Şimdi Ara

Samsung 4k tv Işık sızması var mı ? yok mu ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar samsung 48ju6570 tv dün kuruldu ölü piksel bulutlanma vs yok ancak resimdeki görüntü yandan bakıldığında belli oluyor karşıdan kesinlikle ekran simsiyah ancak bu açıdan çıktığı için bu resmi Işıkları tamamen kapatıp çekip yükledim yan taraf nasıl bu kadar aydınlık çıktı anlamadım tv deki ışıkta görünenden fazla çıkmış sormak istediğim bu ışık hüzmesi lcd paneller için kabul edilebilir bir seviye midir ? tekrar belirtmem gerekirse karşıdan ışık yansıma sıfır düzeyinde bu kavis teknolojisi ile de alakalı olabilir mi diye de düşünüyorum görüntüden ve hızından çok çok memnun kaldım farklı bir tv gelse olmayacağının da garantisi yoktur diye önce tecrübesi olan arkadaşlara danışmak istedim 14 gün iade sürem var teşekkür ederim.
     Samsung 4k tv Işık sızması var mı ? yok mu ?

• Bu bir tesadüf müdür yoksa normal bir durum mudur muallakta kaldım açıkçası. Az önce a101' den TV alan arkadaşımızın TV ekranı Curve olmamasına rağmen gönderdiği resme bakaraktan çok dengesiz bir ışık dağılımı göze çarpıyordu. Sizin gönderdiğiniz resimde de aynısını görünce şaşırmadım diyemem ama en azından hayır bunun Curve olması ile alakası yok cevabını kesin olarak verebilirim. Ekrandaki ışık dağılımını, internet' ten edineceğiniz farklı grafikler ve görüntü kaynakları ile USB üzerinden test etme şansınız var mı acaba.
    Bu dengesiz ışık dağılımı normal bir durumsa bile, karşıdan izlemeyeni her ne kadar etkilemiyor olsa da farklı açılardan izleyenler tarafından muhakkak fark edilecektir diye düşünüyorum.(Eğer yanılıyorsam hatalı bir yaklaşımda bulunmuşum demektir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi experdll -- 19 Ağustos 2015; 23:53:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: experdll

Bu bir tesadüf müdür yoksa normal bir durum mudur muallakta kaldım açıkçası. Az önce a101' den TV alan arkadaşımızın TV ekranı Curve olmamasına rağmen gönderdiği resme bakaraktan çok dengesiz bir ışık dağılımı göze çarpıyordu. Sizin gönderdiğiniz resimde de aynısını görünce şaşırmadım diyemem ama en azından hayır bunun Curve olması ile alakası yok cevabını kesin olarak verebilirim. Ekrandaki ışık dağılımını, internet' ten edineceğiniz farklı grafikler ve görüntü kaynakları ile USB üzerinden test etme şansınız var mı acaba.
    Bu dengesiz ışık dağılımı normal bir durumsa bile, karşıdan izlemeyeni her ne kadar etkilemiyor olsa da farklı açılardan izleyenler tarafından muhakkak fark edilecektir diye düşünüyorum.(Eğer yanılıyorsam hatalı bir yaklaşımda bulunmuşum demektir.)

a101 deki model 55ju6070 modeli bariz kötü bir panele sahip onda açılar değiştikçe renk ve kontrast değişir bizzat denedim çünkü bu tvde bu görüntüyü zifiri karanlık ve siyah resim dışında görmeniz imkansız başka yerde de yazdım tamamen normal olduğunu hatta çok iyi bir değere sahip olduğunu belirtiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

quote:

Bu bir tesadüf müdür yoksa normal bir durum mudur muallakta kaldım açıkçası. Az önce a101' den TV alan arkadaşımızın TV ekranı Curve olmamasına rağmen gönderdiği resme bakaraktan çok dengesiz bir ışık dağılımı göze çarpıyordu. Sizin gönderdiğiniz resimde de aynısını görünce şaşırmadım diyemem ama en azından hayır bunun Curve olması ile alakası yok cevabını kesin olarak verebilirim. Ekrandaki ışık dağılımını, internet' ten edineceğiniz farklı grafikler ve görüntü kaynakları ile USB üzerinden test etme şansınız var mı acaba.

a101 deki model 55ju6070 modeli bariz kötü bir panele sahip onda açılar değiştikçe renk ve kontrast değişir bizzat denedim çünkü bu tvde bu görüntüyü zifiri karanlık ve siyah resim dışında görmeniz imkansız başka yerde de yazdım tamamen normal olduğunu hatta çok iyi bir değere sahip olduğunu belirtiyorlar.

Siz A101' de satılan modeli bizzat deneyerek bu tespiti yaptığınıza göre aslında alım yapmış olan diğer konudaki arkadaşa ürünü iade etmesi konusunda bir tavsiye verilmesi de yanlış bir davranış olmaz sanırım. İleride duyabileceği memnuniyetsizlik durumları düşünülerekten söyledim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

quote:

Siz A101' de satılan modeli bizzat deneyerek bu tespiti yaptığınıza göre aslında alım yapmış olan diğer konudaki arkadaşa ürünü iade etmesi konusunda bir tavsiye verilmesi de yanlış bir davranış olmaz sanırım. İleride duyabileceği memnuniyetsizlik durumları düşünülerekten söyledim.

Fiyatına göre yeni seri olarak iyi cihaz ve bir çok farklı markadan iyi ben samynin diğer modellerine kıyasla söyledim ama ben olsam ve bütçem az ise 2014 seri bir samy alırdım o fiyata.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.