Şimdi Ara

SAMSUNG 55MU8000 KULLANICILARI (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.336
Cevap
56
Favori
189.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ramaray

55mu8000 sahibiyim. Yıllardır Düz ps4 ile kullanıyorum. 46 yaşındayım. Commodore 64'den bu yana bu işlerin içindeyim. Özetlemek gerekirse:

- Düz ps4 son birkaç yıl içinde çıkan en son oyunların bazılarında biraz kasılmaya başladı. Bilmem kaç yıllık donanım. Ayrıca 4k oynanmıyor malum. Ps4 store playstation plus üyesi olursanız her ay 2 tane bedava oyun veriyor. Store üzerinden indirimleri takip edip alıyorum. İlla yeni oyun alacaksam konsoloyun adlı yerden kargoyla fiziksel medyayı değiştiriyorum farkını verip. Çünkü oyun fiyatları aşırı arttı.

- Size tavsiyem 4k destekli ps4 pro almanız ya da 1 yıl sonra çıkacak ps5'i beklemeniz. Düz ps4 1 yıl sonra felan çöp olacak gibi, donanım hiç yetmeyecek.

- Aynı durum xbox'ta da geçerli. Hatta 4k xbox one x ps4 prodan donanım olarak daha da ileride. Ancak sadece bu platforma ait oyunlar yani exclusive oyunlar biraz daha kısıtlı. Geçen yıl sadece playstationa özgü oyunlarla xbox'a ciddi fark attılar. Xbox one s daha hesaplı ancak donanımı daha geride. Bu platformda da xbox live gold üyeliği var ancak her ay bedava verilen oyun çeşidi - kalitesi daha yüksek. Son dönemde xbox gamepass diye bir olay da çıktı. Çok komik bi paraya 100'den fazla oyuna erişim sağlanıyor ek olarak.

Şuradan bakınız:
    https://www.xbox.com/tr-TR/xbox-game-pass

54mu8000 varsa bizim TV'ler HDR ozellikli oyunları direkt destekliyor. HDR uygulamasının başarısı da oyundan oyuna değişiyor.

Bizim TV'ler aynı zamanda yanılmıyorsam 120hz panel. Bulanıklık titreme ayarlarını ayrı ayrı yapıp mükemmel sonuç alabilirsiniz. TV'den dolayı bir endişeniz olmasın. Canavar gibi çalışıyor konsollar ile 👍
    Anladım hocam. İlginize çok teşekkürler.

Sıfır cihaz için uygun bir zaman değil gibi.

O halde ikinci el one s alıp, ps5 çıkana kadar oyalanmak en güzeli.

Dünden beri videolara bakıyorum en çok hoşuma giden oyun Forza serisi oldu. Ki bu oyun, yarış oyunlarının nirvanasıymış sanırım.

One s 4k olayı sadece videolardaymış sanırım.

Bu arada benim tv ayarlarını bir elden geçirmem lazım sanırım. İlk aldığımda ayar yapmıştım kaldı öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 21 Aralık 2019; 14:26:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• biuu kullanıcısına yanıt
    Xbox one s cihazla xbox live gold + Xbox gamepass (ultimate) kombosu ile yeni cihazlar (özellikle ps5) çıkıp fiyatları oturana kadar keyifle vakit geçirirsiniz. Hem donanım hem oyunlar baya hesaplıya gelir. Üç kuruşa elinizde yüzlerce keyifli oyun olur.

İkinci el felan almayın. Xbox one s sıfır fiyatları yaklaşık 1400 TL'ye kadar düşmüş trendyolda. Şöyle bir baktım şu çıktı mesela:

SAMSUNG 55MU8000 KULLANICILARI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramaray -- 21 Aralık 2019; 14:56:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ramaray R kullanıcısına yanıt
    Malum ikinciel sitesine baktım içime sinen ilan yok zaten.

Bir fiyat araştırması yapayım. Yüklü gelen oyunlar tam istediğim gibi değil sanki. Yalnız hepsiburadaya baktım misal Forza 4 için konsolun yarısı isteniyor. Oyun fiyatlarına xbox ın sitesinden mi bakmalı ki?

Ekran kalibrasyon ayarları için ilk sayfada bulunan rtings harici ayarlara nereden ulaşabilirim. Sadece movie ayarı vermişler galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 21 Aralık 2019; 16:17:43 >
    Forza Horizon 4, Tomb Raider, Gears of War serisi vb vb bütün oyunlar xbox gamepass ile bedava zaten.. Oyun konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Evde sınırsız internet varsa fiyatları ucuz olan cihazlar all digital edition. Üzerinde uhd Blu-ray sürücü yok. Abonelikle o oyunlar direkt cihaza iniyor. Bir tanesinde ayrıca 1 yıllık EA aboneliği de vermiş. Seçenek çok.

Xbox ultimate ve gamepass altındaki oyunlara bakın kendi sitesinden. Benim gördüğüm en ucuz çözüm budur.

Sakın gidip forza 4 felan almayın. Zaten bedava bu sistemle 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramaray -- 21 Aralık 2019; 17:54:11 >
    https://www.microsoft.com/tr-tr/p/xbox-game-pass-ultimate/cfq7ttc0khs0

Her ay 3-4 tane premium oyun + tüm xbox gamepass Kütüphanesi herhalde 100 küsür oyun bedava veriyorlar bu sistemle. Hepsi dijital olarak konsola iniyor. Siz cihazı araştırın. Normal Blu-ray player olan xbox one s var bir de daha sonra çıkan xbox one s digital edition.

Heryerde aynı fiyat gibi buraya da koymuşlar:

Microsoft Xbox One S 1 TB All-Digital Edition 4K Ultra HD Oyun Konsolu + 3 Ön Yüklü Oyunhttps://www.hepsiburada.com/microsoft-xbox-one-s-1-tb-all-digital-edition-4k-ultra-hd-oyun-konsolu-3-on-yuklu-oyun-njp-00033-p-HBV00000NGAW6?magaza=Nethouse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramaray -- 21 Aralık 2019; 18:5:21 >

• arkadaşlar bu akşam başına şöyle bir olayı geldi.Hariciye film attım ve usb den bağladım ardından bir aygıt bağlandı gibi uyarı verdi gözat dedim bembeyaz bir sayfa çıkıyor harici disk in içindeki dosyaları göstermiyor. Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu acaba?
  • thedoctor1907 T kullanıcısına yanıt
    Smart hub sıfırlayın.

• sonic35 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim düzeldi.
  • Apps kısmı açılmıyor, siyah ekranda kalıyor. Güncelleme sonrası oldu sanırım. Fabrika ayarları dışında çözüm önerisi olan var mı?

• kimano kullanıcısına yanıt
    Selam. Fabrika ayarlarına döndükten sonra TV nin fişini çekin. 5-10dk bekleyin sonra açın tvyi.

İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunan44

Selam. Fabrika ayarlarına döndükten sonra TV nin fişini çekin. 5-10dk bekleyin sonra açın tvyi.

İyi forumlar.
    Merhaba, fabrika ayarlarına döndükten sonra tekrar uydu ve kanal ayarlamalarını nasıl yapabiliriz? Servis ilk kurulumda flash bellekle kendi yapmıştı tüm ayarlamaları.

• server06 S kullanıcısına yanıt
    Selam. Ayarlar /Yayın / Otomatik ayarlama dan Türksat 4a frekanslarını girin.

İyi forumlar

• Selam.
    Samsung TV kullanıcıları , sinema mode'da film izlerken karanlık sahnelerde sizinde insan yüzleri kirmizilasiyormu? Aydınlık sahnelerde yüzler normal deri tonunda gözüküyor ama bu sorun sadece karanlık sahnelerde var.
    Çözümünü bilen varsa rica edicem.

İyi forumlar.

• Mu8000 mevcut kablosuz klavye mause calişiyoken abimlere nu8000 aldik klavye calişiyo fare calişmiyor.?? Bilgisi olan varmi.?

• gunan44 G kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim, fabrika ayarlarına dönmeden fişi çıkarıp bekledim, sonra açınca apps düzeldi.

55mu8000'de bu sıkıntıyı yıllardır aynen yaşıyorum. İlginçtir HDMI bağlantılı Digiturk'te bu sorun yok ancak Netflix, Youtube# harici disk vb kaynakların hepsinde aynı sıkıntı var. O yüzden bunları izlerken standart modda kırmızı+1 kullanıyorum. Bu şekilde sorun olmuyor.

• Arkadaşlar benim televizyonu da özellikle maçlarda 2 3 dakikada bir titreme oluyor. Bu sanırım kronik bir durum. Servise başvurup bu konuda sonuç alabilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Krayir

Arkadaşlar benim televizyonu da özellikle maçlarda 2 3 dakikada bir titreme oluyor. Bu sanırım kronik bir durum. Servise başvurup bu konuda sonuç alabilen var mı?
    Selam. Auto motion plus ayarını kapaliya getirin öyle bir seyredin duzelicekmi.
    Düzelmezse aynı ayarı kullaniciya getirip titreme azaltmayı 3 e getirip bir deneyin. Bu ayarı otomatikte katiyen kullanmayin sorunlu.

İyi forumlar.

Tavsiyeler için teşekkür ederim ancak bunları denedim halihazırda. Hiçbir ayar çözüm olmadı açıkçası. Ne yapmak lazım bilmiyorum. Satıp yeni TV mi baksam diyorum.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.