Şimdi Ara

Samsung 51D550 3D plazma Kullanıcıları (91. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.737
Cevap
29
Favori
183.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar bende dün aldım bu tv yi 1700 tl ye 2 adet samsung gozlük aldım 200 tl ye
    simdide 5 adet 3d film indirdim aksam bi izleyip sizlere yorum yapacagım

bu aradal tv super ötesi
  • Dsmart'ta Smart 3D kanalı var. 3D futbol maçları yayınlıyor. 51d550 nin Kumandasının 3D tuşuna basınca çıkması gereken menü çıkmıyordu. Sonunda yine donanimhaber içinde buldum çözümü. Artık 3D izleyebiliyorum yayını. Aynı sorunu yaşayanlar aşağıdaki adımları izlesinler sorun çözülüyor:

Dsmart'ın menüsünde:

menu-tv ayarları-sistem ayarları-hd kurulum-1080i seçerseniz düzeliyor
  • digiturk hd 399. kanalda bu aralar baya 3D yayın var.. seneye de lig maçlarının birisi her hafta 3D verilecekmiş.. Bizim TV hakkını vermeye başladı
  • aksam hugo ve Journey.Center.Earth 3D filmlerini izledim.
    inanılmaz zevkli idi bu fiyata bence çok iyi
    tek sıkıntım 5.1 lg ses sisteminde dts ses alamdım .
    farklı bir ayarmı var acaba
  • aynı mesajı 2 kere yazmısım pardon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdemTR -- 17 Nisan 2012; 15:15:55 >
  • merhaba arkadaşlar bende aranıza cumartesi günü turuncu indirim ile katıldım yeni alanlara hayırlı olsun.
    3d gözlük almak istiyorum. bu tv ile en uyumlu ve en uygun gözlük hangisidir.ebaydan almayı düşünüyorum .hatta bildiğiniz yakın zamanda alışveriş yaptığınız bi satıcı varsa söylerseniz çok memnun olurum.
  • televizyonun dün kurulumunu yaptılar ,boyut ve performans olarak salona çok yakıştı,şuan için hd yayınları izleyebiliyorum sadece ama italyan sky ve dsmart hd ler bir harika,sd ler daha bir canlandı ,ebaydan 3 adet 4100 3d gözlük sipariş verdim 3d yayınlar için biraz daha sabredeceğiz :),yorumlarıyla bu cihazı almama vesile olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdemTR

aksam hugo ve Journey.Center.Earth 3D filmlerini izledim.
    inanılmaz zevkli idi bu fiyata bence çok iyi
    tek sıkıntım 5.1 lg ses sisteminde dts ses alamdım .
    farklı bir ayarmı var acaba

hugo çok başarılıydı gerçekten. ne de olsa martin scorsese filmi
  • Arkadaşlar 3D filmlerimizi paylaşalım. Bir sürü para verip 2 TB HDD doldurdum. Bari buradan paylaşalım aynı ilde olanlar birbiriyle paylaşır veya bir birimize kargolarız filmleri. yani düşünsenize 10 kişi bir araya gelip Hdd doldursak çok ucuza gelecek .
  • 5.1 ses sisteminden ses alamama sorunu nu bende yaşıyorum.
  • Öncelikle TV'nin ses sistemine optik bağlantıyla bağlandığından emin olun.

İzlemek istediğiniz filmi başlatın. TV menüsüne giriş yapın, ve şu sırayı takip edin. Ses Modu > Ek Ayarlar> SPDIF Çıkışı > Ses Biçimi

Orada PCM, DTS ve Dolby Digital seçenekleri vardır. PCM'le işimiz yok, onu geçiyoruz.
    DTS veya Dolby Digital'den biri aktif durumdadır. Hangisi aktifse onu seçiyoruz. Mesela DTS olduğunu farz edelim. Bu demektir ki o an oynattığınız film DTS seslidir ve artık 5.1 ses alabilirsiniz.

İlginçlik burada başlıyor. 5.1 DTS sesli bir film için bu ayarı yaptınız diyelim. Arkasından yine DTS sesli bir film izlediğiniz zaman tekrar herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. Ancak ses kodlaması Dolby Digital olan bir film izleyecekseniz başlangıçta 5.1 sesi yine alamayacaksınız. Bu sefer de yukarıda bahsettiğim ayarı Dolby Digital için yapmanız gerekiyor.

Yani sürekli olarak DTS ve Dolby Digital arasından bu geçişi yapmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nâyî -- 18 Nisan 2012; 21:00:30 >
  • Ya arkadaşlar herşeyi iyi güzel de;

Ben şimdilik teknosanın 2 aylık hediye full paketini kullanıyorum bu tv'de. Görüntüdeki netlik hem SD'de hem HD'de çok güzel.

Sorun şu ki; HD veya SD farketmeksizin çok hareketli sahnelerde bulanıklaşma var, görüntü ayarlarıyla bayağı uğraştım bir etkisini göremedim ve bu durum devam ediyor. Merak ettiğim sizde de böyle bir şey var mı? Valla bunu çok takıntı yaptım ya o kadar para verip de memnun kalmayınca insan üzülüyor gerçekten. Forumda bu konuda bilgili ustalar mutlaka vardır. Yardımlarınızı bekliyorum dostlar....

Bir de bu tv için hangi HD uydu alıcıyı alırsak görüntü performansı konusunda memnun kalırız tavsiyeniz nedir???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssenyurt -- 19 Nisan 2012; 9:35:45 >
  • bende korax full hd cihaz var.50 adetten fazla hd yayınım var hepside mükemmel görüntü veriyor herhangi bir bulanıklaşma yok.hd cihazada bağlı bu işler seçiminizi iki kuruş daha ucuz olacak diye kalitesi düşük hd uydu alıcı almayın.
  • teknosa turuncu dan 1699 aldım herşey çok ıyı fakat bu yansıma olayı nasıl olacak bılmıyorum pencere karşısına koyma dıyen arkadaşlar ev ışık alması yetiyor ve öglen saatlerıyse pence re karşısına gerek yok her daim çok fazla yansıma var
    görüntü kalitesi çok iyi 3d yi test ettim çok çok iyi ama bunun nedeni buyuk ekran olması bende 40d7000 led vardı kalkıp 2 sını kıyaslıyaamam fakat ekran boyunun buyuk olmasından dolayı derinlik hissi çok fazla alıcak kişiler eğerki yansıma cokda onemli degıl dıyorsanız emin olunki bu cihaz 3,000 tl lık cihazlara taş çıkartır tek sıkıntı yansıma mkv leri denedim sorunsuz açıyor yüksek boyuttaki 12, gblık fılmleri denedim onlarda sorunsuz çalıştı
  • bende geçen cumartesi teknosa dan 1699 tl ye 3 ay ertelemeli 12 taksitle aldım bu Tv yi.Daha önce hiçbir araştırmışlığım yok plasma aklımda hiç yok. O an teknosada karar verdim ve aldım yorumları okuyunca pişman olmayacağımı hissetmek güzel :) d-smart HD kullanıcısıyım görüntüler gayet süper :D esasen aaç bu tv de 3D film veya yayın seyretmekti onu hiç deneyemedi 3D gözlüğe verecek para henüz yok :) bu gözlük olayını herkes sormuş şöyle toptan indirimli alabilsek ne güzel olur.3D filmleri usb den izlemeyi hedefliyorum hali hazırda 16 GB lik flashdisk var.bazı arkadaşlar çok daha fazla GB yazmışlar sanırım usb yi büyütmek gerekicek yada harici h.d almalı.Herkese hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.
  • alanlara hayırlı olsun pişman olmayacağınız çok keyif alacağınız bir tv şimdiden bir de harici disk almanız şart kampanyaları kovalayın bakem çıkar bir şeyler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camokan -- 19 Nisan 2012; 13:46:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssenyurt

Ya arkadaşlar herşeyi iyi güzel de;

Ben şimdilik teknosanın 2 aylık hediye full paketini kullanıyorum bu tv'de. Görüntüdeki netlik hem SD'de hem HD'de çok güzel.

Sorun şu ki; HD veya SD farketmeksizin çok hareketli sahnelerde bulanıklaşma var, görüntü ayarlarıyla bayağı uğraştım bir etkisini göremedim ve bu durum devam ediyor. Merak ettiğim sizde de böyle bir şey var mı? Valla bunu çok takıntı yaptım ya o kadar para verip de memnun kalmayınca insan üzülüyor gerçekten. Forumda bu konuda bilgili ustalar mutlaka vardır. Yardımlarınızı bekliyorum dostlar....

Bir de bu tv için hangi HD uydu alıcıyı alırsak görüntü performansı konusunda memnun kalırız tavsiyeniz nedir???

dostum kastettiğiniz kameranın pan hareketinde (kamera sağdan sola - soldan sağa kaydırırken meydana gelen bulanıklaşma ve atlamalar) meydana gelen bulanıklık sanırım. eğer demek istediğiniz bu ise bu tarz deformasyonlar yayındandır kafanıza takmayın. bunun haricinde tv aksiyon sahnelerde led ve lcdler gibi bir bulanıklaşma yaşatmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: C4

quote:

dostum kastettiğiniz kameranın pan hareketinde (kamera sağdan sola - soldan sağa kaydırırken meydana gelen bulanıklaşma ve atlamalar) meydana gelen bulanıklık sanırım. eğer demek istediğiniz bu ise bu tarz deformasyonlar yayındandır kafanıza takmayın. bunun haricinde tv aksiyon sahnelerde led ve lcdler gibi bir bulanıklaşma yaşatmıyor

yaa üstad esasında videolarla çok haşır neşir olan biriyim işim (video montaj) gereği, sd videolarla. kamera kayıtlarında pan olayındaki bulanıklaşmayı biliyorum ama sanki bu durum ona benzemiyor gibi biraz daha yoğun bir şekilde belli, yavaş hareketli olan sahneler normal ötesi o derece güzel. şimdilik tek sıkıntı yaptığım. malesef henüz hiç HD ya da 3D film izleyemedim vaktim olmadı açıkçası.

peki sizde de böyle bir durum var mı? cevabınız için de teşekkürler...
  • Selam bende teknosa'dan turuncu indirimi sırasında aldım. Önceden plasma almaya karar vermiştim ama aklımda Samsung yoktu. Panasonic düşünüyordum. Cumartesi akşam sinemaya gideceğimiz tuttu ve Teknosa önünden geçerken indirimleri gördük. Alsam mı almasa mı uzun süre karar veremedim. Samsung'un plasmalarını ve bu modelini hiç araştırmamıştım. Aldım sonunda ve eve gelip hemen donanımhaberin başına . Neyse içim rahatladı okudukça. Pazartesi de kurdu servis. Sorunsuz çalışıyor. Tek sıkıntı gündüz ışık yansımaları. Onun dışında hakikaten dört dörtlük. Bu fiyata bu boyut ve özellikler. Daha ne olsun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: C4

quote:

yaa üstad esasında videolarla çok haşır neşir olan biriyim işim (video montaj) gereği, sd videolarla. kamera kayıtlarında pan olayındaki bulanıklaşmayı biliyorum ama sanki bu durum ona benzemiyor gibi biraz daha yoğun bir şekilde belli, yavaş hareketli olan sahneler normal ötesi o derece güzel. şimdilik tek sıkıntı yaptığım. malesef henüz hiç HD ya da 3D film izleyemedim vaktim olmadı açıkçası.

peki sizde de böyle bir durum var mı? cevabınız için de teşekkürler...

sd yayınlarda görüntüde belli bir deformasyon olması normaldir. nedeni; sd (standart definition) yayınların tvnin çözünürlüğüne uygun olmaması. gerek led-lcd, gerek plazmalar olsun sd yayınlarda - heleki bazı kanalların yayınları içler acısı iken- bu sıkıntıyı yaşatıyorlar, neticede düşük çözünürlükte yayını alıp kendi yüksek çözünürlüklerine up-scale ediyorlar ve bu esnada zaten düşük olan yayın kalitesi daha da bozulabiliyor. sd bir yayını 1024*768 bir tvde daha net izlersiniz sebebi de budur.

bunun haricinde, plazmalar her pikseli tutuşturmak için bir pulsa yani bir ana ihtiyaç duyarlar bu da neredeyse sıfır tepkime süresi demektir. bunlarda led-lcdler gibi pikselin aktif olduktan sonra inaktif olarak tekrar aktif olması için gerekli süre -tepkime süresi- olmadığı için hareketli sahnelerde kareleri yetiştirememe ve dolayısı ile ghosting, bulanıklık gibi sorunlar olmaz.

receiver kaliteli ve mutlaka hdmi bağlantı kullanmak gerek bu da görüntü kaitesi açısından son derece önemli.

bunlar haricinde ben tvde hareketli sahnelerde bir bulanıklaşma yaşamadım.
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.