Şimdi Ara

SAMSUNG 971P 19' LCD S-PVA PANEL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
2.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 971p ile 970p arasında ayaklık dizaynı dışında teknik olarak fark varmı ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: John PHILIPS

Bi arkadaşımız 6ms oyunlarda yetmeyebilir diyor bence yeter de artar bile arkadaşımda 8ms lg monitör var hiçbir oyunda sorun çıkarmıyo fear,carbon hepsini denedik sorun yok.

12ms lik ViewSonic VX912 2 yıldır hiçbir oyunda(Şu sıralar BF2 oynuyorum) problem çıkarmadı.

• quote:

Orjinalden alıntı: Eliminator

971p ile 970p arasında ayaklık dizaynı dışında teknik olarak fark varmı ???

var 970p pva panel ve 6 bit, 971p ise s-pva panel 8 bit
  • 225bw gelmiş stoklara 971p'de gelmiştir inşallah
  • herşey güzelde monitörde hdcp yok vistada hdcp koruması olucak bu sorun cıkıracak ilerki zamanlarda hatta zaman kısa olabilir neden tam iş yapmıyorlar anlamak güç
  • bakarlar onun bir çaresine...hdcp nin üzerinde çalışacağı vista yı yapacakları gibi...
  • 20 kasım da bu monitör satışta fiyatıda beklenenden daha ucuz bu fiyattan daha uyguna bulan arkadaşlar bilgilendirirlerse seviniriz

971p
  • Bu monitörü açıp kullanmaya bile gerek yok, uzaktan kendisini seyretmek bile yeter
  • samsung ürünleri dizayn bölümü personeli KARIZMA denen şeyi çok iyi biliyorlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: akutlu

20 kasım da bu monitör satışta fiyatıda beklenenden daha ucuz bu fiyattan daha uyguna bulan arkadaşlar bilgilendirirlerse seviniriz

971p

Dostum bu fiyata çok iyi yaw kesin alıyorum

• monitör güzel.
    contrast oranı niye bukadar çok acaba.
    yani genelde 600:1 yada 700:1 oluyodu 19"lerde
    bunda 1500:1

bide üzerinde hoparlör falan olsaydı çok güzel olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 312 . -- 15 Kasım 2006; 14:49:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 312 .

monitör güzel.

600:1 , 700:1 gibi kontrast oranları tn panellerde daha sık görülüyor bu ise s-pva panel ve bu panellerde yüksek kontrast oranlarına ulaşılabiliyor
    bence üzerinde hoperlör olmaması çok daha iyi hoperlörler görüntü kirliliğinden başka bir işe yaramıyor,
    bu monitörün en büyük kusuru tr satışa sunulanların beyaz renk olması, bu yaşıma geldim daha hiçbeyaz renk bir görüntü kaynağı görmedim(lcd ,plazma,crt tv vs....) metalik gri tonlarda üretilen lcd veya plazma tv lerin bile iç kısımlarına siyah çerçeve koyuyorlar , hadi bir hata yaptın beyazınıda ürettin niye tr ye siyahınıda getirmiyorsun siyahı gelene kadar bende bu monitörü almayacağım
    kasa olarak plazma tvlerde en şık ve güzel duran tartışmazsız pioneerların kasasıdır ve bunlardada parlak siyahtan başka renk göremezsiniz

• quote:

Orjinalden alıntı: akutlu

quote:

Orjinalden alıntı: 312 .

monitör güzel.

600:1 , 700:1 gibi kontrast oranları tn panellerde daha sık görülüyor bu ise s-pva panel ve bu panellerde yüksek kontrast oranlarına ulaşılabiliyor
    bence üzerinde hoperlör olmaması çok daha iyi hoperlörler görüntü kirliliğinden başka bir işe yaramıyor,
    bu monitörün en büyük kusuru tr satışa sunulanların beyaz renk olması, bu yaşıma geldim daha hiçbeyaz renk bir görüntü kaynağı görmedim(lcd ,plazma,crt tv vs....) metalik gri tonlarda üretilen lcd veya plazma tv lerin bile iç kısımlarına siyah çerçeve koyuyorlar , hadi bir hata yaptın beyazınıda ürettin niye tr ye siyahınıda getirmiyorsun siyahı gelene kadar bende bu monitörü almayacağım
    kasa olarak plazma tvlerde en şık ve güzel duran tartışmazsız pioneerların kasasıdır ve bunlardada parlak siyahtan başka renk göremezsiniz

hocam hepsiburada.com 'da siyahı olmayabilir ama başka bilgisayarcılarda siyahı muhakkak gelmiştir zaten benim için gelmesi önemli idi ve geldi fiyatıda güzel gidipte hepsiburada .com dan almayacağım elbette tanıdık bilgisayarcı arkadaşımda görerek inceleyerek alacağım

• quote:

hocam hepsiburada.com 'da siyahı olmayabilir ama başka bilgisayarcılarda siyahı muhakkak gelmiştir zaten benim için gelmesi önemli idi ve geldi fiyatıda güzel gidipte hepsiburada .com dan almayacağım elbette tanıdık bilgisayarcı arkadaşımda görerek inceleyerek alacağım

eğer başka bilgisayarcılarada siyahını bulabilisen ve bizide bu konuda bilgilendirirsen çok sevinirim
    saygılar
  • ok
  • Arkadaşlar dün gece saat 3'e kadar araştırdım bu monitörü fakat yabancı sitelerde monitörün panelinin s-pva değil pva olduğunu öğrendim halbuki resmi sitesinde spva yazıyor fakat panel numarasına bakınca yine samsung'un sitesinde bu panel tipinin pva panel olduğu çıkıyor kafam allak bullak oldu bilemiyorum şuanda ne yapacağımı

Burda spva diye gözüküyor;

http://www.samsung.com/Products/Monitor/LCD_Digital/LS19MBPXFVXAA.asp?page=Specifications

fakat panel numarasını aratınca bu seferde pva olarak cıkıyor ve yabancı sitelerde samsung'un spva olupta 19" monitörü yok diyorlar hepsi pva yada tn imiş;

panel numarası: LTM190E4

http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/Monitors_n_Industrial/LTM190E4/LTM190E4.htm

• quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

Arkadaşlar dün gece saat 3'e kadar araştırdım bu monitörü fakat yabancı sitelerde monitörün panelinin s-pva değil pva olduğunu öğrendim halbuki resmi sitesinde spva yazıyor fakat panel numarasına bakınca yine samsung'un sitesinde bu panel tipinin pva panel olduğu çıkıyor kafam allak bullak oldu bilemiyorum şuanda ne yapacağımı

http://www.samsung.com/Products/Monitor/LCD_Digital/LS19MBPXFVXAA.asp?page=Specifications

fakat panel numarasını aratınca bu seferde pva olarak cıkıyor ve yabancı sitelerde samsung'un spva olupta 19" monitörü yok diyorlar hepsi pva yada tn imiş;

http://www.samsung.com/Products/TFTLCD/Monitors_n_Industrial/LTM190E4/LTM190E4.htm

pva mı spva panelmi diye samsung tr sitesine mail attım cevabı gelince burada paylaşırım

• quote:

Orjinalden alıntı: gökhan70

quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

Arkadaşlar dün gece saat 3'e kadar araştırdım bu monitörü fakat yabancı sitelerde monitörün panelinin s-pva değil pva olduğunu öğrendim halbuki resmi sitesinde spva yazıyor fakat panel numarasına bakınca yine samsung'un sitesinde bu panel tipinin pva panel olduğu çıkıyor kafam allak bullak oldu bilemiyorum şuanda ne yapacağımı

pva mı spva panelmi diye samsung tr sitesine mail attım cevabı gelince burada paylaşırım

onlar anlamaz hocam naptın :)) pva panel 100de 90

• ölü piksel garantisi var mı?
  • b süre 970p kullanıp iade ettim arkadaşımın 190x6 diğer arkadaşımın 170x6 ile şöyle b karşılaştırma yapayım...

970p 190x6fb 170x6eg
    masa üstü: 5/5 masa üstü: 5/3 masa üstü: 5/3
    oyunlar: 5/3 oyunlar: 5/4 oyunlar: 5/4
    filmler: 5/2 filmler: 5/3 filmler: 5/3

970p de 6bit 8bit olayı değil de overshot denilen olay beni deli etti hareketli herşeyde b gölge cisimi izliyor gibi oluyor... ve herşey biririne giriyor ama oyunlarda ben dahil 10 kişiye gösterdim 9 u fark etmedi 190x6 da sadece pes5 i denedim bilen bilir pes belkide lcd lerin korkulu rüyası ama 190x6 bu konuda oldukça başarılı masa stünde ise 970p azımı açık bıraktı desem yalan olmaz yazıların keskinliği gözü yormaması pivot gibi özellikler monitörün kullanımı inanılmaz zevkli yapıyor sadece masa üstü ve yeterli oyun performansı yüzünden iade konusunu defalarca düşündüm 971p de de overshot kullanıldığına göre görerek alsanız bile eve geldiğinizde film ve oyun konusunda aşırı hassassanız hayal kırıklığına uğrama şansınız var...

uzun lafın kıssası samsung 97xp serisine biraz temkinli yakalaşıyorum... yorumlara n kadar güvenilir bilemiyorum zaten herkezin görüşü varklı 970p ye filmlerde çok ii diyen de var (kendi arkadaşlarımda) hem bunlarda benim görüşlerim sonuç olarak ya ben çokfazla şey istiyorum yada crt ye alışmş birisi için lcd ler hala yeterli düzeyde değil....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.