Şimdi Ara

@@@SAMSUNG 971P İNCELEMESİ@@@ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
544
Cevap
1
Favori
41.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung 971P modelini İzmir'de bulamıyorum. LCD çoğu firmanın stoklarında yer almıyor. Nova Bilgisayar'dan almayı da düşünmüyorum. Çünkü benim için bir ürünü görerek almak önemlidir. Vatan Bilgisayar'ın stoklarında 970P modeli dikkatimi çekti. Kontrast hariç 971P ve 970P arasında ne gibi farklılıklar bulunuyor. İnternette ya da yakınlarından bu modelle ilgili sorunlar, şikayetler dikkatini çekti mi? Yardımcı olursan sevinirim.
  • 970p alma çünki 6bit +dithering kullanıyor 971p ise 8 bitlik gerçek s-pva panel kullanıyor görüntü kalitesi farkı var
  • 6 bit nedir ya 000000 gibi bişe değilmi alt tarafı :D

971P sahipleri adreslerinizi aldım bu gece kurayla birinin evine dalıyorum , tabiki parası neyse bırakcaz masanın üstüne , ekranın sağına soluna ;kırılcak , dökülcek , ses yapacak bişeler bırakmayın gece ses çıkartıp kimseyi uyandırmak istemiyorum , he mümkünse kablolarınıda çıkartıp başka bir odada uyuyun :P
    sabah LCD yerinde olmayacak diyorum size , bu gece ki şanslı 971p sahibini şimdiden kutluyorum :D

hadi iyi uykular....
  • Vallha hocam biliyorum bir vx922 kadar hızlı olmadığını ama Bana rahat oyun oynayabilirsin demen yeterli .Görüntü kalitesi ni sayende gördük eline salık bir kere daha.225Bw biraz bütçemi aşıyor .2230 da almak istemiyorum pek sinmedi içime .Galiba nova dan alıcam 971p modelini
  • quote:

Orjinalden alıntı: kozlowski

Vallha hocam biliyorum bir vx922 kadar hızlı olmadığını ama Bana rahat oyun oynayabilirsin demen yeterli .Görüntü kalitesi ni sayende gördük eline salık bir kere daha.225Bw biraz bütçemi aşıyor .2230 da almak istemiyorum pek sinmedi içime .Galiba nova dan alıcam 971p modelini

Al al hadi bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

quote:

Vallha hocam biliyorum bir vx922 kadar hızlı olmadığını ama Bana rahat oyun oynayabilirsin demen yeterli .Görüntü kalitesi ni sayende gördük eline salık bir kere daha.225Bw biraz bütçemi aşıyor .2230 da almak istemiyorum pek sinmedi içime .Galiba nova dan alıcam 971p modelini

Al al hadi bakalım

pm attım hocam bi zahmet

• akşam msn'de olurum
  • arkadaşlar bu ghosting olayını niye abartıyorsunuz ki. sonuçta sizin memnuniyetiniz önemli, ghosting olayını anladığım kadarıyla oyunlar için soruyorsunuz çünkü filmlerde hiç sorun yok, 625 ytl'yi oyun oynamak için bir monitöre veriyorsanız yazık bence, o zaman gidin tn panel bir 740N alın 350 ytl'ye ve aynı sonucu alın. yani demek istediğim bu monitörü sadece sanki ghosting olayına indirgediğiniz zaman haksızlık yaparsınız. oyun amacı ile almak isteyen arkadaşlar kullananların parmaklarından alın hiç ghosting yok yazısını okuyup rahatlamak istiyor.

gerçekte 6 ms değil de 8 ile 12 arası yazılmış, doğrudur, ma bu tüm monitörler için geçerli. hardware uzmanları hassas cihazlarla ölçsüzler ben iddia ediyorum hiç bir monitörün tepkime süreleri fabrika değerlei ile tutmayacaktır. bu psu'lar için de geçerli, üzerinde kaç watt yazarsa yazsın biz hemen gerçekte kaç watt diye soruyoruz.

yani bu monitörü kendimiz kullanacaksak ve gerçekten oyun için alıyorsak almayı arkadaşlar, daha ucuz monitörlere yönelin. benim gibi ofis uygulamaları çalıştırıp, internette surf yapacaksanız, dvd izleyip, presentasyon hazırlayacaksanız ben mükemmel buldum ve zevk alarak kullanıyorum. Sonuçta bizler tomshardware ürün inceleme uzmanları değiliz, kendi artı eksi izlenimlerimizi aktarıyoruz buraya.

• quote:

Orjinalden alıntı: .Taner.

arkadaşlar bu ghosting olayını niye abartıyorsunuz ki. sonuçta sizin memnuniyetiniz önemli, ghosting olayını anladığım kadarıyla oyunlar için soruyorsunuz çünkü filmlerde hiç sorun yok, 625 ytl'yi oyun oynamak için bir monitöre veriyorsanız yazık bence, o zaman gidin tn panel bir 740N alın 350 ytl'ye ve aynı sonucu alın. yani demek istediğim bu monitörü sadece sanki ghosting olayına indirgediğiniz zaman haksızlık yaparsınız. oyun amacı ile almak isteyen arkadaşlar kullananların parmaklarından alın hiç ghosting yok yazısını okuyup rahatlamak istiyor.

gerçekte 6 ms değil de 8 ile 12 arası yazılmış, doğrudur, ma bu tüm monitörler için geçerli. hardware uzmanları hassas cihazlarla ölçsüzler ben iddia ediyorum hiç bir monitörün tepkime süreleri fabrika değerlei ile tutmayacaktır. bu psu'lar için de geçerli, üzerinde kaç watt yazarsa yazsın biz hemen gerçekte kaç watt diye soruyoruz.

yani bu monitörü kendimiz kullanacaksak ve gerçekten oyun için alıyorsak almayı arkadaşlar, daha ucuz monitörlere yönelin. benim gibi ofis uygulamaları çalıştırıp, internette surf yapacaksanız, dvd izleyip, presentasyon hazırlayacaksanız ben mükemmel buldum ve zevk alarak kullanıyorum. Sonuçta bizler tomshardware ürün inceleme uzmanları değiliz, kendi artı eksi izlenimlerimizi aktarıyoruz buraya.

çok güzel özetlemişsin hocam katılıyorum

• quote:

arkadaşlar bu ghosting olayını niye abartıyorsunuz ki. sonuçta sizin memnuniyetiniz önemli, ghosting olayını anladığım kadarıyla oyunlar için soruyorsunuz çünkü filmlerde hiç sorun yok, 625 ytl'yi oyun oynamak için bir monitöre veriyorsanız yazık bence, o zaman gidin tn panel bir 740N alın 350 ytl'ye ve aynı sonucu alın. yani demek istediğim bu monitörü sadece sanki ghosting olayına indirgediğiniz zaman haksızlık yaparsınız. oyun amacı ile almak isteyen arkadaşlar kullananların parmaklarından alın hiç ghosting yok yazısını okuyup rahatlamak istiyor.

Dostum söylemlerinde haklı olabilirsin ancak bu forumda bazı insanlar uzun zamndır kullandıkları 15-17 bazende 19 crt lerini satıp lcd aldılar hatta Direkt 22 ' e geçip haliyle çok mennun kaldılar.Ben oyun oynuyorum diye te ms benim için önemli olduğundan 997Mb monitörümü sattım ( Birazda göz salığım için)Şimdi benim alacağım lcd beni tatmin etmeli her konuda .En önemli unsurlar nelerdir ? Oyun ve filim performansı..sonrada görüş açıları ,zıtlık değerleri vs geliyor.Şimdi ben izmirden 580YTl (kdv dahil) bir paraya 2230 alabilirim ama monitörün Tek özelliği büyük olması .225bw den sonra bu forumlarda adını duyduk .225bw 759 ytl gibi fiyatlara satılıyor .En azından tepki süresi ve genişliği çok büyük bir + Oyun performansı çok beyeniliyor 2230 da 5 ms gibi gözüksede 225bw hızı daha iyi .Şimdi 971 p ye düşünüyorum ve forumda kullanan bi kaç arkadaş daha hızlı panalleride tercih edebilirsin dediler.Sen beni ima ederek onların parmaklarından monitörin iyi olduğunu duymaya çalıştığımı söylemişsin .ve Bazı panellerin belirtilen hızda olmadığını söylemişsin.Şimdi Arkadaşım kesinlikle benim başkalarından monitörin iyi olduğunu duymaya çalışıp kendimi avutmak gibi bir saçmalık içinde olmammı bekleyemezsin.2. olarak vx922 (2ms) Dünyanın en hızlı monitörüdür.En yoğun uygulamalarda bile tepki süresi 10 ms den yukarıya çıkmamıştır.Ancak görüş açılarının dar olması sıkıntı verebilir.Sadece oyun oynamak istesem 740N yerine 997MB monitörümü satmazdım.

• Zıtlık değeri , görüş açıları , yazılardaki keskinlik ve okunaklılık office uygulamaları filmlerdeki kaliteli görüntüsü hepsi 971p'de var ,ha bunları bir kenara bıurakıp sadece oyundada iyi olsun diyorsan zaten 600-700 milyona lcd yok haa veriyormusun 1 milyar ve üstü ?? ozaman her uygulamada iyi olan panellerde var ips türü paneller , ama sen diyrsunki hem uygun fiyatlı hemde hepsi bir arada güzel olsun yok öyle ne kadar ekmek okadar köfte ... kaliteli görüntü istiyorsan 971p oyunlarda hızlı olsun diyrsan 22" viewsonic bu kadar basit

Ve son söyleyeceğim 971p'yi al memnun kalacaksın fazlasıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 18 Ocak 2007; 16:48:54 >

• quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

Zıtlık değeri , görüş açıları , yazılardaki keskinlik ve okunaklılık office uygulamaları filmlerdeki kaliteli görüntüsü hepsi 971p'de var ,ha bunları bir kenara bıurakıp sadece oyundada iyi olsun diyorsan zaten 600-700 milyona lcd yok haa veriyormusun 1 milyar ve üstü ?? ozaman her uygulamada iyi olan panellerde var ips türü paneller , ama sen diyrsunki hem uygun fiyatlı hemde hepsi bir arada güzel olsun yok öyle ne kadar ekmek okadar köfte ... kaliteli görüntü istiyorsan 971p oyunlarda hızlı olsun diyrsan 22" viewsonic bu kadar basit

Ve son söyleyeceğim 971p'yi al memnun kalacaksın fazlasıyla

Galiba öyle yapıcam dostum Zaten lcd almakla tepki süresini göze alıyorum ama ghost falan diyince insan kuışkuya düşüyor bu arada 22 ' Vsonic de ghost oluyor çok başarılı değil..225BW biraz öne çıkıyor

• quote:

quote:

Dostum söylemlerinde haklı olabilirsin ancak bu forumda bazı insanlar uzun zamndır kullandıkları 15-17 bazende 19 crt lerini satıp lcd aldılar hatta Direkt 22 ' e geçip haliyle çok mennun kaldılar.Ben oyun oynuyorum diye te ms benim için önemli olduğundan 997Mb monitörümü sattım ( Birazda göz salığım için)Şimdi benim alacağım lcd beni tatmin etmeli her konuda .En önemli unsurlar nelerdir ? Oyun ve filim performansı..sonrada görüş açıları ,zıtlık değerleri vs geliyor.Şimdi ben izmirden 580YTl (kdv dahil) bir paraya 2230 alabilirim ama monitörün Tek özelliği büyük olması .225bw den sonra bu forumlarda adını duyduk .225bw 759 ytl gibi fiyatlara satılıyor .En azından tepki süresi ve genişliği çok büyük bir + Oyun performansı çok beyeniliyor 2230 da 5 ms gibi gözüksede 225bw hızı daha iyi .Şimdi 971 p ye düşünüyorum ve forumda kullanan bi kaç arkadaş daha hızlı panalleride tercih edebilirsin dediler.Sen beni ima ederek onların parmaklarından monitörin iyi olduğunu duymaya çalıştığımı söylemişsin .ve Bazı panellerin belirtilen hızda olmadığını söylemişsin.Şimdi Arkadaşım kesinlikle benim başkalarından monitörin iyi olduğunu duymaya çalışıp kendimi avutmak gibi bir saçmalık içinde olmammı bekleyemezsin.2. olarak vx922 (2ms) Dünyanın en hızlı monitörüdür.En yoğun uygulamalarda bile tepki süresi 10 ms den yukarıya çıkmamıştır.Ancak görüş açılarının dar olması sıkıntı verebilir.Sadece oyun oynamak istesem 740N yerine 997MB monitörümü satmazdım.

sanırım bazı şeyler yanlış algılanmış veya ben yazmayı becerememişim. kimseyi saçmalık içerisinde olmakla itham etmedim. lütfen yanlış anlamayın

• Bu forum sayesinde 971P alanlardan biriyim , foruma katkısı olan herkeze teşekkürler.

Gerçekten sonderece iyi , parasını sonuna kadar hak eden bir monitör.

ghosting olayına daha bakmadım ancak diğer heralanda bence RAKİPSİZ.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmethi

Bu forum sayesinde 971P alanlardan biriyim , foruma katkısı olan herkeze teşekkürler.

Ben alamadım hala nova da bile kalmamış
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmethi

Bu forum sayesinde 971P alanlardan biriyim , foruma katkısı olan herkeze teşekkürler.

hayırlı olsun
  • quote:

Ben alamadım hala nova da bile kalmamış

Pek çok siteyi detaylı bir şekilde araştırdım. LCD hiçbir yerde bulunmuyor. Daha sonra 970P modelini inceledim. LCD'nin görüntü kalitesi siteler tarafından övgü toplamış. Ancak hızlı sahnelerdeki performansı (film ve oyun) başarılı bulunmamış.

Sanırım TN panellere yöneleceğim. Kontrast oranı, görüş açısı ve tepkime süresi başarılı modeller bulmak mümkün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 20 Ocak 2007; 19:16:18 >
  • arkadaslar bende aldım alıcam diyorum bu monitörü ama benim düşüncem biraz daha beklemek.2007 ye yeni girdik..yeni ürünler cıkması gerekiyo.çünkü buyuk bi rekabet var..971 P nin daha hızlı bi modeli cıkacak elbet..su anki haliyelede harika bi monitör ama biraz daha hız istiyo insan..Tn panelleri kullananlarda şikayetçi..görüş acılarındaki bozukluklar hiçde hoş olmadıgını biliyoruz..Samsung 971 P bana tavsiye edilen Philips 190X7FB den daha kaliteli oldugunu kanaatindeyim..almaya son anda vazgeçmiştim ki acele etmedigim için cok mutluyum..yine diyorum aceleye gerek yok..bu kadar talep varken vatan olsun diger bilgisayar satıcıları tekrar bu monitörden getirteceklerdir...bende sizde o zaman alırsınız..haydi hayırlısı...
  • arkadaşlar ben 971p yi sipariş ettim bilgisayarcıma. haftaya getircek. hemde dışardan. 20 $ fazla verdim ama olsun. bu monitöre değer kesinlikle.ha bu arada yeni modeller elbet çıkacak ama sene onların fiyatları ne olacak? 971p nin daha hızlısı bence 500$ dan aşağıya olmaz.971p varkende o fiyat çok olur bence.bu monitör her yönden işini fazlasıyla görür.
  • arkadaşlar pixsel kontrol programı hangisiydi linkini verebilir misiniz elimde hazır olsunda monitör gelir gelmez kontrol edeyim:)
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.