Şimdi Ara

Samsung 51D550 3D plazma Kullanıcıları (93. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.737
Cevap
29
Favori
183.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bengamazi

http://www.pricerunner.co.uk/pi/2-2797219/TVs/Samsung-PS51E550-Product-Info

51e550 özelliklerinden bahseden bir link

merhaba. bazı bilgilerde sanırım bir yanlışlık olması olası. satıcıya ısrarla cihaz hd ready değil dimi diye sordum. değil dedi. eğer öyleyse iade ederim dedim tamam dedi. cihaz için full hd demiyor. ama hd ready değil diyor. olması gereken hd sd ve 3d kalitesini aldıktan sonra çokda takmamak gerekiyor zaten. yazdığım gibi. geçen yıla ait bir seriye benzeyen bu üründeki hatalar daha fazlagiderilmiş olmalı mantık olarak. firma kendi bindiği dalı kesmeyecektir kim ne derse desin. ayrıca fiyatları herkes görüyor. bu fiyata bulmuşken gerçekten kaçırılmaz alınır.
  • Elimde samsung 2012 katologu var 51e550 modeli ile ilgili 60 inc olani icin full hd yaziyor. 51 e not 1080p diye not düşmûş. Açıkçası hayal kırıklıgına ugradım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cinezre

merhabalar. arkadaşlar hiç burada konuşmadığımız bir modeli aldım. samsung ps51e550. 1850 tl. iki gözlük hediyesiyle artı 1 tb boyutunda 3d film. nedersiniz? satıcı ısrarla d550yi alma bu varken bu fiyata dedi. siz nediyorsunuz?

samsung bayilerinde kdv dahil 2900-3000 TL civarı.+2 gözlük..Bu tv de smart tv de var.

1850 TL ise gerçekten sormak bile hata..Anında alınır.Hemde kapar gibi alınır..

Alt yapısı 51d550 ile aynıdır bence.51D550 memnunsak 51e550 den de şüphe etmemizi gerektirecek bir durum bana göre yok..

Güle güle kullanın..

çok teşekkür ederim. bende bir an düşündüm niye daha ucuz diye ama bu bir satış politikası dedi satıcı. bana e550 deyip başka bir model göndermeside mümkün olmayacağına göre her şey yolunda. tam d550 almak üzereyken e550 alını verdi. neye niye kime kısmet hesabı oldu. evimzdeki ihtiyaçlarımızı gidersin huzurla maçlarımızı kanallarımızı izleyelim yeter bana. oturup bütün vaktimi tvnin ayarları arasında geçirecek biri olmadığım için problem yaşayacağımı sanmıyorum. üstelik eve aldığım tv ünitesinede çok yakıştı. istediğimiz şıklığıda yakaladık. nşanlım gw30u mat bulmasaydı onu alırdım aslında ama ikna edemedim. onun içine sinmeyincede en iyiside olsa almazdım. ama bu ürünü oda beğendi. hem 3d deneyimide yaşayabileceğiz. keyiflide olacak. benim zaten beklentilerim belliydi. tam d550 bunu karşılıyor demişken e550 görünce pekde düşünmeden aldım. yarın bu fiyata satılırmı bilmiyorum. ama inanmayanlara cihaz gelince faturayıda gönderirim. hehe. tekrar teşekkürler. bir not eklemek isterim. rotaj için önerilen birşeyler varsa bir kenara yazayımda cihaz kurulunca faydalanayım isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

Elimde samsung 2012 katologu var 51e550 modeli ile ilgili 60 inc olani icin full hd yaziyor. 51 e not 1080p diye not düşmûş. Açıkçası hayal kırıklıgına ugradım.

hayal kırıklığı sebebinizi öğrenebilirmiyim? ben maazada full hd diyen iki cihazda aynı şeyleri yaptım. bu cihazda hepsini gösterdi hepsini oynattı. işini yaptıktan sonra neden sorun olsunki bunu öğrenebilirsem ve ikna olursam satışı iptal bile ederim.
  • quote:

quote:

Elimde samsung 2012 katologu var 51e550 modeli ile ilgili 60 inc olani icin full hd yaziyor. 51 e not 1080p diye not düşmûş. Açıkçası hayal kırıklıgına ugradım.

hayal kırıklığı sebebinizi öğrenebilirmiyim? ben maazada full hd diyen iki cihazda aynı şeyleri yaptım. bu cihazda hepsini gösterdi hepsini oynattı. işini yaptıktan sonra neden sorun olsunki bunu öğrenebilirsem ve ikna olursam satışı iptal bile ederim.

2.000 Tl yakin para verdigimiz cihaz nasil full hd olmaz anlamis degilim bide sitelerinde kocaman harflerler full hd yazisi düşmüşler bende bu modeli bekliyodum almak icin ama artik baska modellere yonelecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

2.000 Tl yakin para verdigimiz cihaz nasil full hd olmaz anlamis degilim bide sitelerinde kocaman harflerler full hd yazisi düşmüşler bende bu modeli bekliyodum almak icin ama artik baska modellere yonelecegim.

dedim ya anlamadığım şu. cihaz hd olan her şeyi en iyi şekilde oynatıyor. bir problem yok. 3d olanlarıda aynı şekilde. bence terim üstünlüğünden çok beceri üstünlüğü ön planda olmalı. 1850 tl verdiğim bu cihaz yerine 1800 tl verip d550 almazdım. tezata bakınız. 3d için gözlük hediye eden ve 3dsi mükemmel olan bir televizyon hd oynatamayacak. komik olurdu. neyse karar sizin elbet. ürün tercihinizi bizimlede paylaşırsınız.
  • dostum iyi fiyata iyi bir alışveriş olmuş güle güle kullan.

arkadaşlar cihaz full hd, o 60" üzeri için 1080p ibaresi sizi yanıltmasın, 60" üzeri için progressive taraması var demek istiyor. kabaca açaıklamak gerekirse;

bizim kullandığımız tvlerin yatay taramaları 1080i-interlacedir. yani bir kareyi yatay olarak birer satır atlamak sureti ile önce atlamalı olarak çizer, sonra baştan alır o atladığı satırları çizer ve kareyi oluşturur bu da iki iş demektir.
    1080p-progressive taramada ise bir kareyi bir kerede çizer fark budur.

bu tv full hd yani sıkıntı yok. fiyat ise abartı derecede ucuz. hayırlı olsun kardeşim epey bir araştırmıştın senin adına sevindim güzel günlerde kullanmanı dilerim iyi fiyat iyi tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4 -- 22 Nisan 2012; 13:40:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4

dostum iyi fiyata iyi bir alışveriş olmuş güle güle kullan.

arkadaşlar cihaz full hd, o 60" üzeri için 1080p ibaresi sizi yanıltmasın, 60" üzeri için progressive taraması var demek istiyor. kabaca açaıklamak gerekirse;

bizim kullandığımız tvlerin yatay taramaları 1080i-interlacedir. yani bir kareyi yatay olarak birer satır atlamak sureti ile önce atlamalı olarak çizer, sonra baştan alır o atladığı satırları çizer ve kareyi oluşturur bu da iki iş demektir.
    1080p-progressive taramada ise bir kareyi bir kerede çizer fark budur.

bu tv full hd yani sıkıntı yok. fiyat ise abartı derecede ucuz. hayırlı olsun kardeşim epey bir araştırmıştın senin adına sevindim güzel günlerde kullanmanı dilerim iyi fiyat iyi tv

çok teşekkür ederim. samsungu gündemime ilk getiren sizdiniz. o yüzden sizede teşekkürler. d550 araştırmasam bu ürünü belki bulamıycaktım. çünki tv olarak aklımda samsung yoktu.
  • rica ederim dostum faydalı olabildiysek ne mutlu.
    bu arada, D550 den farkı smart tv ve web browseri olması gibi görünüyor ilk bakışta. diğer özellikleri ve desteklediği formatlar aynı gibi duruyor. kapsamlı incelemeleri takip etmek gerek, yakında nette çıkacaktır incelemeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4 -- 22 Nisan 2012; 14:52:21 >
  • quote:

merhabalar. arkadaşlar ankarada olanlar cepanın ikinci katında bosch baisi kutubun yanındaki samnsungda cihazı görebilir aynı fiyattan alabilir. satıcının söylediği şu. samsung piyasaya hakim olmak için bu ürünü böyle birfiyatla piyasaya sokuyor. fiyatı 2000di. ama peşin alınca böyle bir fiyata indirebildik. istediğiniz testide sizin için orada yapabiliyorsunuz. misal biz 60 hrtz yazdığını gördük cihazda. satıcı sekiz aydır d550 satmıyoruz bilinçli olarak diyor. ayrıca samsungun sitesine bende baktım ve tr sayfasında e serisini görememiştim. d550nin e550den üstün olması mantık olarak mümkün değil. sadece onu alabilecek olan biri bunu yazarki şu an benim aldığım maazada e550 diğeriyle neredeyse aynı fiyatayken iki gözlük 1 tb 3d film hediyesi varken tartışmak bile bence hata. bir kullanıcı yorumu okuyup bilgisinden emin olana dek doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum. ama sizlere bilgi vermem için henüz erken. cihazı mayıs ortalarında kullanmaya başlıyacağım çünki. iyi dileklerini bildiren tüm arkadaşlarıma ve bilgilerini benden esirgemeyip detaylı bir şekilde bilgilendiren tüm forumdaşlarıma teşekkür ederim. 2012 model bir neo plazma alabildiğim için çok mutluyum.

Merhabalar..Bir yanlış anlaşılma olmasın.Aldığınız ürün zaten beklenen bir üründü.Forumda bununla ilgili mesajlara rastlamış olabilirsiniz.

51D serisinden bir kaç özelliği itibariyle daha önde.smart tv dahili wi-fi.Bunlara ilave olarak 2 gözlük.en ucuz gözlük bile 3050 modeli ebay'da 20-23 dolar.(şimdi bulunmuyor)

Şimdi burada doğal olarak 51E modelinin 51D modelinden daha pahalı olmasını beklersiniz.Ki realite böyle bir şeydir.

Fiyatın şaşırtıcı derecede düşük olmasıdır burada ilginç olan.Bir diğer şaşırtıcı nokta ise bu ürünün sessiz sedasız ülkeye giriş yapıp satışa geçilmiş olmasıdır.Henüz Samsung Türkiye ürün gamında bile yok! Hadi samsung web sitesi güncellemede zaten sınıfta kaldığı için güncellemeden kaynaklanan bir şey olduğunu düşünelim..Ama Türkiye'nin belli başlı elektronik marketlerinde dahi bu ürünün sadece fısıltı halinde adı geçiyor.Ürünün cismi ortada yok.Bu durumda forumdaki elektronik sever samsung takipçilerinin bir tepki vermesi gayet doğal.Ama bu tepki asla size ve aldığını ürüne değil.Sadece yukarıda anlattığım durumadır.

Yoksa aldığınız ürüne her hangi bir saygısızlığımız olamaz.Hayırlı olmasını ve iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Bu arada bir hatırlatma olarak eklemek isterim.51D modelinden smart tv yok ama bunun alt yapısı olduğu yazılmıştı bu forumda.Hatta ilerleyen dönemde bunun ilave bir yazılım ile çözülebileceği söylenmiş yazılmıştı.Yani 51 E modeli ekstra üretim maliyetleri getirmediği için şu an sizin aldığını fiyat normal.Ama piyasaya yeni ve üst modelin bir alt modelin fiyatında düşük fiyatla girmesi çok normal değil..Ki yurt dışında ki fiyatı da 2500 civarı..51D modeli de piyasaya 2400-2600 civarında girmişti.Zaman içinde 1699 fiyatlarını gördü.Bizimde beklentimiz 51E için bu yöndeydi..Piyasaya direkt 1800-1850 liradan girince şok etkisi yaptı.Olay budur aslında..

Tekrar hayırlı olsun..Güle güle kullanın..
  • quote:

Merhabalar..Bir yanlış anlaşılma olmasın.Aldığınız ürün zaten beklenen bir üründü.Forumda bununla ilgili mesajlara rastlamış olabilirsiniz.

51D serisinden bir kaç özelliği itibariyle daha önde.smart tv dahili wi-fi.Bunlara ilave olarak 2 gözlük.en ucuz gözlük bile 3050 modeli ebay'da 20-23 dolar.(şimdi bulunmuyor)

Şimdi burada doğal olarak 51E modelinin 51D modelinden daha pahalı olmasını beklersiniz.Ki realite böyle bir şeydir.

Fiyatın şaşırtıcı derecede düşük olmasıdır burada ilginç olan.Bir diğer şaşırtıcı nokta ise bu ürünün sessiz sedasız ülkeye giriş yapıp satışa geçilmiş olmasıdır.Henüz Samsung Türkiye ürün gamında bile yok! Hadi samsung web sitesi güncellemede zaten sınıfta kaldığı için güncellemeden kaynaklanan bir şey olduğunu düşünelim..Ama Türkiye'nin belli başlı elektronik marketlerinde dahi bu ürünün sadece fısıltı halinde adı geçiyor.Ürünün cismi ortada yok.Bu durumda forumdaki elektronik sever samsung takipçilerinin bir tepki vermesi gayet doğal.Ama bu tepki asla size ve aldığını ürüne değil.Sadece yukarıda anlattığım durumadır.

Yoksa aldığınız ürüne her hangi bir saygısızlığımız olamaz.Hayırlı olmasını ve iyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Bu arada bir hatırlatma olarak eklemek isterim.51D modelinden smart tv yok ama bunun alt yapısı olduğu yazılmıştı bu forumda.Hatta ilerleyen dönemde bunun ilave bir yazılım ile çözülebileceği söylenmiş yazılmıştı.Yani 51 E modeli ekstra üretim maliyetleri getirmediği için şu an sizin aldığını fiyat normal.Ama piyasaya yeni ve üst modelin bir alt modelin fiyatında düşük fiyatla girmesi çok normal değil..Ki yurt dışında ki fiyatı da 2500 civarı..51D modeli de piyasaya 2400-2600 civarında girmişti.Zaman içinde 1699 fiyatlarını gördü.Bizimde beklentimiz 51E için bu yöndeydi..Piyasaya direkt 1800-1850 liradan girince şok etkisi yaptı.Olay budur aslında..

Tekrar hayırlı olsun..Güle güle kullanın..

hocam sakın çin işi olmasın adamlar iphone5 yaptı biliyorsunuz

şaka tabi ama açıkcası bende merak etmiyor değilim fiyatın neden bu kadar düşük olduğunu. dediği gibi pazarı sallamak amacı ile ilgili bir strateji olabilir.
  • @cinezre öncelikle hayırlı olsun aldığınız ürün.
    Yalnız aynı bayiden bende 51d550 yi araştırırken 51e490 için aynı fiyatı verip hediyelerinide aynen vermişlerdi,yalnız sorun şu ki cihazı bana üsteleyerek 51e550 olarak söyledi ordaki satıcılar.Bende merak edip kutusunu fln görmek istediğimde bırazz zaman geçirip aa 51e490 mış arkadaş yanlış bilgi vermiş 51e550 hazıran gıbı gelir heralde dıyede pişkince cevap vermişlerdi,az kalsın almak üzereydim o cihazı.İşallah sanada aynı yaklaşımda bulunmamışlardır.
    Aldığınız cihazın kodu ve kendsi doğruysa hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cariinhell

@cinezre öncelikle hayırlı olsun aldığınız ürün.
    Yalnız aynı bayiden bende 51d550 yi araştırırken 51e490 için aynı fiyatı verip hediyelerinide aynen vermişlerdi,yalnız sorun şu ki cihazı bana üsteleyerek 51e550 olarak söyledi ordaki satıcılar.Bende merak edip kutusunu fln görmek istediğimde bırazz zaman geçirip aa 51e490 mış arkadaş yanlış bilgi vermiş 51e550 hazıran gıbı gelir heralde dıyede pişkince cevap vermişlerdi,az kalsın almak üzereydim o cihazı.İşallah sanada aynı yaklaşımda bulunmamışlardır.

yarın filmler için harddisk götüreceğim cepaya. o sırada bu bahsettiğiniz durumu derinlemesine sorgulayacağım. inşallah dediğiniz gibi olmaz. eğer öyle olursa büyük hayal kırıklığı olur benim için. cebaı yarın bu forumda.
  • quote:

@cinezre öncelikle hayırlı olsun aldığınız ürün.

evet aynen dediğiniz gibiymiş. satıcı ısrarla ben e550 demedim diyor. zaten ürün gelmemiş. gelmemiş ürünü nasıl satayım diyor. teşirdeki üründe muhtemelen e490dı. ama ben görme engelli olduğumdan nişanlımda bu konulara pek hakim olmadığından o detayları ayırt edemedik. sonuç olarak satıcı yapacağını yaptı. bende gerekirse yarın satışı iptal edeceğimi söyledim. aldığımız tv e550 değil e490 çıktı. bunu almalımı almamalımı? satışı iptal etmeye değermi siz söyleyin. lanet olsun böyle kafası karışık satıcılara. sinirlerim alt üst oldu.
  • Şu an emin ol çok üzüldüm ama iyi mi ettim kötümü ettim bilemedim seni bilgilendirerek.Sadece aynı satıcının benide aynı şekilde oyalayıp başka ürün satmak istemesinden dolayı seni uyarmak istedim.Ben araştırdığım kadarıyla 51e550 ,51d550 den daha üstün bi cihaz ama bizde daha satışa sunulmaması ve tanıdık samsung bayisi arkadaşımın 2500 tl den aşağı olmaz uyarısıyla teknosa turuncu indirimden 51d550 yı 1699 tlye aldım.
    Sizin aldığınız ürünunde özellikleri 2 adet gözlüğü ve web tarayıcısı var diye biliyorum ama tek eksisi hd ready olması.Hd ready olması sizi yada kullanımınıza ait olumsuz bi etki etmeyecekse neden tercih edilmesin aldığınız cihaz?Ama yinede burda bizlerden daha bilgili arkadaşlardanda yardım almanızı öneririm.Elimden gelen birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım.
  • quote:

Şu an emin ol çok üzüldüm ama iyi mi ettim kötümü ettim bilemedim seni bilgilendirerek.Sadece aynı satıcının benide aynı şekilde oyalayıp başka ürün satmak istemesinden dolayı seni uyarmak istedim.Ben araştırdığım kadarıyla 51e550 ,51d550 den daha üstün bi cihaz ama bizde daha satışa sunulmaması ve tanıdık samsung bayisi arkadaşımın 2500 tl den aşağı olmaz uyarısıyla teknosa turuncu indirimden 51d550 yı 1699 tlye aldım.
    Sizin aldığınız ürünunde özellikleri 2 adet gözlüğü ve web tarayıcısı var diye biliyorum ama tek eksisi hd ready olması.Hd ready olması sizi yada kullanımınıza ait olumsuz bi etki etmeyecekse neden tercih edilmesin aldığınız cihaz?Ama yinede burda bizlerden daha bilgili arkadaşlardanda yardım almanızı öneririm.Elimden gelen birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

neden kötü edesin dostum bu forumu böyle birbirimizi bilgilendirmek ve hata yapmamak için kullanıyoruz zaten. şimdi maç başlamak üzere ama tüm hevesimi kaçırdı bu olay. ben hd full hd hd ready o kadarda anlamam. öğrendiğim şey hd ready tercih etmemek doğru olurmuş. ama geçen yıla ait d550mi yeni çıkmış e490mı yoksa bambaşka bir modelmi karar veremiyorum. nişanlım görsel olarak tv'yi beğendi. ona d550yide göstermiştim. ondan daha iyi dedi kendisi. ama ben üçkağada gelmenin tatsızlığını yaşıyorum. adam birde ısrarla ben e490 dedim deyince iyice bozuldum. e490 dese ben düşünmezmiydim sanki. sizlerden gelecek yönelime göre satışı iptal etme yada uygundur deyip yola devam etmeye karar vereceğim. benimle karşılıklı konouşmak isteyen olursa çaldırsın arıyayım. burada yazışmakda güzel. ama net sözle konuşma daha verilmi bence. 505 936 52 56 aynı satıcı aynı şeyi banada yapmış oldu böylece. yazık. çok yazık.
  • satışı iptal ettim. genel mdüürlük onaylayınca param hesabıma yatacakmış falan filan. e490 alacaksam bile cepa kutuptan almayacağım. döndük gene en başa. paramızı verdik geri alana kadar birde onunla uğraş.
  • Bu zamanda full hd olmayan tv almak akıl karı değil.
  • böyle terbiyesizlik var mı yahu? bu adamlar nasıl böyle başıboş olabiliyorlar anlamak mümkün değil. E550 diye E490 sat sonra da "yok biz öyle dememiştik" de. diğer arkadaşa da aynısını yaptıklarına göre bunlar bunu huy edinmiş. şimdi gidip şikayetçi olsan nasıl kanıtlayacaksın Allah ıslah etsin
  • bu gün gittim ve ps51d550 tv'mi kentpark teknosadan 1699 tl'ye 3 ay ertelemeli 8 taksitle aldım arkadaşlar. ankara eskişehir kargodadahil. 59 tl verip birde 24 ayar altın suyuna batırılarak yapılmış kaliteli bir hdmi kablo aldım. gözlük için pahalı fiyat verdi o yüzden almadım. beni yanıltan e490 modeli içinde 1399 fiyat verdi teknosa kentpark. almak isteyenler için kentpark teknosada ben çıkarken 106 adet d550 vardı. fiyat bugün geçerli dedi ceyhan ismindeki arkadaş. eğer giderseniz kendisiyle görüşmenizi tavsiye ederim. gayet ilgili doğru düzgün bir satış personeli. diğerleri gibi ürünün pahalı ve stok eritenini satmak için uğraşmayan kaliteli doğru bilgilendiren temiz bir arkadaş. ben aldım bana yeni alacaklara ve şuan kullanan herkese hayırlı olsun. artık kurulumdan sonra bol bol sorularımla kafanızı şişireceğim. beni bu modele yönlendiren ve diğer e490daki rezalet durumu fark etmemi sağlayan forumdaşlarımada çok teşekkür ederim. bu arada kutup tabelasını görünce alışveriş yapmamanızı öneririm. firmayı gerekli yerlerede şikayet edeceğim zaten. inşallah mahkemeye gitme gereği kalmadan paramı alırım. herkese iyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.