Şimdi Ara

Samsung 55JS7200 & 55JU7500 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
5
Favori
30.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gbriel

quote:

Orijinalden alıntı: Archonn

bende 55js7200 alıcam sanırım ... 3 boyutlu olmadığı icin aynı segmentteki tvlerden ucuz ... 3boyuta ihtiyacım yok .. bunu tercih ediyorum .. bu tvye sahip olan var mıdır acabA ?

55JS7200 ile Sony 55X8505C yi karşılaştırma fırsatınız oldu mu? Ben de bu 2 tv arasında kaldım. JS7200 modelinin SUHD olması çok iyi. Şu an F8000 serisi tv im var ve 3d yi kaç kez kullandınız derseniz 3-4 ü geçmez. En son kullandığımın üzerinden en az 1 sene geçmiştir. Dolayısıyla 3D olayı benim için çöp. Eğer JS7200, 3D dışında JS9000 ile aynı performansı veriyorsa direkt almak lazım. İşte aklımda birde Sony 55X8505C var ancak bu televizyonun normal ulusal hd kanallar için performansını bilemiyorum.

sonyler ile kıyaslamıyorum cünkü sonyler cok pahalı oluyor. .

görüntü olarak sadece 3d farkı var evet ama ... smart tv olayına girdiğimizde .. yeni samsunglarda kit oluyor... tvnin arkasına değilde o kite bağlıyorlar herşeyi .. 7200 de yok .. ama 9000 de en akıllısı var... otomatik güncelleme yapıyor.. mesela tizen tv şimdiki yazılımı .. bi sonraki yazılıma otomatik gececek 9000 .. ama 7200 hep tizen olarak kalacak ... böyle farklar var..

ayrıca .. smart kumanda yok 7200de .. bu yüzden bir klavyle şart .. touchpadli .. o da 100 tl .. benim kafamdaki plan bu ...

7200 tercihimdir. .. yinede sizden de yorum istiyorum
  • Archonn A kullanıcısına yanıt
    Sony 55X8505C 4700 TL. Samsung ile fiyatı eşdeğer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Samsung.com da JS7000 serisi ile ilgili olarak şu yorum canımı sıktı.

http://www.samsung.com/us/video/tvs/UN60JS7000FXZA-reviews

"Seeing as I never watch standard definition channels, I only watched HD. This is where I was disappointed. The picture quality was a little grainy and this was still after I had already made my adjustments and turned off features that mess with the picture. Im not saying its terrible but Im just used to my F8500 so I guess Im spoiled."

Buraya o paragrafı yapıştırmadım ancak bu yorumu atan kişi netflix üzerinden tv nin 4k performansına WOW yazmış. Ancak uydu hd yayını için yorumu bu ki ben yazdıklarına aynen inanıyorum.

Bu 4k tvler ulusal hd kanallarda muhtemelen benim F8000 televizyonuma göre kötü performans verecek :| Hem bir dünya para ver hemde kötü performans al. Biraz daha beklesem mi bilemedim. Veya 4k olayı 2-3 seneye oturana kadar 55" lg oled full hd mi almak daha mantıklı olur acaba. 55ec930v. LG nin 4k oled ine zaten para yetmez. 13.000 TL fiyatı var 55" için (LG 55EG960V). Bugün Kanyon teknosa'da gördüm. LG 55EG960V inanılmaz bir alet...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 27 Eylül 2015; 23:26:26 >
  • tweakers.net/pricewatch/461018/samsung-ue55js8000l-zilver/specificaties/ bu modele goz atin suhd ve 3d si var ama biraz tuzlu

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    ben normal kanalları izlemiyorum pek başkan ya... izlediğim blu-ray filmler olacak birde futbol maçları .. benim başka işim yok tvyle... 3 boyutlada işim yok .. böylelikle bana en uygunu js7200 olarak görünmekte.. fiyat olarakta en uygunu bu alet... daha uygun başka bir alet varsa söyle bilelim :D
    Linkte verdiğiniz sitede aynı kullanıcıdan birkaç yorum daha dikkatimi çekti.

"...I have to admit that it looked amazing but only if you were sitting 5 feet or closer. Any further back than 5 feet is really tough to notice a difference from 1080p." (5 feet = 1,524m)

"Lastly, I wanted to see Dark room performance for watching movies at night. I used Netflix again and watched Star Trek Into Darkness (Movie Setting on the TV). It was a beautiful picture but I was again a little disappointed by the Black levels. they seemed a little more grey which as you know can effect Detail."

Kullanıcı JS7200'ün 50" modelini satın almış bu arada. 50 inchlik TV'den 4K'nın farkını görmek istiyorsanız TV'ye 1,5m yaklaşmalısınız ve 1,5m'den uzak durursanız 1080p'den farkı anlamak zor diye yazmış.

Bir de karanlık ortamdaki performansa bakmak için Netflix'den 4K Star Trek Into Darkness seyretmiş. Ancak siyah seviyesi hayal kırıklığına uğratmış. Siyah tonları biraz gri renge yakınmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drowen -- 28 Eylül 2015; 12:17:42 >
  • drowen kullanıcısına yanıt
    Zaten 55" in altında 4k çok anlam ifade etmiyor.

• ya şimdi görüntü julardan daha iyi olduğu söyleniyor heryerde... ama siyah tonunun griye kaçması nedir ya ?

bir iki yerde daha okumuştum ... şu siyah tonu sıkıntısı olmasa şimdi alıcam tvyi .. bimekste cok uygun fiyat oldu ..4100 tlye falan geliyor...
  • js7200, ju7500'den çok daha üstün çok daha iyi bir TV.

• js7200 SUHD teknolojisi. Samsung'un premium panel ve 4k elektronik "motorları" bunda. Öteki sade 4K.
    • js7200 paneller NanoCrystal. Öteki değil.
    • js7200 HDR destekliyor. Öteki desteklemiyor.
    • js7200 802.11ac destekliyor. Öteki desteklemiyor. Yalnızca 802.11 b/g/n destekliyor.
    • js7200 Flat/Düz ekran. Öteki kavisli. 55 ekranda kavis iyi değil. Kavisli ekrandaki resimlerin perspektifi ve geometrisi kayıyor.
    • js7200 Flat/Düz ekran. Öteki kavisli. Dolayısı ile js7200'de daha az parlama ve yansıma olur. Kavisli olanda parlama ekranın kavislerinde yayılır.

ju7500'de artı olan tek şey 3D. O da gereksiz bence. Kaç filmde 3D var? Çok gerekli mi? değil.

Tavsiyem js7200.
  • JS7200 bende JU7500 e göre çok mantıklı. Peki JS7200 ün JS9000'den 3D dışında çok önemli bir eksikliği var mı? aşağıdaki gibi bir karşılaştırma buldum ancak JS7200 serisi samsung.com'da mevcut değil.
     Samsung 55JS7200 & 55JU7500
     Samsung 55JS7200 & 55JU7500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 29 Eylül 2015; 13:15:19 >
  • Bende 55JS7200 ile 55JU7500 arasında kaldım, js7200de akıllı kumanda yokmuş artısı ne olur bilemem. Birde js7200 de one connection kiti varmı olmaması neyi değiştirir ?

Birde kavisli ekran çok hoşuma gidiyor js7200 ise düz ekran.. Cayacak bi sebep söyleyin hocam hakikaten curved ekrandan vazgeçeyim Çok güzel gözüküyor curved ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arınç -- 29 Eylül 2015; 17:27:33 >
  • tamamdır ben siparişi vereceğim ... js7200 :) + blue-ray 4k player alıcam 500 kağıda :)
  • sizin düşünceniz nedir ? 4200 tl bandında alınır mı 55js7200 ?
  • quote:

sizin düşünceniz nedir ? 4200 tl bandında alınır mı 55js7200 ?

Bi alamadık gitti şu tv yi hocam net bişsey görsem alacağımda karar veremiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arınç

quote:

bayrampaşa forum-istanbul bimeks mağazasında varmış ... fiyatıda cok uygun aslında ... bi uğramak lazım...
  • quote:

quote:

quote:

bayrampaşa forum-istanbul bimeks mağazasında varmış ... fiyatıda cok uygun aslında ... bi uğramak lazım...

En uygun fiyat ne kadar hocam?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

En uygun fiyat ne kadar hocam?

4450 lira bimekste + 250 lira hediye çeki veriyor. . bende blu-ray oynatıcı alacağım için .. uyguna geliyor totalde ...
    Bugün Samsung mağazasında JS7200 ile JS8500 ü yanyana inceledim. Güya 2 side SUHD ancak 8500 ün görüntüsünde bariz bir fark var. Tabi JS7200 4500 TL, JS8500 9000 TL. Fark 2 kat ücrete değer mi tartışılır.

nasıl bir fark vardı ? ikiside aynı diyorlar .. allah allah... hangi mağaza bu hocam ? istanbul mu ?
  • quote:

nasıl bir fark vardı ? ikiside aynı diyorlar .. allah allah... hangi mağaza bu hocam ? istanbul mu ?

İstanbul Cevahir Samsung mağazasında 2 tv altlı üstlü duruyor. 8500 de renkler daha canlı ve görüntü daha net idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 1 Ekim 2015; 7:40:02 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.