Şimdi Ara

Samsung 550P5C Ivy Bridge Notebook İNCELEMELERİ/KULLANICILARI (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.999
Cevap
21
Favori
136.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Orijinalden alıntı: finansmen1

Şimdi enteresan bişey oldu. PC'den söktüğüm SSD ile değiştirdim laptop'un harddiskini. Sonra işletim sistemi yüklü olmadığı için başlatamadım tabi. Sonra orijinalini tekrar taktım yerine. Sanki bu işlemden sonra laptop hızlandı. Anlamadım? Daha bunu tam tespit edemedim. Sadece internet browser biraz daha hızlı çalışıyor gibi geldi. Şunu SSD ile bir deneyeyim bakalım!!!!

Hocam sizinki psikolojik olabilir belkide bilmiyorum :D

Bu akşam netleşir. Akşam hele bir eve gidip deneyeyim de.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar alet hızlandı iyi mi!!! Dur bir de photoshop çalıştırıp deneyeyim.
  • Evet photoshop'ta da hızlanma var. Enteresan!!!
  • Sistemi hızlandırmak adına mevcut harddiski söküp yerine SSD takacağım. Çıkan harddisk 1 tb boyutunda olduğu için ve içindeki verileri de kaybetmek istemediğimden kullanmak istiyorum. Nasıl kullanabilirim? Harddisk kutuları işe yarar mı!?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar SSD CADDY alıcam dvd sürücüsü yerine bizim laptoplar 12.7mm mi yoksa 9.5mm uyumlu mu?
  • mitonac kullanıcısına yanıt
    Ben taktım, 12.7 mm diye hatırlıyorum. Biraz önceki sayfalara giderseniz oralarda da mevcuttur.
  • Laptoplar ne durumda benimki canavar gibi hala.Sadece ekran menteşesini kırdım ne kadara değişir tahmini garanti bitti bu arada.
  • Çok iyi bir bilgisayar. En büyük eksisi fazla ısınması, ya da bana öyle geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgisayara nazar değdi galiba.Format atıp içini temizledim termal macunu tazeledim.
    1.Bilgisayara recorveryden format attım eskisine göre çok yavaşladı
    2.Bilgisayar fişteyken anlamsız şekilde ısınıyor.Bataryayı sökünce normale dönüyor.
    3.Boşdayken cpu 3.00 ghz leri gösteriyor bazen.format atmadan önce 1.7 falan olurdu.

şimdiden teşeküürler.

• Selam millet, bu makine 2X8GB toplamda 16GB ram destekliyor mu? kullanan var mı? boşa para vermiyek ramlere
  • maksimum 8 gb'dı galib
  • crywolf34 kullanıcısına yanıt
    16gb takan var destekliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

16gb takan var destekliyor

hocam bilgi doğru mu cidden?
  • Konunun baş sayfalarında da yazılıydı ilk zamanlarda bizde öyle biliyorduk deneyen arkadaşlar olmuştu ve desteklemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 7 Mart 2016; 16:55:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Konunun baş sayfalarında da yazılıydı ilk zamanlarda bizde öyle biliyorduk deneyen arkadaşlar olmuştu ve desteklemişti.

ilk 20sayfayı gezdim ama göremedim...neyse vatan'a bir gidip denettireceğim, destekliyor ise 16gb a yükselteceğim.sonuçları burada paylaşırım. teşekkürler.
  • Ben de 2012 Eylül'den bu yana s03tr modelini kullanıyordum.Notebook tam garantisinin bitmesine sayılı günler kala 2014 Eylül'de arıza yaptı.Power tuşuna basıyordum yaklaşık 5sn sonra cihaz tepki verip kendini başlatıyordu fakat ekrana görüntü vermiyordu.Harici bir monitöre takıp da görüntü almayı denedim fakat açılmamıştı.Alelacele servise gönderdim.Yaklaşık 20 gün sonra ekrana görüntü veren soket çıkmış onu taktık düzeldi dediler ve pcyi teslim aldım.Daha sonra bu sene içinde aynı arızayı tam 2 kez tekrarladı.Tanıdığımız bir bilgisayarcıya götürdüm bir parçayı değiştirdiklerini o parçanın fazla ısınmasından ötürü pcyi açmadığını söyledi yani 2 kere bir parçayı değiştirdiler.Sorunsuz olarak 4 ay kadar daha kullandım ta ki geçen haftaya kadar.Aynı arızayı tekrarladı ve ben de artık bilgisayarı değiştirdim.Tamire gönderip kardeşime hediye edeceğim.Bu tarz bir sorun yaşayan veya sorunla ilgili tahmini olan varsa merak ediyorum.Bu arada mimarlık öğrencisiyim.Notebookun soğutması çok iyi değildi siz de takdir edersiniz ki.Fazla yüklendiğim durumlar oluyordu notebooka.Belki de bunla alakalıdır bilemiyorum.

• debroglienindalgaboyu D kullanıcısına yanıt
    hocam bilgisayar fişteyken güç tasarrufuna geçiyor galiba. benim bilgisayar güç tasarrufuna geçince acayip ısınıyor.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weros -- 6 Haziran 2016; 10:56:08 >
  • Geçenlerde içini açmaya niyetlendim, tüm vidaları söktüm, kasayı ayırmak isterken bir türlü HDD'nin oradaki kısmı yani orta kısmı ayıramadım. O kısım resmen yapışık gibi. Bu nedenden dolayı kırılabilir diye fazla zorlayamadım da. Bir de orada kırmızı-siyah renkli bir kablo var, onun da ne olduğunu çözemedim ve ne yaptıysam çıkaramadım. Videolara bakarak yapmaya çalıştım bunları. Daha önceden içini açmış birisi yardımcı olabilir mi bu konuda hakkında, yani kasa neden ayrılmıyor olabilir?
  • bkaakco kullanıcısına yanıt
    hdd kısmını anlamadım fotoğraf atarsanız yardımcı olabilirim, siyah-kırmızı kablo subwoofer kablosu, alt kapaktaki subwoofer ile anakart arasında
  • 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.