Şimdi Ara

Samsung 40ES7000[Kullanıcı Kulübü] (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.600
Cevap
50
Favori
164.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tv ekranındaki turksat uydusundan alınan (dahili receiver ile) görüntüyü cep telefonuna alan (tel ve tv aynı wifi de olunca) bir uygulama vardı kullanan varmı tel değişince kaybettim uygulamayı birde teldeki görüntüyü hızlıca tvde gösterebilecek bir uygulama önerebilir misiniz bu arada tel samsung A5 teşekkürler..
  • Merhaba arkadaşlar,

İptv kullanmak istiyorum fakat wifi üzerinden fazla randıman alamadım, ürün özelliklerinde Ethernet girişi var diyor ama ya ben kör'üm ya da gerçekten Ethernet girişi yok, sırf bu nedenle de 40es7000imi değiştirmek istemiyorum, çünkü tv mi gerçekten seviyorum 😌

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uykusuzfil kullanıcısına yanıt
    Var hocam giris en altta.

• Arkadaslar bende SEK1000 Evolution Kit var yeni modelleri ulkede yok ebaydan alsak bizjm tv de calisirmi sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Arkadaslar bende SEK1000 Evolution Kit var yeni modelleri ulkede yok ebaydan alsak bizjm tv de calisirmi sizce ?

Çalışmaz
  • caprice C kullanıcısına yanıt
    Keşke tizen sistemini bu tv lerede verselerdi.
  • Verirlerse yeni tv satamazlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bilgi için teşekkür ederim.

Sek 1000 i nereden edindin? Bir de sek 2000 i temin edebileceğimiz bir yer var mıdır?

Teşekkürler

• Arkadaşlar 2012 den beri kullandığım 40es7000 serisi var elimde. Çok şükür herhangi bir sorun yaşamadım. 4k alana kadar şimdilik bunla idare edeceğim. Yalnız şu kronik wifi sorunu ben de de var. Wifi modül tamamen bozulmuş. Şimdi yeniden alsam monte etsem, yeni yazılım güncellediğimizde veya son yazılımı kullandığımızda aldığımız modül yeniden bozulacak mı?

Saygılar sevgiler teşekkürler...
  • sonertoker S kullanıcısına yanıt
    Wifi modüllerinde kronik arıza var değiştirmeni öneririm cihazda kasma kitlenme sorunları olabiliyor wifi yi değiştirince düzeliyor ben garantideyken değiştirmiştim ve tüm güncellemelerini muntazam yaptım sıkıntı yok şu an hatta kardeşim ile birlikte almıştık tv den onda tv kilitlenip yeniden başlatıyordu tv yi ben beslemeden sandım besleme kartını komple değiştirdim düzelmedi aklıma geldi wifiyi değiştirince tv düzeldi şu an sorunsuz çalışıyor ilk çıkan 7000 serilerinin wifileri kronik arıza var son çıkan serişerde sıkıntı yok pahalı da değil zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: caprice

Wifi modüllerinde kronik arıza var değiştirmeni öneririm cihazda kasma kitlenme sorunları olabiliyor wifi yi değiştirince düzeliyor ben garantideyken değiştirmiştim ve tüm güncellemelerini muntazam yaptım sıkıntı yok şu an hatta kardeşim ile birlikte almıştık tv den onda tv kilitlenip yeniden başlatıyordu tv yi ben beslemeden sandım besleme kartını komple değiştirdim düzelmedi aklıma geldi wifiyi değiştirince tv düzeldi şu an sorunsuz çalışıyor ilk çıkan 7000 serilerinin wifileri kronik arıza var son çıkan serişerde sıkıntı yok pahalı da değil zaten

Çok teşekkür ediyorum...
  • Arkadaşlar derdime çare lütfen!
    6 yıldır 40es7000 tvmi kullanıyorum ve geçen hafta yeni bi eve taşındım.Eski evde her kanal gösteriyordu fakat bu evde trtler ve birçok kanal göstermiyor.Kanal listemde hiç bi değişiklik yapmadım.tv yi kapatıyorum trtler gösteriyor diğer kanallar yok kapatıp açıyorum diğerleri gelmiş trtler yok.Antenci çağırdımölçüm yaptı yeterli derecede sinyal geldiğini söyledi.tvnin receiverın bozuk olduğunu söyledi.Müşteri hizmetleri ise tvde bişeyin olmadığını tv bişey olsa diğer kanalların göstermeyeceğini söyledi.sinyalin az geldiğini söyledi.Servise gerek yok ama istersem servis yönlendirebileceklerini söylediler.valla ne yapacağımı şaşırdım.bana bi yol gösterin
  • Bu tv gibi güncel modeli var mı?

• caparzo_43 C kullanıcısına yanıt
    Hocam uzman değilim ama ben olsam kanal listeniz özel sıralanmış işe önce onu flash diske kaydeder ardından sıfırdan kanal araması yapardım ve olucakları izlerdim. Sorun yok ise kanal listemi geri yükler ve sorunun düzelmesini umardım.
  • uykusuzfil kullanıcısına yanıt
    Malesef hocam.
    Geçmiş olsun son durum nedir ?

Ev değiştirdiğinizde çanağı sökük taşıdınızmı yoksa yeni taşındığınız evdeki sistememi dahil ettiniz ?

eğer ki yeni çanağa taktıysanız lnb frekans değerleri lnb den lnb ye değişebiliyor çözümü tüm kanal listesini silip manuel 12380 V SR:27500 - 12423 H SR:30000 frekans bilgilerinden bir tanesi girip şebeke veya network aramayı açın taratın sonra kontrol edin hala düzelmediyse farklı bir uyducu çağırıp sinyal değerlerini birazdaha yükseltmesi gerekir, şöyle söyliyeyim normal receiverden izlerken sinyaller yeterli gelir iken tv de %5 ila %10 luk bir sinyal kaybı oluyor çanak ufak ise problem yaratabiliyor bu sorun bazı kanallar gösterirken bazıları göstermiyor,
  • Aynı sorun benimde başıma gelmişti. Ayarlardan bir şeyler değiştirdim düzelmişti. Ama nereyi değiştirdiğimi hatırlayamadım. Aşağıdaki videoya bir bakın isterseniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=Ha8WIHy3Xrc

AMC hocam yanlışlıkla sizin mesajınızı cevapladım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SxXXxN -- 28 Şubat 2018; 20:24:59 >
  • SxXXxN kullanıcısına yanıt
    Önemli değil hocam :)
  • caprice C kullanıcısına yanıt
    Hocam eski evde de kat anteni kullanıyordum bursa aynı.odadaki anten bağlantısını kullanıyorum yani.tüm odaları dwnedim ve hepsinde aynı kanallar var aynıları yok.uyduruk bi receiver bağladım tüm kanallar gösteriyor.valla anlamadım gitti

Önce kanal listenizin yedeğini alın sonra tüm kanalları silip manuel şebeke frekansını girip tararın tekrar deneyin,

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.