Şimdi Ara

Samsung 51E550 Plazma (2012 model) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
11.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sürekli forumu takip ederim ancak sırf bu. televizyon için üye olmak kısmet oldu;)
    51E550 model samsung televizyon çok üzüm zaman 52D550 takibimin ardından tam almaya karar verdiğimde karşıma çıktı. çok fazla fiyat farkı olmayacağı hatta aynı fiyattan satışa sunulacağı söylentisi 51E550 model televizyonu bekleme kararı aldırdı. zaten ağustos sonu evlenip yuva kuracağımdan çok acelemiz yok. en son ne alemdedir bu televizyon hakkındaki duyumlar, televizyonu alanlar veya kullananlar ne diyorsunuz son gelişmelere? yarından turuncu indrn ve vatanda %25 aynı anda. ama ortada televizyon yok :)
  • vatanda 1500 tl.çok alınası bi tv.
  • quote:

Orijinalden alıntı: waterfall_man

vatanda 1500 tl.çok alınası bi tv.

ne farkı var bılmıyorum ama vatandakı e450 modelı e550 degıl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50'' civarlarında Tv düşünüyorum, d550 alternatiflerimden bir tanesiydi ama bu model benzer fiyattan gelecekse yeni alternatif bu olacak. Panasonic G14 panele nazaran nasıl bir görüntü kalitesi var merak ediyorum. Koreli üreticilerin elektronik eşyaları ile çok sorun yaşadıgım için biraz mesafeliyim aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Details

50'' civarlarında Tv düşünüyorum, d550 alternatiflerimden bir tanesiydi ama bu model benzer fiyattan gelecekse yeni alternatif bu olacak. Panasonic G14 panele nazaran nasıl bir görüntü kalitesi var merak ediyorum. Koreli üreticilerin elektronik eşyaları ile çok sorun yaşadıgım için biraz mesafeliyim aslında.

panasonic daha iyi bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserti

quote:

Orijinalden alıntı: waterfall_man

vatanda 1500 tl.çok alınası bi tv.

ne farkı var bılmıyorum ama vatandakı e450 modelı e550 degıl

çok enteresan araştırınca gördüm bu e450 full hd değil.1024x768 çözünürlükte.bu devirde samsung 720 p tv çıkarmış ilginçağırlık sd yayın ise tercih edilebilir aslında.daha iyi bile olur.
  • arkadaşlar ben de beklemeye karar vermiştim ama geçen hafta sonu teknosa'daki personele sordum; 51e550 modelini yakından gördüğünü, d550'ye nazaran çok daha iyi bir tv olduğunu, black....panel olduğunu, mayıs ayında gelebileceğini ve fiyatının 2.750 tl civarında olacağını söyledi.

ben de o sıra d550'ye bakıyordum alalım mı almayalım mı büyük mü küçük mü derken alıverdim. daha bugün kurulum yapıldı samsung servisi tarafından. pek inceleme fırsatım olmadı malum hafta içi çalışıyoruz. ama bu gece herhalde bir hayli karıştırırım gibime geliyo :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: chekilbe

quote:

Orijinalden alıntı: ozdil

51D8000
    ZAMZUNK

D8000 SERİSİMİ :) NAPTIN BABA O KADAR PARA OLSA PANASONIC 55VT30 ALIRIM :)
    BANA MAX 2500 TL CIVARINDA VE MAX 46 INCLIK BIR TV LAZIM

46ST33 Al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssenyurt

arkadaşlar ben de beklemeye karar vermiştim ama geçen hafta sonu teknosa'daki personele sordum; 51e550 modelini yakından gördüğünü, d550'ye nazaran çok daha iyi bir tv olduğunu, black....panel olduğunu, mayıs ayında gelebileceğini ve fiyatının 2.750 tl civarında olacağını söyledi.

ben de o sıra d550'ye bakıyordum alalım mı almayalım mı büyük mü küçük mü derken alıverdim. daha bugün kurulum yapıldı samsung servisi tarafından. pek inceleme fırsatım olmadı malum hafta içi çalışıyoruz. ama bu gece herhalde bir hayli karıştırırım gibime geliyo :)

sdleri beklentimin çok üstünde bir kalite ile sunduğu için ben çok memnumun. 1-2gün içinde 3d bluraylerim de elime geçecek onlarla ilgili yorumumu da ayrıca yazarım.
    ama parasını hakkını veren bir tv.
    pişman olmazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozdil

quote:

Orijinalden alıntı: ssenyurt

arkadaşlar ben de beklemeye karar vermiştim ama geçen hafta sonu teknosa'daki personele sordum; 51e550 modelini yakından gördüğünü, d550'ye nazaran çok daha iyi bir tv olduğunu, black....panel olduğunu, mayıs ayında gelebileceğini ve fiyatının 2.750 tl civarında olacağını söyledi.

sdleri beklentimin çok üstünde bir kalite ile sunduğu için ben çok memnumun. 1-2gün içinde 3d bluraylerim de elime geçecek onlarla ilgili yorumumu da ayrıca yazarım.
    ama parasını hakkını veren bir tv.
    pişman olmazsınız.

Samsung 51D550 ile ilgili ilk izlenimlerim;

Öncelikle belirteyim; eski televizyonum 72 cm tüplü tv, hem bu tv hem de 51D550 ile kullandığım uydu cihazı 30 TL'lik mini scart Yu-ma-tu'nun yan sanayisi.

- Yansıma; gündüz izlerken bayağı belirgin, karşısında pencere kesinlikle olmamalı, direk ışık kaynağını yansıtıyor, özellikle koyu renkli sahnelerde. Gece saatlerinde de aynı şekilde paneli oda içerisindeki ışık kaynağını görmeyeceği bir şekilde kurmalısınız. Kısaca bütün plazmalarda olduğu gibi yansıma sorunu var ama izlerken kendinizi görmüyorsunuz merak etmeyin. Önemli olan oda içindeki konumu.

- Burn-in sorunu; kurulum yapan Samsung Servis ekibinin dediğine göre, "isdediğiniz ayarlarda tv'yi izleyin, 10-12 saat boyunca aynı kanalı ya da sabit logolu resimli veya yazılı bir kaynaktan izleme yaparsanız ekranda iz kalır ve kanalı ya da video kaynağını değiştirdiğinizde bir süre sonra düzelir" demişti. Dün akşam kurcalarken yaklaşık 40-50 dakika aynı kanalda sabit kalmışım, kanalı değiştirdim bir de baktım ki kanal logosu ve altyazılar ekranda silik bir şekilde duruyor, tabi korktum halince, hemen menüye girip ekran yanması koruması bölümünde kaydırma seçeneğini açtım 3-5 dakika içerisinde ekrandaki izler kayboldu. Şimdilik bir sorun yok, ilk kullanım olduğu için olabilir diye düşünüyorum.

Tavsiyem; ekran yanması koruması menüsündeki pixel kayması seçeneğini mutlaka aktif halde bırakın ve fırsat buldukça kaydırma seçeneğini çalıştırın, en azından bir süreliğine.

- İzleme mesafesi; 129 cm büyüklüğünde bir panel, açıkçası mağazada göründüğü kadar büyük durmadı oda içinde. SD yayınlarda 3 metreye kadar biraz rahatsızlık verebilir diye düşünüyorum tabi bu durum kişiden kişiye ve göz zevkinize göre değişir, en azından SD yayınlar için diyebiliriz. Şunu da unutmamak gerekir, TV'nin ayar menüsünde çok detaylı renk-parlaklık-filtreler vs. görüntü ayar seçenekleri mevcut, bu ayarlar da görüntüyü etkiliyor, ben henüz tam anlamıyla ayarlayabilmiş değilim.

Öyle led tvlerdeki gibi dağılma-mozaikleşme belirgin değil tabiki ama sonuçta SD yayın. 4-5 metre mesafeden ise pürüzsüz bir şekilde izleyebiliyorsunuz bundan emin olun. FHD video izleyemedim henüz ama 30 TL'lik mini uydu alıcıyla SD yayınları çok rahatsız etmeden izlenebiliyorsa bence FHD konusunda şüpheniz olmasın.

- Ses ayarlarına çok bakmadım ama standart ayarları biraz tiz çıkıyor, ayarlanabilir Equalizer seçeneği mevcut.
    - 3D; gözlük olmadığı için test edemedim.
    - TV'nin menüsü bayağı detaylı ve kullanışlı, benim hoşuma gitti. Menü içerisinde resimli kullanım kılavuzu bile var.

Kısaca özetleyecek olursak:
    - Yansıma sorunu yaşamamak için kurulum yaparken ışık kaynaklarına ve pencerelere dikkat etmek gerekir.
    - En çok korktuğum panelin büyüklüğü konusu dert edilecek birşey değilmiş, ama yine de 109 cm benim salonuma yeterliymiş.
    - Burn-in -logo yapışması- olayına dikkat edilmesi gerekiyor, en azından ilk kullanımdan itibaren bir süre.
    - SD yayın izlenecekse bana göre kesinlikle 4 metreden yakın izlenmemeli.
    - Menü kullanışlı ve yeterli.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. En kısa zamanda; D-Smart bağlandıktan sonraki görüşlerimi de yazacağım ve HDMİ 1.4v kablo alıp laptopu bağlayarak Crysis 2 ve Call Off Duty Black Ops oynayacağım.
    Hepinize hayılı olsun panelinizi iyi günlerde kullanın.
    Tekrar görüşmek üzere...
  • E550 nin özellikleri samsungun resmi internet sitesinde açıklanmış

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/plasma-tv/PS51E550D1KXXU-spec

satış fiyatı 1000 sterlin olarak görünüyor

ben daha 2 hafta önce 2000 tl ye tv yi görmeden almıştım bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drserti

E550 nin özellikleri samsungun resmi internet sitesinde açıklanmış

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/television/plasma-tv/PS51E550D1KXXU-spec

satış fiyatı 1000 sterlin olarak görünüyor

ben daha 2 hafta önce 2000 tl ye tv yi görmeden almıştım bile.

türkiyeye 3000 TL'den aşağı gelemeyecek sanırım. şanslıymışsınız siz
  • Birkaç fotoğraf ekleyeyim o halde ben de buraya. Geçtiğimiz hafta Samsung 2012 lansmanında izleme fırsatım oldu. Birkaç da fotoğraf alabildim ancak ipod ile çektiğim için kalitesi düşük, kusura bakmayın.

Siyah seviyesi gerçekten o ışıklı ortamda beni tatmin etti ancak fotoğraflardan algılayabilmeniz pek mümkün olmayacak sanırım.

Samsung 51E550 Plazma (2012 model)

• Arkadaşlar bugün Samsung 51E550 tv'yi Samsung mağazasında inceledim, son derece güzel bi tv..
    zaten bekliyordum gelmesini, 3D olayı bizzat sinemadaki görüntü ile aynı..
    2200 TL verdim, 2 adet gözlük hediyesi var, biraz zorladım mağaza müdürünü daha önce beyaz eşya aldığım için tv ile birlikte mikrodalga fırın aldım karlı çıktım mı bilmiyorum ama tv şahane :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: secretanger

Arkadaşlar bugün Samsung 51E550 tv'yi Samsung mağazasında inceledim, son derece güzel bi tv..
    2200 TL verdim, 2 adet gözlük hediyesi var, biraz zorladım mağaza müdürünü daha önce beyaz eşya aldığım için tv ile birlikte mikrodalga fırın aldım karlı çıktım mı bilmiyorum ama tv şahane :)

dostum ozaman en yakın zamanda inceleme bekliyoruz fotoğrafta :) yalnız ben bu tv yi 2000 liraya diyarbakır ncity deki samsung plazadan almıştım ama daha düğünüme zaman olduğu için henüz teslim almadım.sen nerden aldın bide ben aldığımda tv ellerinde bile değildi o yüzden inceleme fırsatım olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserti -- 1 Nisan 2012; 0:36:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: secretanger

Arkadaşlar bugün Samsung 51E550 tv'yi Samsung mağazasında inceledim, son derece güzel bi tv..

51e550 olduğuna eminmisiniz ben bugun gittim ninovaya girişteki sağdaki ilk plazma 2200TL olan 51e490 modeli idi 550 değil. Bende yandaki golddan 1900/12 51d550 aldım bugun kuruldu. çok güzel tv. ben zaten masa ustu pc kasamı bu panele bağlı kalacak. benim için wifi smart önemli değil. 4 de gözlük aldımmı ebay dan tamam dır.51e550 olduğuna eminmisiniz ben bugun gittim ninovaya girişteki sağdaki ilk plazma 2200TL olan 51e490 modeli idi 550 değil. Bende yandaki golddan 1900/12 51d550 aldım bugun kuruldu. çok güzel tv. ben zaten masa ustu pc kasamı bu panele bağlı kalacak. benim için wifi smart önemli değil. 4 de gözlük aldımmı ebay dan tamam dır.
  • özellikleri iyiye benziyor, Türkiye'ye ne zaman gelecek bilgisi olan var mı?.
  • Arkadaşlar özellikler iyi de Samsung un geçen seneki plazmalar sorunlu cihazlardı inşallah bu sene de böyle sorunlar ile gelmezlerde uygun fiyatlarla insanlar alabilir.
  • Yok mu bir gelisme ? samsung led modelleri vatana gelmis bunu goremedim.
  • 40d7000 ile bu modelarasında gidip geliyorum bir tarafta büyük ekran diğer tarafta d7000 in özellikleri???
    sizce hangisini neden tercih etmeliyim. bir de yeni bilgi varmı e550 nin geleceği tarih ve fiyat aralığı ile ilgili??
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.