Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI (353. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
118
Favori
579.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

playstation 5 de hiç kumanda ayarı yaptınız mı çalışmıyor çünkü bizim samsung kumandası.

• aykutersoy A kullanıcısına yanıt
    Hdr bizim tv de çok güzel çalışmıyor hatta testlerde filanda hdr çok kötü diye yorumlanıyor, bence hiç bir platformunda hdr açık kullanmayın

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • bu tvde HDR içerik seyredilmiyor, kap karanlık. kesinlikle almayın bu tvyi

açık kapalı fark etmiyor her türlü çok karanlık.

• xcode35 X kullanıcısına yanıt
    Ayarlarını yapamamışsınızdır görüntü ayarlarını yaparsanız o kadar karanlık olmaz… birde yıl olmuş 2022 zaten yeni modeller varken kimse almaz zaten bulamayabilir bile… LG C1 tavsiye ederim

• Somers kullanıcısına yanıt

valla bütün ayarları denedim hocam gerek türkçe gerek yabancı kaynaklardaki, youtube'daki hepsini denedim ama nafile

işin ilginci şu, mesela netflix'te video oynarken alt barın üstüne gelince o süreye ait sahnenin küçük resmi çıkıyor ya, onu gayet canlı güzel bi şekilde gösteriyor ama ana ekranda çok karanlık.

3 sene önce aldım tv yi . her dakika tv mi değiştiriceğiz. güzel tv ayarları var olan varsa yazabilirse sevinirim.

hdr kapatma yolu yokki nasıl olacak ( netfiix , disney plus ta vs kapatma durumu yok. )

• Gündüz vakti HDR içerikler pek canlı olmayabilir zira panelin nit oranı yani parlaklık değeri hdr modunda pek fazla değil, yanlış hatırlamıyorsam 800 nit uç nokta ama geneli 500 civarı. Yeni nesil tv ler 1500-2000 nit değerini görebiliyor. Dolayısıyla ancak loş ortamda verim alabilirsiniz bu modelin HDR içeriklerinden.

TV için HDR modunda Dinamik ayarlarda şu şekilde kullanımı tavsiye edebilirim.

Disney+ için altyazı ayarlarını da en sona ekledim. Orjinal ayarlarda karanlık sahnelerde ekran parlaması yapıyor.

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI

• fakasupi F kullanıcısına yanıt

hocam selam,

ayrıntılı yardım için çok teşekkür ederim. bu ayarlardan sonra güzel oldu. playstation 5 hdr için bir ayar vs varmı sizde yaptığınız ?

• Arkadaşlar merhaba, bu televizyon ile soundbar kullanan varmı geçmiş mesajları inceledim fakat çok eski yıllarda tartışılmış. Şu an bu televizyon ile kullanılabilecek en efektif soundbar modeli hangisidir acaba. Bir de merak ettiğim bir diğer konu Dolby Atmos ses çıkışı alabilirmiyiz bir şekilde tvde disney falan izlerken. ps4 üzerinden de çıkış yapabilirim.

Maalesef bende ps5 olmadığı için yardımcı olamayacağım o konuda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rsezen R kullanıcısına yanıt

Ben Samsung HW-T650 modelini kullanıyorum Samsung SWA-8500S/TK Kablosuz Arka Hoparlör kiti ile beraber 5.1 oluyor.

Yukarda resimlerde de görebilirsin TV nin altına cuk diye oturuyor o konuda çok iyi oldu.

Genel anlamda çok memnunum sadece orta kanal biraz zayıf düşük seste. Arka kit çevresel ses efektlerinde harika fark yaratıyor.

Alınacaksa kesinlikle arka hoparlör kiti olan sistemlere yönelik film ağırlıklı düşünüyorsanız.

Atmos konusunda bir şey diyemeyeceğim farklı cihazlar üzerinden nasıl oluyor o konuyla ilgili pek malumatım yok.

Ben zamanında ses sistemini 1700 TL arka hoparlör kitini 1380 TL ye almıştım. Şu an ki soundbar fiyatını saçmalamış satıcı resmen keriz arıyor sanırım ama arka kit için bir şey diyemeyeceğim.

Samsung HW-T650/TK T650 Soundbar Fiyatı - Taksit Seçenekleri (hepsiburada.com)

Samsung SWA-8500S/TK Kablosuz Arka Hoparlör Fiyatı (hepsiburada.com)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 17 Haziran 2022; 11:18:54 >

Bende zamanında samsung HW-Q70T soundbar almıştım. Zaman içinde arka hoparlörde alır, farklı seçeneklerle dolby atmos ses alırım diye düşünmüştüm. Ancak artık doğru düzgün tv izlemiyorum. Ev halkı soundbardan memnun öyle takılıyorlar.

• Hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim HW-T650 dediğiniz gibi çok uçuk fiyatlarda, HW-Q70T ile birlikte SWA-8500S/TK Kablosuz Arka Hoparlör kiti ile birlikte deneyeceğim sanırım.

Gerçi araştırdıkça içinde kayboluyorum HW-Q800A da uygun gibi gözüküyor.

Son araştırmalara göre HW-Q700A ile birlikte SWA-8500S/TK, ile PS4 den Dolby Atmos u aktive ederek kullanabileceğimi öğrendim.

HW-Q70T bir önceki nesil miş sanırım şu an Q700A var ve fiyatı daha uygun onu tercih edeceğim alır ve deneyimler isem onu da paylaşırım.

HW-Q700A alarak maceramı sonlandırdım lakin sonu A serisi olan 2021 ürünleri SWA-8500 ile uyumsuzmuş bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rsezen -- 21 Haziran 2022; 9:7:56 >

Eğer atmos düşünmüyorsan bunu da değerlendirebilirsin 3.1 ve arka hoparlör kitini ekleyebiliyorsun.

Samsung HW-A650/TK Soundbar : Amazon.com.tr: Elektronik

Ya da direk 5.1 olan setlere bak istersen..(Gerçi Samsung kit ile beraber 4.700 e çok daha ucuza geliyor)

Sony HT-S40R Kablosuz Arka Hoparlör 5.1 Ses Sistemi Fiyatı (hepsiburada.com)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakasupi -- 17 Haziran 2022; 14:32:17 >

• Arkadaşlar orijinal kumandayı nereden alabiliriz ? Tuşları bozuldu, çalışmıyor…

• N11, hepsiburada, Trendyol, sahibinden, letgo hepsinde var. Orjinal veya muadil her ikisinide bulabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam, bizim tvlerde Playstation 5 veya playstation 5 pro kullanan varmı.

Hdr açık mı kapalımı , ekran görüntü ayarları nasıl kullanıyorsunuz ? bilgi alabilirmiyim?

Görüntü için özel bir ayara gerek yok. Oyun modunu açık yapmanız yeterli.

• 
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.