Şimdi Ara

Samsung 46C7000 200Hz ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen hafta satın aldığım SAMSUNG 46C7000 tv nin 200Hz tazeleme oranına sahip olmasından beklentim görüntülerin takılmadan gerçek gibi görünmesiydi.

TV çoğu zaman bu başarıyı yakalayabilmekte, ama gerek TV yayınını gerek USB den HD yada SD film izlerken, bazı sahnelerde sanki TV 50 Hz tazeleme oranına sahipmiş gibi takıla takıla görüntü veriyor. TV izlerken alttan kazan yazı geçerse de mesela 3 saniye okunuyor, 3 saniye bulanık oluyor, sonra gene düzgünleşiyor gibi.

Sanki TV 200 Hz özelliğini her zaman kullanamıyormuş gibi.

Bu genel bir problem midir, yoksa TV de bir arıza mı mevcut?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler

• Konunun eksperi değilim ama 200hz teknolojisi sanırım şöyle bir şey:

Kaynaktan, yani sizin örnekte usb'den tv'ye gelen yayın 200 hz değil. 200 hz teknolojisi açık olduğunda, televizyon eksik olan frame'ler için "interpolation" yapıyor. Yani iki resim arasına, görüntüyü daha akışkan kılabilmek için kare ekliyor. Ancak sizin bahsettiğiniz takılmanın, 50 hz'de de olmaması lazım, sanki başka bir şey.

Dediğim gibi bence alakası yok ama, 200 hz özelliğini açmazsanız, bu özellik kullanılmıyor olabilir (Motion Plus seçeneği). Ancak bu özellik de artıları olduğu gibi eksileri de olan bir görüntü sunuyor. Kişisel tercihe bağlı denebilir.

Bu arada bu tv'den ben de yakın zamanda aldım, başka konularda da bilgi paylaşabiliriz.

Misal ben şu an tv'mde bulunan bir miktar backlight bleeding'den şikayetçiyim. Kabul edilebilir seviyede mi emin olamıyorum.

• selam dostum bende bu tv ile bnm aldığım 46 c6500 arasında baya zorlandım ama maddi imkanlar nispetince c6500 ü aldım 200 hz i tam anlamında kullanamayacağım için 120 hz olanı aldım aslında aynı paraya 40c 7000 alabilirdim ama sadece 3 boyut için değmez dedim hem erken bu teknoloji için hemde çok kullanışlı bi özllik deil bence tabi..
  • bende bu televizyonu yeni aldım, bahsettiğiniz şeyleri inceleyeceğim. Bunun dışında aklıma gelen samsung un sitesinde "16 Sep, 2010" tarihli firmware yayınlanmış bunu denemekte fayda var diye düşünüyorum :)
  • Motion plus ayarlarından düzleştiri seçerseniz altyazılarda problem kalmaz.
  • Arkadaslar merhaba herkese bende 46C7000 almayı düşünüyorum ama ortalama fiyatı sanırım 3400 civarı 3000 tl ye bulmam lazım maddi imkansızlık nedeniyle acaba ne kadar daha beklesem 3000 tl ye iner almısken 46 inç alıyım dıorum bide 46c7000 Yanında gözlük veriiolarmı acaba bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdidden herkese teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurunnu

Merhaba,

Geçen hafta satın aldığım SAMSUNG 46C7000 tv nin 200Hz tazeleme oranına sahip olmasından beklentim görüntülerin takılmadan gerçek gibi görünmesiydi.

TV çoğu zaman bu başarıyı yakalayabilmekte, ama gerek TV yayınını gerek USB den HD yada SD film izlerken, bazı sahnelerde sanki TV 50 Hz tazeleme oranına sahipmiş gibi takıla takıla görüntü veriyor. TV izlerken alttan kazan yazı geçerse de mesela 3 saniye okunuyor, 3 saniye bulanık oluyor, sonra gene düzgünleşiyor gibi.

Sanki TV 200 Hz özelliğini her zaman kullanamıyormuş gibi.

Bu genel bir problem midir, yoksa TV de bir arıza mı mevcut?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler

Motion Plus özelliğini "Netleştir" yapın.
    bir de şu ayar var:
    Film modunu oto1 de ise oto2 ye alın düzelir kayan yazılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrcan1

Arkadaslar merhaba herkese bende 46C7000 almayı düşünüyorum ama ortalama fiyatı sanırım 3400 civarı 3000 tl ye bulmam lazım maddi imkansızlık nedeniyle acaba ne kadar daha beklesem 3000 tl ye iner almısken 46 inç alıyım dıorum bide 46c7000 Yanında gözlük veriiolarmı acaba bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdidden herkese teşekkürler

2 aydır 46C750 almaya yoğunlaşmıştım ama bayiide fikir değiştirip dün 46C7000 aldım. Hafta içi gelecek. Samsung Türkiye garantili olsun istediğim için 6 ay ötelemeli on taksit 4200 TL ye aldım. Gözlük kutusunda yokmuş. Televizyonun yanında yarı fiyatına zorla 1 tane alabildim. D serileri çıkmaya başladığı için 6 ay içinde fiyatının düşeceğini tahmin ediyorum ama 3000 seviyesi için Samsung Türkiye garantisi aramaman gerektiğini düşünüyorum. İyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: burak_su

quote:

Orijinalden alıntı: ugrcan1

Arkadaslar merhaba herkese bende 46C7000 almayı düşünüyorum ama ortalama fiyatı sanırım 3400 civarı 3000 tl ye bulmam lazım maddi imkansızlık nedeniyle acaba ne kadar daha beklesem 3000 tl ye iner almısken 46 inç alıyım dıorum bide 46c7000 Yanında gözlük veriiolarmı acaba bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim şimdidden herkese teşekkürler

2 aydır 46C750 almaya yoğunlaşmıştım ama bayiide fikir değiştirip dün 46C7000 aldım. Hafta içi gelecek. Samsung Türkiye garantili olsun istediğim için 6 ay ötelemeli on taksit 4200 TL ye aldım. Gözlük kutusunda yokmuş. Televizyonun yanında yarı fiyatına zorla 1 tane alabildim. D serileri çıkmaya başladığı için 6 ay içinde fiyatının düşeceğini tahmin ediyorum ama 3000 seviyesi için Samsung Türkiye garantisi aramaman gerektiğini düşünüyorum. İyi günler.

Saol burak verdiğin bilgiler için...

• İyi günler…
    2 ay kadar araştırmalarımdan sonra samsung 46C750 veya 46C7000 televizyondan birini almaya karar vermiştim.
    Kahramanmaraş’ta oturuyorum. Gaziantep Sanko’da “Meşhurcu” adlı samsung bayiinde 6 ay ötelemeli 10 ay taksitle buldum. 30.04.2010 tarihinde siparişi verdim. 04.05.2011 tarihinde televizyon geldi ama ısrarla açılmamış kutu olmasını istediğim halde açılmış ve anladığım kadarı ile teşhir ürünü olarak kullanılmış bir televizyon göndermişler.
    Bayii aradım, ürünlerinin hiç kullanılmamış ürün olduğunu iddia ettiler. Allah’tan yetkili servis yanımda idi de değişimi kabul ettiler. Bir hafta bekledim. Açılmamış ürün elime geçecek diye. 11.05.2011 tarihinde yeni bir ürün gönderiler. O da açılmış bir kutu idi.
    Bayiinin patronunun telefonunu bulup aradım. Derdimi anlatmaya çalışırken kafayı yediğimi, elektronikten anlamadığımı, bütün TV kutularını açıp kontrol ettiklerini, bu nedenle de kapalı kutu gönderemediklerini iddia ederek hakaretler etti.
    Kapalı kutu göndermiyorlarsa iade edeceğimi belirttim, kabul etmedi. Mahkemeye vereceğimi söyledim, umurunda olmadığını belirtti.
    Yetkili servise durumu anlattım, tutanak tutmasını istedim. Beni karıştırmayın, ürünü kabul etmeyin geri gönderin, dedi. İş uzayacak diye ürünü incelemelerini kullanılmamış ise kabul edeceğimi belirttim. Kullanılmamış gibi görünüyordu, getirip eve kurdurdum ama içime sinmedi. Birkaç aparatı eksikti. Yetkili servis getirteceğini söyledi.
    Televizyonun görüntü kalitesine gelince karanlık sahnelerdeki köşelerden ışık süzmesi haricinde şimdilik bir sıkıntım yok. Ona da razı olacağız artık, ürünü görmeden kart çektirmenin faturası olarak seyreder dururum.
    Bu durumumu birkaç forumda dile getirip “Gaziantep Sanko Park AVM Meşhurcu Tic. Ltd. Şti.”nin başkalarını benim durumuma düşürmemesi için dua edeceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.