Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
118
Favori
579.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşlar bu dts olayı ne dir 4k film indirdik mesela onu soundbardan sesini alamıyoruz galiba normal usb belleğe indirip tv nin normal sesinden ses alabiliyoruz dimi bu dts olayı 4k filmler içinmi ses alamıyoruz soundbardan yoksa internetten veya youtu dan film izlemek istesek soundbardan ses alabiliyormuyuz arkadaşlardan bilgi rica ediyoruz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toraman1903

Arkadaşlarlar merhaba. Dün N11 den ürünü aldığımı söylemiştim. Bir kaç sorum olacak size ürün teslimat ve kurulumu ile alakadar olarak.

1- Ürün kargo geldiğinde kartonun açılmamış , kapalı oluşunu ve sağlamlığını test ediyoruz.

2- Kurulum için servisi arıyoruz fakat o servis nedir kimdir, internetten direk Samsung Türkiye yazsam çıkan arkadaşlar mıdır benim muhattabım ve kurulum ücretsiz mi olacak?

3- Kuzenim bana 3 testi hemen oracıkta yaptır demişti bunlar sırasıyla : ölü piksel , ışık sızdırması ve ghosting. Ücretsiz by testleri yapacaklar değil mi?

4- Ve son olarak gelen servis arkadaşlar Samsung Türkiye garantisini başlatıp, bana kurulumda yardımcı olurlar değil mi?

Şimdiden teşekkür ederim iyi haftalar
    Yanlış hatırlamıyorsam 32 veya 40 inç üzeri tv lerde servis ücretsiz oluyor. Size 90 TL değerinde fiş aparatı satmaya çalışacaklar çünkü evden çıkan akım tv bozabilir mutlaka almalısınız diyecektir.

Tabi ki de gelmişken hepsini yaptırın. Hatta zarf atın internetten okudum test için ücret alıyor musunuz bu ne saçmalık deyin sonra o kişiden cevabını alırsınız :)) Emin olmak istiyorsanız.

Bu arada fiyatlar hemen yükselmiş 7000 olan tv 10000 olmuş yuh yani birde devlet ötv indirimi diyorlar. Devlet 1 günlük mü indirdi şikayet etmek lazım aslında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün n11 den ürünü alan arkadaşlar hayırlı olsun güle güle kullanın dün siteler bayğı iyi fiyat kırdı enson 5150 tl ye gitti ürün şimdi 6400 bandında bakalım bende alıcam kampanya olursa bu hafta sonu inşallah alırız sabah samsung satan mağazaya uğradım 6400tl dedi bizde fazla stokta ürün oldumu n11. oraya veriyoruz nakte dönüştürüyoruz dedi bayan ben biraz tedirginim ürün nasıl gelir diye dedim gönül rahatlı ile alın sıfır ürün hepsi dedi burda ürün gelirken kargo taşıması önemli dedi
  • 55nu8000 ve 49nu8000 kulanmış biri olarak tavsiyem..49nu8000 dir... nedenmi? 55te çok güzel,odaya ve konsula uymadığı için iade ettim, bir küçük olan 49 olanını aldım, ,,sanki renkler daha canlı,konstrat olayı daha doygun geldi,,,işin ilginç yanı 55 olan hertz daha fazla,,ama futbol ve hareketli sahnelerde titrmeye şahit oldum,,,49 olan 50hz olmasına rağmen,,öyle bir şey görmedim,,,siyahlar kesinlikle 49 daha doygun...kesinlikle panel kalitesi efsane f8000 den daha iyi...para olsa 49nu8000 bir tane daha alırdım kenarda dursun diye...bu tv de açıklanmayan bazı teknik ayrıntılar var,,,

• Forumdaki herkese merhabalar;
    Teknosa reklamlarında 65 nu 7400 6999 tl fiyat için cumartesi günü mağazaya gittim,anlık indirimle 6500 tl ye düştüğünüe ve in iyi fiyat olduğunu söylediler, ama içimin rahat etmesi için pazar günü media markta aynı ürün 6300 tl idi ve almaya karar verdim , yanınıda 55 nu 8000 vardı fiyatı da 5400 tl idi iki televizyon arasında takılıp 3 saat boyunca karar aşamasında kaldım.Her iki televizyonu da aynı yayın ile yan yana seyretme imkanı buldum 8000 serisi 7400 e göre daha canlı renkler vardı, beni zorlayan kısım iki televizyon arasındaki ebat farkı mağazalar büyük olduğu için evde nasıl durur yorumunu ailecek yaptık, 65 inc daha büyük 55 e göre birde 65 inç te panel kenarlarında kasa olduğu için daha da büyük geldi evde seyretme mesafemiz yaklaşı 2-3 metre mesafe olduğu için 55 inççte karar kıldık panel kenarında kasa çok ince ve bazı özelikleri daha üstün olduğundan tercih ettik, özellikle digiturkte futbol ve basketbol seyretmek daha kaliteli olacağından tercih hakkımızı kullandık , denizbanka faizsiz 6 taksit diğer televizyon ile arada 900 tl fark oldu o fark ile de televizyon sehpasını yeniledim, unutmadan belirteyim garantiyide 669 tl +3yıl uzattım.İşallah doğru kakar vermişizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toraman1903

Arkadaşlarlar merhaba. Dün N11 den ürünü aldığımı söylemiştim. Bir kaç sorum olacak size ürün teslimat ve kurulumu ile alakadar olarak.

1- Ürün kargo geldiğinde kartonun açılmamış , kapalı oluşunu ve sağlamlığını test ediyoruz.

2- Kurulum için servisi arıyoruz fakat o servis nedir kimdir, internetten direk Samsung Türkiye yazsam çıkan arkadaşlar mıdır benim muhattabım ve kurulum ücretsiz mi olacak?

3- Kuzenim bana 3 testi hemen oracıkta yaptır demişti bunlar sırasıyla : ölü piksel , ışık sızdırması ve ghosting. Ücretsiz by testleri yapacaklar değil mi?

4- Ve son olarak gelen servis arkadaşlar Samsung Türkiye garantisini başlatıp, bana kurulumda yardımcı olurlar değil mi?

Şimdiden teşekkür ederim iyi haftalar
    1- Bende alırken özellikle kartonun üzerindeki bant'a baktım. Bildiğimiz koli bandı gibi birşey, kartonun üzerine yapıştırılmış sadece. Kartonun üst tarafındaki kapağın başından değildi çeyreğinden başlayıp sonuna kadar gidiyor.

Ben bu tür ürünlerde kargoya güvenmediğim için kendim elden teslim alıp kendi aracımla eve kadar taşıdım. Hyundai accent aracın bagajına sığmadı. Arka koltukları yatırıp öyle getirdim. Yine bagaj kapağı kapanmadı. Arka koltuk üzerine ben oturup koliyi tuttum babam arabayı kullandı. Kasisten geçerken karşıdan karşıya geçmek isteyen iki adet bayan beni ve tv yi gördü. Dudaklarını okudum " hoha televizyona bak bagaja bile sığmamış dedi" yanındaki bayana

2- Kurulum için 4447711 i arıyorsunuz. Telesekreterin yönlendirmelerine cevap veriyorsunuz ve çağrı kaydınız oluşturuluyor. Daha sonra sizi sabit hattan arayıp açık adres isim soyisim ve telefon bilgilerinizi alıyorlar ve gün içerisinde sizi servis tarafından aranacağınız söyleniyor. Servis kuruluma gelmeden önce sizi arayacakları söyleniyor. Bende bu kısımdayım şimdi. Kurulum ücretsizdir.

Dipnot: Sabit hattan arayan elemana servisin servis kumandası getirmesi ricasında bulunuyorsunuz. Daha sonra bu kumanda ile servis elemanı ile TV nizin testini yapacaksınız.

3- Servis kumandası ile hot ve dot pixel testi , panel çalışma saati gibi testleri yaptırın. Bunların haricinde TV yi evdeki wireless e bağlayıp youtube netflix gibi uygulamaları açıp gömülü wireless modülün çalışıp çalışmadığını test ettirin. Youtube dan 4K video oynatın. Yada USB ye örnek 4K videosu atıp hem usb nin hemde 4K nın çalışıp çalışmadığına bakın.

HDMI girişlere ps4, receiver yada diğer cihazlarınızı bağlayıp HDMI portların çalışıp çalışmadığına bakın. Bu arada 4 adet HDMI girişin bir tanesinde parantez içinde ARC yazıyor. Media marketteki elemana bu girişin ne olduğunu sorduğumda özel bir giriş dedi. Bende PS4 Pro var burayamı bağlayacağım dedim evet dedi. HDMI portların hepsi aynı ama siz ps4 proyu buraya bağlayın dedi. Tam araştırmadım ARC nedir bilmiyorum. Bende onun yalancısıyım

4- Kutuyu kendileri açıp test ettikleri için garantisini gelen servis elemanı başlatacak. Herhangi bir sorunda , arızada arıza kaydı oluşturun servis elemanlarına TV nin değişimi için.

PS4 Pro kullanıcısıyım. Araştırdığım ve 3-4 yerden teyit ettiğim kadarıyla PS4 Pro kutusunun içinden çıkan HDMI kablo 4K destekliyor ve Sony firması bu kablonun kullanılmasında şiddetle ısrarcı!

Şu anda servis bekliyorum. Gelişmeleri yazarım...
  • arkadaşlar 49nu8000 ile 55nu8000 aynı değilmi?

• taka8604 kullanıcısına yanıt
    merakla bekliyoruz paylaşımınızı tv niz hayırlı olsun servis kursun bize memnuniyetinizi paylaşımlarınızı bekliyoruz
  • 1 aydır NU8000 var ve genel manada çok memnunum. Hazır böyle bir TV var iken konsolsuz hakkını vermeden yatırmak da mantıklı değil diye düşünmeye başladım. Yıllardır oyun oynamıyorum ama sahalara bir PS4 Pro ile dönme düşüncem var. Sizce hangi konsol daha uygun olur bu tv için? PS4 Pro mu yoksa normal yeter mi? 4K için Pro almaya gerek var mıdır yoksa bu saatten sonra düz PS4'ye yatırım yapılmamalı mı? Veya PS dışında tercihiniz olur mu?
  • Ps4 pro demek 4k demek zaten.

Ps4 ve prosu arasinda 4k harici baska ozelliklerde mevcut. Bu tv icin en onemlisi ps4 prodan optik cikis alabilmen. Bu dts li filmleri cozebilmen demek. Ama cozulmus sesi ses sistemine baglaman gerekmekte.

Bunlar haricinde ps4 ile pro arasinda baska farklarda var. Ps4 proyu normal 4 e nazaran siddetle tavsiye ederim.

• Sportivo S kullanıcısına yanıt
    Bence ps4 pro'ya gerek yok. Zaten 1.5 sene içinde ps5 gelir. Ucuz yollu hatta temiz 2. el bi ps4 işinizi çok rahat görür. Şuan 4k yapımların sayısı fazla değil olanlarda genelde upscale yöntemiyle yapılmış 4k lar bu yüzden ps4 pro ya para bağlamaya gerek yok bence
  • taka8604 kullanıcısına yanıt
    arc yazan yer ses ile ilgili. audio bilmem ne. daha düzgün ses aktarımı yapıyor. sadece ses ile ilgili ayrı bi cihaz bağlarsanız oraya bağlayınca daha iyi oluyor diye biliyorum.

benim tv de kargoda ama yurtdışında olduğumdan evde bekleyecek malesef kurulumu gelince yaptıracağım.

• Sportivo S kullanıcısına yanıt
    bu tv'nin hakkını verecek tek konsol var şu anda o da xbox one x.

ps tarafının özel oyunları önemli değil derseniz zaten şu an piyasanın en iyi konsolu xbox one.

internetten forza horizon 4 ve rdr2 videolarına bakın.

özellikle rdr 2 ps pro ve xbox one x karşılaştırmalarına bakın. farkı görürsünüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: taka8604

1- Bende alırken özellikle kartonun üzerindeki bant'a baktım. Bildiğimiz koli bandı gibi birşey, kartonun üzerine yapıştırılmış sadece. Kartonun üst tarafındaki kapağın başından değildi çeyreğinden başlayıp sonuna kadar gidiyor.

Ben bu tür ürünlerde kargoya güvenmediğim için kendim elden teslim alıp kendi aracımla eve kadar taşıdım. Hyundai accent aracın bagajına sığmadı. Arka koltukları yatırıp öyle getirdim. Yine bagaj kapağı kapanmadı. Arka koltuk üzerine ben oturup koliyi tuttum babam arabayı kullandı. Kasisten geçerken karşıdan karşıya geçmek isteyen iki adet bayan beni ve tv yi gördü. Dudaklarını okudum " hoha televizyona bak bagaja bile sığmamış dedi" yanındaki bayana

2- Kurulum için 4447711 i arıyorsunuz. Telesekreterin yönlendirmelerine cevap veriyorsunuz ve çağrı kaydınız oluşturuluyor. Daha sonra sizi sabit hattan arayıp açık adres isim soyisim ve telefon bilgilerinizi alıyorlar ve gün içerisinde sizi servis tarafından aranacağınız söyleniyor. Servis kuruluma gelmeden önce sizi arayacakları söyleniyor. Bende bu kısımdayım şimdi. Kurulum ücretsizdir.

Dipnot: Sabit hattan arayan elemana servisin servis kumandası getirmesi ricasında bulunuyorsunuz. Daha sonra bu kumanda ile servis elemanı ile TV nizin testini yapacaksınız.

3- Servis kumandası ile hot ve dot pixel testi , panel çalışma saati gibi testleri yaptırın. Bunların haricinde TV yi evdeki wireless e bağlayıp youtube netflix gibi uygulamaları açıp gömülü wireless modülün çalışıp çalışmadığını test ettirin. Youtube dan 4K video oynatın. Yada USB ye örnek 4K videosu atıp hem usb nin hemde 4K nın çalışıp çalışmadığına bakın.

HDMI girişlere ps4, receiver yada diğer cihazlarınızı bağlayıp HDMI portların çalışıp çalışmadığına bakın. Bu arada 4 adet HDMI girişin bir tanesinde parantez içinde ARC yazıyor. Media marketteki elemana bu girişin ne olduğunu sorduğumda özel bir giriş dedi. Bende PS4 Pro var burayamı bağlayacağım dedim evet dedi. HDMI portların hepsi aynı ama siz ps4 proyu buraya bağlayın dedi. Tam araştırmadım ARC nedir bilmiyorum. Bende onun yalancısıyım

4- Kutuyu kendileri açıp test ettikleri için garantisini gelen servis elemanı başlatacak. Herhangi bir sorunda , arızada arıza kaydı oluşturun servis elemanlarına TV nin değişimi için.

PS4 Pro kullanıcısıyım. Araştırdığım ve 3-4 yerden teyit ettiğim kadarıyla PS4 Pro kutusunun içinden çıkan HDMI kablo 4K destekliyor ve Sony firması bu kablonun kullanılmasında şiddetle ısrarcı!

Şu anda servis bekliyorum. Gelişmeleri yazarım...

Alıntıları Göster
    Hocam hayırlı olsun sizin ürün. Gelişmeleri takip ediyorum. Cevaplar ve yorumlar için çok ama çok teşekkür ederim.
  • Sabah saat 9 da olusturdugum kayit icin halen servis gelmedi.

Sabahtan beri evde bi fiil bekliyorum. Sabit hattan arayan numarayi birkez daha aradim. Kaydima baktiktan sonra sizin mahalleye 4 ile 7 arasi gelecekler dedi. Ozaman sizi ararlar dedi. Okey deyip kapattim telefonu.

Beklemedeyim...

• Rastgele google da arattım. HDMI(ARC) ile ilgili bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.technopat.net/2018/01/08/hdmi-arc-nedir-ne-ise-yarar/
  • arkadaşlar....bu forumda 49 inç kulanan varmı....49 ile 55 arasındaki farkı anlatacak bir babayiğit yokmu?

• quote:

Orijinalden alıntı: lotusx34

arkadaşlar....bu forumda 49 inç kulanan varmı....49 ile 55 arasındaki farkı anlatacak bir babayiğit yokmu?
    Ekran boyutu haricinde en önemli fark panel hz değeridir. Buna bağlı olarak motion ve görüntü daha iyi performans sunmaktadır.

55'' de 120 Hz desteği mevcut iken 49'' de max 60 Hz dir. Yazılım ile yenileme hızı da yine hz değerinden ötürü 55'' in daha yüksektir.

Panel boyutuna bağlı olarak 49'' modelin ortalama enerji tüketimi daha azdır.

Geri kalan tüm özellikler aynıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maho23 -- 12 Kasım 2018; 18:34:59 >
  • arkadaslar tv geldi fakat kutu icinden aski aparati cikiyor mu?eger cikmiyorsa onerebileceginiz aparat var mi?
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.