Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
118
Favori
579.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: speedsmsnet

Horoz lojistik büyük hacimli kargolarda diğer tüm kargo firmalarından daha iyi hizmet veriyor.
    Birazdan getireceklermis bakalim insallah sorun cikmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaşlar 65nu8500 serisini black friday'de 8400 TL ödeyerek aldım, kendi tecrübe ve düşüncelerimi kısaca paylaşmak gerekirse;

Öncelikle tv araştırmasını uzun süredir yapıyorum bana göre nu8000-8500 serisi tam fiyat performans ürünü, hem gerçek 100hz olması, hem 40w 2.1 ses, 10bit panel ve tasarım. Aynı ürünün qled olanları neredeyse iki katı fiyatı vermeye deymeyeceğini düşünüyorum.

Bir diğer husus 55, ile 65 inç arasında kalmıştım, bütçeniz uygunsa 65 olanı öneririm. Kavisli ile düz ekran arasında kalmıştım, kavisli ekran sizi daha çok içine çekiyor ve daha keyifli hale getiriyor.

Ses seviyesi ve kalitesi bana göre yeterli, ses sistemimi bağlamaya gerek kalmadı.

Sadece kurulum için biraz bekledim, cumartesi gelen tv salı günü akşam ancak kuruldu.

• Uncle Rico kullanıcısına yanıt
    çözemezsiniz
  • theunforguven T kullanıcısına yanıt
    Daha önce lg tv vardı onda plex kullanmıştım o da güzel çözüm ama ben laptop, kablosuz bağlantı hızı vs uğraşmak istemedim. Özellikle bu Blu-ray player ı aldım, usb girişi var harici diski takıyorum oradan sorunsuz açıyorum zaten.

Başka türlü çözüm arayanlar için iki çözümde güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: pirieren

Daha önce lg tv vardı onda plex kullanmıştım o da güzel çözüm ama ben laptop, kablosuz bağlantı hızı vs uğraşmak istemedim. Özellikle bu Blu-ray player ı aldım, usb girişi var harici diski takıyorum oradan sorunsuz açıyorum zaten.

Başka türlü çözüm arayanlar için iki çözümde güzel
    En ucuz Blu-ray player fiyatı nedir dostum ? Gerçi düşük fiyatlı olan codec sıkıntısı çıkarır mı acaba pahalı modellerin aksine. Birde Xiaomi mi box var, nasıldır bu cihaz tavsiye eder misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: repatita

çözemezsiniz
    Peki, local dimming olayını servis kumandasıyla kapatsak nasıl olur? Denediniz mi? Şu ekran parlaması olayı çok kötü. Film ve dizi izleyen biri olarak pişman oldum aldığıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uncle Rico -- 7 Aralık 2018; 11:7:45 >
  • Uncle Rico kullanıcısına yanıt
    yine tam anlamıyla çözülmüyor.1 ay önce aldığım bu modeli 2 kere yenisiyle değiştiren biri olarak bu modeli aldığıma aşırı pişmanım.Futbol ve film izlemekten soğudum.Resmen bu televizyon beni yeni hobi arayışlarına soktu
  • Herkese Merhaba,

2 ay önce TV'yi aldım gayet güzel sorunsuz kullanıyordum. Evimde internet yoktu Smart özellikleri mobilden internet paylaşarak kullanıyordum. Evime internet bağlattım (Turknet 35mbps) herhangi bir donma dahi olamdan pc den mobilden 1080p videoyu netten izleyebiliyorum. Ancak TV'yi wifi üzerinden ağa bağlayıp örneğin Youtube açmaya çalıştığımda tv kasılıyor ve geçde olsa video açıldığında 240p olarak açılıyor. Bu sırada diğer ciharlar (mobil ve pc) net gidiyor tarayıcı üzerinden 1 sayfa dahi açamıyorsunuz. TV yi kapatıp Youtube'dan çıkış sağlandığında kısa bir süre sonra ağ yeniden sağlanıyor.

Çok saçma ama durum gerçekten bu. Daha sağlıklı hızlı internet olsun diye asus dsl-ac51 modem aldım birde firma üzerinden bu modemi kullanıyorum. Modemi resetledim sıfırdan kurdum sorunum düzelmedi. Modem ve TV bir yerde uyuşmuyor ancak çözemedim.

Bilgisi olan arkadaşlar yönlendirirse çok sevinirim.

Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gidaci55

Herkese Merhaba,

2 ay önce TV'yi aldım gayet güzel sorunsuz kullanıyordum. Evimde internet yoktu Smart özellikleri mobilden internet paylaşarak kullanıyordum. Evime internet bağlattım (Turknet 35mbps) herhangi bir donma dahi olamdan pc den mobilden 1080p videoyu netten izleyebiliyorum. Ancak TV'yi wifi üzerinden ağa bağlayıp örneğin Youtube açmaya çalıştığımda tv kasılıyor ve geçde olsa video açıldığında 240p olarak açılıyor. Bu sırada diğer ciharlar (mobil ve pc) net gidiyor tarayıcı üzerinden 1 sayfa dahi açamıyorsunuz. TV yi kapatıp Youtube'dan çıkış sağlandığında kısa bir süre sonra ağ yeniden sağlanıyor.

Çok saçma ama durum gerçekten bu. Daha sağlıklı hızlı internet olsun diye asus dsl-ac51 modem aldım birde firma üzerinden bu modemi kullanıyorum. Modemi resetledim sıfırdan kurdum sorunum düzelmedi. Modem ve TV bir yerde uyuşmuyor ancak çözemedim.

Bilgisi olan arkadaşlar yönlendirirse çok sevinirim.

Teşekkür ederim.
    çözüm= tv yi kablo ile internete bağlamak.

• rick dangerous kullanıcısına yanıt
    İp tv vs kullanmıyorum o yüzden android tv box lara hiç bakmadım. Samsung için de daha düşük fiyata daha düşük modeli var ama ses veya görüntü kalitesi olarak daha düşük oluyor doğal olarak. Ben ses konusunda sinema sistemine 7.1 destekli olsun diye bu modeli buldum. Nette yabancı siteleri biraz araştırınca baya olumlu yorumlar aldığını gördüm.

• Merhabalar 65q7FN alarak aranıza katıldım. Harddiskten dual çift Sesli film açtığımda sesler arasında geçiş yapamıyorum. Otomatik açılan Türkçe ses seçimini İngilizceye çeviremedim. Nasıl yapacağımı biliyor musunuz. Nu8000 ile aynı sistemdir diye düşünerek sizlere sormak istedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ayberk74 A kullanıcısına yanıt
    Bende bu tv yi dusunuyorum ps4 pro kullaniyormusunuz performansi nasil acaba nerden kaca aldiniz acaba.

• Cimri de bitmiş stok, en ucuz Hepsiburada dan 5.775 tl, almayı düşünürseniz arkadaşlar.

@Ayberk74 nick'li arkadaş sormuş, aynı sorunu bende yaşıyorum. Harddisk üzerinden film vb. İzlerken sanırım dual sesler arası geçiş mümkün değil, öncelikli dil ne ise onunla izleme durumundayız medyanın, hatta bazı filmlerde ikincil ses dosyası hiç görünmüyor. Samsung multimedya konusunda bütün markalardan fersah fersah ilerde olması gereken bir firma ama ne DTS, ne de çoğu HD Mediayı aşmakta kabızlık yaşıyor. 2012 de Galaxy S3 telefon almıştım 1080p video açardı, altyazı programı vardı ileri geri sarardı, ses bildiğin surround idi (headset ile) birde 2018 model TV'ye bak (görevi audio ve video) TV gerek görüntü olsun, gerek tasarım olsun mükemmel ama alacak arkadaşlar bunları bilerek hareket etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: maho23

Nu8000 orijinal servis menüsü ayarları ;
    Servis menüsünüe girdiğinizde tv nin görüntü ayarları sıfırlanır. Dinamik moda geçer. Automotion aktif hale gelir ve eko modlar devreye girer.Önemli olan kısımları eklemeye çalıştım. Servis ayarlarının sıfırlanması seçeneği yoktur. Bu yüzden işlem yapmadan önce mutlaka bilgilerinizin ve ayarlarınızın yedeğini oluşturun.

Hocam aktif ettiğiniz işe yarar özellikler nelerdir ? Bununla ilgili yorumunuzu bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ayberk74

Merhabalar 65q7FN alarak aranıza katıldım. Harddiskten dual çift Sesli film açtığımda sesler arasında geçiş yapamıyorum. Otomatik açılan Türkçe ses seçimini İngilizceye çeviremedim. Nasıl yapacağımı biliyor musunuz. Nu8000 ile aynı sistemdir diye düşünerek sizlere sormak istedim.
    Yazılımınız son sürüm mü?
  • Merhaba arkadaşlar,

Bugün resmi gazetede yayınlanan 433 nolu karar ile birçok ürüne televizyon parçalarında %10 ile %30 ek vergi gelmiştir. Televizyon alacak arkadaşlar ellerini çabuk tutarsa iyi ederler. Fiyatlara yansıması kanımca bu fırsatçı piyasada %40'ları bulur.

İthalat rejimi ek karar 433;
    http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181210.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181210.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uncle Rico -- 10 Aralık 2018; 12:2:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Uncle Rico

Merhaba arkadaşlar,

Bugün resmi gazetede yayınlanan 433 nolu karar ile birçok ürüne televizyon parçalarında %10 ile %30 ek vergi gelmiştir. Televizyon alacak arkadaşlar ellerini çabuk tutarsa iyi ederler. Fiyatlara yansıması kanımca bu fırsatçı piyasada %40'ları bulur.

İthalat rejimi ek karar 433;
    http://www.resmigazete.gov.tr/main.aspx?home=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181210.htm&main=http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/12/20181210.htm
    ilave vergi ithal yapılacak ülkeler sağdaki tabloda
    son sayfa altta açıklamaya dikkat
    mevcut durumda markette satılan hiç bir tv ye ilave vergi yok

%10 ? %30 ?

ya ben yanılıyorum
    ya siz yanılıyorsunuz (%40 oha)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 10 Aralık 2018; 11:9:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: recep

ilave vergi ithal yapılacak ülkeler sağdaki tabloda
    son sayfa altta açıklamaya dikkat
    mevcut durumda markette satılan hiç bir tv ye ilave vergi yok

%10 ? %30 ?

ya ben yanılıyorum
    ya siz yanılıyorsunuz (%40 oha)

Alıntıları Göster
    Evet piyasa yapıyorum. Bizim esnaf zaten ne vergi geliyorsa aynısını yansıtır hiç üstüne ekleme yapmaz. Arkadaş ne kadar hoşunuza gidiyor insanları hemen yargılamak, yok hedef tutturamadın, yok piyasa yapıyosun, yok satıcısın.

Profilim açık bu zamanki tüm mesaj ve konularıma ulaşırsın. Elektronik cihaz satışı ile alakalı mesajım konum varsa, bulursan konuşuruz.

Ben kendimce yorumladığım bir konuyu buradan yardımcı olabilmek adına paylaştım. Kesin şöyledir böyledir demedim. Seninde ekran görüntüsünde bahsettiğin bazı parçalara %10 oranında ek vergi gelmiş. Gümrük mevzuatına göre ek vergiler sif bedeli üzerinden hesaplanır. Üstüne KDV ve diğer vergiler birleşince bu oran %20'lere kadar çıkabilir. Üstüne satıcılar bunu fırsat bilip kendilerini korumak adına kar payı ekliyorlar. Bunları yorumlayarak forumda fikrimi beyan ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uncle Rico -- 10 Aralık 2018; 11:28:14 >

• tamam biraz sert oldu farkındayım siz cevap vermeden önce düzeltmiştim
    ama emin olun bu intiba ediniyor insan biraz dikkat lütfen
    yahu bir şey taşıyorsunuz foruma ama bilgi ?

tablodan görüleceği üzere
    ab güney kore malezya singapur vs.muhaf
    bizde satılan çoğu tv ab girişli olmalı veya öyledir
    bu sebeple tv lere ek vergi gelmez
    muhtemelen abd çin ticaret anlaşmazlığı ve abd isteği üzerine çin ürünlerine vergi geliyor

yahu %40 zamlanacak demek nedir......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 10 Aralık 2018; 11:45:35 >
  • 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.