Şimdi Ara

Samsung 51D550 3D plazma Kullanıcıları (92. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.737
Cevap
29
Favori
183.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ilk mesajda renk ayarlari vardi editlemmis mesaj paylasan olursa sevinirim
  • arkadaşlar tv'yi alacağım fakat bu yansıma olayı can sıkıcı. yeni evleneceğim. evin ilk tv'si olacak. o yüzden dikkat etmeye çalışıyorum. gündüz eşim olacak evde. misafirleri gelecek falan filan. o yüzden yansıyarak tv seğrettirmek istemiyorum ona. bu ürünün karşısına panasonich gw30 koydum. sizce hangisi? onun için nasıl izlediği önemli olacak sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4

quote:

Orijinalden alıntı: ssenyurt

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ssenyurt

Ya arkadaşlar herşeyi iyi güzel de;

Ben şimdilik teknosanın 2 aylık hediye full paketini kullanıyorum bu tv'de. Görüntüdeki netlik hem SD'de hem HD'de çok güzel.

Sorun şu ki; HD veya SD farketmeksizin çok hareketli sahnelerde bulanıklaşma var, görüntü ayarlarıyla bayağı uğraştım bir etkisini göremedim ve bu durum devam ediyor. Merak ettiğim sizde de böyle bir şey var mı? Valla bunu çok takıntı yaptım ya o kadar para verip de memnun kalmayınca insan üzülüyor gerçekten. Forumda bu konuda bilgili ustalar mutlaka vardır. Yardımlarınızı bekliyorum dostlar....

Bir de bu tv için hangi HD uydu alıcıyı alırsak görüntü performansı konusunda memnun kalırız tavsiyeniz nedir???

dostum kastettiğiniz kameranın pan hareketinde (kamera sağdan sola - soldan sağa kaydırırken meydana gelen bulanıklaşma ve atlamalar) meydana gelen bulanıklık sanırım. eğer demek istediğiniz bu ise bu tarz deformasyonlar yayındandır kafanıza takmayın. bunun haricinde tv aksiyon sahnelerde led ve lcdler gibi bir bulanıklaşma yaşatmıyor

yaa üstad esasında videolarla çok haşır neşir olan biriyim işim (video montaj) gereği, sd videolarla. kamera kayıtlarında pan olayındaki bulanıklaşmayı biliyorum ama sanki bu durum ona benzemiyor gibi biraz daha yoğun bir şekilde belli, yavaş hareketli olan sahneler normal ötesi o derece güzel. şimdilik tek sıkıntı yaptığım. malesef henüz hiç HD ya da 3D film izleyemedim vaktim olmadı açıkçası.

peki sizde de böyle bir durum var mı? cevabınız için de teşekkürler...

sd yayınlarda görüntüde belli bir deformasyon olması normaldir. nedeni; sd (standart definition) yayınların tvnin çözünürlüğüne uygun olmaması. gerek led-lcd, gerek plazmalar olsun sd yayınlarda - heleki bazı kanalların yayınları içler acısı iken- bu sıkıntıyı yaşatıyorlar, neticede düşük çözünürlükte yayını alıp kendi yüksek çözünürlüklerine up-scale ediyorlar ve bu esnada zaten düşük olan yayın kalitesi daha da bozulabiliyor. sd bir yayını 1024*768 bir tvde daha net izlersiniz sebebi de budur.

bunun haricinde, plazmalar her pikseli tutuşturmak için bir pulsa yani bir ana ihtiyaç duyarlar bu da neredeyse sıfır tepkime süresi demektir. bunlarda led-lcdler gibi pikselin aktif olduktan sonra inaktif olarak tekrar aktif olması için gerekli süre -tepkime süresi- olmadığı için hareketli sahnelerde kareleri yetiştirememe ve dolayısı ile ghosting, bulanıklık gibi sorunlar olmaz.

receiver kaliteli ve mutlaka hdmi bağlantı kullanmak gerek bu da görüntü kaitesi açısından son derece önemli.

bunlar haricinde ben tvde hareketli sahnelerde bir bulanıklaşma yaşamadım.

yanlış anlaşılmaya sebebiyet verdiysem çok özür dilerim...

dün akşam d-smart sinema HD kanallarının birinde Sihirbazın Çırağı'nı izledim ve açıkçası bahsettiğim gibi bir bulanıklaşmaya pek rastlamadım. HD bir tv mi alsaydım diye düşündüm bir an, çünkü D-smarta devam etmeyeceğim ve genellikle SD yayın izleyeceğim. neyse gülü seven dikenine katlanır diyelim.

tekrar teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: macerhan

bende korax full hd cihaz var.50 adetten fazla hd yayınım var hepside mükemmel görüntü veriyor herhangi bir bulanıklaşma yok.hd cihazada bağlı bu işler seçiminizi iki kuruş daha ucuz olacak diye kalitesi düşük hd uydu alıcı almayın.

d-smart'ın iki aylık hediye paketini kullanıyorum, cihazın marka modelini bakmadım açıkçası ama mutlaka bakacağım.

2 ay dolsuktan sonra mecburen kaliteli bir uydu alıcı almak şart. peki bütçeyi fazla sarsmadan kaliteli görüntü alabileceğimiz bir hd uydu alıcı tavsiyeniz var mı? 200-300 tl arası... teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinezre

arkadaşlar tv'yi alacağım fakat bu yansıma olayı can sıkıcı. yeni evleneceğim. evin ilk tv'si olacak. o yüzden dikkat etmeye çalışıyorum. gündüz eşim olacak evde. misafirleri gelecek falan filan. o yüzden yansıyarak tv seğrettirmek istemiyorum ona. bu ürünün karşısına panasonich gw30 koydum. sizce hangisi? onun için nasıl izlediği önemli olacak sonuçta.

dostum gw30'da yansıma yok mu sanki? forumda panasonic plazma gw30 adı ile başlığı var orada arkadaşlar odasında resmini koymuş. resmen ayna gibi odayı yansıtıyor resmi orada bir göz atın isterseniz. yansıma olayı 51D550'ye has bir olay değil. kaldı ki, tv çalışırken yansımalar minimize oluyor zaten, görmüyorsunuz. eğer mümkünse pencere karşısına koymazsanız hiç bir sıkıntı hissetmezsiniz. ama seyrederken yahu şurda kapı yansıyor burda pencere belli oluyor diye kafaya takarsanız başka tabi
    usbden desteklediği format zenginliği 3D başarısı ve dts ses desteği bu tvyi tercih etmenizde etken olabilir. yarın teknosada gene turuncu kampanyaya alabilirler 1699 tl çok uygun fiyat alacaksanız yarın kovalayın fazla düşünmeyin neticede tv alıyorsunuz ve bu fiyata böyle bir tv.
  • quote:

quote:

arkadaşlar tv'yi alacağım fakat bu yansıma olayı can sıkıcı. yeni evleneceğim. evin ilk tv'si olacak. o yüzden dikkat etmeye çalışıyorum. gündüz eşim olacak evde. misafirleri gelecek falan filan. o yüzden yansıyarak tv seğrettirmek istemiyorum ona. bu ürünün karşısına panasonich gw30 koydum. sizce hangisi? onun için nasıl izlediği önemli olacak sonuçta.

dostum gw30'da yansıma yok mu sanki? forumda panasonic plazma gw30 adı ile başlığı var orada arkadaşlar odasında resmini koymuş. resmen ayna gibi odayı yansıtıyor resmi orada bir göz atın isterseniz. yansıma olayı 51D550'ye has bir olay değil. kaldı ki, tv çalışırken yansımalar minimize oluyor zaten, görmüyorsunuz. eğer mümkünse pencere karşısına koymazsanız hiç bir sıkıntı hissetmezsiniz. ama seyrederken yahu şurda kapı yansıyor burda pencere belli oluyor diye kafaya takarsanız başka tabi
    usbden desteklediği format zenginliği 3D başarısı ve dts ses desteği bu tvyi tercih etmenizde etken olabilir. yarın teknosada gene turuncu kampanyaya alabilirler 1699 tl çok uygun fiyat alacaksanız yarın kovalayın fazla düşünmeyin neticede tv alıyorsunuz ve bu fiyata böyle bir tv.

haksız sayılmazsınız. yarın turuncu yokmuş haftaya olabilirmiş. ama medyada benzer bir fiyat var kentpark ankarada sordum. vatana soramadım teli açmıyorlar. zaten fiyat olarakda gw30 50 inch beni aşıyor şu anki fiyatıyla. size bir konum versem yerleştirme için uygunmudur? bizim salonda iki cam var. bu camların ortasındada bir duvar var. eğer üniteye denk gelirse duvar boyutu oraya koyayım diyorum. böylece cam tvnin arkasında kalmış oluyor. bir işe yararmı yansımaya karşı böyle bir konumlama? ve artık neredeyse son sorum. en azından alım öncesi. kesinlikle led almamalımıyım? kriterlerimi artık biliyorsunuz. tekrarlamaya gerek yok. bu şartlara led varmı? eşim niye plazma diyor. bir kaç yere sormuş kafasını karıştırmışlar. klasik şekilde. elektrik tasarrufu plazma iyi göstermez falan gibi. bu gece bu tv modelini seçip yarın alacağım artık sıkıldım.
  • quote:

quote:

quote:

haksız sayılmazsınız. yarın turuncu yokmuş haftaya olabilirmiş. ama medyada benzer bir fiyat var kentpark ankarada sordum. vatana soramadım teli açmıyorlar. zaten fiyat olarakda gw30 50 inch beni aşıyor şu anki fiyatıyla. size bir konum versem yerleştirme için uygunmudur? bizim salonda iki cam var. bu camların ortasındada bir duvar var. eğer üniteye denk gelirse duvar boyutu oraya koyayım diyorum. böylece cam tvnin arkasında kalmış oluyor. bir işe yararmı yansımaya karşı böyle bir konumlama? ve artık neredeyse son sorum. en azından alım öncesi. kesinlikle led almamalımıyım? kriterlerimi artık biliyorsunuz. tekrarlamaya gerek yok. bu şartlara led varmı? eşim niye plazma diyor. bir kaç yere sormuş kafasını karıştırmışlar. klasik şekilde. elektrik tasarrufu plazma iyi göstermez falan gibi. bu gece bu tv modelini seçip yarın alacağım artık sıkıldım.

Alıntıları Göster
    hocam eğer cam tv'nin arkasında kalıyorsa ne ala. yok pencereler yanlarda kalıyorsa gene problem yok. eğer pencere tv'nin karşısında kalıyorsa bu durumda yansıma fazla olur. dikkat edilecek husus pencerenin tv ekranının karşısında olmamasıdır. bunun haricindeki yansımaların cihaz açıkken sizi rahatsız etmeyeceğini söyleyebilirim, en azından ben rahatsız olmuyorum.

panasonic almamakla bir şey kaybetmiş sayılmazsınız kafaya takmayın. bu tv sizi fazlası ile memnun edecektir. samsungun tüm dünyada adetli olarak sattığı bir model alanlar gayet memnun.

led almalı mı almamalı mı meselesinde görüşlerimi daha önce de aktarmıştım özetle tekrar edeyim. led diye bir teknoloji yoktur, lcd'nin arka aydınlatmasının fluoresan tüpleri yerine ledler ile yapıldığı lcd tv vardır. çıkar fluoresanı koy ledi al sana led tv. ve bunu yeni teknoloji diye yuttur, mesele bundan ibaret.
    özellikle biz gibi ülkelerde "pahalısı neyse onu alayım param boşa gitmesin" mantığı yerleşiktir. bu sebepten, meraklıları haricinde son kullanıcı tabir edilen kesim-ki pazarın en az %90'ını oluşturur- böyle yeni diye yutturulan alametlere bayılırlar.

"ne aldın - led aldım - afffferin sana" yada "ne aldın plazma aldım - aaa olur mu led alsaydın devir led devri" gibisinden argumanlarla led tvlere verilen paranın yeni teknolojiye yatırım olduğunu zanneden bu insanların cihazları aldıktan sonra etekleri tutuşur ama iş işten geçmiştir. bir kısmı iade eder ezici bir çoğunluğu kullanmaya devam eder.

led-lcdlerde yapıları gereği her piksel önce aktif sonra inaktif olmalıdır ki diğer pikseli gösterebilsin. tabi bu esnada belli bir zaman söz konusudur ve bu da meşhur tepkime süresidir. cihaz hareketli sahnelerde bunu yetiştiremez ve hareketli görüntülerde netlik kayıpları, ghosting oluşur. ayrıca bu cihazların renkleri doğal değildir aşırı parlak ciyir ciyir bu görüntü ve renkler çoğu insanı celbetse de işin erbabı tarafından sevilmez. renkler doğal olmalıdır.

plazmalar bu durumda imdadımıza yetişir. öncelikle plazmada tepkime süresi yoktur. her piksel hücresindeki xeon ve fosfor tutuşturularak görüntü alınır ve bu da bir andır sıfır denilebilir. böylece plazma hareketli sahnelerde dahi net ve akıcı görüntü verir.
    plazma, led ve lcd gibi stabil elektrik tüketmez, sarfiyatı değişkendir. led-lecdlerde her piksel her ne olursa olsun aktif olmalıdır ve arka aydınlatma devamlı yanar. oysa plazmada özellikle siyah alanlarda pikseller tutuşturulmaz. yani plazma her görüntüde aynı elektriği tüketmez, karanlık sahnelerde daha az tüketir. fakat üretici kanunlar gereği cihazın çekeceği maksimum sarfiyatı yazmak zaorudadır. bu da plazmada bembeyaz bir ekran demektir. kısaca, plazmalar öyle korkutulduğu kadar elk tüketmezler bu da ledleri pazarlamak için bir taktiktir. kaldı ki, lede verilen fark acaba kaç senede elektrik tasarrufu olarak geri dönecektir bir de bunun hesabını yaparsanız ortaya komik zaman dilimleri çıkacaktır.

plazma iyi göstermez mevzusu tam bir şehir efsanesi. bana sorsan en iyi görüntüyü plazma verir. netlik ve doğallıkta plazma tüm dünyada kullanıcılar tarafından tercih sebebidir. işi bilen film, oyun ve maç meraklıları kesinlikle plazma kullanırlar. kaldı ki, bu tv'nin menulerinden istediğiniz ışık ve renk ayarlarını yaparak isterseniz doğal, isterseniz led gibi parlak ve cafcaflı görüntüler alabilirsiniz size kalmış.

plazmalar, siyah gösterimi konusunda çok başarılıdır. bunların verdiği siyah en pahalı led dahi veremez sebebi ise az önce anlattım siyahlarda piksellerin yakılmamasıdır.

ya ledlerdeki -en pahalı modellerde dahi şikayet sebebi olan ve değişim dışı tutulan- kronik kenarlardan ışık sızdırma ve siyah ekranda oluşan clouding (ekranda saçma sapan ışık demetleri) sorunları? tonla parayı bastır, akşam filmi koy karanlık sahnelerde ekranda acaip ışık demetleri izle. her modelde az ya da çok var montaja göre değişiyor.

ledler büyük ekranda pahalıdır plazmanın bir artısı da budur. makul fiyata büyük ekran plazma alınabilir. bu da özellikle 3D film izlerken kesinlikle tercih sebebidir. küçük ekranda 3D fazla keyif vermez.

haaa, oled-amoled teknolojileri yaygınlaşıp fiyatlar düşünce tamam lede hep birlikte geçelim. o zaman ledler plazma teknolojisi gibi çalışacak her pikselin ledi ayrı olacak şimdiki gibi saçma sapan arka plan aydınlatmalarla görüntü alınıp izleyiciye ucube ışık demetleri izlettirilmeyecek. bu da nereden baksan 2-3 sene demektir. bu zaman zarfında PS51D550, vazgeçilmez oyuncağımız olmaya devam edecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4 -- 20 Nisan 2012; 19:58:40 >
  • selamlar öncelikle herkesin paneli hayırlı olsun umarım bir sıkıntı olmaz zira bende bu panelden aldım büyük bir hevesle boyutu özellikleri hoşuma gitti fakat montajdan iki gün sonra arıza yaptı kendiliğinden kapanıp birdaha açılmadı uzun uğraşlarımın sonunda DEĞİŞİM YAPTIRIP yenisini aldım oda malesef beş ay sonra panel arızası oluştu beyaz görüntülerde morluklar oluşmaya başladı tekrar servisi çağırdım paneli alıp gittiler. bu gün aradım sordum ne oldu diye parça ( yani panel değişecek istanbuldan bekliyoruz dediler) keşke yine değişim yapsalardı. yani iki televizyon biri iki günde diğeri beş ayda ariza bakalım panel değişince ne olacak ben bu panelden iyice soğudum. bakalım SAMSUNG bu konuda ne yapacak merakla bekliyorum.
  • TEK KELİME İLE MÜKEMMEL BİR TV
  • C4 üstad ellerine sağlık çok güzel bir açıklama ve değerlendirme olmuş...
  • merhabalar. arkadaşlar hiç burada konuşmadığımız bir modeli aldım. samsung ps51e550. 1850 tl. iki gözlük hediyesiyle artı 1 tb boyutunda 3d film. nedersiniz? satıcı ısrarla d550yi alma bu varken bu fiyata dedi. siz nediyorsunuz?
  • quote:

merhabalar. arkadaşlar hiç burada konuşmadığımız bir modeli aldım. samsung ps51e550. 1850 tl. iki gözlük hediyesiyle artı 1 tb boyutunda 3d film. nedersiniz? satıcı ısrarla d550yi alma bu varken bu fiyata dedi. siz nediyorsunuz?

herşey güzel de bir de link verseydin keşke..
  • quote:

Orijinalden alıntı: efpa

quote:

merhabalar. arkadaşlar hiç burada konuşmadığımız bir modeli aldım. samsung ps51e550. 1850 tl. iki gözlük hediyesiyle artı 1 tb boyutunda 3d film. nedersiniz? satıcı ısrarla d550yi alma bu varken bu fiyata dedi. siz nediyorsunuz?

herşey güzel de bir de link verseydin keşke..

televizyonu internetten almadımki link vereyim.
  • ok dostum
  • quote:

samsung bayilerinde kdv dahil 2900-3000 TL civarı.+2 gözlük..Bu tv de smart tv de var.

1850 TL ise gerçekten sormak bile hata..Anında alınır.Hemde kapar gibi alınır..

Alt yapısı 51d550 ile aynıdır bence.51D550 memnunsak 51e550 den de şüphe etmemizi gerektirecek bir durum bana göre yok..

Güle güle kullanın..
  • Bu arada 51 e550 modeltelevizyonun yurt dışı fiyatı ortalama 2500 TL..Ülkemize aynı bu fiyatın altında gelmesi çok zor gibi görünüyor..Çok ilginç bir durum gerçekten.
  • Listeme ekledim :) plazma almaktak korkuyorum acikcasi umarim pisman olmam.
  • Arladaşlar öncelikle hepinize değerli yorumlarınızı burada paylatığınız için teşekkür ederim. burdaki arkadaşların çoğu gibi ben de led mi lcd mi plazma mı derken plazmada karar kıldım samsung plazma ararken 51E490 modelini gördüm hızlı al da şu an kampanyada 2 gözlükle beraber 1700 tl beğendim alacaktım ki Netten araştırmalarım sonucu bu ürünle ilgili hiç bir yoruma rastlamadım. Sonra en iyisi gidip samsung bayisine şnsım varsa görüp öyle alayım dedim. gittim gördüm satı temsilcisi de bu son model D serisinden sonra çıktı dedi ama kafamı kurcalayan mademson modeli bu neden serisinden daha düşük fiyatlasatlıyor dedim. Bu işte bi iş olmalıydı hemen samsung un ana sitesinden 51D ve 51E yi karşılaştırdım sonuç olarak Türkiyede D ve E serisi diye ayrım yapıyoruz oysaki samsungun ana sitesinde seriler 550 ve 490 diye ayrılıyor neyse sonuca gelince E serisinin tek avantajı enerji tasarufunun az daha iyi oluşu diğer tüm özelliklerde 51D daha üstün gelmiş. 51E550 ye gelirsek bu model daha Türkiyede Netteki araştırmalarımla satışa çıkmadığını gördüm en azından nt üzerinden arkadaşın da dediği gibi üstte amerikada satışfiyatı 2500 tl. Burda satışı dagaliba 3000 tl altında olmaz. sonuç itibaryle 51E hakkıında blgisi olan varsa ve yazarsa sevinirim teşekkür ederm şimdiden.
  • merhabalar. arkadaşlar ankarada olanlar cepanın ikinci katında bosch baisi kutubun yanındaki samnsungda cihazı görebilir aynı fiyattan alabilir. satıcının söylediği şu. samsung piyasaya hakim olmak için bu ürünü böyle birfiyatla piyasaya sokuyor. fiyatı 2000di. ama peşin alınca böyle bir fiyata indirebildik. istediğiniz testide sizin için orada yapabiliyorsunuz. misal biz 60 hrtz yazdığını gördük cihazda. satıcı sekiz aydır d550 satmıyoruz bilinçli olarak diyor. ayrıca samsungun sitesine bende baktım ve tr sayfasında e serisini görememiştim. d550nin e550den üstün olması mantık olarak mümkün değil. sadece onu alabilecek olan biri bunu yazarki şu an benim aldığım maazada e550 diğeriyle neredeyse aynı fiyatayken iki gözlük 1 tb 3d film hediyesi varken tartışmak bile bence hata. bir kullanıcı yorumu okuyup bilgisinden emin olana dek doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum. ama sizlere bilgi vermem için henüz erken. cihazı mayıs ortalarında kullanmaya başlıyacağım çünki. iyi dileklerini bildiren tüm arkadaşlarıma ve bilgilerini benden esirgemeyip detaylı bir şekilde bilgilendiren tüm forumdaşlarıma teşekkür ederim. 2012 model bir neo plazma alabildiğim için çok mutluyum.
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.