Şimdi Ara

SAMSUNG 55NU8000 KULLANICILARI (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
118
Favori
579.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar onceden bahsettigim tv arkasina ulasamama sorunu icin usb 3.0 uzatma kablosu aldim ancak takinca tv diski gormedi. Tv ile birlikte samsung ses sistemi de almistim onda da usb giris yok. Olsa arc destegi ile hem sesi hem goruntuyu aktaracak (Hdmi dan yapiyor bu isi). Usb diski okutup hdmi a donusturmenin yolu var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thedvl T kullanıcısına yanıt
    Nu8000 120 Htz Nu7400 50 Htz bildigim kadariyla. Baska fark yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: putamens

Nu8000 120 Htz Nu7400 50 Htz bildigim kadariyla. Baska fark yok.
    peki bu farka değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thedvl

peki bu farka değer mi?

Alıntıları Göster
    Ben gecen hafta 8000 serisi aldim. Karar senin.

• quote:

Ben gecen hafta 8000 serisi aldim. Karar senin.

Alıntıları Göster
    peki şuana kadar memnun musun?
  • quote:

peki şuana kadar memnun musun?

Alıntıları Göster
    Daha 1 hafta bile olmadi. Kurcalayabildigim kadariyla memnunum. Zaten 120 htz oyun grafikleri icin onemli yoksa karasal yayin vs icin fark edebilinir mi bilmiyorum. 7400 karar verirsen htz onemli degil dersen MU8400 e bak derim. Ben onunla 8000 arasinda cok kalmistim. Bir de 8000 secmemin sebebi su. Cok para vererek aliyoruz ve ben her kafama estiginde tv degistirebilen birisi degilim. Bu sebeple en az 5 yili dusunup alirim. HTZ olayi belki onumuzde yillarda daha fazla onem kazanir. Guncel teknolojiyi kurtarabildigi kadar kurtarsin diye dusundum.

• quote:

Daha 1 hafta bile olmadi. Kurcalayabildigim kadariyla memnunum. Zaten 120 htz oyun grafikleri icin onemli yoksa karasal yayin vs icin fark edebilinir mi bilmiyorum. 7400 karar verirsen htz onemli degil dersen MU8400 e bak derim. Ben onunla 8000 arasinda cok kalmistim. Bir de 8000 secmemin sebebi su. Cok para vererek aliyoruz ve ben her kafama estiginde tv degistirebilen birisi degilim. Bu sebeple en az 5 yili dusunup alirim. HTZ olayi belki onumuzde yillarda daha fazla onem kazanir. Guncel teknolojiyi kurtarabildigi kadar kurtarsin diye dusundum.

Alıntıları Göster
    Yok ben oyun oyamıcam, sadece film..

Sadece film için bile olsa 55NU8000, 55NU7400'e tercih edinebilir mi?

• thedvl T kullanıcısına yanıt
    normal tv yayınında fark göremezsiniz. normal internet sitelerinden sıradan filmler izlerken de fark göremezsiniz. ama özellikle görüntü kalitesini ve video akışını vurgulamak için yapılmış videolarda fark hissedilir. aşırı yüksek kaliteye sahip videolarda da fark hissediliyor.

babamların evde Philips 4k android tv var. youtube dan yüksek kalite video açtığım zaman video sanki takılarak dona dona oynuyormuş gibi oluyor.

55nu8000i 11.11 indiriminde 5000tl ye almıştım. daha kurduramadım bile paketinde duruyor. o yüzden aynı şeyler nu8000 de de geçerli mi bilmiyorum. tv si müsait olan arkadaşlar denesin.

• wustti W kullanıcısına yanıt
    Su ana kadar youtube dan izledigim hic bir 4k da takilma vb olmadi hatta hizli sardirdim onda bile kasma yapmadi (bu arada internet 4mbt limitli). Harici diskten 4k 67 gb film denedim onda da hic sorun olmadi.

• Forumdaşlar merhaba.

55nu8000 modelini bugün mediamarkt'tan 6500 tl'ye aldım. 750 tl vererek garantisini 5 seneye uzattım. Sizce garanti işi gereksiz mi oldu?

• Hüs3yin H kullanıcısına yanıt
    Bence çok iyi etmişsin 2. Yıldan sonra garanti medya markete kalıyor ışık sızmasi banding gibi bir durumda medya market garantisi işe yaramaz ama gercekten tv de bir sorun varsa mesela tv açılmiyorsa yada tvde şeritler çıktıysa iste o zaman medya market garantisi ise yarar. Zaten tv yi tamir etmiyorlar sana başka tv öneriyorlar

• quote:

55NU8000 (6300TL) ile 55NU7400 (5000TL) arasında çok fark var mı?
    Aradaki farka değer mi?
    Ben de uzun araştırmalarım sonucu(diğer markalarda dahil), 55NU8000 almaya karar verdim.
    Sadece fiyatının düşmesini bekliyorum fakat her geçen gün artıyor..

Aralarındaki farklar:

1-) Aralarındaki en büyük fark panel hızlarının 50 hz / 100 hz olmaları. Maç, film vs hareketli görüntüleri takılmadan rahatlıkla izlemeni sağlar. Ve bu fark tek başına bile 8000 aldırmaya değer.

2-) HDR elite özelliği ile görüntü ve renk kalitesi 8000 de daha üstün. Özellikle oyun oynarken de büyük bir artı.

3-) Direk karşıdan ve çaprazdan baktığında bu renk kalitesi kendisini çok daha belli ediyor. 7400 de renk özellikle çaprazdan daha düştüğü gibi ortadan da renk kalitesini 8000 kadar vermiyor.

4-) Ses sistemi 1 tık daha iyi 8000 de.

5-) Çerçevesi daha şık :)

6-) Dahili kumandası akıllı kumanda. 7400 de normal kumanda sanırım. Bunda tam emin değilim.

Bir yanlışım veya eksiğim var ise bilen arkadaşlar düzeltirlerse sevinirim. Yanlış bilgilendirme yapmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

Bence çok iyi etmişsin 2. Yıldan sonra garanti medya markete kalıyor ışık sızmasi banding gibi bir durumda medya market garantisi işe yaramaz ama gercekten tv de bir sorun varsa mesela tv açılmiyorsa yada tvde şeritler çıktıysa iste o zaman medya market garantisi ise yarar. Zaten tv yi tamir etmiyorlar sana başka tv öneriyorlar
    Media market garantisi derken hocan? Ben iki yıllık kanuni garantisini beş yıla uzattım. Beş yıl servis garantisi oldu dediler bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halim_alp

Ben de uzun araştırmalarım sonucu(diğer markalarda dahil), 55NU8000 almaya karar verdim.
    Sadece fiyatının düşmesini bekliyorum fakat her geçen gün artıyor..

Aralarındaki farklar:

1-) Aralarındaki en büyük fark panel hızlarının 50 hz / 100 hz olmaları. Maç, film vs hareketli görüntüleri takılmadan rahatlıkla izlemeni sağlar. Ve bu fark tek başına bile 8000 aldırmaya değer.

2-) HDR elite özelliği ile görüntü ve renk kalitesi 8000 de daha üstün. Özellikle oyun oynarken de büyük bir artı.

3-) Direk karşıdan ve çaprazdan baktığında bu renk kalitesi kendisini çok daha belli ediyor. 7400 de renk özellikle çaprazdan daha düştüğü gibi ortadan da renk kalitesini 8000 kadar vermiyor.

4-) Ses sistemi 1 tık daha iyi 8000 de.

5-) Çerçevesi daha şık :)

6-) Dahili kumandası akıllı kumanda. 7400 de normal kumanda sanırım. Bunda tam emin değilim.

Bir yanlışım veya eksiğim var ise bilen arkadaşlar düzeltirlerse sevinirim. Yanlış bilgilendirme yapmayalım.

Alıntıları Göster
    şuan en ucuz 6300tl. başka bi forumda arkadasın biri kur yükselmeden önce 5400e aldıgını söyledi ve benim hiç alasım kalmadı bu fiyatlardan :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüs3yin

Media market garantisi derken hocan? Ben iki yıllık kanuni garantisini beş yıla uzattım. Beş yıl servis garantisi oldu dediler bana.

Alıntıları Göster
    Onu tam olarak ögrenin uretici garantimi yoksa medya marketmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüs3yin

Alıntıları Göster
    Servis garantisi 2 yil ve uzatma şansı yok. 2 yilin üstündeki her garanti aldığınız yerin garantisidir. Samsung ile alakasi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Z3U5

Servis garantisi 2 yil ve uzatma şansı yok. 2 yilin üstündeki her garanti aldığınız yerin garantisidir. Samsung ile alakasi yok.

Alıntıları Göster
    Sıkıntı çıkar mı peki?

• Mağaza kapanmazsa cikmaz herhalde

• 65nu8000 in fiyatı neden sürekli artışta dolar yerinde sayıyor halbuki

• Arkadaşlar merhaba bende televizyonu almış bulunmaktayım kurulum için geldiklerinde ölü piksel bulutlanma olup olmadığını haricinde başka nelere dikkat etmeliyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.