Şimdi Ara

SAMSUNG 55MU8000 KULLANICILARI (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.336
Cevap
56
Favori
189.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ezip geçilen kısmı gösterirmisiniz hocam ben çok baktım mesela o incelemelere hatta ayın 10 unda inceleme skorlarıda değişti siz açın yeniden bir inceleyin derim öyle gözle ayırt edilecek ne kontrast farkı var ne motion farkı var aşağı yukarı aynı tv ler ks serisi bir tık daha iyi diyebiliriz belki bu durumda neden 2016 model tv alsın alacak olan?
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Dostum kıyasladığına emin misin? Arada baya fark var. MU8000 ile dengi KS8000 kıyaslamasına göre;

Picture Quality: 8.1>7.5
    Contrast: 9.3>8.7
    Black Uniformity: 9.9>7.1
    Gradient: 9.5>8.3

başta olmak üzere daha yazmaya üşendiğim tüm kategorilerde KS serisi küçümsenmeyecek derecede daha yüksek puanlara sahip. İnput lagda bile 2017 modellerin süresi daha da yükselmiş Samsung resmen 2017 modellerde beni almayın diyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Ben de oyle dusunuyorum.

MU8-9 serisinin KS8000/8500 e gore tek artisi, alintiladiginiz linkte Rtings in bahsettigi, panelin kasaya cift tarafli yapistirici bantlar yerine klipslerle tutturulmus olmasi: bu da ornegin KS8500 kullanicilarinin belli bir sure kullanim sonrasinda karsilasabildigi kasa acikligi riskini azaltabilir. Fakat gunumuzdeki 55KS8500 e ek olarak MU8000/9000/Q serisi fiyatlarini fazla yuksek buldugumu da soylemem lazim. Tabi 49KS8500 birkac ay once 3.600TL fiyatindan bulunabiliyordu ve muadili fiyatli TV lere gore daha fazla katma degeri vardi.

• Site mütjiş eminim çok iyi incelemişlerdir.
    Epey gibi siteler yorum yapmıyor. 2 tv nin özelliklerini yan yana yazıyor. Yan yana yazıldığında da MU daha iyi görünüyor.
    Türkiyede satılan ks serisindeki ışık sızması sorunu da hesaba katılınca bence MU ağır basıyor.

• sergibarjuan S kullanıcısına yanıt
    Dostum epey gibi sadece özellikleri kıyaslayan sitelere bakıp TV mi alıyorsunuz yapma gözünü seveyim. Bu işin ustaları rtings dir bu siteye girmeden tüplü tv bile almam ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 12 Ağustos 2017; 21:24:10 >
  • Yorum istemiyorum, yorumlar taraflı. Rtings süper tabi ama yoruma dayalı. Arkada kesin gizli bir hesap vardır.
    Hayatımda bir kere bile kullanmayacağım özellikler için bu kadar detaya girip sizin gibi paranoya yapamam.
    2017 model > 2016 model samsung mühendislerinin bir bildiği olmalı değil mi?
    Yoksa geçen seneye göre daha kötü bir tv çıkartmak için salak olmaları gerekirdi.

Eminim sizin evde tüplü tv vardır o siteye bakarak hiçbir şey alamazsınız.

Rtings süper ama yoruma dayalı

Yoruma değil testlere dayalı! Adamlar en ince detaya kadar tv leri ne testlerden geçiriyorlar. Ayrıca oradaki sonuçlar daha iyi görüntü alman için çok önemli sonuçlar özellik vs değil.

Şuan da artık anlayın artık, bir tv üreticisinin en son modeli daha iyi olacak diye bir şey yok evet senin tabirinle Samsung gerçekten salak çünkü bu yıl çıkarttıkları tüm modeller ki oled deki rakipleri qled ler dahil 2016 modellerden geri durumda.

• Rtings input lag sonucuna bakalım mesela.
    Mu9000 vs. Ks9000
    Ks9000 4 tane teste girmemiş ama sonuç yine de 9 çıkmış.
    Yorumdan kastım bu.

Sonuçları yazmayan özellikler TV'nin desteklemediği modlar o yüzden o satırları boş bırakmışlar.

• Sonuca olumlu etki etmemeli. Özetle çok veriyle sonucu istediğim tarafa çekebilirim diyorum.
    input lag da 3 sonuçta ks önde 5 sonuç mu önde.
    Neden mu 8.9 ks 9.0

Rtings benchmarking sistemini yeniledi, bazi testlerin puan agirliklarini ve response time degerlendirmesini degistirmisler: %0-80 gray-to-gray, %0-100 gray-to-gray gibi.

http://www.rtings.com/tv/tests/changelog/1-1

Samsung MU serisinde input lag ve response time degerlerini daha modifiye etmis, bu nedenle motion testinde MU9000 i daha yuksek puanlamislar sanirim. Ornegin 1080p 4.4.4 (chroma subsampling) HDR 8 bit KS9000 de 37ms gozukurken MU9000 de 19ms ye indirilmis,farkedilebilirlik 15ms desek yaklasik 1 kare daha fazla gecikme degeri var KS9000 in. Ayrica interpolasyon ve oyun modu disindaki kullanimdaki gecikme, 120ms den 80ms lere inmis fakat 80 ms (5.5 kare) de oyunu oynanmaz yapmak icin yeterli bir sure :)

KS serisinin MU serisine artisi kontrast, parlaklik degerleri ve biraz daha iyi renk gamutu olmus, resim kalitesi uzerinde en onemli etkiye sahip 3 kalem :) Bu yuzden az daha yuksek puanlamis olabilirler. Zaten MU9000 inceleme sayfasinda KS9000 mi yoksa MU9000 mi alayim sorusuna bu yonde cevap vermisler:
    http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu9000

Tabi TV yi monitor amaciyla kullanacaklar icin (PC/konsol) daha iyi tepki suresi ve gecikme degeriyle MU9000, KS9000 (ya da KS8500) den daha iyi bir secim olabilir.

Ek olarak onceki mesajimda bahsettigim gibi bazi KS8500 TV kullanicilari kasa acikligi sorunu yasadilar, bantla montaj saglandiysa genlesip acilmistir. MU8 icin Rtings klips kullanildigini soyluyordu, MU9 icin de aynisi gecerli olabilir.

Ulkemize KS9000 (KS7000 ve 60" haric KS8000) getirilmedigine gore KS8500/9500 un bir diger dezavantaji curved olmalari olabilir, VA panel+curved kombinasyonu iyi degil bence:

http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1399228517

Samsung TV uretim hacmini %10-15 kisacakmis, high-end modellere daha fazla egilecekleri belirtilmis. Gercek Quantum Dot TV ile piyasa cesitlenir umarim.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1502266382

Iyi aksamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 13 Ağustos 2017; 1:09:58 >

• Ben sadece sonucun gerçekten uzak olduğunu göstermek için bir örnek paylaştım. Biraz daha didiklesem diğer sonuçlarda da başka taraf olmalar bulabileceğimden eminim.
    Ben bu iyi o kötü demiyorum. Her ikisinin de birbirine göre iyi kötü yanları vardır diyorum.
    Tüplü tv almak için dahi 'noktasına virgülüne' araştırmaktan çok, reel kullanıcı yorumlarına önem veriyorum.
    Çünkü tarafsız inceleme bulmak imkansız.

hocam incelemede tutarsiz bir yan yok cunku MU9 daha dusuk tepki suresi ve gecikme degerleriyle motiondan; KS9 ise daha yuksek kontrast, parlaklik ve daha iyi renk gamutuyla movies kismindan daha yuksek sonuc almis.

Piyasa malesef biz kullanicilari daha fazla arastirma yapmaya mecbur kiliyor. Nedeni TV lerle yasanmis ya da yasanmakta olan sorunlar malesef, reklam brosurlerinde belirtilenlerin tam aksi olmasi :)

Kullanici yorumlari bu acidan dediginiz gibi cok onemli.

Fakat daha once TN panel kullanip VA panele gecis yapan forum uyesi resim kalitesine cok iyi, tepki suresine cok kotu diyecek mesela :) yani herkesin degerlendirmesi imkanlar dahilinde tecrubesiyle baglantili olacaktir, herkesin beklentisi ayni olmayabilir bu nedenle kullanici yorumlariyla beraber genel fikir amacinda prof. incelemeler de faydali olabiliyor.

Iyi aksamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 13 Ağustos 2017; 1:33:03 >
    Samsung Turkiyenin kendi ithalati olarak demistim :)

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Sadece input lag puanlamasını yorumlarsak tutarsızlık var yukarıda da anlatmaya çalıştım.

Dediğiniz gibi kullanıcıların farklı teknolojilere geçişi esnasında farklı yorumlar duyulabilir ama bence kullanıcı yorumu daha değerli.
    Türkiye'ye gönderilen cihazlarla testlerin yapıldığı cihazların aynı kalitede olmadığı bile düşünülebilir.

O sayısal olarak büyük diye bahsettiğiniz farkları siyah performansı hariç anlayacak göz sayısı bu forumda 10 kişiyi geçmez onlarında işi budur büyük ihtimalle ben tv nin iyisini aydınlatmasından kontrastından motion performansından anlarım bu tv ler edge led dolasıyla ışık dağılımı ortalamanın üstünde olamaz dolasıyla local dimming performansıda aynı şekilde...elde kaldı kontrast ve motion konusu biraz daha iyi kontrast isteyen ks alır daha iyi motion performansı isteyen mu alır ben mu9000 aldım çinkü tv de sadece maç izliyorum ayrıca mu9000 almasam yinede sırf kontrastı yüksek diye 2016 model tv almazdım ks nin üzerine 1000tl daha koyar xe9005 alır keyfime bakardım rtingsteki siyah puanı ks nin daha yüksek ama local dimmin açıkken ben sony nin siyahlarını daha çok beğendim aynı demoyu oynatınca gerçi mağazada olması ve durdukları yerinde önemi var pek sağlıklı bi karşılaştırma olmayabilir ama motion konusunda ne mu ne ks sony ayarında değil mesela ondada rtingste fark az görünüyor ama sony de hızlı sahnelerde bazı yazılar olumabilir vaziyetteyken samsungta aynı şekilde değil ama rtingse göre aradaki puan farkı tam 1 bile değil ben 10 üzerinden puanlasam fark en az 2 olurdu o yüzden rtings puanlarına çok takılmıyorum eskisi gibi bu tv leri test ettikten sonra anladım bu durumu sadece fikir olsun diye bakıyorum mesela mu7000 modelinin kontrastı mu8000 den yüksek görünüyor ama gidip incelediğinizde aradaki o 1.5 kat farkı göremedim durum böyle oluncada puanlama sistemi hakkında biraz soru işaretleri oluştıiu kafamda konumuza dönersekte biraz daha parlak görüntü almak için 1 yıl eskiye gidip motion performansından ödün vermek ne kadar mantıklı alıcıya kalmış...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu nedenle tek bir websitesine degil guvendigim farkli kaynaklari da arastirip karsilastiriyorum, tutarsizlik oldugu zaman moyen (ortalamasini) aliyorum :)

Rtings de puanlamalara hic bakmiyorum aslinda, fakat yaptiklari testler bana fikir veriyor. Kendi kriterlerimle bir standart belirledim ve incelemeleri bu yonde takip ediyorum.

7 senedir Panasonic G30W PDP kullaniyorum, kontrast, tepki suresi, gecikme degerleri ve gorus acisi benim icin cok onemli. Inceleme sitelerinde ilk bu kalemlere bakiyorum mesela :) digerleri sonraki etapta geliyor. Renk gamutu da onemli tabi, color banding tespit edilmis mi inceliyorum.

Yani benim LCD TV alabilmem icin bu kriterlerin tek TV de birlesmis olmasi lazim :) (TN panelin tepki suresi hatta cok daha dusugu, IPS panelin gorus acisi hatta cok daha yuksegi, VA panelin kontrast degeri daha yuksek degeri ve daha iyi ekran homojenitesi vd. yuksek zone sayisina sahip FALD olmasi lazim ki Plasma performansini aratmasin)

TV yi teshirde inceliyorum, goz zevkime uygun mu "imkanlar dahilinde" bakiyorum.

Daha sonra forumdaki urunlerin anakonularina goz gezdirip arti/eksi degerleri sekillendiriyorum ve kararimi veriyorum. Benimle benzer cihazlari kullanmis forum uyelerinin mesajlarini ilk etapta okuyorum.

Rtings, sadece ABD ye getirilen Tv leri inceliyor, ulkemize gelenlerin farkli oldugunu dusunuyorum dediginiz gibi. Ornegin KS8500 de ciddi bir isik sizmasi Rtings de raporlanmamisken, bu forumdaki anakonusunda en fazla konusulan konulardan biri oldu. Avrupa TV lerini inceleyen HDTVtest, Digitalversus(lesnumeriques), Flatpanelshd vd. websitelerine de goz gezdiyorum. Bazen Avsforum, Avforums websitelerindeki inceleme ve kullanici yorumlarina da bakiyorum. Tabi bunlari teknolojiyi takip etmeyi sevdigimden yapiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 13 Ağustos 2017; 2:59:27 >

• arkadaşlar tv nin tarayıcısondan yotube veya film sitelerine giriyorum gezinirken arada bi imleç kayboluyor 2 3 dk sonra geri geliyor sinir oldum sizdede böyle bi sorun varmı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55mu9000 dün kuruldu. 2 tane ölü piksel tespit ettim. bir tanesi köşede bir tanesi ortada. iade etmeyi düşünüyorum.
    sol alt köşede az da olsa ışık sızması da tespit ettim ama daha önce iade ettiğim uh850v kadar kötü değildi.
    Ölü piksel sorunu olmasa iade etmezdim.

Kullanan arkadaşlarda benzer bir durum var mı?

Bir türlü problemsiz bir tv bulamadım.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.