Şimdi Ara

@@@SAMSUNG 971P İNCELEMESİ@@@ (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
543
Cevap
1
Favori
41.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ghosting olmadıgını söyleyen çok kullanıcı var.

Bence oyun oynayan ev kullanıcıları için ghosting panel tipinden daha önemli. Herkes amacına uygun monitörü almalı.
  • oyun oynayan ev kullanıcıları için de ghosting panel tipinden daha önemli değil. böyle makul fiyatlarda s-pva panele sahip başka monitörler de olsa inan tn panelli olanların kimse yüzüne bakmaz. photoshop'ta çamur gibi renkleri bırakın profesyonelleri hiçbir ev kullanıcısı istemez. ya da oldukça dar görüş açıları olan panellere sırf hızlı tepki süresi için katlanılmaz. tn'den ziyade panel üreticilerinin s-pva, p-mva, s-ips panellerinde iyileştirmeler ve maliyeti düşürme yoluna gitmeleri gerekiyor. kapıda sed teknolojisi de varken lcd'lerin kaliteli panellerinin fiyatlarının düşürülmesini ve tn panellerin de yavaş yavaş üretimden kaldırılmasını bekliyorum. kalite herkes için alınabilir düzeylerde olmalı sonuçta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi misterno -- 20 Ocak 2007; 1:30:08 >

• hacular ben geçen gün zs de gördüm bu monitörü. açıp kullanmaya bile gerek yok, karşıdan monitörü seyretmek bile zevk
  • Koskoca Samsung971P den türkiyeye bu partide 10 tane getirmiş koyuncu topu topu varmı böle bişi.
  • 971p sahipleri özellikle bol renkli bölümlerde kenar kısımlarında dikkatli bakıldıgında cok hafif bi titreme hissediyormusunuz?? ben bole bi sorun yaşıyorum 1280-1024 60hz 'de vardı 70hz yaptm halen hissediyorm.. sizlerce varmı bole bişey dikkatli baktıgınızda? normalda lcd'in yanında radyo elektromanyetik bişey olmaması lazım kolon vs benim kasa lcd'in sağında duruyor soldada bi radyo var ama aux için sadece bunların birebir etki yapabilme ihtimali dusukde olsa var tabi buda ayrı bir konu..971p sahipleri bi bakarlarsa sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: misterno

oyun oynayan ev kullanıcıları için de ghosting panel tipinden daha önemli değil. böyle makul fiyatlarda s-pva panele sahip başka monitörler de olsa inan tn panelli olanların kimse yüzüne bakmaz. photoshop'ta çamur gibi renkleri bırakın profesyonelleri hiçbir ev kullanıcısı istemez. ya da oldukça dar görüş açıları olan panellere sırf hızlı tepki süresi için katlanılmaz. tn'den ziyade panel üreticilerinin s-pva, p-mva, s-ips panellerinde iyileştirmeler ve maliyeti düşürme yoluna gitmeleri gerekiyor. kapıda sed teknolojisi de varken lcd'lerin kaliteli panellerinin fiyatlarının düşürülmesini ve tn panellerin de yavaş yavaş üretimden kaldırılmasını bekliyorum. kalite herkes için alınabilir düzeylerde olmalı sonuçta.

abartıyorsunuz,

ev kullanıcılarınadijital kablo ile kontrats ve parlaklıgı yüksek TN panel ile S-PVA monitoru göstersek inan çoğu farkı anlamaz bile.
    TN paneller ev kullanıcıları için o kadard a kötü değildir. Oyunlarda ghosting çok can sıkıcı bir şey.
    İstediği renk kalitesine sahip olsun ghosting yaptıgında en iyi monitorun anlamı kalmıyor.

Tabi gönül ister kaliteli panellere sahip monitorlar almayı. ama biraz daha zmanaı var. TN paneller son zamanları yaşıyorlar

• Farkı ilk bakışta çok rahat anlarsınız renk kalitesi ve görüntü kalitesi Tn panellerden cok daha üstün bunu tartışmaya gerek yok ,

lordamus@ bende öyle bir sorun yok taktığın priz yada monitörünün adaptörünün yanında duran birşey etkliyor olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 22 Ocak 2007; 20:39:38 >
  • hmm adaptor lcd"ın hemen arkasında duruyor masanın uzerinde yanda radyo var aux ıcın sadece sagdada kasa var bukadar etkilermi ilginçtir..
  • Arkadaşlar ben 971p yi hiç görmeden sadece bu forumdaki yorumlara güvenerek aldım. Ve Süper memnunum
    Birçok lcd yi görüntüsünü DVI bağlantılı olarak görme fırsatı buldum. Ancak 971P görüntüsüne sahip bir lcd
    daha önce hiç görmedim. Bence bu ürün bu fiyata rakipsiz. Bildiğim kadarıyla Philips in 190B7 adında bir lcd si
    bu cihaza rakip ondan da ciddi şikayeti olan arkadaşlar var diğer forumlarda.

Bu cihazı DVI bağlantısı ile bilgisayarına bağlayan 1280x1024 60hz de kullanan arkadaş kesinlikle memnun kalacaktır.
    Benim gözlerim uzun yıllar monitörlere bakmaktan çok hassaslaştı eğer bir ekran da görüntü titremesi, aşırı parlaklık olursa gözlerin
    işi 1 saat te bitiyor. 971p yi parlaklık (brightness) : 20 kontras (contras) : 15 kullanıyorum Bu şekilde günde 5 saatte bile fazla yorulmuyor.
    (biliyorum bazı arkadaşlar parlaklık çok düşük diyecek) Ancak benim işimin %80 i ofis ve internet hep beyaz zemin üzerine yazı.

son olarakwww.samsung.co.uk adresinde yani samsung ingiltere sitesinde lcd leri katagorilere ayrımışlar 971p en üst sınıf ve designer seri olarak
    adlandırılmış.

bu cihazın bence tek alternatifi 19" bana büyük ben 17" istiyorum diyenler için aynı paneli kullanan 770p

ben oyun çok oynarım diyorsanız bence en hızlı ürünü alın viewsonic in sanırım 2ms TN panelli modelleri gayet hızlı , gerçi ben evde hala philipsin 19" crt sini kullanıyorum hem hızlı hemde istediğim resolution da oynuyorum mesela ekran kartı yeterli gelmezse 800x600 de rahatlıkla oynanıyor. LCD de oyun oynamak için hem 1280x1024 her oyunu oynatabilecek bir ekran kartı hemde çok hızlı bir LCD lazım.

umrarım foruma katkım olmuştur.

• Bende dün siparişimi verdim.Yarın elimde olucak.
  • Hadi bakalım 971p sahipleri artıyor alacaklara ve almış olanlara hayırlı olsun
  • Bu forumda oyun ağarlıklı bi ben kullanıcam galiba :)
  • İngilizce bilen arkadaşlar şu siteye bakabilir

http://reviews.compusa.com/2795/1194946/reviews.htm

Amerikada 971p satın alanların yorumları var buraya bir iki yorum yazıcam ve türkçeye çevireceğim.

Liked it so much I bought another - O kadar beğendimki bir tane daha aldım.

Haven't seen a better monitor - Daha iyisini görmedim

awesome picture,great design - resim kalitesi ve dizaynı çok iyi

The Best 1280 x 1024 19" LCD out there - Piyasadaki en iyi 19 " 1280x1024 LCD

her ürün için yakınma olur onlarında şikayet ettiği taraflar

software ile ayar : ki ben de en çok bu konuda tereddüt etmiş tim.

cd den sadece driver ini yükleyin software ini samsungun sitesinden indirin adı

AutoRotationPremium_1017t bu program için de magic tune ve magic rotation uda barındıran software

24 MB civarında tek dosya ile tüm programları kuruluyor. ekran kartı driverınız da güncel ise Auto rotate çalışıyor ( bazı arkadaşlar oto rotate i çalıştıramamış ve manuel yapıyorlarmış sanırım onların sorunu ya ekran kartı driverları eski yada lcd nin software i eski)

fiyat biraz yüksek : eee hem piyasanın en iyisini alıcan hemde az ödiycen olmaz tabiii bence bu ürün 600 - 650 YTL arası fiyatını son kuruşuna kadar hak ediyor gidip de dandik bir 19" e 500 YTL vermektense 100 YTL daha verin bu nu alın derim.

yazılım kitleniyor : bende hiç olmadı, benim kullandığım sürüm 1.0.22 (2007.1.6) sanırım yine bu sorun eski sürüm samsung yazılımından veya eski ekran kartı sürücüsü yada bazı windows ların zaten iyi durumda olmamasından ve bi format yemek istemesinden oluyor.

son olarak bir site incelemesinde 917p nin tek kusuru olduğunu söylemiş oda başkalarının sizin 971p nizi çalmak isteyebileceği

hiçbir şekil de samsung firmasıyla bir alakam yok dediğim gibi bu forum sayesinde 971p aldım ve foruma benimde bir katkım olsun istiyorum :)

• Samsung 971p = Crystal Clear Dsiplay
  • Monitör iyi güzelde bu yeni ayak tipi bence hiç hoş olmamış !!!!!
    Sanki sola doğru bi yamulva var gibi görünüyor ve sanırım bu yamulma
    monitörün ağırlığını kaldıramayan ayak sisteminden kaynaklanıyor
  • Tüm inceleyen siteler monitör ayağının dizaynını ve işlevini beğenmiş. eski 970p deki ayak sistemi monitörün ağırlığını taşımaktan zorlanıyor ve zamanla gevşiyormuş tüm bu sorunlar 971p de giderilmiş , ayak gayet rijit
  • quote:

Orjinalden alıntı: HyperActive

Monitör iyi güzelde bu yeni ayak tipi bence hiç hoş olmamış !!!!!
    Sanki sola doğru bi yamulva var gibi görünüyor ve sanırım bu yamulma
    monitörün ağırlığını kaldıramayan ayak sisteminden kaynaklanıyor

benim de tam tersi en çok hoşuma giden bu ayağın dizaynı
  • Almak isteyenler Nova da son 3 adet kalmış, bugün uğradım inceledim güzel cihaz. Ayrıca 0 ölü pixel garantili ve 2 hafta da ölüpixel garantili, alacaklar kaçırmasın bi daha kimbili nezaman gelir.
  • Ben Evde yoktum bütün gün öğlen gelmiş monıtör.Süper bir monitör Ancak sürücü kuramadım daha. cd yi kullanmayın demişlerdi .İnternetten çektiğim de AutoRotationPremium_1017 Sistemle uyumlu değil msj ı verdi .Şimdilik uğraşıyorum 20 dk oldu fişe taktığımdan beri
  • quote:

Orjinalden alıntı: kozlowski

Ben Evde yoktum bütün gün öğlen gelmiş monıtör.Süper bir monitör Ancak sürücü kuramadım daha. cd yi kullanmayın demişlerdi .İnternetten çektiğim de AutoRotationPremium_1017 Sistemle uyumlu değil msj ı verdi .Şimdilik uğraşıyorum 20 dk oldu fişe taktığımdan beri

kozlowski hadi bakalım hayırlı olsun sürücüyü cd'den yükelyebilirsin ama magictune'u netten indirip kur en son versyion şu linkini verdiğim magictune'u indir ve kur hiç cd'den filan yükleme versiyonu 1.0.22 ;

http://www.samsung.com/Products/Monitors/magictune/index.htm

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.