Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
5.820
Cevap
128
Favori
430.573
Tıklama
Giriş
    337 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: [email protected]

Merhabalar, alt yazılarda fotoğraflardaki sorunu yaşıyorum, bazen düzeliyor ama çoğunlukla bu şekilde yazı flu akıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Kalitesiz reklem cekimi filan degil, basta ben de oyle zannedip takilmiyordum ama tum altyazilarda yapiyordu.
    Goruntu ayarlarindan bir iki seyi kapattigimda duzeldi. Suan hatirlamiyorum Tvnin yaninda degilim. Hatta kapattigim ayarlari acip tekrar tekrar denedim. Ondan kaynakli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Peki siz bu filmleri nereden bulup indiriyorsunuz ? Ben ya 60 gb olanları buluyorum ya da 5,6 gb 1080 p olanları. Film bulmayı tam beceremedim hala. Bu arada benim tv 49nu8000
    |
    |
    0quz28 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar tv ile ilgili 2 sıkıntı okudum. Birincisi futbol maçında topun arkasından gölgelenme oluyor diyorlar. İkincisi de Netflixte falan altyazılarda ışık patlaması meydana geliyor diyorlar. Doğru mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydn06 -- 25 Eylül 2019; 10:59:37 >

Hangi ayarlar hocam söylerseniz sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    renovatio033 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    337 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muro1234321

Hangi ayarlar hocam söylerseniz sevinirim
    Suan TV nin yaninda degilim hocam. Eve gidince goruntu ayarlarimin resmini direkt atayim. auto motion plus'in oldugu ekrandaki 5-6 ayar var, onlardan birini kapatinca duzeliyor.

Eyvallah tamamdır kardeşim

|
    |
  • Teğmen
    249 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ydn06

Arkadaşlar tv ile ilgili 2 sıkıntı okudum. Birincisi futbol maçında topun arkasından gölgelenme oluyor diyorlar. İkincisi de Netflixte falan altyazılarda ışık patlaması meydana geliyor diyorlar. Doğru mu acaba?
    ikisinin de ayarlardan kısmen çözümü var. Aldığım günden beri sadece kalitesiz bir futbol yayınında topun arkasında iz çıktı ayarları hemen ona göre güncelledim izledim sonra eski haline getirdim. Alt yazı ışık patlaması konusunda hiç rahatsız olmadım öyle bir şey olmadı.
    Lenovo Yoga 510
    MacBook Air 2015
  • Binbaşı
    1717 Mesaj

Türkiye montajlı ürünlerde daha çok sorun çıkıyor diyorlar. Demin 6000 e sıfır kapalı kutu ellerinde son bir tane kalmış aldım gitti yarın getirecekler. Ürün montaj macaristan-korea yazıyor. Umarım sorunsuz çıkar.

|
    |
    Dramosfer69 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende öyle olduğunu tahmin ediyorum, ayarları hatırladığınızda yardımcı olursanız sevinirim.
    |
    |

quote:

Orijinalden alıntı: muro1234321

Eyvallah tamamdır kardeşim

.
    7 aydir kullaniyorum TV'yi. Çok kurcaladim.
    Arkadaşlar benim goruntu ayarlarim boyle. Beyaz degil, contrastli menü özellikle gece menuyu acinca ışik patlamiyor göz agritmiyor. Eco çözumde ortam isigi algilama açik,min arka isik 10.seviyede. Kullanima gore bu ayarlari degistiriyorum.
    Altyazida titreme varsa film modunu kapatin. Oto1'de ozellikle titrer. Oto2 de daha az titrer. ama hicbir yararini gormedim. Direkt kapatin.

Edit: attigim resimde altyazi varmiş, bu da kaniti zaten.
    Edit2: Resimlerde olmayan diger ayarlarim:
    resim modu:standart
    renk alani ayarlari: doğal
    ses modu: yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renovatio033 -- 25 Eylül 2019; 17:53:21 >
    |
    |
    Bahsedilenler: cmshn , [email protected] , Lundy , muro1234321

• Yüzbaşı
    717 Mesaj
    Ben daha önce forum ve forum dışında paylaşılan ayarlardan tablo yapmıştım. Standart ve Film olarak ikişer ayar mevcut. Ben genelde tv'yi standart ayarlarda kullanıyorum. Mevcut 1270.6 güncel yazılım ve standart ayarlarda belirtilen görüntü sorunlarını yaşamamanız lazım.

|
    |

Tesekkur ederim Film modunu kapatınca alt yazılardaki titreme sorunu ortadan kalktı.

|
    |
    Fiyatı uygun bulunca evdeki küçük TV'nin yerine bunu aldım evde kıyamet koptu resmen Özellikle değiştirdiğim TV peder beyin göz ağrısıydı. (Samsung F6510 bilenler bilir) İş güç sahibiyiz, yaşımız yolun yarısı ama hala laf yiyoruz valla. Halbuki yerine çok daha iyi bir TV aldım haberi yok Her neyse TV yarın geliyor. Cihazı samsung bayinden aldım. Ellerinde son bir adet kapalı kutu kalmıştı. Kutuyu inceledim kesinlikle açılmış değil, daha da önemlisi ürün menşei ve montajı Hungary-Korea yazıyor. Umarım pişman olmayız.
    |
    |
    Merhaba
    Ben d bu ürünü alarak aranıza katıldım. Forumu okuyunca hemen gidip kutusuna baktım macaristanda birleştirilmiş dün harici diskten dizi film açtım bazılarını açmadı bu sorun dts sorunu mu? Altyazı eklemek de problemli sanırım filmlere.. bu sorunun çözümü en net nedir?

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: ydn06

Türkiye montajlı ürünlerde daha çok sorun çıkıyor diyorlar. Demin 6000 e sıfır kapalı kutu ellerinde son bir tane kalmış aldım gitti yarın getirecekler. Ürün montaj macaristan-korea yazıyor. Umarım sorunsuz çıkar.
    kesinlikle böyle bir fark var. Benimki de dışarıda montaj gayet sorunsuz maşallah. Hayırlı olsun yeni televizyonunuz.
    Lenovo Yoga 510
    MacBook Air 2015
  • Binbaşı
    1717 Mesaj

Teşekkürler hocam. Peki güncelleme yapmamı önerir misiniz?

|
    |
    Dramosfer69 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yok mu ucuz bir yer alalım şu cihazı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Valla arkadaşlar ben henüz şu sistemi yavaşlatan güncellemeyi kurmadım ama bu televizyon hakikaten çok yavaş. Air mouse özelliği yok ve İnternet, YouTube vs kullanmak gerçekten çok eziyet. İade etmeyi düşünüyorum. LG'nin Nanocell televizyonu incelemelerde yağ gibi akıyordu ve görüntüsü de görme açıları da gayet iyiydi bu televizyona göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowmexo -- 26 Eylül 2019; 21:57:45 >

Webos,smart olarak LG çok iyi....Gece görüşü olarak xf9005,nu8000 daha iyi netice verebilir...aman aman fark yok...genel anlamda LG alacaksan sm8600,sk8500,sk9500 modelleri zehir...

|
    |
    shadowmexo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Reklamlar
SEO
son dakika
Mobilya Takımları
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.