kullanım. Telefon bildiğiniz üzere büyük o yüzden küçük elleri olan hanımefendiler kullanırken zorlanacaklar hele ki ilk defa büyük akıllı telefon kullanıyorsanız sıkıntı olabilir. Orta ve büyük elli olduğunuzu düşünüyorsanız telefonu kullanırken problem çıkartmayacaktır ama tek elle kullanmayı unutun bu oldukça zor ve düşürme riski büyük. Cebe sığması ise biraz problem burada gülü seven dikenine katlanır durumu ortaya çıkıyor büyük ekranın sağladığı birçok avantajın yanında buda külfeti olarak kullanıcılara kalıyor. Ben siyah renk tercih ettim ve siyahın en şık model olduğunu düşünüyorum(tamamen sübjektif). Kılıf ile kullanmak telefonun şıklığını azaltıyor ama ilk etapta biraz böyle takılacak gibi görünüyorum ilerde değişebilir tabi. Parmak izi kasada ciddi problem ama kılıfla kullandığım için şimdilik nötr. Bunların yanında ekran hassasiyeti çok az daha düşük olabilir sanki biraz fazla gibi ama günlük kullanımlarda büyük bir yansıması olduğu söylenemez ekranı aşağı yukarı kaydırırken alışana kadar zorlanabilirsiniz ama sonradan problem olmaktan çıkıyor. Keşke bunun da bilgisayardaki mouselarda olduğu gibi ayarı olsaydı. Puan: 8

Kamera: Bildiğimiz üzere 16mp iddialı bir kamerası var arka kamerada performans oldukça iyi ön kamerada ise flu problemi mevcut yaklaşık 50 60 cm den sonra netlik yerini fluluğa bırakıyor. Güncelleme ile geçer mi bilinmez ama şahsen beni çok derinden üzmeyen ama genel kullanıcı kitlesi için büyük bir eksi puan. Ve tabi keşke optik görüntü sabitleyici olsaydı o zaman daha rahat bir kamera kullanımı ile daha iyi fotoğraflar yakalayabilirdik. Video performansı için fena olmamakla tam bir değerlendirme yapabileceğimi söyleyemeyeceğim. Puan: arka 8.5 ön 6.5
    Ses hoparlör kulaklık: Arkadaşlar hoparlörünün yeterli seviyede olduğunu düşünüyorum ama geçmişte forumda bu konuda daha iyi telefon kullanan arkadaşlarımız eleştiri getirmişti. Ben hoparlör kullanmadığım için kulaklık performansı önemli tabi ki öncelikle içinden çıkan kulaklık tam bir fiyasko bunu belirteyim samsungun en kalitesiz kulaklığı bile olabilir benim kutudan çıkan öyleydi en azından sesi de nasıl desem çiğ gibi veriyor  sanki ama başka bir kulaklık ile bu sorunu kolayca aşabilirsiniz. Ben kulaklık ile telefon görüşmesi yaparken 50 tl civarı bir kulaklık kullanıyorum gayet net ve kaliteli bir görüşme yapıyorum keza kulaklık olmadan da durum aynı bu durum lokasyon ile ilgili olarak değişebilir şöyle anlatmak gerekirse eski telefonumla sürekli bağır sesin kısık gibi sözlerini duymaktan bıkmıştım şimdi ise hiç duymuyorum karşı tarafın sesi de bu ölçüde net. Hatta sen hattınımı değiştirdin sesin netleşmiş diyen bile oldu. Puan: kutudan çıkan kulaklık 2 (emeğe saygı için ) hoparlör ve genel ses kalitesi ise 8

Dayanıklılık: İki haftalık kullanım sonrası telefon da çizik eski görünme vb. olmadı bir zahmet olmasında tabi. Düşmelere dayanıklı olmadığını biliyorum ama test etmedim umarımda etmem. Arkadaşlar hem büyük hem de cam telefonlar kılıfsız ise birde düşmelere çok açık ve bu konuda oldukça hassaslar dikkatli kullanmak lazım. Performans olarak ise hiçbir kayıp yaşamadı desem yanlış olmaz. İlk günkü gibi diyebilirim umarım uzun yıllar kullanabilirim. Unumadan suya ve toza dayanıklı olduğunu ekleyelim(ip68). Puan: 8

Parmak izi okuyucu: Bu noktada başta biraz sıkıntı yaşadım ekran koruyucu ile sıkıntı oluyor varsa parmak izi kilidi hiç yapma daha iyi ama ekran koruyucu yoksa gideri var. Ama yine sübjektif olarak kullanmadığım için aslında durumu beni ilgilendirmiyor bir gün denedim ve bütün şifreleri kaldırdım telefonunuzu kurcalayan biri yoksa hiç gerek yok bence . Puan: 7

Oyun performansı: Ben telefondan oyun oynayan biri olmasam da (zamanında oynadık tabi ) sırf değerlendirme için subway surfers, candy crush, fruit ninja, top eleven, need for speed oyunlarını yükledim ve oynadım performansı beklediğimden iyi diyebilirim ama oyuna girişlerde bi tık daha hızlı olsa fena olmazdı. Puan: 8

Genel değerlendirme: Telefonu düşük model olup a7 2017 ye geçenlerin memnun kalacağını düşündüğüm ama yüksek segment telefon kullanan ama hevesle a7 2017 alanların ise bazı noktalarda eleştiri getirebileceği bir telefon diyebilirim. Ben ilk grupta kalıyorum ve fazlasıyla memnunum bataryası muazzam resmen kokluyor kamerası bana fazlasıyla yetiyor ama ikinci grupta olanlar için yetersiz kalabilir. Ön kamera sorunun ise güncelleme ile çözüleceğini umuyoruz. Kullanımı, akıcılığı gayet rahat ekran hassasiyeti (zamanla alışıyorsun) kutudan çıkan kulaklık.(korkutucu ama alternatifi var tabi verdiğin paranın karşılığını bu noktada alamamak kötü) ve belki hoparlör dışında benim için yaşadığım ve yazabileceğim bir sıkıntısı şükür olmadı. Almayı düşünenlere tavsiye eder misin derseniz ilk gruptakilere kesinlikle evet ikinci gruptakilere ise hayır çünkü ikinci gruptakiler daha iyi bir performans beklediğinden hayal kırıklığına uğratmak istemem ama telefona üç dört bin tl fiyat verebilmek herkesin harcı değil eğer o fiyatlara çıkamıyor ve kaliteli bir telefon istiyorsanız öneririm. Fiyatına gelince bana kalırsa bu telefon bile 1800- 1900 arası fiyatıyla bile pahalı denilebilir ancak malumunuz kur farkı ve vergilendirme ile rakiplerine göre şahsen tercih edilebilir. Kısada olsa kullanımım sonrası oldukça memnun olduğumu söylemeliyim. Benim gibi şarj performansını önemseyen diğer özelliklerinde de kişiyi üzmeyecek şık bir telefon almak istiyorsanız düşünebilirsiniz. Toz ve suya dayanıklı olduğunu bilmek ya da bu özellik günlük kullanımda çok büyük artısı hissedilmesede orta ve uzun vadede kesinlikle iş görecektir . Takıldığınız yanlışım olduğunu düşündüğünüz noktalarda görüşlerinize ve sorularınıza açığım.
    Genel puanım: 8,5
    Arkadaşlar bir süredir işlettiğim Galaxy'lere yönelik bloğum var. Takipçim az olduğu için yazdığım faydalı makaleleri ihtiyacı olanlara ulaştırmakta sorun yaşıyorum.

Faydalı makaleleri derleyip buraya ekliyorum:

Kısaca soyle anlatayım samsung telefonları rootladiginizda knox sayacı artıyor sanıyorum samsung bunu bir çeşit güvenlik önlemi olarak koymuş. Bu sayaç 1 olduktan sonra telefonda benim gözüme çarpan en onemli sorun telefonun durduğu yerde inanılmaz sekilde deşarj olması. O andan itibaren orjinal rom yüklense bile ayni sorunun devam ettiğini deneyimledim. Tabi ki bunu çözmenin bazı yolları var baska kernel flashlamak gibi fakat malumunuz bu tür çalışmalar amiral gemisi tabir edilen cihazlarda olduğu gibi çeşitli değil. Sınırlı kullanıcısı olması bakımından daha az rom ve daha az kernel vs. bulunuyor. Az seçeneğin arasından doğru kombinasyonu bulmanız mümkün olmayabilir o yuzden şahsi görüşüm custom rom yerine tema kullanmanız. Bu konuda da theme galaxy diye guzel bir program var. 1 dolar karşılığında bütün özelliklerini kullanabiliyorsunuz. Yaptığım birkaç tema var pm atarsanız bir iki tema gönderebilirim whatsapp uzerinden
  • S7 alınır a7 yerine

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlar cidden uçmuş. herkes elindeki telefonun kıymetini bilsin bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Subat -- 11 Ocak 2017; 17:35:23 >
  • Sahidende S7 ile aynı fiyat.
  • Samsung yumurta gibi telefon yapmaktan vazgeçemedi. Tasarımın iğrençliğine bak çay demle.
  • S7 bile 2000 üstü fiyatı hak etmiyorken bunun ederi 1400 en fazla, kimse dolar vs, demesin 1000 liraya sd 820 li modeller satılıyor artık TR de...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok pahalı
  • 2016 modeli çok daha şık ve çok daha ucuzken bu fiyata kim alır bunu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • S7 parasına zuha
  • telefon gelmeden ön sipariş fiyatı 2299 TL den 2499 TL ye çıktı.
  • Tasarım ağır leş fiyat hepten leş buna para verene kadar note 5 alınır bu kapitalist sistem telefon altı üstü hergün belediye dağıtır gibi çıkartıyorlar hele bu samsung ,firma olarak sever ürünlerini kullanırım ama bu fiyat politikası ile olmuyor artık
  • 2015 in sonunda N11 den kuponla 1800 TL civarına note 5 almıştım. Türkiye garantili
  • 2017 yılında telefonlar ciddi anlamda zamlanacaklar. Bundan da ilk nasibini zaten 2017 kurları ile ithal edilen yeni A serisi aldı.. İnsanlar normal olarak yadırgıyorlar durumu ama diğer markalara ve modellere da zamlar gelmeye başladığında fiyat politikası oturacaktır. Düşünün 2.750 TL'ye S7 Edge satılırken bu telefon 1.600 TL civarlarındaydı. S8'in fiyatları hakkında 4.000 TL muhabbeti dönüyor. Düşünün gelinen noktayı!
  • var mı alan kullanan?
  • D&r da s7 2549 tl kim alir a7 yi o paraya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta vodafonedan değişim kamp ile kardeşime aldık
    S3 miniyi verdik
    üstüne A7 aldık 24 X 80 tl = 1920 TL
    Faturalı esnek S tarifesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Geçen hafta vodafonedan değişim kamp ile kardeşime aldık
    S3 miniyi verdik

a7 2017 değil mi?

nasıl memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyoshocu

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Geçen hafta vodafonedan değişim kamp ile kardeşime aldık
    S3 miniyi verdik

a7 2017 değil mi?

nasıl memnun musunuz?

Yılını nasıl anlayacağımızı bilmiyorum
    Kardeşim için S3 mini den sonra uçak gibi gelmiş.
    Bayağı memnun 15 gün oldu alalı
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    modeli kutu üzerinde a7 yanında 6 ibaresi varsa A7 2016 dır.

diğer bir yöntem ise cihaza ayarları cihaz hakkında kısmına bakıp modelini oradan da görebilirsiniz.

A7 2017 modeli yeni satışa çıktı.

N11 2289 TL fiyata inmiş durumda

http://urun.n11.com/cep-telefonu/samsung-galaxy-a7-2017-a720f-32gb-samsung-turkiye-garantili-P159870420
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.