Şimdi Ara

samsung 55mu9000 e alternatif öneriler (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
7
Favori
45.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cagatay_26

Ben otomatikte kullanmıyorum kişisel yapıp bulanıklık ve titreme azaltma değerlerini 10 yapıyorum.

10 yapınca, görüntü bulanıklaşmıyormu?
  • Arkadaşlar, bu üründe usb'ye kayıt özelliği varmı acaba?
    izlerken ileri geri sarma falan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wipe98 -- 14 Ocak 2018; 13:45:33 >
  • Hayır aksine daha net ve akıcı oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu tvyi uzun süre kullanıp sorun yaşayan var mı? bugün samsung mağazasına gittim artık satmıyoruz, üretilmeyecek dediler. durup dururken niye kaldırıyor yeni nesil televizyonu bir sıkıntı mı var dedim. samsung bilgi vermedi temsilci. garip geldi anlamlandıramadım. teknoloji mağazalarında da indirime girmiş. 5.500tl den satılıyor.
  • FTHGNS F kullanıcısına yanıt
    2018 modeller gelecek artık eski modelleri üretmezler elinde stok olmayan hep aynısını diyor zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FTHGNS

bu tvyi uzun süre kullanıp sorun yaşayan var mı? bugün samsung mağazasına gittim artık satmıyoruz, üretilmeyecek dediler. durup dururken niye kaldırıyor yeni nesil televizyonu bir sıkıntı mı var dedim. samsung bilgi vermedi temsilci. garip geldi anlamlandıramadım. teknoloji mağazalarında da indirime girmiş. 5.500tl den satılıyor.

Bugün İstanbul Forum medimarkt ve Teknosa mağazalarında özellikle konuştum satıcılar cihazın bu fiyata çok uygun ve mükemmel görüntü kalitesi sunan 10 bit panel ve ekstra olarak ultra black filtresi olan versiyon olduğunu. Geçen seneki cihazlarda bu özelliklerin olmadığını, yeni gelecek olanlarda da olup olmayacağının belli olmadığını söyledi. 1 milyar renk veren 1000 nite parlaklık sunan bir ekrana sahip olduğunu. Sony Xe9005 in üst modeli Xe9305 modelinden de üstün olduğunu söyledi. Stokları eritmeye çalıştıklarını bu sebeple fiyatının uygun olduğunu söyledi. Yeni seriler geldiğinde çok daha yüksek fiyata geleceği için almak isteyenler kaçırmasın. Benim sipariş yarına veya salı günü kargodan teslim olucak. Kurulum olduğu zaman deneyimlerimi paylaşacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killknight -- 15 Ocak 2018; 0:36:52 >

• Killknight kullanıcısına yanıt
    mağazadaki arkadaş xe9305 modeline kadar iyi gitmiş ama sonrasında saçmalamış xe9305 bizim tv lerden siyah performansı local dimming performansı renk konusu hdr sdr parlaklığı olarak bariz daha iyi xe9005 dese neyse derdim ama xe9305 gerçekten bu modellerden üstün olduğunu her konuda belli ediyor
  • cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    hocam zevkler renkler tartışılmaz ama film ve dizilerde o ayar kesinlikle kapalı olmalı yoksa amatör film gibi izlersiniz :)
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Teknik olarak dediğin doğru ama bu ayarları kapattığınızda akıcılık maalesef olmuyor görüntüde titremeler oluyor ben de açmayı tercih ediyorum.

bu konuyu çok tartıştık ama bi sonuca varamadık bende olmuyor titreme sizdeki titreme olayınıda göremedim merak hala devam ediyor :)
    Hocam demek istediğimi söyle ifade edeyim belki daha kolay anlaşılır şu bildiğimiz malum test videosunu auto motion ayarları bir kapalı iken birde açık 10 ve 10 yaparak izleyin demek istediğimi anlayacaksınız.

Video bağlantısı

https://youtu.be/DtmqhAtdjE0

şimdi anladım bu durum bendede var ve bu durum tüm marka modellerde var tv almadna önce test ederken youtubedaki banding test yazan videodada çok bariz belli oluyor lgdede oluyor philipstede oluyor sony dede oluyor ama bu titremeler film ve dizilerde olmuyor belki maçlarda olur oda bu kadar bariz olmaz ben motionu sürekli kapalı kullandığım halde hiç videodaki yada banding test videosundaki gibi bi titremeye denk gelmedim sürekli bu tarz yana kayan sahneler olsa belki olabilir ama onun için bile açmaya değmez filmin doğallığını mahvediyor sanki cep tel kamerasıyla çekilmiş gibi oluyor film
    Evet doğru yapay bir görüntü oluşuyor bu tamamen kullanıcı tercihine kalmış ben açmayı tercih ediyorum ama bazen de kapatıyorum özellikle maç izlerken ya da dizi, film video kalitesine gore açıyorum ya da kapatıyorum.

• Bu XE9305 neden bu kadar pahalı? Adamlar 2017 model oled tv fıyatına led tv satıyor şaka gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 sene önceki philips televizyonumda bile olan bu özelliğin, 2017 model hem de Samsung'da olmaması beni son derece üzdü. Hiç aklıma gelmemişt olmayacağı, keşke kontrol etseydim. bin pişmanım.

Kablo gizleme diye alta bir kutu koyuyor, bütün kablolar ortada. Halbuki Tv'nin arkasına koysa, arkadaki dolapda deliklerini ayarlamıştım. O da ayrı bir saçmalık olmuş
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    siyah harici oledden daha iyi olduğu için olabilirmi :)
  • Bu mu9000 de hala 5400 altina inmedi.internet fiyati magaza fiyatiyla denk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 15 Ocak 2018; 14:6:11 >

• baris007 B kullanıcısına yanıt
    Cuma gecesi Teknosa.com da kampanya vardı %10 indirim + %10 hediye çeki ile aldım. 4950 TL + 495TL inidirim çeki ile siparişle aldım.
    Kapalı kutulu sıfır kargo bugün geldi yarın akşama servis kuracak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

siyah harici oledden daha iyi olduğu için olabilirmi :)

Parlaklık ve logo yapışması hariç 1 tane bile üstün olduğu yanı yok led tv lerin. Bunu okurken ben utandım sen yazarken elin titremedi mi? Hiç mi tv alırken araştırma yapmıyorsunuz? Onu geçtim bari rtings den compare yapsaydın da aradaki dağlar kadar farkı bir görseydin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    hdr sdr parlaklığı ? kontrast ? sana sorsak gerçi oledler sonsuz kontraslıdır artı tüm renklerde mavi tonlamalarda yoktur git kendi konunda öv tv ni ben neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum isteyen oled alıp tüm renkleri mavi izleyebilir

b7

xe9305

arkadaşlar hayatında hiç mavi kar görmemiş olanlar izlesin bu oledler acayip tv ler dünyada ilk
    https://www.youtube.com/watch?v=O238cfHs25w
    https://www.youtube.com/watch?v=Qq2cB9Wsv2Q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 15 Ocak 2018; 14:24:31 >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.