Şimdi Ara

Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
9
Favori
70.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Serkan'ım bios update başarılı :) yırttım
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

benimkide parlak ekran hem gündüz hemde gecede çalışan biri olduğum için yüksek parlaklıkta ciddi manada yoruyor gözlerim ağırıyor,parlaklığı %60'lara kadar çekmek zorunda kalıyorum hatta şuan bile öyle kullanıyorum ışıklı ortamda yüksek parlaklıkta sıkıntı verebiliyor,uzun süre bakamazsın.mat ekran bu konuda daha iyi parlak ekran görselde grafik detaylerı için daha iyi olabiliyor işte kullananlar için kesinlikle mat ekran olmasında yarar var.

Aynen katılıyorum gerçi mat veya parlak olması kullanım amacına göre değişir ama parlak ekran gözleri daha çok yoruyor bu bir gerçek sonuçta burda herkes parlak ekrana sahip laptop kesin kullanmıştır.Ben ilk kez mat ekrana sahip bir laptop kullanıyorum ve gözlerde kızarma veya ağrı olmuyor uzun kullanımlarda .

• quote:

Orijinalden alıntı: EgeTurk

Serkan'ım bios update başarılı :) yırttım

ooooooo good job Alper reis sevindim şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknbyz

quote:

Orijinalden alıntı: DHako

dmc 17 nefis anlatmışsın tebrikler.. Mat ekran kullanmanın keyfi bambaşka..

Benim Chronosta bir sıkıntım oluştu, tarayıcı olarak Chorome kulllanıyorum,en hızlısı o malumunuz.Fakat bazı sitelerde detay sayfası açmak stediğimde ekran siyah geliyor.Fire Fox deneyince sorunsuz açılıyor.
    Resimledim bu şekilde ;
     Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi]

Adobe AİR,Flash Player vs yüklü,gerçi Chrome bunlara ihtiyaç duymuyor ama yinede yüklü tutuyorum.
    Bu arada Chrome bu arada çok sık çökme yapıyor,Schockwawe çöküyor genelde,yapmam gereken yada yanlış yaptığım birşey varmıdır ?

değiştirilebilir grafiklerde chrome için düşük performanslı gpu seçince sorun olmuyor

Teşekkürlerimle dostum.. Bu ara makina çok kitleniyor,aynı durumu yaşayan varmı ? üst kattkinin kablosuzundan bağlanıyorum aynı anda benim kabloluda takılı,arada üst kattkinin kadolusuzu kopuyor diye kabloluda bağlanıyorum ama ikide bir mozilla yada Chrome kitlenip yanıt vermiyor diyor.. Mecburen kapama düğmesine basılı tutup kapatıyorum,korkuyorum makinanın düğmesi bozulacak.
    1 hafta daha misafiriz mecbur katlanıcazz :(

Yeni güncelleme gelmiyor bayadır ? herkeste aynı dimi arkadaşlar ?

• quote:

quote:

Eyvallah Serkan,bu arada hani şarjdayken pilin %3-4 kadar düşmesi mevzusu halledilmiş,Pil kalibrasyon yapılmış serviste dünden bu yana laptop açıktı %80 den aşağa hiç düşmemiz sorunu olan götürsün servise halletsinler :)

• quote:

quote:

quote:

Eyvallah Serkan,bu arada hani şarjdayken pilin %3-4 kadar düşmesi mevzusu halledilmiş,Pil kalibrasyon yapılmış serviste dünden bu yana laptop açıktı %80 den aşağa hiç düşmemiz sorunu olan götürsün servise halletsinler :)

3-4 gün sonra seninde düşer Alper kalibrasyonla pek alakası olduğunu düşünmüyorum 2 gün sonra rapor ver

• quote:

quote:

quote:

dmc 17 nefis anlatmışsın tebrikler.. Mat ekran kullanmanın keyfi bambaşka..

Benim Chronosta bir sıkıntım oluştu, tarayıcı olarak Chorome kulllanıyorum,en hızlısı o malumunuz.Fakat bazı sitelerde detay sayfası açmak stediğimde ekran siyah geliyor.Fire Fox deneyince sorunsuz açılıyor.
    Resimledim bu şekilde ;
     Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi]

Adobe AİR,Flash Player vs yüklü,gerçi Chrome bunlara ihtiyaç duymuyor ama yinede yüklü tutuyorum.
    Bu arada Chrome bu arada çok sık çökme yapıyor,Schockwawe çöküyor genelde,yapmam gereken yada yanlış yaptığım birşey varmıdır ?

değiştirilebilir grafiklerde chrome için düşük performanslı gpu seçince sorun olmuyor

Teşekkürlerimle dostum.. Bu ara makina çok kitleniyor,aynı durumu yaşayan varmı ? üst kattkinin kablosuzundan bağlanıyorum aynı anda benim kabloluda takılı,arada üst kattkinin kadolusuzu kopuyor diye kabloluda bağlanıyorum ama ikide bir mozilla yada Chrome kitlenip yanıt vermiyor diyor.. Mecburen kapama düğmesine basılı tutup kapatıyorum,korkuyorum makinanın düğmesi bozulacak.
    1 hafta daha misafiriz mecbur katlanıcazz :(

Yeni güncelleme gelmiyor bayadır ? herkeste aynı dimi arkadaşlar ?

evet henüz yeni bi update yok

• ben laptopu iade etmeden önce (s04tr) samsung eco modda surf yaparken 7 saat pilde kullandım hala daha vardı pil arkadaşlar belki s03tr modelinde pil düşük olabilir
  • Serkan 3. güne giriyorum %79 olmuş :)
  • quote:

Serkan 3. güne giriyorum %79 olmuş :)

demiştim sıkıntı yaratıcı bişey olduğunu sanmıyorum hocam onun,çoğu laptopta oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 13 Nisan 2012; 10:42:16 >
  • Bende 10 gunluk arastirmalarim sonucu tasarimi basta olmak beni etkileyen bilgisayar oldu ve bugun aldim Mediamrkdan 2550 TL'ye s04tr modelini aldim,s03 modeli tesirde kalmisti ondan almadim,insaallah wifi sorunu cikmaz, daha kurulum yapmadim yarin ancak kurarim,ben elektronik aletlerde sansliyimdir daha hicbir urunumde sorun yasamadim insaAllah bundada yasamam zira Mac kullanicisi oldugumdan tasarimindan dolayi cok sevdim aleti
  • mediamarkt tn iki ay önce s03 modelini almıştım fakat sürekli teşhir ürün istemediğimi belirriğim halde sıfır diye satılan ürünün bi arkadşımın söylemesiyle teşhir oldğnu anladım ne yapabilirm çokmu geç kalmışım ?
    ilk aldığımda bi kaç çizik vardı fakat kurulum yapılırken oluşmuştur diye önemsememiştim fakat bilgisayarların kilitlendikleri soketin çok aşınmış olduğnu farkettimayrıca 2011 yılında yüklenmiş bazı yazılımlar vardı fakat bunlarında fabrika çıkışında yüklenmiş olabilceğni düşünmüştüm ama soket girişinin öyle olduğnu görünce kesin olarak anladım.
  • Ben kurulum yaptirmadim kutusunda anbalajli olarak aldim
  • quote:

quote:

demiştim sıkıntı yaratıcı bişey olduğunu sanmıyorum hocam onun,çoğu laptopta oluyor

Valla Serkan'ım hiç pişman olmadığım iyikide almışım bundan sonra benim yapacağım şey belki ileriye dönük ssd fiyatları düştükce alabilirim,birde yedek pil alırım rahat 4-5 sene benim işimi fazlasıyla görür:)

• quote:

quote:

quote:

Valla Serkan'ım hiç pişman olmadığım iyikide almışım bundan sonra benim yapacağım şey belki ileriye dönük ssd fiyatları düştükce alabilirim,birde yedek pil alırım rahat 4-5 sene benim işimi fazlasıyla görür:)

aynen 4-5 sene rahat devire uyum sağlayacak bi cihaz.hocam bazılarında tornavida vurunca garanti ölüyor samsungdada varmı öyle birşey,araştırdım net bşy yok buna dair bende düşünüyorum ssd ama içini açmaya cesaretim yok fiyatlarda ateş pahası şimdi zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 15 Nisan 2012; 15:31:50 >

• hdd'yi sökmen için chronos'ta alt kapağı komple sökmek zorundasın normal modellerinde hdd ve ramler tek vidalı seyyer kapak altındadır söküp taktığında garanti dışı kalmaz ama ssd takma niyetinde olursan servise bir sorarsın ama genelde kalır diyenler olur usulunü biliyorsan vida aşındırmadan rahatlıkla söker takarsın bunu yaparken mendil bez parçası kullanabilirsin kolay sökülüyor ve hiçbir aşınma ibaresi görmezsin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

aynen 4-5 sene rahat devire uyum sağlayacak bi cihaz.hocam bazılarında tornavida vurunca garanti ölüyor samsungdada varmı öyle birşey,araştırdım net bşy yok buna dair bende düşünüyorum ssd ama içini açmaya cesaretim yok fiyatlarda ateş pahası şimdi zaten

Serkan muhtemelen garanti dışı kalıyordur,en guzeli ssd alıp servise montajını yaptırmak ne olur ne olmaz garanti olsun.vatan veya bimeksin %25 %30 indirimleri varken ssd almak en mantıklısı sanırım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeTurk -- 16 Nisan 2012; 0:10:11 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Serkan muhtemelen garanti dışı kalıyordur,en guzeli ssd alıp servise montajını yaptırmak ne olur ne olmaz garanti olsun.vatan veya bimeksin %25 %30 indirimleri varken ssd almak en mantıklısı sanırım:)

servise teslim edincede fitil ediyorlar insanı net 2 haftayı gözden çıkarmak lazım teslim ettikten sonra

• Bende pcyi actim dun aksam ve cok sevdim hizli ve sessiz ayrica wifide sorun yok yan odadan full cekiyor pc s04 modeli bendeki belki kucuk sorun vardir ama hissetmedim bile, alacak olanlara tavsiyemdir...
    Bide hdd bende 1 tb fakat herhalde hizi az 750 gb olanlar 7200'miş iki hdd arasindaki fark nedir acaba?
  • hızları biri 5400 diğeri dediğin gibi 7200 birde kapasiteleri farklı okadar
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.