Şimdi Ara

samsung 7 serisi oyun leptopu stoklarda görünmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • önceki modeli türkiye'ye gelmedi ama distribütör firma bu sefer haziran ayında getireceğini söylemişti,haziranda stoklarda görünmeye başladı öngörülen fiyat olarak tahmin ettiğim fiyat aralığında (3500-4000 arası) şuan için tabi piyasa şekillensin fazlada olabilir düşebilirde,kasa yapısı olarak bir önceki modelinin aynısı işlemci olarak i7 3610qm kullanılmış ekran kartı olarak gtx675 oyun performansı olarak rakiplerine oranla iyi bir seçenek görülen fiyat olarakta gayeti iyi,ram olarak 16gb ram mevcut,ekran kalitesi samsung 9 serisi leptoptakiyle aynı yansımasız,400nit parlaklık,fhd çözünürlülüğe sahip.hız olarak cronos serisinde yaptığı gibi hızlandırıcı 8gbx2 ssd kullanılmış 7200rpm'lik 750gb kapasiteli 2 ayrı hdd kullanılmış bu 2 hdd'nin işlemlerini hızlı yapması için 2 sine ayrı ayrı 8gb ssd konumlandırılmış.2 hdd yuvası olması nedeniyle ssd takmak çok kolay,sağ tarafında konumlandırılmış silindir şeklindeki mod tuşuyla çeşitli modların yanısıra bilgisayarı direkt oyun moduna sokuyorsunuz.
    http://www.sanalmarketim.com/urun/452e9eb2759522ea38feca16d433398a/SAMSUNG-NP700G7C-S01TR-Gamer-Core-i7-3610QM-Ivy-8GB-1TB-GTX675M-2GB-17.3?ref=akakce&v=1.8.4
    http://www.samsung.com/us/computer/laptops/NP700G7C-S01US-specs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 15 Haziran 2012; 7:13:49 >

• müdür bunun birde AMD Radeon™ HD 7970M (3D Model) versiyonu var.
    bu türkiyeye gelecekmi acaba 10 numara gözüküyor.
    http://www.samsung.com/ca/consumer/office/mobile-computing/notebook/NP700G7C-S01CA-features
    varsa türkiyede bu modeli hemen alacam int. göremedim henüz
  • adaptörsüz ağırlık 3.81 Kg, biraz ağır değilmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

adaptörsüz ağırlık 3.81 Kg, biraz ağır değilmi

adaptörsüz derken bataryasız mı demek istedin bataryalı hali bu.17 inç oyun leptoplarında bu ağırlık var zaten 4 kilo üzeri olanlar bile var bu ağırlığa güç kaynağı dediğin adaptörü katıyorsan hiçbir leptopun ağırlığına eklenmez normal sınıf 17 inç leptoplara bakarsan genelde 3-3.5 kilo arasında ağırlıkları değişir.oyun leptoplarında kasa yapısı daha geniş olduğu için ağır olması gayet normal,bu birazda ısınmayı azaltmak açısından hava döngüsünün sağlanması için geniş bir kasaya ihtiyaç duyulur,normal bir ağırlığa sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 15 Haziran 2012; 5:11:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: h04091975

müdür bunun birde AMD Radeon™ HD 7970M (3D Model) versiyonu var.
    http://www.samsung.com/ca/consumer/office/mobile-computing/notebook/NP700G7C-S01CA-features

bu konuda netleşmiş bir bilgi yok ama distribütör firma haziranda geleceğini söylemişti getiriyorlar 3d model gelirmi zaman gösterir.

• quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

quote:

Orijinalden alıntı: visiotech.gen.tr

adaptörsüz ağırlık 3.81 Kg, biraz ağır değilmi

adaptörsüz derken bataryasız mı demek istedin bataryalı hali bu.17 inç oyun leptoplarında bu ağırlık var zaten 4 kilo üzeri olanlar bile var bu ağırlığa güç kaynağı dediğin adaptörü katıyorsan hiçbir leptopun ağırlığına eklenmez normal sınıf 17 inç leptoplara bakarsan genelde 3-3.5 kilo arasında değişir ağırlıkları oyun leptoplarında kasa yapısı daha geniş olduğu için ağır olması gayet normal,bu birazda ısınmayı azaltmak açısından hava döngüsünün sağlanması için geniş bir kasaya ihtiyaç duyulur,normal bir ağırlığa sahip.

evet arka soğutma çıkışlarına baktım, asusun g serisine benziyor gayet şık tasarlanmış. bahsettiğim adaptöre gelince "power adaptör" güç kaynağı galiba bununkide sony vaionunkine benziyorsa gerçekten cihaza ayıp edilmiştir sonydeki muadili 1 kilo civarında
    />

• http://www.youtube.com/watch?v=Gx4KtlRy5-w&feature=related 200w adaptör burdan bakabilirsin ağırlığı konusunda görünüşe göre fikir belirtilmez ama samsung'un birçok leptopunu kullanmış biri olarak adaptörleri ağır değil. rakiplerinin adaptör ebatlarıda bu şekilde ama ağırlık konusunda bizzat test etmek gerekir 180w-200w gerilimi sağlamak 90w adaptöre göre biraz daha büyük devre gerektirir ama ağırlık dediğim gibi değişir.kullanıcı leptop ağırlığını dikkate alıyor ilk etapta adaptör ağırlığını değil,zaten ektsradan en az 500gr göze almalı bu bilgisayarları alan kişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 15 Haziran 2012; 7:12:19 >

• quote:

Evet ama 7970'li olanin yurtdisinda bile ne zaman cikacagi kesin degil. Forumlarda okudugum soylentilere gore temmuz-agustos gibi cikacak diyorlar, tabi turkiyeye gelmesi de ayri bir soru.
    Bu laptopu da takip ediyorum. Bu yaz amerikaya gidicem ve ordan ya bunu ya asus g75'i veya msi gt70'i alicam veya fiyat farki cok olmazsa ordan degil burdan alacagim daha tam belli degil. Acaba hangisini alsam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hotel California

quote:

Evet ama 7970'li olanin yurtdisinda bile ne zaman cikacagi kesin degil. Forumlarda okudugum soylentilere gore temmuz-agustos gibi cikacak diyorlar, tabi turkiyeye gelmesi de ayri bir soru.
    Bu laptopu da takip ediyorum. Bu yaz amerikaya gidicem ve ordan ya bunu ya asus g75'i veya msi gt70'i alicam veya fiyat farki cok olmazsa ordan degil burdan alacagim daha tam belli degil. Acaba hangisini alsam?

MSI gt70 i tavsiye etmem eğer 3d senin için önemli ise ekranları desteklemiyor.asus veya samsung al derim
    tabii burda 2. nesil 3d vision gözlükleri bulamazsın madem amerikaya gitcen orda rahat bulursun diye düşünüyorum.
    ancak samsungun ekranı normal samsung 3d tv lerde bile kullanabilirsin. bence güzel bir avantaj ve extra gözlük istediğinde
    her yerde bulabilirsin.tavsiyem samsung alman buradaki servisi asus dan daha iyi..... sanırım ağustos başlarında buralarda olur.
    tabi birde NP700G7A modeli var bence buda iyi
    http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/notebook-computers/high-performance/NP700G7A-S01UK
    eğer buralara gelirse tabiii.....

• konuyla tam alakası yok ama nerede soracağımı bilemediğim için burayı daha uygun gördüm.1 ay sonra 2500 2600 civarında şuan piyasada olan samsung 550p5c-s02tr'den daha iyi bir makine çıkar mı?
  • o fiyata çok alıcı bulacaklarını sanmıyorum.
    gerçi 17 inç'miş ama olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Girrffe -- 15 Haziran 2012; 16:51:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xSanalordx

konuyla tam alakası yok ama nerede soracağımı bilemediğim için burayı daha uygun gördüm.1 ay sonra 2500 2600 civarında şuan piyasada olan samsung 550p5c-s02tr'den daha iyi bir makine çıkar mı?

bu söylediğin modelin fhd ekranlı olanı var gelebilir,cronos serisi gelecek fhd ekranlı,daha modeller tam anlamıyla gelmedi.rf511 serisinin yeni versiyonu gelecek ama hangi kartla geleceği belli değil,bu modeller piyasa nabzını ölçmek için bir sonraki modeller ona göre şekillenir,sonuçta daha farklı modeller gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 15 Haziran 2012; 18:45:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.