Şimdi Ara

samsung 55mu9000 e alternatif öneriler (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
7
Favori
45.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya şu fiyatlari bi denk getiremiyorum :( kac haftadir surekli forum ve satis sitelerini kontrol ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar samsung 9000 de lg deki gibi vod film izleyebilecegimiz mkvod tarzi uygulama var mi. Bu tv yi almayi dusunuyorum ama ucretli sitelerden film izlemek istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: meryembetul54

55mu9000 tv mi yaklaşık 8 gündür kullanıyorum ve artık sizleri de bilgilendirmek için yorumlarımı yazabilirim.. Ben daha önce 40c650 Samsung lcd kullanıyordum. C650 kullandıktan sonra tam bir Samsung hayranı oldum.. Telefonlarımı bile Samsung aldım. Ama inanın 6-7 yıllık c650 Den mu9000 e geçişimde hiçte beni fazla etkileyemedi ve bazı yönleri ile de çok üzüyor.. Tabi ki c650 o zamanların şehir efsanesiydi.. Şimdi 55mu9000 de beni nelerin Mutlu edip yüzümü güldürdüğü nelerinde beni c650 me göre hayal kırıklığına uğrattığını yazmak istiyorum.. İlk başta görüntü olarak mu9000 salonumuza ve mobilyalarımıza çok ama çok yakıştı. Gayet modern 360 derece güzellik veriyor. Biz duvara asmadık tv ünitesinin üzerine koyduk..Televizyonun arkası yerine ufak kutuya kabloları takmak çok güzel bir fikir olmuş beğendim.. Hele ki o ufacıcık kumandaya aşık oldum. Bütün cihazlara uyumlu olması da ayrıca güzel.. Tek kumanda ile hayat daha güzelmiş.. İnternet işletim sistemi çok hızlı.. Aşırı stabil.. 5 yaşındaki oğlum bile hemen youtube açıyor videolarına bakıyor.. Tabletten video seyretmekten kurtuldu.. 4K demolara bakıyorum muazzam bir güzel.. HD digitürk kanallar c650 ile yarışır. C650 yayınları çok iyi gösteriyordu.. Tabi bu 140 ekran olması da görüntüyü az bozabiliyor ama yinede çok güzel yayınlar.. Mu9000 de kırmızı ve mavi renkler çok güzel.. Her cihazın resmi çıkması mesela digitürk ps4 Sony vaio iyi olmuş. Ps4 de ise bazı oyunlar çok iyi bazı oyunlar c650 ye göre yerlerde sürünüyor.. Mesela canlı renkte oyunları oynamaya doyulmuyor.. Ama mesela yerler krem ve bayaz türü ise oyunlar silik oluyor nerede ise.. Mesela litle planet big 3 oyunum bu tv de çok silik arkadan ışıklı olan yerlerde.. Mesela başka oyunda Adam kumda dolaşıyor ekran çok silikleşiyor aslında tarif de edemiyorum ama güzel olmuyor.. Zaten ps4 pro alacagım bir de ona bakalım.. Mu9000 in en kötü yanı ve beni hayal kırıklığı na uğratan yanı hard Disk'ten 1080p filmleri seyrederken kenarlıkları açamıyorum.. Yani ekranın yüzde otuzunu siyah şeritlere feda etmek zorunda kalıyorum.. Zaten bizim televizyonda en çok seyrettiğimiz hard Disk'ten film seyretmek.. Benim eski aşkım c650 de Tools diye bir tuş vardı mod 2 yapıp bütün filmlerin siyah kenarlarından kurtulurdum.aynı Zaman'da Tools da filmi digital mi dts mi ses alacağımı ayarlardım. Bunda sesleri bile at genel ayarlara dönüp yapabiliyorsun kı boşuna Zaman kaybi.. Ve 1080p 14-15gb filmlerde eski yedi senelik televizyonumdan yalnız olsa olsa bir tık üstün olabilir.. Ve en kötüsü evde bizimkiler maç izlerken top gerçekten silik gidiyor.. Birde kutuya taktığımız hard disk açıp kapanınca görülmüyor her zaman hard Disk'i tanıtmakla uğraşıyoruz.. C650 de takılı olan hard disk her açışımızda görünüyor.. Şimdi Nasıl oluyor kaç senenin televizyonu filmdeki kenarlıkları açarken hard Disk'te sorun çıkarmazken bu tv böyle yapıyor.. Samsung a bu konuda zayıf veriyorum.. Yani genel olarak televizyon çok iyi ama mükemmel değil..

Selam,
    Ben de 8 yıldır B650 serisi kullanıyorum, senin de dediğin gibi ben de tv nin görüntüsüne aşığım. yaklaşık 1,5 sene bu tv nin görüntü kalitesinde bir tv aradım ancak bulamadım. buna LG nin oledleri de dahil. Tvleri incelerken benim 8 senelik tv nin netliği yok bunların hiçbirinde gibi yorum yaptığımda herkes bana ya güldü ya da deli muamelesi yaptı, sanırım sen ne demek istediğimi çok iyi anlıyorsun. Sonunda bu araştırmamı, görüntüsü bana en iyi gelen 55MU9000 alarak sonlandırdım. Henüz kurulum yapılmadığı için yorum yapamıyorum.

Yorumunda, üst ve altlardaki siyah bantların yok edilmesinden bahsetmişsin, ancak o bantların yok edilmesi için sadece 2 seçenek var.
    1. Zoom yaparak (bu seçenekte netlikte düşüşe sağ ve solda görüntü kaybına neden oluyor)
    2. Görüntüyü uzatarak ( bu seçenekte de görüntüde uzama, yani bozulma olur)

bu iki seçenek dışında bir seçenek mantıken imkansız.

Tools dediğiniz tuşla muhtemelen ekrana sığdır seçiyordunuz bu işlemi yapınca da Tv zoom yapıyordu hem netlikten ödün vermiş oluyordunuz hem de sağ ve soldaki görüntülerde kırpma yaşanıyordu. benim tavsiyem bu siyah bantlarla izlemeniz. aksi taktirde tam ekran izlemek adına görüntüden ödün veriyorsunuz.

Not: 720p ve daha düşük çözünürlüklü tam ekran videolarda bu Ekrana sığdır özelliği kullanılabilir, ancak siyah bant olan filmlerde bu özellik kısmen iş görse de yukarıda bahsettiğim kayıpları yaşatmaktadır.

Yeni televizyonunuzu sorunsuz kullanmanı dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zvonimir -- 12 Şubat 2018; 12:24:53 >

• Teşekkürler.. Evet c650 serisi gerçekten efnaseymiş.. Ama artık bir aydan fazla oldu mu 9000 i kullanmayı artık çok alıştım ve çok beğeniyorum..

• zvonimir kullanıcısına yanıt
    Evet kardeşim c650 kullanmayan bizi anlayamaz.. İnan’ın ondaki parlaklık netlik dediğiniz gibi hiç birisinde yok. Ama maalesef teknoloji ye ayak uyduralım diye ve birde tv yi büyütmek için geçiş yaptık.. evet ilk başlarda çok aradım c650 yi ama artık gözlerim alıştı yeni Televizyonuma

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet kardeşim c650 kullanmayan bizi anlayamaz.. İnan’ın ondaki parlaklık netlik dediğiniz gibi hiç birisinde yok. Ama maalesef teknoloji ye ayak uyduralım diye ve birde tv yi büyütmek için geçiş yaptık.. evet ilk başlarda çok aradım c650 yi ama artık gözlerim alıştı yeni Televizyonuma

İlginç bir detay daha paylaşayım.
    40B650 yi 2.200,00 TL ye almıştım. O zaman Dolar 1,47 idi. yani 1.500 Dolara almışım.
    55MU9000 i 5.699,00 Tlye aldım. bu günkü kurla 1.500 Dolar
    İkisine de 1.500 Dolar vermişim.:)
  • quote:

Arkadaşlar Resimlerdeki bozulmayı gidermek için ne yapmalıyım. bu filmler 1080p. film oynarken bu şekilde bazı sahneler çamur gibi oluyor ancak durdurduğumda ise tv nin altında beyaz menü çubuğu çıkınca bozulma kayboluyor, 2-3 saniye sonra menü çubuğu tekrar kaybolunca tekrar bozuk gösteriyor.
    samsung 55mu9000 e alternatif öneriler samsung 55mu9000 e alternatif öneriler samsung 55mu9000 e alternatif öneriler

Televizyonu bilmiyorum fakat rtings.com'dan renk kalibrasyonu ile çözebilirsiniz. Sizin ayarlarınızdan ötürü renkte patlama olmuş.

hocam motion bluru kapali duruma getirin ve tv nizi motion blur kapali kullanin

• Arkadaşlari Tizen üzerinde android uygulamalar çalıştırabiliyormusunuz ?
    Tv yayınlarını kaydedebiliyormusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zvonimir

quote:

Arkadaşlar Resimlerdeki bozulmayı gidermek için ne yapmalıyım. bu filmler 1080p. film oynarken bu şekilde bazı sahneler çamur gibi oluyor ancak durdurduğumda ise tv nin altında beyaz menü çubuğu çıkınca bozulma kayboluyor, 2-3 saniye sonra menü çubuğu tekrar kaybolunca tekrar bozuk gösteriyor.
    samsung 55mu9000 e alternatif öneriler samsung 55mu9000 e alternatif öneriler samsung 55mu9000 e alternatif öneriler

Fotoğraflardaki aşırı aydınlanmış alanları tekrar geri kazanmak isterken abartıya kaçtığmızdaki durumları andırıyor.Yani şunu demek istiyorum sanki tvnin içinde aşırı parlak alanları onarmaya çalışan otomatik bir yazılım var gibi.Görüntü iyileştirme ayarlarından birtanesi buna sebep oluyor olabilir.Özellikle Diana'nın yüzünü gösterdiğiniz resim ekranda iken bu ayarları sırası ile kapatıp denemekte fayda var.
    Bu arada bende Samsung 46B650 kullanıcısıyım hakikaten bu seriler çok iyiydi.Aslında tv dediğin asgari 100 hz olup doğru renk üretmeli.3d olayı ilk çıktığında hiç itibar etmemiştim,bugünkü hdr li ve aşırı algoritmalı tv lerede çok sıcak bakmıyorum.

• 55mu9000 ile 55Q7 arasında çok fark var mı yani iki bin tl farka değer mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antalyalı. -- 24 Şubat 2018; 15:41:13 >
  • Q7 degilde Oled derseniz bariz fark var.

• 55Q7 alacak paranız varsa zaten direkt 55B7 almalısınız yani asıl soru 55MU9000 mi 55B7 arasında ki 2500 TL fiyata değer mi olmalı, değer ama zaten 5000 TL zor veriyorsanız değmez.
  • Lg diyorsunuz peki teşekkürler araştıracağım

• O fiyat seviyesinde Oled olmazsa olmaz. Lg 55B7 Oled ve Philips 55pos9002 Oled modellerine gidip bir bakmanızı şiddetle öneririm. 7500 8000 bandında en iyi tvler bunlar.
  • Xe90 fiyat performans olarak en iyi tv dir zaten 7.5 k nız varsa hiç düşünmeden lg b7 alın

• Samsung B750 kullanıyorum

Samsung Lcd teknolojisinin en üst ürünü diye biliyorum

Bu netlikte bir tv varmı şu an.?

Ben göremedim henüz :) varsa büyüteceğim tv yi

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.