Şimdi Ara

Samsung 970 EVO NVMe SSD inceleme | 3500 MB/sn okuma 2500 MB/sn yazma hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
2.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Samsung'un efsanevi 960 serisi NVMe SSD modellerinin yerini alacak olan 970 serisi resmi olarak pazara sunuldu. Bu videoda 1TB kapasiteli Samsung 970 EVO NVMe SSD'i bütün detayları ile inceliyoruz. 

• Aynı fiyata 2 kat kapasiteli sata 3.0 SSD ile devam. 120$'dan başlıyor fiyatları ve 120$'a 250GB var. 130$'a 500GB 860 Evo varken iş yapmayan birisi için israf olur.

109€'ya 960Evo 250GB var, bu da aynı fiyattan gelse bile 127€'ya 860 Evo 500GB var. %16 fazla fiyata 2 kat kapasite ev ve çoğu iş için kullanan için hala çok daha iyi duruyor. Sata 3 SSD kullanıyorum, hızı ve erişim süresi olarak yetmiyor/darboğaz yapıyor denecek bir durum da yok henüz. Bootdrive olarak 120GB'lık ucuz bir şey bulursam alabilirim, yoksa bu fiyatlarla bulaşmaya niyetim yok.
  • En yakın zamanda 1TB olanını alıcam muazzam hızı var.
  • Sağ üstte konudaki kişiler arasında 3-5 dakikadır Speed-Step'i görüyorum...

Mesut Çevik de olsan, konu açtığında "konuya ilgi nasıl" diye kontrol etmek adına konu başka bir sekmede açık duruyor...
  • videoda rahatsız edici bir cızırtı var bilginiz olsun.

• Az önce ilk defa sırf merak ettim ve kendi 960 evo mu test ettim. Ya ben mi yanlış yapıyorum yoksa 960 evo 970 evo dan dahamı iyi
    Samsung 970 EVO NVMe SSD inceleme | 3500 MB/sn okuma 2500 MB/sn yazma hızı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StarSOzi -- 25 Nisan 2018; 0:13:37 >
  • elimde samsung 850evo 250gb SATA ssd var daha 5-6 aylık ama HİÇ KULLANILMADI.
    samsung magician uygulamasıyla kontrol edebilirsiniz. 1byte bile veri yazılmadı üzerine. kutusu faturası vardır 375 lira ilgilenenler iletişime geçsin.

• çalışma sıcaklığı üst ve alt sıcaklıkları nasıl?

• gtx 970 gibi çürük çıkmasında..

• nvme 1.3 destekli anakart var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: sosisvesalam

nvme 1.3 destekli anakart var mı?
    Asus Crosshair 7 Hero X470 & Aorus Gaming X470

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • NVMe 1.3 olması destek konusunda neyi değiştirir
    örneğin z370 chipseti buna destek verecek mi? veya hangi nesil işlemci sonrası kullanılabilir.
    Keşke bunlara da cevap verseydiniz. ve en önemlisi ne zaman pazarda görmeye başlayacağız.
    Daha 10 gün önce 960 evo aldım 14 günlük süre geçmedi ne yapsam bilemedim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssschutzstaffel_ss -- 25 Nisan 2018; 2:14:44 >
  • bende 960 pro var ama hız olarak 850 evodan farkı yok. bence bununda bir farkı olmayacak
  • Nasıl satın alabiliriz netten araştırdım hiçbir yerde bulamadım. Daha satışa çıkmadımı bu ürün.
  • StarSOzi S kullanıcısına yanıt
    HP laptopda kullandığım 250gb 960Evo ile test yaptım şimdi, 4kib sonuçları 970'den daha iyi. Hiçbir ek soğutmaolmadığından sıcaklık test sırasında 72 dereceye kadar çıktı. Buna rağmen daha iyi olması çok şaşırtıcı.
  • SATA3'ten NVMe'ye geçiş yaptım. Günlük kullanımda bir fark hissetmedim. Bench yazılımlarını açıp fark görüpte oohhhh bu daha iyiymiş denebilir.

• Aynı fiyata 2 kat kapasiteli sata 3.0 SSD ile devam. 120$'dan başlıyor fiyatları ve 120$'a 250GB var. 130$'a 500GB 860 Evo varken iş yapmayan birisi için israf olur.

109€'ya 960Evo 250GB var, bu da aynı fiyattan gelse bile 127€'ya 860 Evo 500GB var. %16 fazla fiyata 2 kat kapasite ev ve çoğu iş için kullanan için hala çok daha iyi duruyor. Sata 3 SSD kullanıyorum, hızı ve erişim süresi olarak yetmiyor/darboğaz yapıyor denecek bir durum da yok henüz. Bootdrive olarak 120GB'lık ucuz bir şey bulursam alabilirim, yoksa bu fiyatlarla bulaşmaya niyetim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E2A3DE6D -- 25 Nisan 2018; 10:40:53 >
  • Günlük kullanımda m2 ile ssd arasında fark yok denecek kadar az

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung 970 EVO NVMe SSD inceleme | 3500 MB/sn okuma 2500 MB/sn yazma hızı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Question-X -- 25 Nisan 2018; 11:6:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 dakika konuşuyorsunuz , ancak sequential read / write dışında hızdan bahsetmiyorsunuz !!!! windows kullanımında ve oyun yüklemelerinde etkili olan 4k read/write dan nedense hiç bahsetmiyorsunuz !!! keşke bu konulara da değinseydiniz günlük kullanımda sata ssd lerle arasında fark var mı öğrenebilseydik. (sizi ve sitenizi severek takip ediyorum , eleştirim yapıcı nitelikte yanlış anlaşılmasın)

• Pratikte ssd ile fark hissedemedim. Çok fiyat farkı varsa tercih etmenize gerek yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.