Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI (270. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
118
Favori
579.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bazen haber kanallarının alt yazılarında da aynı sorun oluyor. Bu durum Auto Motion Plus ayarlarıyla ilgili sanırım. Farklı ayarlar denedim ama olmadı. Nasıl olmalı bu ayar?
  • S@lih S kullanıcısına yanıt
    O sorun televizyon kaynaklı değil, kayıt kaynaklı. Çok takılmayın.
  • Kaçtır soruyorum ama kimse bilmiyor mu yoksa yazmaya mı üşeniyor acaba ? Televizyonu aldım hangi formatta film indireyim ve ses problemleri yaşamayayım ? Yok mu yardımcı olabilecek birileri ?
  • S@lih S kullanıcısına yanıt
    Kapalı olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowmexo

Kaçtır soruyorum ama kimse bilmiyor mu yoksa yazmaya mı üşeniyor acaba ? Televizyonu aldım hangi formatta film indireyim ve ses problemleri yaşamayayım ? Yok mu yardımcı olabilecek birileri ?
    İçinde yalnızca DTS ses bulunan filmler hariç diğer hepsini indirebilirsiniz.
  • cmshn kullanıcısına yanıt
    yanıt için teşekkürler hocam. Şimdi torrentlere bakayım hemen :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkb

Dostlar bu tvyi ami yoksa q60 mı önerirsiniz yoksa bütçeyi zorlayıp q70 mi ?

İstanbul bilişim satıyo nu8000 i 6300 e güveniyim mi ?
    beyler merhaba bende Samsung 55Q60R model tvyi dün itibariyle hepsiburada üstünden doğuhandan aldım. yapmam gerekenleri söyler misiniz? Kargo kurulum tv de yapılması gereken testler vb.
  • hsyn_911 kullanıcısına yanıt
    Hocam kurulum yapılırken dikkat edilmesi gereken kırığı çıkığı ekranda herhangi çiziği falan var mı ? Bir de ölü piksel testi yapılmasını rica edersiniz servis ile birlikte wifi falan hepsinin kontrolünü yapıyorlar zaten.
    Aklına gelenler bublar şimdilik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 4k filmlerin boyutları çok fazla 30-60 gb arası :)
    1080p sıkıştırılmış 5-6 gb civarında filmler indirsem çok mu kalite farkı olur arada ? TV kendisi upscale yapmıyor mu ?
  • shadowmexo kullanıcısına yanıt
    olur neden olur diyorum çünkü 55 inç tv 40 inç olsaydı çok anlamazsınız derdim 4k 20gb düzeyinde 10bit hdr film veya sdr film indirirseniz çok güzel performans alırsınız 1080p 5gb da kötü değil ama verdiğim değer en ara değer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 25 Eylül 2019; 9:42:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S@lih

Merhabalar, alt yazılarda fotoğraflardaki sorunu yaşıyorum, bazen düzeliyor ama çoğunlukla bu şekilde yazı flu akıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Kalitesiz reklem cekimi filan degil, basta ben de oyle zannedip takilmiyordum ama tum altyazilarda yapiyordu.
    Goruntu ayarlarindan bir iki seyi kapattigimda duzeldi. Suan hatirlamiyorum Tvnin yaninda degilim. Hatta kapattigim ayarlari acip tekrar tekrar denedim. Ondan kaynakli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 0quz28 0 kullanıcısına yanıt
    Peki siz bu filmleri nereden bulup indiriyorsunuz ? Ben ya 60 gb olanları buluyorum ya da 5,6 gb 1080 p olanları. Film bulmayı tam beceremedim hala. Bu arada benim tv 49nu8000
  • Arkadaşlar tv ile ilgili 2 sıkıntı okudum. Birincisi futbol maçında topun arkasından gölgelenme oluyor diyorlar. İkincisi de Netflixte falan altyazılarda ışık patlaması meydana geliyor diyorlar. Doğru mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydn06 -- 25 Eylül 2019; 10:59:37 >
  • renovatio033 kullanıcısına yanıt
    Hangi ayarlar hocam söylerseniz sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: muro1234321

Hangi ayarlar hocam söylerseniz sevinirim
    Suan TV nin yaninda degilim hocam. Eve gidince goruntu ayarlarimin resmini direkt atayim. auto motion plus'in oldugu ekrandaki 5-6 ayar var, onlardan birini kapatinca duzeliyor.

Eyvallah tamamdır kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: ydn06

Arkadaşlar tv ile ilgili 2 sıkıntı okudum. Birincisi futbol maçında topun arkasından gölgelenme oluyor diyorlar. İkincisi de Netflixte falan altyazılarda ışık patlaması meydana geliyor diyorlar. Doğru mu acaba?
    ikisinin de ayarlardan kısmen çözümü var. Aldığım günden beri sadece kalitesiz bir futbol yayınında topun arkasında iz çıktı ayarları hemen ona göre güncelledim izledim sonra eski haline getirdim. Alt yazı ışık patlaması konusunda hiç rahatsız olmadım öyle bir şey olmadı.
  • Türkiye montajlı ürünlerde daha çok sorun çıkıyor diyorlar. Demin 6000 e sıfır kapalı kutu ellerinde son bir tane kalmış aldım gitti yarın getirecekler. Ürün montaj macaristan-korea yazıyor. Umarım sorunsuz çıkar.

Bende öyle olduğunu tahmin ediyorum, ayarları hatırladığınızda yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muro1234321

Eyvallah tamamdır kardeşim
    SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI

.
    7 aydir kullaniyorum TV'yi. Çok kurcaladim.
    Arkadaşlar benim goruntu ayarlarim boyle. Beyaz degil, contrastli menü özellikle gece menuyu acinca ışik patlamiyor göz agritmiyor. Eco çözumde ortam isigi algilama açik,min arka isik 10.seviyede. Kullanima gore bu ayarlari degistiriyorum.
    Altyazida titreme varsa film modunu kapatin. Oto1'de ozellikle titrer. Oto2 de daha az titrer. ama hicbir yararini gormedim. Direkt kapatin.

Edit: attigim resimde altyazi varmiş, bu da kaniti zaten.
    Edit2: Resimlerde olmayan diger ayarlarim:
    resim modu:standart
    renk alani ayarlari: doğal
    ses modu: yüksek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renovatio033 -- 25 Eylül 2019; 17:53:21 >

• 
Sayfa: önceki 268269270271272
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.