Şimdi Ara

Samsung 55Ru7400 - 50Ru7400 - 43Ru7400 Konusu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
409
Cevap
20
Favori
42.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: merlot7

Ayarlar genel de eko ayarlar var onları kontrol ettiniz mi hepsi Kapalı olması gerekiyor
    Olay güç ayarları vs değil, parlak ayar falan farketmiyor. Ekrana çok yakından bakınca, üst köşelerdeki pikseller daha koyu renk. Resim atayım ama görünmez sanırım.

Sağ üst köşe.
    Samsung 55Ru7400 - 50Ru7400 - 43Ru7400 Konusu

Bu da alt kısım, sağ taraf özellikle.

Yine sağ üst köşe, mavi renkte çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugarb -- 26 Mayıs 2020; 20:21:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bnm kuzen yeni ev aldi kendisi büyük ekran istiyor. Aklinda 65RU7105 alicam diyor .?? Güzel cihaz mi.? Şahsen zamaninda 55mu8000 almiştim gayet memnunum Ru serisinde 8 seri göremedim 7105 var alicam diyor fikir ve düşünceler.?

• Selam arkadaşlar bende 1 hafta önce 55RU7400 modeli ile aranıza katıldım fakat takıldığım bi nokta var oda hızlı sahnelerde örneğin futbol maçında hızlı sahnelerde bulanıklaşma yada flulaşma oluyor auto motion kapalı olmasına rağmen bu oluyor ve fena takıntı yaptım moralim bozuldu bunu hangi ayarlarla çözebilirim yada samsung bu konuda böyle mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: merlot7

Selam arkadaşlar bende 1 hafta önce 55RU7400 modeli ile aranıza katıldım fakat takıldığım bi nokta var oda hızlı sahnelerde örneğin futbol maçında hızlı sahnelerde bulanıklaşma yada flulaşma oluyor auto motion kapalı olmasına rağmen bu oluyor ve fena takıntı yaptım moralim bozuldu bunu hangi ayarlarla çözebilirim yada samsung bu konuda böyle mi
    Yukardaki resimlere baktınıxmı? Ekran köşeleti sizde de böyle koyumu?

• ugarb kullanıcısına yanıt
    Baktım ama bende böyle bi sorun yok yani bende takıntılıyım ama rast gelmedim :)
  • Google Assistant oldugu soylenıyor nasıl kullanıyoruz
  • Bu arada 55ru7400 netflixte flim izledikce farkediyorumki siyah performansi muthis ustelikte 1080p izliyorum 4k yi dusenemiyorum

Siyah performansi çok iyi

• anteros24 kullanıcısına yanıt
    Tv yi internete bağlı şekilde kumandadan mikrofon tuşunu basılı tutup ingilizce komutlarla kullanabilirsiniz şu anda türkçe desdeği yok bakalım ne zaman gelecek destek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 50 yada 55 ru 7400 hareketli sahne görüntülerinden şikayetçi olan varmı?

• 65ru7400 sahibiyim; dsmart conax modül ile kullanıyorum. İki dille yayın yapan filmlerde orijinal dile geçince ses gelmiyor ses sürekli Türkçe. Dsmart ile görüştüm halledemediler tv ayarlarını kurcalayın dediler bakmadığım ayar kalmadı. Çözümü var mı tecrübesi olan olan var mı?

• Herkese selamlar dün itibari ile 50RU7400 alarak aranıza katıldım. Ürün geldiğinde ve kurulumda nelere dikkat etmem gerekiyor? İade edilmiş ürün mü veya ölü pixel var mı yok mu nasıl kontrol edebilirim? Önerilerinize ihtiyacım var.

• nabu kullanıcısına yanıt
    55ru7400 kullanıyorum ve hareketli sahne performanslarından hiç memnun değilim..

• cazsever C kullanıcısına yanıt
    merhaba, geç olmuş biraz kusura bakmayın şimdi gördüm, maalesef o bilgilendirme bölümü kapanmıyor, ufalmıyor ya da şeffaflaşmıyor, kendi kendine kapanmasını beklemekten başka çare yok
  • 65ru7400 ile ilgili kısaca görüşlerimi sunayım;

daha önce bi 10 sene philips 42pfl7696h kullandım, 65 inç devasa geldi ilk başta, daha sonra göz alıştı. samsung un renkleri zaten hep canlı, tv de de çok beğendim bu canlılığı.

- philips ile xiaomi mi box 4k kullanıyordum youtube ve netflix için, samsung da, mi box kullanmaya ihtiyaç duymadım, kendi netflix ve youtube özellikleri gayet memnun edici derecede çalışıyor.

- harici hdd den video izlemek çok basit, 2 tb lik hdd takılı, video adı ile altyazı adı aynı olduğu sürece altyazıyı sıkıntısız görüyor, türkçe karakter sorunu yok. xxx.srt yerine xxx.SRT yazarsa altyazı görmüyor.

- 4k performansı çok iyi diyebilirim. TRT4k çok iyi, youtube ve netflix 4k çok iyi, hdd den direkt izlediğim 4k videolar çok iyi. ancak ne yazık ki 4k filmlerin çoğu dts vs sesi desteklediği için, samsung tv bu konuda sınıfta kalıyor.tv, logitech z5500 e optikten bağlı, z5500 dts destekliyor ancak samsungda passthrough da yok sanırım, bir türlü sesi açamadım. böyle bir ayar varsa bilgi verirseniz büyük hayır duası alırsınız :)

- tv de dolby ses, benim gördüğüm sadece TRT4k da aktif oluyor, başka bir kanalda rastlamadım.

- mi box kullanarak iyi kaliteli bir hdmi kablosu ile 4k video izledim malum dts ses yüzünden, 3-4 dakikada bir çok hafif duraksama oldu, sebebini anlamadım. direkt tv ye takılı hdd de ise hiçbir duraksama vs yok.

- alet .avi formatı oynatmıyor, sadece mkv izleyecekseniz sıkıntı yok ancak eski videolar varsa elinizde sıkıntı yaratır.

- dsmart conax modül ile kullanıyorum ancak içinde uydu alıcı olduğu için, dsmart a para vermesek de olurmuş, zaten neflix ağırlıklı almıştım tv yi, direkt uydudaki kanallar da yeterli bence, sinema kanallarına filan hiç gerek yok.

- xbox one bağlı tv ye, ne yazık ki x modeli değil bu nedenle 4k performansı konusunda bilgi veremeyeceğim ama oyun performansının yeterince iyi olduğunu söyleyebilirim. direkt oyun moduna geçiyor zaten xbox açıldığı zaman, araba yarışı, futbol vs oyunlarında herhangi bir göz yorucu etkiye rastlamadım. oynadığım oyunlar; cod, gears of war, forza 4 horizon, pes 2020 vs. çoğu güncel yani.

- tv nin açılışı ve kapanışı inanılmaz hızlı, tv kanal geçişleri makul ölçüde, adamı kangren etmiyor ama kısa da değil.

- evde 2 ufaklık olduğu için tv ile aynı anda etiasglass dan ekran camı aldım, tv yi hiç açmadan direkt koruyucu camı monte ettim. tv salonda ev camına bakıyor, direkt güneş ışığı geliyor yani, etiasglass yüzünden gündüz vakti tam karşıdan tv izlemek işkence. oyun oynamak vs imkansız, mutlaka yanlara geçmek gerekiyor felaket parlıyor ekran. gece vakti ise tvye sanki etiasglass takılı değilmiş gibi bir hal alıyor, bilmesem farketmek imkansız yani. gece ve gündüz arasında bu kadr büyük fark olması enteresan. ancak evdeki ufaklık durumu nedeniyle mecbur çekeceğiz bu durumu.

- üstte bahsettiğim gündüz parlamasını kesmesi için blackout olmayan kalın bir stor aldım, parlama etkisini %40 oranında azalttı ancak gene de sıkıntı. blackout stor kesin çözüm olacak sanırım.

- tv yi standart görüntü modunda kullanıyorum, ses ayarlarını ya da diğer ince ayarları - uzman ayarlarını vs hiç kurcalamadım, tv yi alma sebebim sadece netflix idi. şu ayarı yap çok fark ediyor dediğiniz bir ayar varsa belirtirseniz sevinirim.

sorularınız varsa alabilirim.

edit;

- apple tv çok güzel çalışıyor en ufak problem yaşamadım.

- air play çok başarılı.

- plex tv uygulaması ile pc den server a yüklediğiniz videoları çok stabil şekilde izleyebiliyorsunuz tavsiye ederim.

- net iptv uygulaması çok başarılı, hiç sıkıntı yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renzokuken -- 31 Mayıs 2020; 20:22:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

65ru7400 ile ilgili kısaca görüşlerimi sunayım;

daha önce bi 10 sene philips 42pfl7696h kullandım, 65 inç devasa geldi ilk başta, daha sonra göz alıştı. samsung un renkleri zaten hep canlı, tv de de çok beğendim bu canlılığı.

- philips ile xiaomi mi box 4k kullanıyordum youtube ve netflix için, samsung da, mi box kullanmaya ihtiyaç duymadım, kendi netflix ve youtube özellikleri gayet memnun edici derecede çalışıyor.

- harici hdd den video izlemek çok basit, 2 tb lik hdd takılı, video adı ile altyazı adı aynı olduğu sürece altyazıyı sıkıntısız görüyor, türkçe karakter sorunu yok. xxx.srt yerine xxx.SRT yazarsa altyazı görmüyor.

- 4k performansı çok iyi diyebilirim. TRT4k çok iyi, youtube ve netflix 4k çok iyi, hdd den direkt izlediğim 4k videolar çok iyi. ancak ne yazık ki 4k filmlerin çoğu dts vs sesi desteklediği için, samsung tv bu konuda sınıfta kalıyor.tv, logitech z5500 e optikten bağlı, z5500 dts destekliyor ancak samsungda passthrough da yok sanırım, bir türlü sesi açamadım. böyle bir ayar varsa bilgi verirseniz büyük hayır duası alırsınız :)

- tv de dolby ses, benim gördüğüm sadece TRT4k da aktif oluyor, başka bir kanalda rastlamadım.

- mi box kullanarak iyi kaliteli bir hdmi kablosu ile 4k video izledim malum dts ses yüzünden, 3-4 dakikada bir çok hafif duraksama oldu, sebebini anlamadım. direkt tv ye takılı hdd de ise hiçbir duraksama vs yok.

- alet .avi formatı oynatmıyor, sadece mkv izleyecekseniz sıkıntı yok ancak eski videolar varsa elinizde sıkıntı yaratır.

- dsmart conax modül ile kullanıyorum ancak içinde uydu alıcı olduğu için, dsmart a para vermesek de olurmuş, zaten neflix ağırlıklı almıştım tv yi, direkt uydudaki kanallar da yeterli bence, sinema kanallarına filan hiç gerek yok.

- xbox one bağlı tv ye, ne yazık ki x modeli değil bu nedenle 4k performansı konusunda bilgi veremeyeceğim ama oyun performansının yeterince iyi olduğunu söyleyebilirim. direkt oyun moduna geçiyor zaten xbox açıldığı zaman, araba yarışı, futbol vs oyunlarında herhangi bir göz yorucu etkiye rastlamadım. oynadığım oyunlar; cod, gears of war, forza 4 horizon, pes 2020 vs. çoğu güncel yani.

- tv nin açılışı ve kapanışı inanılmaz hızlı, tv kanal geçişleri makul ölçüde, adamı kangren etmiyor ama kısa da değil.

- evde 2 ufaklık olduğu için tv ile aynı anda etiasglass dan ekran camı aldım, tv yi hiç açmadan direkt koruyucu camı monte ettim. tv salonda ev camına bakıyor, direkt güneş ışığı geliyor yani, etiasglass yüzünden gündüz vakti tam karşıdan tv izlemek işkence. oyun oynamak vs imkansız, mutlaka yanlara geçmek gerekiyor felaket parlıyor ekran. gece vakti ise tvye sanki etiasglass takılı değilmiş gibi bir hal alıyor, bilmesem farketmek imkansız yani. gece ve gündüz arasında bu kadr büyük fark olması enteresan. ancak evdeki ufaklık durumu nedeniyle mecbur çekeceğiz bu durumu.

- üstte bahsettiğim gündüz parlamasını kesmesi için blackout olmayan kalın bir stor aldım, parlama etkisini %40 oranında azalttı ancak gene de sıkıntı. blackout stor kesin çözüm olacak sanırım.

- tv yi standart görüntü modunda kullanıyorum, ses ayarlarını ya da diğer ince ayarları - uzman ayarlarını vs hiç kurcalamadım, tv yi alma sebebim sadece netflix idi. şu ayarı yap çok fark ediyor dediğiniz bir ayar varsa belirtirseniz sevinirim.

sorularınız varsa alabilirim.

edit;

- apple tv çok güzel çalışıyor en ufak problem yaşamadım.

- air play çok başarılı.

- plex tv uygulaması ile pc den server a yüklediğiniz videoları çok stabil şekilde izleyebiliyorsunuz tavsiye ederim.

- net iptv uygulaması çok başarılı, hiç sıkıntı yaşamadım.
    Hocam mükemmel özetlemişsiniz. Teşekkür ederim.
    Bender 65RU7090 aldım. Malüm çocuk tehlikesi benim tv dede var. Ben ucuz olan tv korumasından aldım sizin aldığınız 600 ₺ civarı 300 ₺ye 2mm liği aldım. O kadar para vermek açıkçası koyardı.

IPTV olarak siptv ve netiptv var siptv yi deneyimlediniz mi? Buket vs yapma şansı var mı mı ve 5.5 euro ödemek şart dimi? :) Teşekkürler.

• Arkadaslar,

55ru7400 icin kablo tv evrensel kumanda eslestirmesi yapamadim.

Siz nasil yaptiniz?

Manuel deneyince de uretici adi vs soruyor. Bilgisi olan var mi acaba?

• renzokuken kullanıcısına yanıt
    Bana verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Özetiniz ise iki kelimeyle harika ötesi. Böyle bilgilere ihtiyaç var. son olarak da z5500 kullanıcısı olarak bu televizyonda tavsiye edermisiniz? Alma aşamasındayım da ondan sordum.

• mstyy35 M kullanıcısına yanıt
    rica ederim, teşekkürler.

sadece bahsettiğim iptv yi kullandım, ben de 5 küsür euroyu ödemeyi kafaya koyarak kurdum programı ama gariptir şimdiye kadar ödeme istemedi :) tabi maçlar vs uzun zamandır yok, maçlar başlayınca tam yayının ortasında kesilirse görüntü bilmem. dizilerde vs sorun çıkmadı ama şimdiye kadar.

netflix olduğu ve maçlar olmadığı için iptv yi sadece 10 günde 1, iptv patladı mı patlamadı mı diye açıyorum, kısa süreli izlemelerde bir problem olmadı şu ana kadar.
  • cazsever C kullanıcısına yanıt
    rica ederim, çok teşekkürler.

valla z5500 apayrı bir dünya, ben 2011 de 2. el olarak 400 TL ye almıştım, dts video ve ps - xbox performansı çok üst düzey, müzik performansı eğer müzik dinlemeyi seven biriyseniz asla tatmin etmeyecektir.

z5500 çok güzel ama devir sürekli ilerliyor, dolby atmos çok önemli bir yenilik, soundbar lar çok iyi performans veriyormuş ben hiç test etmedim ama çok merak ediyorum. ben ilk defa alacak olsam, dolby atmos destekli bir amfi alıp yavaş yavaş tamamlarım seti. filmleri geçtim, xbox one da bir çok oyun ve netflix de bir çok dizi de atmos destekliyor.
  • renzokuken kullanıcısına yanıt
    Ben aslında z5500 ün çalışma mantığını anlamaya çalışıyorum. Anladığım kadarıyla Apple TV ile hdmı dan Televizyona aktardığımız görüntülerden yine TV'den tek bir optik kablo ile z5500 e aktarıp 5.1 yada DTS olarak ses alabiliyoruz. Çünkü apple tv 4 de ses çıkışı yok. Yine Netflix i Apple TV den izlemek istersek aynı mantıkla TV den optik kablo ile 5500 e aktarıp 5.1 yada DTS ses alabiliyor muyuz?. Eğer öyle ise benim ayrıca ses sistemim var. İyi bir çevresel ses için z5500 yeterli olacak mıdır? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 3 Haziran 2020; 20:27:22 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.