Şimdi Ara

Samsung 850 EVO 250GB İncelemesi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
707
Cevap
33
Favori
52.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam yanlız ben şunu sormak istemiştim .840 PRO' mu yoksa 850 EVO mu diye sormuştum ..siz evo ile evo yu sorduğumu sanmışsınız...

840 PRO VS 850 EVO ..hangisi ni almak mantıklı ? hangisi daha iyi ? fiyatı baz almazsak ?
  • Arkadaşlar az önce 120 GB'lık olan modelini ebay'den 220 liraya aldım. Vatan'da 250 GB'lık olanı gb başına 1,70.-TL maliyeti oluyordu ben 1,85.-TL'ye mal etmiş oldum. Vatan'da 286 liraya satılıyordu. 66 lira için risk almaya değer miydi bilmiyorum?

Neyse artık şansımıza. İmzamda yer alan 120 GB'lık OCZ ile birlikte 240 gb oldu. Zaten yeni gelene sadece Windows ve photoshop kuracağım. Diğer diski de diğer programlar için kullanacağım. Bol bol yeter.
     Samsung 850 EVO 250GB İncelemesi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• @finansmen1

Hayırlı olsun ama benim yapmayacağım bir şey olmuş:)

@serkan1216

840 Pro alın hocam ozaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

@finansmen1

Hayırlı olsun ama benim yapmayacağım bir şey olmuş:)

@serkan1216

840 Pro alın hocam ozaman.

Riskli diyorsunuz?

Doğrusunuz. 60 lira için risk almaya değmez ama işte aradaki fark ile 2 tane SD alınca (ki piyasada çok zor bulunuyor) cazip geldi. Bugüne kadar traş fırçası dahil bir çok ürün aldım ebay'den. Sadece birinde sıkıntı çıktı ki o da düşük tutarlı bir alışverişti, üzerinde durmadım. Mevcut OCZ 'yi ve bir kaç tane ram'i de memoryc.com'dan almıştım. Sanırım İrlanda gibi bir ülkeden yapıyorlar ürün gönderimini. Sipariş verdikten sonra 3 gün içinde elimde olunca şaşırmıştım doğrusu.

Yani bugüne kadar şansım yaver gitti. Umarım bugünden sonra da bir sıkıntı yaşamam.

• Benim harddisk Hong Kong 'dan çıktı yola. Artık hayırlısı. Bakalım ne olacak!!!

• arkadaşlar 840 EVO 120 GB ile 850 EVO 120 GB arasında ne fark var acaba ? birde kullanılan controller farklı galiba. 840 evo da MEX controller 850 evo da MGX controller kullanılmış. hangi controller daha iyi acaba performans olarak ?
    hangisini almalıyım sizce ?

840 EVO 120 GB : 219 TL
    850 EVO 120 GB : 286 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

hocam yanlız ben şunu sormak istemiştim .840 PRO' mu yoksa 850 EVO mu diye sormuştum ..siz evo ile evo yu sorduğumu sanmışsınız...

840 PRO VS 850 EVO ..hangisi ni almak mantıklı ? hangisi daha iyi ? fiyatı baz almazsak ?

840 pro kontrolcüsü 850 ye göre eski, 850 de 3d nand var, ömür konusunda daha başarılı haliyle.

İkisininde fiyatının yüksek olduğunuda düşünürsek almışken 3d nand kontrolcülü 850 alınmasını öneririm. 840 ın evo su 840 ın en alt seviye modeli, kontrolcü ve firmware taraflı performans sorunları 840 evo da sık görüldü, samsung bunları telafi edip evo nun ismini düze çıkarmak için 850 nin evo serisindede 850 prodaki gibi 3d nand kullandı. 850 pro ile evo arasında kontrolcü iç yapısı ile ilgili farklılık var biri mgx biri mex kontrolcülü ama ikisindede yine 3d nand yapı var. Mex kontrolcü biraz daha güçlü ama aradaki farkı hissetmenizin imkanı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 28 Şubat 2015; 1:22:57 >

• Merhabalar arkadaşlar,
    Bugün bende Evo 850 250 GB alarak aranıza katıldım fakat test sonuçlarımda bir anormallik var. IOPS sonuçları beklenenin altında çıktı.

Z580 (i5 3210m)
    SATA3 ve AHCI mod açık. Magician OS Optimizasyonu Max. Perf. ta, sıkıntı nerede bulamadım bir türlü. Yardımcı olursanız sevinirim.
     Samsung 850 EVO 250GB İncelemesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

hocam yanlız ben şunu sormak istemiştim .840 PRO' mu yoksa 850 EVO mu diye sormuştum ..siz evo ile evo yu sorduğumu sanmışsınız...

840 pro kontrolcüsü 850 ye göre eski, 850 de 3d nand var, ömür konusunda daha başarılı haliyle.

İkisininde fiyatının yüksek olduğunuda düşünürsek almışken 3d nand kontrolcülü 850 alınmasını öneririm. 840 ın evo su 840 ın en alt seviye modeli, kontrolcü ve firmware taraflı performans sorunları 840 evo da sık görüldü, samsung bunları telafi edip evo nun ismini düze çıkarmak için 850 nin evo serisindede 850 prodaki gibi 3d nand kullandı. 850 pro ile evo arasında kontrolcü iç yapısı ile ilgili farklılık var biri mgx biri mex kontrolcülü ama ikisindede yine 3d nand yapı var. Mex kontrolcü biraz daha güçlü ama aradaki farkı hissetmenizin imkanı yok.

Sin birşey daha soriyim hocam 840 evo gibi kronik bir sorunu varmı 850evo nun

• arkadaşlar bende lenovo y50 marka laptop'uma 850 evo 500 gb ssd ile aranıza katıldım, benim sormak istediğim rapid mod'u aktifleşiremiyorum, enable dediğimde windows installer başlatılamadı diye bir hata alıyorum, sorun nedir acaba? yardımcı olabiirseniz sevinirim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Sin birşey daha soriyim hocam 840 evo gibi kronik bir sorunu varmı 850evo nun

Henüz yabancı kaynaklara düşen olumsuz bir durum yok, tabi kullanım yapıldıkça anlaşılacaktır. 840 evo da ilk çıktığında sorunsuz bir ssd idi ama zamanla bazı sıkıntılar görüldü. Samsungta bu sıkıntıları bildiği için 850 evo da 3d nand yapı kullandı.

• Arkadaşlar ssd yi satmam gerekebilir. Ederi nedir sizce. 21.02.2015 te alınma. daha 10 günlük. hizlial.com dan alınma. garanti belgesinde 5 yıl ibaresi vs. tam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 2 Mart 2015; 18:33:10 >
  • 2 yıl yada 5 yıl garanti çok önemli değil diye düşünüyorum ben, yani fiyat konusunda bir kıstas değil gözümde. 380-390TL sıfır bulunabildiği için 330Tİ-350TL uygun gibi duruyor, ama tabi malı parayı veren alır.
  • hakaniko kullanıcısına yanıt
    Sebebi nedir, neden satıyorsunuz?
  • IOPS değerleri hakkında yardımcı olabilecek yok mu?
  • Arkadaslar biriniz windows7 açılış suresi ni video çekip paylasabilirmi rica etsem .bir turlu karar veremiyorum alsammi almasammi diye
    Su TLC olması düşündürüyor keşke oda mlc olsaydı on numara olacaktı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Ben de windows 8.1 pro yüklü. Bios yazısının ilk görünmesinden itibaren geçen süre 15 saniye. masa üstü hazır olmuş oluyor. Bu süre ssd için normal değer mi acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

Ben de windows 8.1 pro yüklü. Bios yazısının ilk görünmesinden itibaren geçen süre 15 saniye. masa üstü hazır olmuş oluyor. Bu süre ssd için normal değer mi acaba.

Bios yazısı geçtikten sonra saymaya başla. Kimi makinede fastboot olur Bios hızlı geçer.

Satma sebebim maddi olur ancak henüz kesin değil. Yoksa memnunum aletten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Random read ve write düşük skor problemini Intel Rapid Storage yükleyerek çözüldü, aklınızda bulunsun. Sistem fark edilir derecede biraz daha hızlandı.
  • quote:

Arkadaslar biriniz windows7 açılış suresi ni video çekip paylasabilirmi rica etsem .bir turlu karar veremiyorum alsammi almasammi diye
    Su TLC olması düşündürüyor keşke oda mlc olsaydı on numara olacaktı

Selam,

Buradaki TLC'lerin size farklı olduğunu açıklamıştım (normal TLC mantığı değil) ama görüyorum ki halen içinizde şüphe ve tedirginlik var.

Ömür konusunda içiniz rahat olsun diyerek, son kararı size bırakıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.