Şimdi Ara

samsung 850 evo IOPS sorunu (Çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • samsung evo 250 gb ssd aldım asus g750 laptobuma kurulum yaptım sistem açılışı gayet iyi fakat samsung magıcian yazılımı ile test yaptığımda random read ve random write değerleri aşağıdaki gibi.Kullananlar yardımcı olursa sevinirim.

https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/776365/e6f1b4e0-89f0-44f4-82d9-8e8c75011f92.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arrivederci -- 8 Haziran 2016; 15:54:41 >

• Kac gb ram var pc de
    4 ve uzeri ise rapid mode var onu aktif edin
    Restart testi yeniden yapin

Ram sikinti yaprsa yetmezse kapatabilirsiniz rapid modu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • AHCI mod aktif değilse onu aktif edin.
  • 12 gb ram var rapıd mod aktıf olmuyor wındows 7 ıstıyor sanırım ahcı olarak açık bıostan kontrol ettm.

• Ayni ssd i kendi laptobimdada kullandim
    Pcimdede

Laptop dv7 idi hp
    Ram 8gb idi
    Sistemler win 7-8-8.1 de denedim sorun olmadi
    Pcdede windows 1o da sorun yasamadan rapidmodu acabildim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • driveri silip yeniden kurdum rapid mode açıldı aşağıda rapid mode açık değerler.Sizce rapid modda kullanmalımıyım ssd normalmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arrivederci -- 8 Haziran 2016; 15:53:48 >

• Sorun çözüldü.Sisteme windows 10 u sıfır kurulum yaptım.IOPS değerleri düzeldi.Mevcut HDD ile çakışıyordu sanırım hddyide sıfırladım sonrasındaki değerler aşağıda. (RAPİD mode kapalı.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arrivederci -- 8 Haziran 2016; 15:53:08 >

• arrivederci kullanıcısına yanıt
    Merhaba, HDD ile çakışma olayı nasıl oluyor?
  • Varjot kullanıcısına yanıt
    HDD MBR olarak bölümlü idi.Sıfır kurulum esnasında "windows bu diske yuklenemez.Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var hatası" alıyordum.Çözüm yolu bütün hdd yi silmek ve yeniden boyutlandırmak oldu.Bu şekilde disklerin ikiside GPT (GUID Partition Table) oldu.Kurulumdan sonra benchmark aldım ve sonuçlar eskisinden çok daha iyi çıktı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.