Şimdi Ara

Samsung 40D6000 LED TV (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.373
Cevap
13
Favori
282.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vatan'ın %25 indirim kampanyasından aldım. 2199 tl, yanında gözlük bedava playstation oynuyorum keyifle
  • öncelikle herkese merhaba ben 2gün önce 40D6000 sahibi oldum genel olarak memnun olmama rağmen alt yazı problemi yaşıyorum türkçe karakter desteklediği yazıyor ama bende bazı karakterler farklı çıkıyor(mesela ı lar y şeklinde g ler bi farklı...)bu normalmi yada düzeltmek için bi ayar varmı?
  • SAMSUNG COM TR TARAFINDAN 40D6000 MODEL LED TV İÇİN KULLANILABİLİR 3D GÖZLÜK LİSTESİDİR....

Sayın Ersin Al,

Samsung Electronics Türkiye’ye ilettiğiniz talep için teşekkür ederiz.
    Konu ile ilgili yanıtımız aşağıda bilginize sunulmuştur.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UE40D6000TWXTK model ürününüze uyumlu 3D gözlük modelleri aşağıda ki gibidir. İlginiz için teşekkür
    ederiz.

SSG-2100AB

SSG-2200AR

SSG-3100GB

SSG-3300GR

SSG-3300CR

SSG-3700CR

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daha detaylı bilgi almak için 444 77 11 numaralı telefondan bize
    ulaşabilirsiniz.
    Saygılarımızla

Samsung Electronics Turkiye
    Müşteri Hizmetleri

• quote:

Orijinalden alıntı: orcmer

öncelikle herkese merhaba ben 2gün önce 40D6000 sahibi oldum genel olarak memnun olmama rağmen alt yazı problemi yaşıyorum türkçe karakter desteklediği yazıyor ama bende bazı karakterler farklı çıkıyor(mesela ı lar y şeklinde g ler bi farklı...)bu normalmi yada düzeltmek için bi ayar varmı?

film seyrederken tools a bas alt yazı ayarları orda dili türkçe yap sorunun düzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhanAslan

quote:

öncelikle herkese merhaba ben 2gün önce 40D6000 sahibi oldum genel olarak memnun olmama rağmen alt yazı problemi yaşıyorum türkçe karakter desteklediği yazıyor ama bende bazı karakterler farklı çıkıyor(mesela ı lar y şeklinde g ler bi farklı...)bu normalmi yada düzeltmek için bi ayar varmı?

film seyrederken tools a bas alt yazı ayarları orda dili türkçe yap sorunun düzelir

yardımın için çok teşekkür ederim bide en iyi görüntü ayarlarına nasıl ulaşabilirim acaba bilen varmı? cevaplar için şimdiden teşekkürler

• arkadaşlar, 3d gözlüğümü tv'ye bağlayamıyorum... yardım bekliyorum...
  • quote:

Türkçe alt yazılı bir film indir. Aynı klasöre film ve alt yazıyı at. filmi bu şekilde başlat (alt yazı ile film aynı isimde olmalı mesela the.fighter alt yazı the.fighter.srt)
    film başlayınca tools tuşuna bas ok tuşları ile en sağa gel orada alt yazı özellikleri var alt yazı şifreleme modunu türkçe yap. Ok bas film yeniden başlat
    Türkçe karakter sorunu giderilmiştir.

görüntü ayarları film moduna al kumandadaki yeşil tuşun altındaki tuşa bas görüntü ayarlarına gel 2 sayfasında gelişmiş var oaradan aşağıdaki ayarları gir.

Picture Mode;MOVIE
    --------------------------

Backlight;8(in 3D effect 10/11)
    Contrast;92
    Brightness;48
    Sharpness;15(depend on content which my vary!! so try less/more!!)
    Colour;49
    Tint;50/50(dont change this percentage!! if not abnormal green/red push!!)

Black Tone;OFF
    Dynamic contrast;OFF>>>or Medium(if picture become dull)
    Shadow detail;0
    Colour Space;Custom*
    Flesh tone;0
    Edge Enhancement;OFF(it depend on content and if necessary change with other value)
    Motion lighting;OFF
    xvYCC;OFF(or try ON;if content supported!)
    LED Motion plus;OFF

Colour Tone;Warm-1/2
    Digital noise filter;OFF(ON on DVD media)
    MPEG noise filter;OFF(if necessary try ON on DVD media)
    HDMI Black level;Low
    Motion Plus;Clear(the result didnt satisfied me!!due to panel input-Lag/latency response "high"!!)
    >>Blur reduction;High >>Judder reduction;0 =also didnt satisfied me!!you hv to change those sets
    depend on content as well!!

*Colour space;(still I do nit like it some off reasons!so if its not suitable on your taste leave it at Default value-dont change)
    RED>>>>>>58-2-0
    GREEN>>>>0-58-9
    BLUE>>>>>7-0-54
    YELLOW>>48-53-7
    CYAN>>>>0-54-48
    MAGENTA>56-4-45

RED Offset>>>>>20 (its not a final result,my definition same as above position!)
    GREEN Offset>>>20
    BLUE Offset>>>>24
    RED Gain>>>>>>19
    GREEN Gain>>>>26
    BLUE Gain>>>>>25

White Balance;(try it and if its not suitable your taste leave it at Default values!)

R G B
    1:5 1 -2
    2:2 0 -1
    3:0 0 -1
    4:-2 -3 -3
    5:0 -2 -3
    6:-1 -1 -4
    7:-2 -3 0
    8:-1 -2 0
    9:-1 -2 -2
    10:0 -1 -1

++++++++++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istcool -- 7 Temmuz 2011; 16:53:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onnootto

arkadaşlar, 3d gözlüğümü tv'ye bağlayamıyorum... yardım bekliyorum...

3d gözlüğün açıp kapama düğmesi yok. 3d film açtıktan sonra 3d tuşuna bas sonra gözlüğü tv samsung yazısına 20 cm yaklaştır. 3d gösterime başlamadan 3d gözlük aktif olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istcool -- 7 Temmuz 2011; 17:31:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: istcool

quote:

Türkçe alt yazılı bir film indir. Aynı klasöre film ve alt yazıyı at. filmi bu şekilde başlat (alt yazı ile film aynı isimde olmalı mesela the.fighter alt yazı the.fighter.srt)
    film başlayınca tools tuşuna bas ok tuşları ile en sağa gel orada alt yazı özellikleri var alt yazı şifreleme modunu türkçe yap. Ok bas film yeniden başlat
    Türkçe karakter sorunu giderilmiştir.

görüntü ayarları film moduna al kumandadaki yeşil tuşun altındaki tuşa bas görüntü ayarlarına gel 2 sayfasında gelişmiş var oaradan aşağıdaki ayarları gir.

Picture Mode;MOVIE
    --------------------------

Backlight;8(in 3D effect 10/11)
    Contrast;92
    Brightness;48
    Sharpness;15(depend on content which my vary!! so try less/more!!)
    Colour;49
    Tint;50/50(dont change this percentage!! if not abnormal green/red push!!)

Black Tone;OFF
    Dynamic contrast;OFF>>>or Medium(if picture become dull)
    Shadow detail;0
    Colour Space;Custom*
    Flesh tone;0
    Edge Enhancement;OFF(it depend on content and if necessary change with other value)
    Motion lighting;OFF
    xvYCC;OFF(or try ON;if content supported!)
    LED Motion plus;OFF

Colour Tone;Warm-1/2
    Digital noise filter;OFF(ON on DVD media)
    MPEG noise filter;OFF(if necessary try ON on DVD media)
    HDMI Black level;Low
    Motion Plus;Clear(the result didnt satisfied me!!due to panel input-Lag/latency response "high"!!)
    >>Blur reduction;High >>Judder reduction;0 =also didnt satisfied me!!you hv to change those sets
    depend on content as well!!

*Colour space;(still I do nit like it some off reasons!so if its not suitable on your taste leave it at Default value-dont change)
    RED>>>>>>58-2-0
    GREEN>>>>0-58-9
    BLUE>>>>>7-0-54
    YELLOW>>48-53-7
    CYAN>>>>0-54-48
    MAGENTA>56-4-45

RED Offset>>>>>20 (its not a final result,my definition same as above position!)
    GREEN Offset>>>20
    BLUE Offset>>>>24
    RED Gain>>>>>>19
    GREEN Gain>>>>26
    BLUE Gain>>>>>25

White Balance;(try it and if its not suitable your taste leave it at Default values!)

R G B
    1:5 1 -2
    2:2 0 -1
    3:0 0 -1
    4:-2 -3 -3
    5:0 -2 -3
    6:-1 -1 -4
    7:-2 -3 0
    8:-1 -2 0
    9:-1 -2 -2
    10:0 -1 -1

++++++++++

ilgi ve cevap için çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı

• ben hala 3d görüntü izleyemedim... gözlük tv ye bağlanmıyor ... indirdiğim 35 gb lık 3d filmden kaynaklanıyor olabilir... acaba netten indirdiği 3d filmi izleyebilen var mı aramızda ???
  • quote:

ben hala 3d görüntü izleyemedim... gözlük tv ye bağlanmıyor ... indirdiğim 35 gb lık 3d filmden kaynaklanıyor olabilir... acaba netten indirdiği 3d filmi izleyebilen var mı aramızda ???

sarjını tak gözlüğün sonra 5sn kadar basılı tut tusuna acılması lazm asadada 3d gözlk bağlandı yazıyor zaten
  • quote:

ben hala 3d görüntü izleyemedim... gözlük tv ye bağlanmıyor ... indirdiğim 35 gb lık 3d filmden kaynaklanıyor olabilir... acaba netten indirdiği 3d filmi izleyebilen var mı aramızda ???

tabiki izliyoruz yoksa nerden yazancaz bu bilgileri 35 gb filmi mkv ise tv acar sonra 3d tuşuna bas ve gözlüğü tv yaklaştır aktif olur sonrada izle eğer sorun çıkarsa samsung servisi bir ara gözlükte sorun olabilir.
  • Şu anda en ucuza nerden alanilirim bu ürünü ? Kampanya olan bir yer varmıdır ?
  • Arkadaşlar bende yeni 37D6000 aldım, çok güzel bir tv fakat altyazılarında sorunlar var, mesela spor ve haber kanallarının altından geçen altyazılar net okunmuyor, bunun bir ayarı varmıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerx

Arkadaşlar bende yeni 37D6000 aldım, çok güzel bir tv fakat altyazılarında sorunlar var, mesela spor ve haber kanallarının altından geçen altyazılar net okunmuyor, bunun bir ayarı varmıdır

film modunu kapat öyle bi dene düzelmesi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhanAslan

quote:

Orijinalden alıntı: sezerx

Arkadaşlar bende yeni 37D6000 aldım, çok güzel bir tv fakat altyazılarında sorunlar var, mesela spor ve haber kanallarının altından geçen altyazılar net okunmuyor, bunun bir ayarı varmıdır

film modunu kapat öyle bi dene düzelmesi lazım

teşekürler akşam gittiğimde denerim

• tvnin bugün kurulumu yapıldı . ps3 bağladım görüntü gayet güzel ancak sd yayın çamur gibi . 20 yıllık tüplüde daha iyi görüntü alıyordum. Sd yayını daha iyi izlemek için yapılacak ayarlar var mı ?
  • Tv'yi dün aldık bugün kurulum yapılacak. Deneyimlerimi sizinle paylaşacağım.
  • arkadaşlar selamlar bütçemi zorlayarak 40d6000almaya kara verdim..19-24 temmuz tarileri arasında teknosalarda bu ürün 1999 tl,kampanyaya girmiş...yorumlarınızı okudum,3d olayı şuan sanırım LG kadar randumanlı değil...kullanan arkadaşlardan biraz cesaretlendirme bekliyorum:) şimdiden tşk
  • Ben de bugün aldım yarın kuracaklar. Yorumları o zaman yaparım.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.