Şimdi Ara

SAMSUNG 55JU7500 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
7
Favori
29.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: forgetLove

hayırlı olsun.. milletin yanında foto çektirdiği tvye siz ayaklarınızı uzatıp film izliyorrsunuz ,bence en önemlisi bu.
    3d performansını merak ediyorum, acaba tatminkar mı ?

tv güzel 3d film izlerken benim farkettiğim filmin kalitesi güzelse 3d de güzel. özellikle 3d olsun diye yapılmış filmlerde en ufak bir efekt olmuyor. 3d nin filme kattığı tek artı derinlik vermesi oluyor. fakat gizemli adaya yolculuk filmindeki gibi 3d ye özel sahneler yapılmışsa izlemesi çok daha keyifli hale geliyor.
    3d filmleri 2d yeçevirme özelliği olduğu için sıradan filmlerde ben 2 d olarak izliyorum.
    7500 resim kalitesi olarak bence başarılı tavsiye ederim.
    kavisli olmasının çok aman aman bir artısı yok ama hafif açılı izlediğinizde diğer köşe flatlarda ki gibi size uzak kalmıyor. ben çok gönüllü almadım ama pişman değilim ve memnunum.

• atitrend A kullanıcısına yanıt
    Tizen işletim sistemi nasıl ? Hız, kullanım kolaylığı vb şeyler açısından soruyorum. Web browserı nasıl? Youtube da 4k videoları denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Onixon -- 8 Mayıs 2015; 15:30:54 >
  • Bugün 55Ju7000 satın aldım. Teknosa dan. Servis kurmadan önce dikkatimi çekti, kasanın alt kısmında köşede çerçevenin birleştiği yerde 2mm kadar bir açıklık vardı. Servise kurmamasını söyledim. Tutanak tutacaktı, tutturmadım. Teknosa ya telefon açtım. Yenisi ile değiştirdiler. Bunu da yarın servis gelip kuracak. İnşallah bunda da birşey çıkmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bprince -- 8 Mayıs 2015; 22:18:31 >
  • The Onixon kullanıcısına yanıt
    tizen tv ilk açıldığında yavaş ama 15-20 saniye sonra düzenli çalışıyor. interneti kullanma şansım olmadı evde internetim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atitrend

tizen tv ilk açıldığında yavaş ama 15-20 saniye sonra düzenli çalışıyor. interneti kullanma şansım olmadı evde internetim yok.

katılıyorum. ilk açıldığında epey üzüldüm, böyle bir tv neden bu kadar yavaş diye. Meğer o arada internet bağlantılarını falan yapıyor, sonradan farkettim.
    15-20 saniye sonra canavar gibi tv oldu. Görüntüsü süper, yavaşlama hissetmedim. Daha önce smart tv kullanmadığım için kanal geçişleri biraz yavaş gibi geldi. ama sonradan alıştım. Trt 4 k yayını sorunsuz bir şekilde açıyor. Ip tv kurmaya çalışacağım. Benim için ilk smart tv olduğu için henüz uygulama yükleme ile ilgili bilgi sahibi değil. Bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa desteklerini bekliyorum.

internet kullanımında sorun yaşamadım. Normal pc de dizi izlediğimde adil kullanım kotasını aşmışsam epey sıkıntı yaşıyorken, tv ile trt nin birkaç dizisini izledim, hiç kesinti yaşamadım. üstelik görüntü 720p gibi kaliteli idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bprince -- 11 Mayıs 2015; 13:43:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bprince

quote:

katılıyorum. ilk açıldığında epey üzüldüm, böyle bir tv neden bu kadar yavaş diye. Meğer o arada internet bağlantılarını falan yapıyor, sonradan farkettim.
    15-20 saniye sonra canavar gibi tv oldu. Görüntüsü süper, yavaşlama hissetmedim. Daha önce smart tv kullanmadığım için kanal geçişleri biraz yavaş gibi geldi. ama sonradan alıştım. Trt 4 k yayını sorunsuz bir şekilde açıyor. Ip tv kurmaya çalışacağım. Benim için ilk smart tv olduğu için henüz uygulama yükleme ile ilgili bilgi sahibi değil. Bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa desteklerini bekliyorum.

internet kullanımında sorun yaşamadım. Normal pc de dizi izlediğimde adil kullanım kotasını aşmışsam epey sıkıntı yaşıyorken, tv ile trt nin birkaç dizisini izledim, hiç kesinti yaşamadım. üstelik görüntü 720p gibi kaliteli idi.

4k tv de sd yayınlar ya da 720p videolar nasıl görünüyor peki? Rahatsız edici mi?

• Ben rahatsız edici hiçbir görüntü ile kaşılaşmadım. Eski televizyonum HD ready idi. Onda bana güzel görünen HD yayınlar şu anda muhteşem görünüyor. Tv izlemek ayrıca keyif veriyor. Üstelik ısınma gibi bir sorun hiç görmedim.
  • Bizde bu televizyondan aldık fakat içinden 3D gözlük çıkmadı. Harici gözlük tavsiyeniz var mı? Gözlüğü neye göre seçmeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hıpermen

Bizde bu televizyondan aldık fakat içinden 3D gözlük çıkmadı. Harici gözlük tavsiyeniz var mı? Gözlüğü neye göre seçmeliyim?

bir kullanıcı samsung bayisine sormuştu sanırım.SSG-5100 model gözlük kullanılabiliyor
  • Sahibinden 2 tanesi 60 lira ya SSG-5100 model gözlük aldım. Dün X-men (2 saat 10 dakika civarı) izledim. Baş ağrısı falan hiç yapmadı. Daha önce hep duymuştum baş ağrısı yapıyor diye. Demek kişiden kişiye değişiyor ya da bu gözlükler baş ağrısı yapmıyor.
  • görüntü kalitesizse baş ağrısı yapar kaliteli bir 3d baş ağrısı yapmıyor. üstelik titreme ayarlarını da yapabiliyorsunuz.
  • 1205.6 yeni yazılım gelmiş. yükleyelim bakalım nasıl bir değişim olacak.
    yükleyen varsa yorum yaparsa sevinirim.
  • bende ju7000 var en kavissizinden. işletim sistemi özellikleri aynıdır tahminime gore tek farkı curved olmamasıdır ju7500 ile (yanlışım varsa mudahale ediniz). yeni yazılımı online yuklemeyi denedim %98 de hata verdi 3 kere şimdi manuel olarak yuklemeyi deneyecegim. Guncelleme dosyasını indiriyorum. birkaç yerde menu geçişlerinde yavaslık hissettim. arada farenin kayboldugunu da gordum kapayıp acınca duzeldi. guncellemeyle duzelecegini umuyorum.

Benim sorunum trt 4k yayını alamıyorum. bi açıyorum ses var goruntu yok bi açıyorum ses yine var goruntu bozuk şu ana kadar izleyemedim. bozuk goruntuyu ek olarak yukleyecegim. samsung musteri hizmetlerini aradım kaç kere trt test yayınında ilerde duzelmesini bekliyoruz falan filan geçiştirdiler kaç kere. içindeki dahili uydunun 4k yayını destekleyip desteklemediğini sordum. başlarda tam net bir cevap vermediler daha sonraki aramalarımda desteklediğini belirttiler. tv yi 4k yayın için aldık ilerde 2016 kupa maçlarını falan izleyelim diye desteklemiyorsa iadesini dusunuyoruz ki gecen sene 4k tv adı altında satılan tvlerin %60 ı 4k yayını desteklemiyormus. içindeki dahili uyduları 30 fpsye kadar yayın destegine sahipmis yayında olan 4k yayınların 50-60 fps lik yayın yaptıgından dolayı acamadıgı resmi istatistige gecmis. bende acaba bu tv de desteklemiyor mu diye bi kuruntuya kapıldım. mesajların birinde trt 4k yı sorunsuz izledigini belirtmis biri. acaba bir kullanıcı trt 4k izlenip izlenilmediğini teyit edebilir mi?
     SAMSUNG 55JU7500 SAMSUNG 55JU7500

• oldu oldu ... guncellemeyi yapınca duzeldi. ilk farkettigim sanal tus takımı biraz kuculmus o. web browserda falan dolanmadım genis testi sonraki gunler yapacagım.
     SAMSUNG 55JU7500
  • Web browser uzerinden film sitelerinde flash pleayer destegi sagliyor mu acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saracevic -- 2 Haziran 2015; 22:30:41 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: forgetLove

hayırlı olsun.. milletin yanında foto çektirdiği tvye siz ayaklarınızı uzatıp film izliyorrsunuz ,bence en önemlisi bu.
    3d performansını merak ediyorum, acaba tatminkar mı ?

tv güzel 3d film izlerken benim farkettiğim filmin kalitesi güzelse 3d de güzel. özellikle 3d olsun diye yapılmış filmlerde en ufak bir efekt olmuyor. 3d nin filme kattığı tek artı derinlik vermesi oluyor. fakat gizemli adaya yolculuk filmindeki gibi 3d ye özel sahneler yapılmışsa izlemesi çok daha keyifli hale geliyor.
    3d filmleri 2d yeçevirme özelliği olduğu için sıradan filmlerde ben 2 d olarak izliyorum.
    7500 resim kalitesi olarak bence başarılı tavsiye ederim.
    kavisli olmasının çok aman aman bir artısı yok ama hafif açılı izlediğinizde diğer köşe flatlarda ki gibi size uzak kalmıyor. ben çok gönüllü almadım ama pişman değilim ve memnunum.

Hayırlı olsun hocam. Curved olması nasıl hocam? Hep TV'nin tam karşısında mi durmak gerekiyor? Birde nereden hangi fiyata aldınız? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: saracevic

Web browser uzerinden film sitelerinde flash pleayer destegi sagliyor mu acaba ?

quote:

Orijinalden alıntı: saracevic

Web browser uzerinden film sitelerinde flash pleayer destegi sagliyor mu acaba ?

evet saglıyor denendi onaylandı
  • Arkadaşlar JU serisi için güncel Türksat 4A ve hotbird var mı? Hazır liste ya da kanal kurulum nasıl yapacağız tarif edebilcek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Arkadaşlar JU serisi için güncel Türksat 4A ve hotbird var mı? Hazır liste ya da kanal kurulum nasıl yapacağız tarif edebilcek var mı?

http://antalyadauydumontaj.tr.gg/Samsung-Tv-Kanal-Listesi.htm

Buyur hocam...
  • Arkadaşlar ju7500 için uyumlu 3d gözlük modelleri hangileridir ayrıca yurt dışından alsam sorun olurmu tşkr edrm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.