Şimdi Ara

SAMSUNG A7 (2017) [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.643
Cevap
19
Favori
138.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Taktınız bir sar değerine sar yüksek değil.

Adamlar sadece bize bu telefonu satmıyorlar. Avrupada da satıyorlar.

Geçen seneki modele göre daha düşük sar değeri var.

Epey.com sitesine girip kıyaslayın. Hatta başka telefonlarla da kıyaslayın.

Ben telefondan çok memnunum canavar gibi uzunca bir süreden sonra ilk defa telefonu 24 saat boyunca şarja takmadan kullandım. Şuan 30 saati geçti ve şarj hala %60 da efsane bir telefon

3600 mah pil çok iyi oldu. Bugün yağmur yağdı inadına telefonla konuştum telefon sırılsıklam oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyoshocu -- 11 Mart 2017; 22:55:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef ki note 5 in şarjı bana yetmiyor bu telefona geçmek istiyorum ama satışta da çok değer kaybediyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyoshocu

Taktınız bir sar değerine sar yüksek değil.

Adamlar sadece bize bu telefonu satmıyorlar. Avrupada da satıyorlar.

Geçen seneki modele göre daha düşük sar değeri var.

Epey.com sitesine girip kıyaslayın. Hatta başka telefonlarla da kıyaslayın.

Ben telefondan çok memnunum canavar gibi uzunca bir süreden sonra ilk defa telefonu 24 saat boyunca şarja takmadan kullandım. Şuan 30 saati geçti ve şarj hala %60 da efsane bir telefon

3600 mah pil çok iyi oldu. Bugün yağmur yağdı inadına telefonla konuştum telefon sırılsıklam oldu.

geçen seneki modellerden yüksek sar değeri var nereden baktınız bilmiyorum ama her yerde aynı tartışma dönüyor şu an, bi tarafımızdan sallamadık yazarken arkadaşım
    SAMSUNG A7 (2017) [ANA KONU]

gördüğün gibi vücut sar değeri 1.39

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 14 Mart 2017; 15:3:50 >

• A7 konusuna gelip A5 in değerlerini paylaşıyorsunuz.

Daha önce de dediğim gibi bizim ülkemizde sadece satılan bir model değil ki bu tüm dünyada satışta olan bir model.

Ben sonuca bakıyorum.

Adamlar 3 gün 3g li kullanılmasına rağmen şarjı giden telefon yapmışlar.

Cuma günü şarj ettiğim teli tekrar pazartesi şarj ettim.

Bu kadar sar değerine takılıyorsanız wi-fi modem de kullanmayın. Aynı apartman içerisinde 20 tane modem var acaba onlar bizi nasıl etkiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyoshocu -- 14 Mart 2017; 22:39:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tface

Malesef ki note 5 in şarjı bana yetmiyor bu telefona geçmek istiyorum ama satışta da çok değer kaybediyor :(

Bence bu telefon yılın telefonu olacak

Eşimde note 5 var akşama anca şarjı zor ucu ucuna yetiyor.

Konum açıyorum sürekli full ekran parlaklığına rağmen aldığım ekran süresi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kyoshocu kullanıcısına yanıt
    A5 a7 fark etmiyor girip bakabilirsin ayrıca sar değerini wifi anteni ile karşılaştırman Abesle iştigal modem kıçımızda gezmiyoruz ama telefonla geziyoruz se mutluysan sorun yok ama benim gibi önem verenler için bilgilendirmek görevim

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Wife modem ile gezmeye gerek yok ki zaten her yerde bol miktarda var ve onların radyasyonuna maruz kalıyoruz.

Ayrıca bizde satılan tek hatlı versiyon doğal olarak çift hatlı versiyona göre daha düşük sar değeri var.

• http://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/61477-61956-73999/samsung-galaxy-a7-2017_apple-iphone-7-plus-256gb_samsung-galaxy-a7-2017-dual-sim/

Buyrun size iphone 7 plus 256 gb ile kıyaslaması

İphone 90 puan almış

A7 2017 ise 85 puan almış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyoshocu -- 14 Mart 2017; 23:21:7 >
  • Daha önce yukarıda paylaştığım ekran süresi hızlı şarj ile pili tam dolum sonrası yapılmıştı.

Şimdiki ise hızlı şarj kapalı olarak daha önceki şartlarla aynı kullanım sonrası alındı.

Foto çekimi konum açık sürekli mobil internet vb gibi kullanım sonucu alındı.

Umarım samsung android 7 güncellemesi sonrası bu telefonun bu özelliklerine zarar vermez.

Efsane telefon

• quote:

Orijinalden alıntı: kyoshocu

Wife modem ile gezmeye gerek yok ki zaten her yerde bol miktarda var ve onların radyasyonuna maruz kalıyoruz.

Ayrıca bizde satılan tek hatlı versiyon doğal olarak çift hatlı versiyona göre daha düşük sar değeri var.

dostum bu konu hakkında daha sana bir şey yazmıyacam verdiğim SAR değerleri tek hat değerleri yani vücut SAR değerleri zaten
    dediğim gibi sen mutluysan sorun yok ama bilgilendirme yapmak zorundayım,

http://www.teknolojioku.com/haber/sar-nedir-kisa-ve-uzun-sureleri-zararlari-neler-24537.html
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Özgül_emilim_oranı

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Epey.com sitesindeki iphone sar değerini de yorumlasaydınız keşke aydınlanmış olurduk.

• bu telefon hafta sonu media markt ta 1600 tl ye satılmış. nasıl kaçırdım :( alan varmı ?
  • sar değeri demişken, note 2 telefonum arıza yaptı 250 tl ye sıfır anakart takılacak.

henüz sar değerinde note 2 üzerine görmedim.

SAR Değeri (Baş) ---- 0.171 W/kg (10g)

SAR Değeri (Vücut) ---- 0.369 W/kg (10g)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airport34 -- 15 Mart 2017; 14:5:16 >
  • Bu kadar SAR muhabbeti dönmüşken ben de bir şey sormak istiyorum. Uyurken telefonu çok yakınıma koyuyorum, uçak modunda olduğu sürece herhangi bir zararı var mıdır ?
  • Herkese merhaba.
    Bu telefonu birkaç gün önce Hepsiburada sitesinden aldım ve bugün elime ulaştı. Kutunun dış görünşünde sıkıntı yok, ama açmadan önce dikkatli incelerken "DO NOT ACCEPT IF SEAL IS BROKEN" güvenlik etiketinin 2 kat üst üste yapıştırıldığının farkına vardım ve belli ki alttaki etiket katmanı kırılmış ve kutu açılmış olabilir.
    HB müşteri hizmetlerini aradım, "kutuyu açmadıysanız ve şüpheniz varsa direk iade edin" diyorlar, ama iade etmek istemiyorum ki, emin olmak veya değiştirmek istiyorum. Böyle bir olanak sağlamıyorlar.
    Arkasından Samsung yetkili servisi aradım "biz böyle bir şey daha önce duymadık" diyorlar (hiç inandırıcı değil), ister açın ister iade edin bizi ilgilendirmiyor deyip yine "çok yardımcı" oldular.

Şimdi sorum şu, aranızda daha önce bu veya diğer telefon alımlarında benzer sorunla karşılaşan oldu mu? Tavsiyeniz var mı? Gerçekten iade mi edeyim (hiç işime gelmez gerçi).
    Yorumunuzu beklerim.

• kyoshocu kullanıcısına yanıt
    ilk mesajıma bakarsanız görürsünüz yorumumu, ilk sırada iphone 7 var bu telefonunda ona yakın olduğunu yukarıda yazdım
  • airport34 kullanıcısına yanıt
    doğrudur zaten şaşırdığım nokta da bu samsung hep düşük sar değeri sunardı galaxy s7 ve edge modellerinde gayet düşükken bu telefonlarda yüksek olması kullanılan konpanentlerin ucuzluğunu akıllara getiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumur

doğrudur zaten şaşırdığım nokta da bu samsung hep düşük sar değeri sunardı galaxy s7 ve edge modellerinde gayet düşükken bu telefonlarda yüksek olması kullanılan konpanentlerin ucuzluğunu akıllara getiriyor

Hocam bu telefonun sar değeri diğerleri ile aynı.

a7 2017;
    Vücuda takılan SAR testi, 0.5 cm. Vücuda takılan operasyon sırasında RF maruz kalma yönergelerine uymak için aygıtın vücuttan en az bu mesafede konumlandırılmış olması gerekmektedir

a7 2016:
    Vücuda takılan SAR testi, 1.5 cm. Vücuda takılan operasyon sırasında RF maruz kalma yönergelerine uymak için aygıtın vücuttan en az bu mesafede konumlandırılmış olması gerekmektedir.

Eğer yanlış anlamadıysam 2017 modeli 0,5 cm'den yapılmış haliyle çok çıkmış, a7 2016 modeli ise 1,5 cmden yapılmış ve uzak olduğu için az çıkmış. Eğer doğru anladıysam bu a 2017 serisi amiral gemilerini baltalamasın diye uğraşılmış çünkü oldukça kaliteli ürünler.

Siz ne düşünüyorsunuz? samsung çakallık mı etmiş.

Ayrıca bir çok telefonu inceledim amiral gemilerinde sar değerleri 1,5 CM'den, orta segment cihazların çoğu 0,5 CM'den.

Sar testi;
    https://www.wired.com/images_blogs/gadgetlab/2009/10/sar1.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: Chronos1121

Herkese merhaba.
    Bu telefonu birkaç gün önce Hepsiburada sitesinden aldım ve bugün elime ulaştı. Kutunun dış görünşünde sıkıntı yok, ama açmadan önce dikkatli incelerken "DO NOT ACCEPT IF SEAL IS BROKEN" güvenlik etiketinin 2 kat üst üste yapıştırıldığının farkına vardım ve belli ki alttaki etiket katmanı kırılmış ve kutu açılmış olabilir.
    HB müşteri hizmetlerini aradım, "kutuyu açmadıysanız ve şüpheniz varsa direk iade edin" diyorlar, ama iade etmek istemiyorum ki, emin olmak veya değiştirmek istiyorum. Böyle bir olanak sağlamıyorlar.
    Arkasından Samsung yetkili servisi aradım "biz böyle bir şey daha önce duymadık" diyorlar (hiç inandırıcı değil), ister açın ister iade edin bizi ilgilendirmiyor deyip yine "çok yardımcı" oldular.

Şimdi sorum şu, aranızda daha önce bu veya diğer telefon alımlarında benzer sorunla karşılaşan oldu mu? Tavsiyeniz var mı? Gerçekten iade mi edeyim (hiç işime gelmez gerçi).
    Yorumunuzu beklerim.

14 gün içinde koşulsuz iade hakkınız var. İade edip tekrar sipariş edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi walter13 -- 15 Mart 2017; 15:28:6 >

• walter13 kullanıcısına yanıt
    Var da iade ile uğraşacak vaktim yok maalesef. Edersem bir daha onlardan almam zaten bir daha.

Bu arada iade şartlarına da baktım - telefondan koruyucu film sökülmemiş olmalı diyor. Kutu açılması hakkında bilgi yok. Acaba açsam da iade edebiliyormuyum?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.