Şimdi Ara

Samsung 3405 ve Samsung 4200 için hangi toner tozunu almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce 2 makinaya da bu tozu kullandım.
    http://www.poyrazkartus.com/asp/product/86393/Samsung-Universal-Kore-Toner-Tozu-1Kg

Fakat istediğim verimi alamadım. Çok silik çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Daha önce 2 makinaya da bu tozu kullandım.
    http://www.poyrazkartus.com/asp/product/86393/Samsung-Universal-Kore-Toner-Tozu-1Kg

Fakat istediğim verimi alamadım. Çok silik çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

IPM Samsung Star Toz kullanabilirsiniz. Ayrıca tonerlerin Drum'ı değiştirilmesi gerekiyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BYYUNUSX

quote:

Daha önce 2 makinaya da bu tozu kullandım.

IPM Samsung Star Toz kullanabilirsiniz. Ayrıca tonerlerin Drum'ı değiştirilmesi gerekiyor olabilir.

İnternette nerde satılıyor o marka ben bulamadım. Samsung 4200ün toneri çok eskidi değiştirsem ne kadara mal olur? Orjinal değilde muadil dolumu yapılabilen toner satılıyormuş nerden bulabilirim?

• Orijinalden alıntı: suatin

İnternette nerde satılıyor o marka ben bulamadım. Samsung 4200ün toneri çok eskidi değiştirsem ne kadara mal olur? Orjinal değilde muadil dolumu yapılabilen toner satılıyormuş nerden bulabilirim?

PM Attım.
  • TONERİN MANYETİK MERDANESİ ESKİDİĞİNDEN YAZAR SİLİK YA DEĞİŞTRECEN YADA YENI TONER ALACAKSIN MUADİL ALIRSAN 2 KERE DOLDUR COPE AT,CİN MALI TONER HEMEN BOZULUR

ORJINAL ALIRSAN 10 DEFA KULLAN ( 2 DEFA DRAM DEĞİŞTİR)
  • Samsung 3405e 2. dolumu yaptım bu sefer başka bir sorunum var. Çıktıların üzerinde dikey 7 - 8 cm şerit çıkarıyor. Drumı silip takıyorum 2 baskı sonra aynı şerit tekrar çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yeni doldurduğum halde silik yazmaya başladı. Nerden bulaştım ben samsunga hay almaz olsaydım. Daha alalı 3 ay oldu sanki 10 yıllık makina gibi durmadan sorun çıkarıyor. Sinir oldum.
  • quote:

Samsung 3405e 2. dolumu yaptım bu sefer başka bir sorunum var. Çıktıların üzerinde dikey 7 - 8 cm şerit çıkarıyor. Drumı silip takıyorum 2 baskı sonra aynı şerit tekrar çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yeni doldurduğum halde silik yazmaya başladı. Nerden bulaştım ben samsunga hay almaz olsaydım. Daha alalı 3 ay oldu sanki 10 yıllık makina gibi durmadan sorun çıkarıyor. Sinir oldum.

dediğim tozdanmı kullandınız?

• quote:

quote:

Samsung 3405e 2. dolumu yaptım bu sefer başka bir sorunum var. Çıktıların üzerinde dikey 7 - 8 cm şerit çıkarıyor. Drumı silip takıyorum 2 baskı sonra aynı şerit tekrar çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yeni doldurduğum halde silik yazmaya başladı. Nerden bulaştım ben samsunga hay almaz olsaydım. Daha alalı 3 ay oldu sanki 10 yıllık makina gibi durmadan sorun çıkarıyor. Sinir oldum.

dediğim tozdanmı kullandınız?

Sizin dediğiniz tozu daha alamadım eski tozu kullanıyorum. Bugün açtım tonerin heryerini temizledim. Atık toneri doluymuş onuda temizledim. Ama bir türlü rayına girmedi. Daha da silik yazmaya başladı. Bende sinirlendim aldım bir tamirciye götürdüm. Dedi sizin drum ölmüş mutlaka değişmesi lazım. Daha yeni aldığım yazıcının drumı nasıl ölüyor ben bu işten hiç bir şey anlamadım. Bu yazıcıyı aldım astarı yüzünden pahalıya gelmeye başladı. Bugün çocuklara ödev de veremedim. Ben bir yerde yanlış yapıyorum ama nerde? Eski samsung 4200 makinam vardı 7 sene kullandım hiç sorun çıkarmadı. Bu makina benim hayatımı kararttı. Bunda benim de suçum var. Ne olduğunu bilmediğim bir yazılım yükledim makina çöktü. Sonra aldım onu birine gönderdim düzeltsin diye düzelttim dedi gönderdi. Bu sefer daha beter oldu. Tuş takımı bile çalışmıyordu. Allah razı olsun egel2458 arkadaşımız yazılım sorununu ve tuş paneli sorununu çözdü. Ama ben bir türlü bu yazıcıyı şöyle gönül rahatlığıyla kullanamadım. Ya bende bir sorun var ya da bu makina beş para etmez bir makina. Canım çok sıkkın çoook. En çokda koskoca okula fotokopi makinası bile almayan devlet biz öğretmenleri bu işlerin içine sokuyor ona kızıyorum. Ben ne anlarım bu işlerden yazıcıyı cepten al olmadı yazılım parası ver o da cepten olmadı dolum parası ver o da cepten kalem al silgi al defter al şeker dağıt ver ver ver hep veriyoruz. Sonra çıkıyor bakan para toplamak yasak diyor. Atıyor bizi velilerin kucağına velilerde haklı bende haklıyım. Bıktım artık bu işlerden bıktım. Tamirden sonra da bu makina sorun çıkarırsa atacam yüksek bir yerden ödev falanda vermeyecem gerekirse istifa edecem. Bugün 2 saat tonerle uğraştım ödev yetiştirmek için giden takım elbiseye mi yanayım. Hanımdan yediğim zılgıtlara mı yanayım. Çıkışda neden ödev vermediniz diye soran veliye mi yanayım. Sinir hastası olmak üzereyim kendime mi yanayım bilemedim. Neyse bizim askerliğimiz bitmez. Kusura bakmayın sizinde vaktinizi alıyorum.

• bilende konuşuyor bilmeyende.

samsung toner kolay kolay drum ve silindirden dolayı silik çıkarmaz. %90 ihtimal bıçaktır.
    bıçağın sebebide senin kötü toz kullanman. iyi tozu nerden bulcam ben dicen!

onu sennn kolay bulamazsın. büyük ithalatçı firmalar var. on numara, marka tozlar getiriyorlar. en aşşağı 10 kilo alırsın 1 kilo istesen telefona bakmazlar :D benim çalıştığım firmanın websitesi bile yok yani. ama ürünleri acayip kaliteli. muadil tonerler mesela orjinalden daha iyi. tozlar orjinalden farksız!

bence yaşadığın şehirde iyi bir dolumcu bul
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Leo

bilende konuşuyor bilmeyende.

samsung toner kolay kolay drum ve silindirden dolayı silik çıkarmaz. %90 ihtimal bıçaktır.
    bıçağın sebebide senin kötü toz kullanman. iyi tozu nerden bulcam ben dicen!

onu sennn kolay bulamazsın. büyük ithalatçı firmalar var. on numara, marka tozlar getiriyorlar. en aşşağı 10 kilo alırsın 1 kilo istesen telefona bakmazlar :D benim çalıştığım firmanın websitesi bile yok yani. ama ürünleri acayip kaliteli. muadil tonerler mesela orjinalden daha iyi. tozlar orjinalden farksız!

bence yaşadığın şehirde iyi bir dolumcu bul

Yaşadığın yerde iyi bir dolumcu bul diyorsun sonra da bilen konuşuyor bilmeyende diyorsun. Bana drum ölmüş o yüzden silik yazıyor diyen yaşadığım yerdeki iyi dolumcu zaten kokuşmuşluk burada başlıyor. Kime güveneceğimizi şaşırdık. İnsanlık çoktan ölmüş.

• samasung 3405 suanda firmaların dram alış fiyatı 17,20 $ dır
  • Yaşadığım yerdeki iyi dolumcu tonerin tırnaklarını kırıp bu olmuyor tırnaklarınıda sen kırmışsın diyerek toneri geri verdi. Drum aradım bulamadım dedi. Dedim ben sana tırnakları sağlam verdim beraber açıp bakmıştık dedim. Yok sen kırık vermişsin ben neden kırayım dedi. Buraya kadar her şey normal değil mi? Klasik ben beceremedim demiyor suçu başka şeylere atıyor. Tırnak kırıktı sağlamdı derken laf arasında ben bu toneri tamir etmeye çalışırken 2 kere toner tozu doldurdum onların parasını vereceksin dedi. Yaşadığım yerdeki iyi dolumcuya birşey diyecektim de içeride bayanlar vardı. Velhasılı kelam kavga döğüş vermedim para falan aldım toneri çıktım. Okulda 3 saat uğraştım söktüm taktım en sonunda birşey dikkatimi çekti atık tankının oradaki vida yalama olmuş ben sıkıyorum büyük ihtimalle toneri takınca gevşiyor ondan silik yazıyor diye düşündüm. Bir parça kağıt yırttım vidanın altına sardım yerine takıp iyice sıktım. Bir taktım makinaya eskisinden güzel yazmaya başladı.

Demek ki neymiş yaşadığım yerdeki iyi dolumcu aslında o kadar da iyi değilmiş. Eline tornavidayı alan dükkan açıyor bu memlekette. Ayrıca şuna dikkat ettim. Merdanenin sağında ve solunda bulunan tırnaklara baktım o tırnakların ucunu kırmanın yollarını aradım ama kırmak için onları söküp yankeskiyle uçlarını kesmek lazım yoksa hayatta kırılmaz. Bu yaşadığım yerdeki iyi dolumcu onları kırmayı nasıl başardı bir türlü çözemedim. Tırnaksızda güzel yazıyor. Sanırım tırnakları gereksiz gördü.

Ayrıca drum değiştirme falan hikaye çıktı. Aynı drumla şu ana kadar 400 sayfa çıktı aldım. Hiç silik yazmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatin -- 23 Ocak 2013; 12:50:25 >

• quote:

Yaşadığım yerdeki iyi dolumcu tonerin tırnaklarını kırıp bu olmuyor tırnaklarınıda sen kırmışsın diyerek toneri geri verdi. Drum aradım bulamadım dedi. Dedim ben sana tırnakları sağlam verdim beraber açıp bakmıştık dedim. Yok sen kırık vermişsin ben neden kırayım dedi. Buraya kadar her şey normal değil mi? Klasik ben beceremedim demiyor suçu başka şeylere atıyor. Tırnak kırıktı sağlamdı derken laf arasında ben bu toneri tamir etmeye çalışırken 2 kere toner tozu doldurdum onların parasını vereceksin dedi. Yaşadığım yerdeki iyi dolumcuya birşey diyecektim de içeride bayanlar vardı. Velhasılı kelam kavga döğüş vermedim para falan aldım toneri çıktım. Okulda 3 saat uğraştım söktüm taktım en sonunda birşey dikkatimi çekti atık tankının oradaki vida yalama olmuş ben sıkıyorum büyük ihtimalle toneri takınca gevşiyor ondan silik yazıyor diye düşündüm. Bir parça kağıt yırttım vidanın altına sardım yerine takıp iyice sıktım. Bir taktım makinaya eskisinden güzel yazmaya başladı.

Demek ki neymiş yaşadığım yerdeki iyi dolumcu aslında o kadar da iyi değilmiş. Eline tornavidayı alan dükkan açıyor bu memlekette. Ayrıca şuna dikkat ettim. Merdanenin sağında ve solunda bulunan tırnaklara baktım o tırnakların ucunu kırmanın yollarını aradım ama kırmak için onları söküp yankeskiyle uçlarını kesmek lazım yoksa hayatta kırılmaz. Bu yaşadığım yerdeki iyi dolumcu onları kırmayı nasıl başardı bir türlü çözemedim. Tırnaksızda güzel yazıyor. Sanırım tırnakları gereksiz gördü.

Ayrıca drum değiştirme falan hikaye çıktı. Aynı drumla şu ana kadar 400 sayfa çıktı aldım. Hiç silik yazmadı.

• quote:

quote:

Yaşadığım yerdeki iyi dolumcu tonerin tırnaklarını kırıp bu olmuyor tırnaklarınıda sen kırmışsın diyerek toneri geri verdi. Drum aradım bulamadım dedi. Dedim ben sana tırnakları sağlam verdim beraber açıp bakmıştık dedim. Yok sen kırık vermişsin ben neden kırayım dedi. Buraya kadar her şey normal değil mi? Klasik ben beceremedim demiyor suçu başka şeylere atıyor. Tırnak kırıktı sağlamdı derken laf arasında ben bu toneri tamir etmeye çalışırken 2 kere toner tozu doldurdum onların parasını vereceksin dedi. Yaşadığım yerdeki iyi dolumcuya birşey diyecektim de içeride bayanlar vardı. Velhasılı kelam kavga döğüş vermedim para falan aldım toneri çıktım. Okulda 3 saat uğraştım söktüm taktım en sonunda birşey dikkatimi çekti atık tankının oradaki vida yalama olmuş ben sıkıyorum büyük ihtimalle toneri takınca gevşiyor ondan silik yazıyor diye düşündüm. Bir parça kağıt yırttım vidanın altına sardım yerine takıp iyice sıktım. Bir taktım makinaya eskisinden güzel yazmaya başladı.

• 3405 muhış sorunlu !!!! argo tabiriyle dandikbir cihaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.