Şimdi Ara

samsung 50tu8500 maç izleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, biraz araştırdıktan sonra samsung'un 50tu8500 modelini aldım. Alır almaz beinsporttan maç özeti açıp bakayım dedim ama izlerken biraz rahatsız oldum. Özellikle top hareketliyken topun izi belli oluyor ve gerçekten rahatsız edici. Bunun bir ayarı var mı yoksa böyle mi izleniyor? Çünkü iptv den maçları izlemeyi düşünüyorum. Lütfen görüşlerinizi yazar mısınız?

• Görüntü ayarlarında auto motion plus gibi bi ayar olması lazım onu kişisele alıp değerleri 10 yapıp deneyebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çözüldü mü?

• Hocam iptv de maç izlerken yaşadığın sıkıntıyı giderebildin mi? Tu8000,tu8500 almayı düşünüyorum memnun değilsen hiç bakmayayım. Malum bi keyfimiz var haftada 10 maç izlemek. İzleyemeyeceksek 5000 lira verip almaya değmez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ne yaptınız sorununuz çözüldü mü?bende maç izlerken bu sıkıntıyı yaşıyorum.uzun bir top atılınca topun izi gölgesi geliyor gibi arkadan.

• iptv de bu sorun kaçınılmaz uydu yayındada aynı sorunu yaşayan varsa motion ayarını kapatıp çözebilir

• bu akşam gs macini iptv den izledik. tcl 55p8m modelinde boyle bir sey yoktu. tcl de yapmayip samsung da yapiyorsa bilmiyorum. tcl de ayar bile yok düzgün:))

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

iptv de bu sorun kaçınılmaz uydu yayındada aynı sorunu yaşayan varsa motion ayarını kapatıp çözebilir

normal uyduda maç özetlerinde bu olmuyor.fakat iptvde maç seyrederken oluyor.acaba internet hızı ile alakalı mı ,yoksa bir ayar mı yapmak lazım bilemedim?

• kadircan_78 K kullanıcısına yanıt

hocam ben iptv nin düzgün gösterenini görmedim tv de pc de olsa neyse dediğim gibi motion ayarı açıksa onu kapatıp deneyin düzelse bile uydu kadar sorunsuz olmaz

• quote:

hocam ben iptv nin düzgün gösterenini görmedim tv de pc de olsa neyse dediğim gibi motion ayarı açıksa onu kapatıp deneyin düzelse bile uydu kadar sorunsuz olmaz

hocam selamlar,

bir şey soracağım.bende tu8500 var alalı 1 hafta oldu.tvde hızlı sahnelerde görüntü dağınıklığı,dalgalanma oluyor.bunun sebebi nedir acaba?

• internetten oldugu ıcın dalganla oluyor topta

a sporda gecen canlımac izledim sorun yoktu 7805 bendeki

motion ayarı açıkken olan sorunlardanmı bahsediyorsunuz yoksa kapalıyken olan kekelemedenmi

• quote:

motion ayarı açıkken olan sorunlardanmı bahsediyorsunuz yoksa kapalıyken olan kekelemedenmi

Belki uydu sinyal kalitesindedir hocam.dün bir iki sahnede oldu dalgalanma.o dediğin ayarlar otomatikte hocam

kapalıyken bi deneyin sinyalden olsa görüntüde bozulma donma gibi şeylerde olur hocam

• quote:

kapalıyken bi deneyin sinyalden olsa görüntüde bozulma donma gibi şeylerde olur hocam

hocam valla ara ara görüntüde bozulma oluyor.cihaz bakımı yapılan yerde bazen canlı tv ekranı bazen donuyor ve bozuk görünüyor diye uyarı çıkıyor.

• Bende bir hafta önce 65tu8500 modelini aldım ama 2 konuda samsung beni çok şaşırttı 1 tv nin özellikle üst kısmında komple ışık sızması 2 hareketli sahnelerde görüntüde rahatsız edici sorun(hdd den film izlerken 4k). Bu modelde motion plus

ayarı da yok. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum servis çağırsam normal diyecekler.

• emilhan E kullanıcısına yanıt

hocam renk ayarının 2-3 ayar altında olması lazım

Hocam aynı cihaz bendede var 65 inç

1 netlik ayarını sıfır

2 görüntü netlik bölümünü kişisel yapıp 2.ve3. Secenegi otomatik yap

Dalgalanmayı ben bu şekilde en aza indirebildim...

• görüntü netliği kısmını kapatın tüm sorun çözülüyor.hareketleri sahnelerde gölgelenme olsun,maç seyrederken topun gölgesi olsun hepsi normale döndü bende o ayarları kapatınca.bilginize.

• Ben bu 65tu8500 ü aldığımdan beri bir türlü tam manasıyla ısınamadım. Hayalim philips pus8505 idi ama herkes servisinin falan çok kötü olduğunu söyleyince bu tv yi aldım ama inanın pişman oldum. Hem üst tarafta ışık sızması var hemde hateketli görüntülerde Bi gariplik. Samsung beni çok yanılttı.Hiç beklediğim gibi olmadı. Keşke philips alsaydım hiç olmazsa ambilight olurdu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.