Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI (114. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
118
Favori
579.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çağırabilirsiniz. Yakınınızda yetkili servis var ise görüşün. Daha erken kurulum yaptırabilirsiniz.
  • bluemoon kullanıcısına yanıt
    DTS olmaması firmalar arasındaki lisans anlaşması olmadığı için. Yani bu durum tek taraflı değil.

Oyunlarda çoğu arkadaş yazılanları okumadan direk bağlantı yapıp mevcut ayarlar ile kullanıyor.Oyun modunda auto motion kapalı halde ve önerdiğimiz görüntü ayarlarında kullandıkları taktirde bir problem olmuyor. Ek olarak konsolların beraberinde gelen HDMI kabloları üst düzey aktarım sağlayamıyorlar. Bu tv piyasa oyun monitörü olarak kullanılabilecek en iyi modellerden. Harici problemleri kimse konsollarda aramaya kalkmıyor.

Siyah ve gri performansı MU9000 ve MU8000'den bile üst düzeyde.Bilhassa gece film ve dizi izlerken arka planda detayları kaçırmıyorsunuz.

Alt yazı konusuna gelecek olursak , yine çoğu arkadaş ya kutudan çıktığı gibi dinamik modda kullanıyor (renkler , kontrast ve parlaklık cırt seviyesinde) ya da standart modda önerdiğimiz ayarları yapmadan kullanıyor.Şimdiye dek hiçbir dizi , film içeriklerinde alt yazı parlaması yaşamadım. Çoğunlukla Netflix , Youtube ve kendi tarayıcısını kullanıyorum. Cihaz Edge Led olduğu için bir çok marka ve modelde yaşanabilecek bu durum, gözü rahatsız etmeyecek ve seyir zevkini bozmayacak şekilde , çok hafif derecede parlamalar olabiliyor. Ki bu durumuda film izlerken dalıp farkına bile varmıyorsunuz.Pireyi deve yapan arkadaşlarımız da abartıyorlar haliyle.

Panelin etken olduğu aşikar. Önceki sayfalarda görmüş olduğunuz üzere bir kaç kez tv yi iade edip değişim yapan arkadaşımız ana sayfada vermiş olduğum ayarları uygulayınca alt yazılarda sıfır parlama olduğunu dile getirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: maho23

Çağırabilirsiniz. Yakınınızda yetkili servis var ise görüşün. Daha erken kurulum yaptırabilirsiniz.
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluemoon

Dün Amazon indiriminde yakalayıp sipariş verdim bu televizyonu. Henüz karttan çekmedi.
    Dünden beri başşlığı okuyorum.
    Gördüğüm bazı sorunlar var ve aşılamaması üzücü.
    Altyazı patlaması yaşanıyor ve çözümü yok malesef. Seyir zevkini direk etkileyen bir durum.
    Oyunlarda ghosting probleminden bahseden arkadaşlarım olmuş, bazılarında yok ya da ayarlar ile yok edilmiş. Görüş birliği sağlayamadım.
    DTS olmaması büyük ayıp, bu konuya hiç girmiyorum.
    Onun dışında herşey iyi gözüküyor.
    Siyah dengesi ile ilgili pek birşey bulamadım. Kendim baktığımda da net bir fikir elde edememiştim.
    Karanlıkta sanki hafif gri renkler veriyor gibi yalnız bazı görüntülerde.
    Kötü yönlerinden bahsettim. Gerisi zaten çok iyi :)
    Ama kararsız kaldım. Bu fiyatlarda 55" başka cihaz da bulamadım.
    amazondan ne kadara aldınız 55nu8000 i ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CemyK

iyide gördüğüm kadarıyla zaten satıcı amazon değil ki amazom aracılık etmiş satanda samsung yetkili satıcısı. amazon kendi direk satış yapsa bu açıklamayı anlarım ama aracılık yaptığı için kimin ne gönderdiğini bilemez. ben bu olaya şüpheli bakıyorum. çünkü iade edilen televizyonlar zorunlu olarak servis görüp tekrar paketendikten sonra piyasaya sürülüyor. geri gönderip imha etme gibi bir durumları varmı dersini... ever tahmin ettiğiniz gibi yok. tekrar güzelce poşetleyip aynen satışa koyulur ürünler. bu konuda ne yazıkkı garanti yok. bildiğim kadarıyla panel saati servis tarafıından sıfırlanabiliyor. servisin yapamayacağı birşey yok. ürün çıkış tarihinden nekadar daha sonra tv talep ederseniz iade ve açılmış ürün gelme olasılığı artacaktır. KISACASI BİRAZ KABULLENME, BİRAZDA ŞANS İŞİ...

ben mesela NU serisi değilde MU serisi tercih edeceğim abi bulabilirsem. evet eski ürün olduğu için bulursam iade ürün olma ihtimali yüksek olacak ama araştırdığımda mu serisi renk doygunluğu ve verdiği siyah beyaz dengesi nu ya göre daha iyi. bunu canlı gözle aynı ayarlarda gördüm. bu durum paneldenmidir ışıklandırmadanmıdır bilmiyorum. ama kesinlikle ikisini aynı ayarlarda yan yana koyun MU nun renkleri çok daha doygun ve etkileyici. kendim ısrarla aynıdır fark yoktur diyerek NU almak için bahane arasamda ne yazıkkı her araştırmamda aynı olmadığını görüyorum.

eklediğim resimde görüleceği üzere sol üstteki NU8000, ortadakide MU8000 dir. NU 8000 renkler daha açık ve sarı tonlarında. kişi zenci olmasına ve ceketi mavi tonlarında olmasına rağmen NU8000 daha açık ve sarı tonlarında veriyor. siyah doygunluğu MU8000 e göre ciddi derecede az. bu canlı olarak yan yana koyduğunuzda çok daha net anlaşılıyor.

Alıntıları Göster
    Hocam ürünün satıcısı amazon.com.tr, nereden tedarik ediyor bilemiyorum artık. Ama indirimli satılan ürünleri doğrudan amazon kendisi satıyor. Tv geldi diyelim servisi beklemeden açtınız burada samsung garantisi bitse bile 2 yıl amazon garantisi altında olduğunu belirtiyorlar. Servis kendisi sıfırlayabilirde, yeni gibi kutulayabilirde tabiki bu şans meselesi birazda. Garantisi olduğu sürece müşterinin mağdur olacağı bir durum oluşmayacaktır illaki.

Bende mu serisini almak istiyordum fakat piyasada bulunamıyor maalesef. Şuan piyasada bu fiyatlara alınabilecek en iyi tv bu olduğu için tercih etmek mecburiyetinde kaldık. Diğer markaların forumlarında da illaki bir ton şikayet bulunuyordur. O yüzden teknolojinin şans işi olduğunu kabullenmek gerekir. Alan herkese hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozhan_88

Kata kadar çıkarıyorlar mı ? yoksa bina önü teslim mi?
    Kata kadar çıkarıp teslim ettiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oldie But Goodie

Tv geldi benim kurulum kaydı yaptık ama hemen dönüş sağlıyorlar mı? Otomatik sistem olmadan servis çağıramıyor muyuz?
    Bana hemen geri dönüş sağladılar cumartesi günü için randevu aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F5DFA3868

amazondan ne kadara aldınız 55nu8000 i ?

Alıntıları Göster
    5650 TL den satın aldım. Ama kendimi ikna edemedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CemyK

iyide gördüğüm kadarıyla zaten satıcı amazon değil ki amazom aracılık etmiş satanda samsung yetkili satıcısı. amazon kendi direk satış yapsa bu açıklamayı anlarım ama aracılık yaptığı için kimin ne gönderdiğini bilemez. ben bu olaya şüpheli bakıyorum. çünkü iade edilen televizyonlar zorunlu olarak servis görüp tekrar paketendikten sonra piyasaya sürülüyor. geri gönderip imha etme gibi bir durumları varmı dersini... ever tahmin ettiğiniz gibi yok. tekrar güzelce poşetleyip aynen satışa koyulur ürünler. bu konuda ne yazıkkı garanti yok. bildiğim kadarıyla panel saati servis tarafıından sıfırlanabiliyor. servisin yapamayacağı birşey yok. ürün çıkış tarihinden nekadar daha sonra tv talep ederseniz iade ve açılmış ürün gelme olasılığı artacaktır. KISACASI BİRAZ KABULLENME, BİRAZDA ŞANS İŞİ...

ben mesela NU serisi değilde MU serisi tercih edeceğim abi bulabilirsem. evet eski ürün olduğu için bulursam iade ürün olma ihtimali yüksek olacak ama araştırdığımda mu serisi renk doygunluğu ve verdiği siyah beyaz dengesi nu ya göre daha iyi. bunu canlı gözle aynı ayarlarda gördüm. bu durum paneldenmidir ışıklandırmadanmıdır bilmiyorum. ama kesinlikle ikisini aynı ayarlarda yan yana koyun MU nun renkleri çok daha doygun ve etkileyici. kendim ısrarla aynıdır fark yoktur diyerek NU almak için bahane arasamda ne yazıkkı her araştırmamda aynı olmadığını görüyorum.

eklediğim resimde görüleceği üzere sol üstteki NU8000, ortadakide MU8000 dir. NU 8000 renkler daha açık ve sarı tonlarında. kişi zenci olmasına ve ceketi mavi tonlarında olmasına rağmen NU8000 daha açık ve sarı tonlarında veriyor. siyah doygunluğu MU8000 e göre ciddi derecede az. bu canlı olarak yan yana koyduğunuzda çok daha net anlaşılıyor.

Alıntıları Göster
    Fotoğraf yanıltır. Cihazlar açılı duruyor. Canlı gözle yanyana görmeden fotoğraftan yorum yapmak yanlış olur.

• CemyK kullanıcısına yanıt
    BEN SİZİN EKLEDİĞİNİZ FOTOĞRAFTA NU8000 GÖREMEDİM!!!! Sol Üst Samsung Q7F (QN55Q7F)....
  • Şu an Amazon'da 5633 TL
  • necmi26 N kullanıcısına yanıt
    yanlış foto ekledim pardon. eve gidince doğrusunu yuklerim.
  • bende dün almıştım bugun öglen eve kargo geldi kutusu vs herhangi bir sıkıntı cıkmadı güzel kargolanmış hızlı da geldi akşama servisi arayıp kurulum için kayıt oluşturacağım
  • maho23 kullanıcısına yanıt
    Hdmi kabloda siz ne kullanıyorsunuz? Link verebilirseniz güzel olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün öğlen sipariş vermiştim bugün öğlen geldi. servisi aradim geri dönüş yaptılar hemen bu aksam gelip kurulumu yapacaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: maho23

DTS olmaması firmalar arasındaki lisans anlaşması olmadığı için. Yani bu durum tek taraflı değil.

Oyunlarda çoğu arkadaş yazılanları okumadan direk bağlantı yapıp mevcut ayarlar ile kullanıyor.Oyun modunda auto motion kapalı halde ve önerdiğimiz görüntü ayarlarında kullandıkları taktirde bir problem olmuyor. Ek olarak konsolların beraberinde gelen HDMI kabloları üst düzey aktarım sağlayamıyorlar. Bu tv piyasa oyun monitörü olarak kullanılabilecek en iyi modellerden. Harici problemleri kimse konsollarda aramaya kalkmıyor.

Siyah ve gri performansı MU9000 ve MU8000'den bile üst düzeyde.Bilhassa gece film ve dizi izlerken arka planda detayları kaçırmıyorsunuz.

Alt yazı konusuna gelecek olursak , yine çoğu arkadaş ya kutudan çıktığı gibi dinamik modda kullanıyor (renkler , kontrast ve parlaklık cırt seviyesinde) ya da standart modda önerdiğimiz ayarları yapmadan kullanıyor.Şimdiye dek hiçbir dizi , film içeriklerinde alt yazı parlaması yaşamadım. Çoğunlukla Netflix , Youtube ve kendi tarayıcısını kullanıyorum. Cihaz Edge Led olduğu için bir çok marka ve modelde yaşanabilecek bu durum, gözü rahatsız etmeyecek ve seyir zevkini bozmayacak şekilde , çok hafif derecede parlamalar olabiliyor. Ki bu durumuda film izlerken dalıp farkına bile varmıyorsunuz.Pireyi deve yapan arkadaşlarımız da abartıyorlar haliyle.

Panelin etken olduğu aşikar. Önceki sayfalarda görmüş olduğunuz üzere bir kaç kez tv yi iade edip değişim yapan arkadaşımız ana sayfada vermiş olduğum ayarları uygulayınca alt yazılarda sıfır parlama olduğunu dile getirdi.
    bu forumda bulaşıcı herhalde herkes malının esiri olmuş..

mu8000 den mu9000 den bile üst düzeyde dediğiniz farklar bunlarmı?

yine ayrıca panel şansı vs anlatıyorsunuz ya sizin aklınız alıyormu kenar aydınlatma olan hemde bölgesel karartma ayarı kapatılamayan bir tv de ekranda altyazı çıktığında o bölgenin aydınlatması aynı şekilde kalacak bunu aklınız alıyormu? eğer evet derseniz o zaman bende size iki şey sorarım bir o zaman bölgesel karartmanın ne anlamı var iki bölgesel karartmanın bahsettiğiniz tv de çalıştığına eminmisiniz..

yanlış anlamayın ama aylardır burda insanları yanıltıyorsunuz yapmayın burası forum sitesi..

• Amazon da satılan nu model Samsung larin bir sıkıntısı var mı? bilen. fiyatları ucuz malûm.

• Amazondan aldığım tv geldi ilk nelere bakmalıyım özetleyecek biri var mı teşekkürler

• İndirimler ile birlikte 4700 TL’ye denk gelen 3. Amazon televizyonu da tarafıma ulaştı. Bant sonradan çekilmiş gibi gözüküyor fakat servis raporu için televizyonu teslim aldım. Bu ürün de daha önceden açılmış çıkarsa başka süreçlere başvuracağım.

• StaticDamaqe S kullanıcısına yanıt
    önceki gelenlerdemi aynı geldi hocam

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.