Şimdi Ara

SAMSUNG 55MU8000 KULLANICILARI (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.336
Cevap
56
Favori
189.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmetius

Benim mu8000 de çok şükür bulutlanma gölgelenme yok.tv yi gün geçtikçe daha çok sevmeye başladım.

hocam televizyonu geçen hafta bizde aldık şükür bir problemi yok ama bu digitürk play'i nasıl kuracağız yahu? Yok aramada çıkmıyor? Siz kurabildiniz mi?
  • 55mu7000 3100 tl alinirmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu anda 55MU8000 geri ödeme ile 4900'e geliyor bir çok yerde. Sony'nin 55XE8505 modeli de aynı fiyata. Bu iki tv arasında fark yok diye biliyorum. Her şey de aynı olunca hangisini almak daha mantıklı acaba?

(Ben kendime 49KS8500 aldım kurulum bekliyorum da arkadaşım bakıyor şu anda o yüzden fikri olan varsa soralım dedik)
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaladinRudjack

quote:

Orijinalden alıntı: mehmetius

Benim mu8000 de çok şükür bulutlanma gölgelenme yok.tv yi gün geçtikçe daha çok sevmeye başladım.

hocam televizyonu geçen hafta bizde aldık şükür bir problemi yok ama bu digitürk play'i nasıl kuracağız yahu? Yok aramada çıkmıyor? Siz kurabildiniz mi?

Dijitürk play şuanlık malesef yok.İlerde muhtemelen olacaktır.Dijitürk işini şimdilik @mehmetius arkadaşımızla tiviye ıptv kurarak çözdük.Yani ıptv üzerinden izliyoruz.Gayette memnunuz :))

• selimutlu S kullanıcısına yanıt
    Ufak tefek farklılıklar olsada hemen hemen aynı diyebiliriz.Linki paylaştım inceleyebilirsiniz

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/73165-78980/sony-kd-55xe8505_samsung-55mu8000/

• justings J kullanıcısına yanıt
    Bu iptv olayını maalesef hiç bilmiyorum, bilgilenebileceğim bir konu var mıdır acaba?
  • Arkadaşlar ben de 55MU8000 ile aranıza katıldım. Televizyonun kurulumu dün yapıldı, çok şükür herhangi bir problem çıkmadı, her şey çok güzeldi. Ancak bir konuda yardım almam gerekiyor.

PS4 Pro sahibiyim. Henüz sadece FIFA 17 oynama fırsatı buldum. İlk başta oyun gayet akıcı ve problemsizdi, fakat 4K HDR ayarını daha yapmamıştım. Gerekli adımları izleyip TV ve PS arasındaki 4K HDR ayarını oturttuktan sonra oyuna tekrar girdim. Görüntü daha iyiydi ama inanılmaz lag olmaya başladı. Neredeyse her 10 saniyede bir FPS düşüşü oluyordu. TV'nin Motion Plus özelliğini kapatınca sorun düzeldi gibi ama akıcılık da kayboldu. Bu dengeyi nasıl yakalayabilirim? Televizyon için önerebileceğiniz bir oyun ayarı vs. var mı? Bu durum epey canımı sıktı açıkçası, çözmek istiyorum.

• pesimarsh kullanıcısına yanıt
    Motion Plus, Samsung TV lerde interpolasyon (yazılımla goruntuye yapay ek kare eklenerek hareketli sahne gecislerinin serilestirilmesi) anlamina geliyor.

LED TV ler yeterince hızlı olamadıkları için (hareketli sahne performanslari sorunlu oldugu icin) firmalar çareyi interpolasyon uygulayarak aşmaya calisiyorlar. Bu ayar acildiginda dezavantaj olarak yapay ve sorunlu goruntu (Soap Opera effect denilen gercekci olmayan goruntu) olusup gecikme (latency/input lag) degerleri yukari dogru ivme kazaniyor. Bu ayari hangi marka /model LED TV olursa olsun oyun oynarken kullanmanizi tavsiye etmem (aslında genel olarak kullanimda da tavsiye etmem :), LED TV lerdeki game mode PC /konsol kullaniminda idealdir (game mode devreye girdiginde interpolasyon kapanir)

MU8000 icin kullanabileceginiz ornek ayarlar ->

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000/settings

TV niz hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 20 Temmuz 2017; 14:22:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• PaladinRudjack kullanıcısına yanıt
    Şöyle bişey var bi incele istersen.Evde internet varsa samsung tv ye apss den ıptv uygulamasını indiriyoruz ve hiçbirşeye gerek kalmadan tv den izliyoruz.2 senedir kullanıyorum çok memnunum diyebilirim.

https://forum.donanimhaber.com/iptv-almak-istiyorum-ne-onerirsiniz--109805098-1

• PaladinRudjack kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam ,digiturweb tv daha uygulaması gelmedi daha 2017 tzien diye daha yokmuş, müşteri hizmetleri gelecek diyor ama herhangi bi kıpırdama yok :)

• DeeepBlue kullanıcısına yanıt
    Çok faydalı oldu hocam, teşekkür ederim.

Hocam hayırlı olsun,eğer akıcı bi şekilde oynamak isterseniz oyun moduna alın o zaman gayet akıcı ve titreme bulutlanma olmuyor.oyun moduna alıp renklerle oynayabilirsiniz

• mehmetius kullanıcısına yanıt
    O şekilde de deneyeceğim hocam, teşekkür ederim. Peki oyun modu HDR kullanımına engel oluyor mu?

• Dün vatandan aldığım 49KS8500 tv'm geldi ama çeyiz olduğu için henüz kurdurmadım tabii 1-1.5 haftaya kadar kurup bende deneyimlerimi aktarırım. Şimdi sizlerden bu tv için güzel ama aynı zamanda hesaplı olan bir soundbar önermenizi istiyorum arkadaşlar.
    Normalde olmaması laızm

Rica ederim ;)
    Oyun oynarken HDR yi aktiflestirmek icin tum portlarda HDMI UHD Color secili olmasi lazim. Oyun modu ayarini secip diger ontanimli ayarlara gore daha iyi performans alirsiniz boylece. Tabi oynadiginiz oyunun HDR desteginin olmasi lazim, her oyunda bulunmuyor malesef.

• Vatan bilgisayarda 55mu8000 5.200 TL ye düşmüş
  • Oyun Modunu açabilmek için HDR+ özelliğini kapatmam gerekti.

• justings J kullanıcısına yanıt
    ip tv yi nasıl ayarlıyorsunuz hocam. samsung ta digiplay olmadıgı için bende ip tv den izlemek istiyorum
    Oyun modu + HDR Plus seciminde TV yazilimi uyari verdi mi?

Oyun modu seciliyken HDR+ otomatik olarak kapadiysa, HDMI UHD Color secimi yapildiktan sonra, PC-konsolda HDR destekli oyunlar acildiginda HDR icerik oynatilmaktadir bilgi yazisi /ikonu geliyor mu? HDR aktiflesiyor mu? TV'nin HDR destekli medyalari bu ayarlar sonrasinda otomatik olarak oynatabilir.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.