Şimdi Ara

Samsung 250 GB SataII 8MB NCQ sp2504c almayın!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu harddiski bu forumdaki sessiz tavsiyelerine uyarak aldım ve son derece pişmanım.Harddisk aksine çok sesli çalışıyor.Özellikle gece sessizliğine başımı ağrıtacak kadar çok tıkırtı çıkırtıyor.Ne alın bilmiyorum ama harddsikim sessiz çalışsın ve başım şişmesin istiyorsanız bu harddiki almayın.

• samsung genelde sessizdir ses aşırı derecede ise diski tam yerleştirdiğinden emin ol takır takır mekanik bi ses duyuyorsan verileri yedekle garantiye gönder derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress

samsung genelde sessizdir ses aşırı derecede ise diski tam yerleştirdiğinden emin ol takır takır mekanik bi ses duyuyorsan verileri yedekle garantiye gönder derim
    B harddiskten daha önce kullanmıştım. HArddiskte motor sesi yok denecek kadar az ama harddisk çok fazla titreşimli çalışıyor ve kasaya titreşim yayıyor dolayısıyla insanın başını ağrıtacak türden sesler gelmeye başlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMXex

B harddiskten daha önce kullanmıştım. HArddiskte motor sesi yok denecek kadar az ama harddisk çok fazla titreşimli çalışıyor ve kasaya titreşim yayıyor dolayısıyla insanın başını ağrıtacak türden sesler gelmeye başlıyor

Alıntıları Göster
    Ben de aynı modeli kullanıyorum(SP2504C),ses seviyesi normal diyebilirim,memnunum.
    @erndvc
    Hard diski kasaya iyice vidaladığından emin ol,biraz daha sık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Code X

Ben de aynı modeli kullanıyorum(SP2504C),ses seviyesi normal diyebilirim,memnunum.
    @erndvc

Alıntıları Göster
    2 tane var aynı model den ıkısıde cok sessız ve hıslı tavsiye edılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Code X

@erndvc

Alıntıları Göster
    ben 300 luk 2 adet + 160 2 adet yani 4 tane kullanıyorum + raid kullanıyorum.. çüğu zaman hddnin çalışıp çalışmadığını anlamıyorum...kasadaki hdd okuma lambasına bakınca ancak... kısaca samsunglar sessiz değil sadece ses cıkarmıyorlar... eheheh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahrimar -- 1 Kasım 2006; 19:13:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahrimar

ben 300 luk 2 adet + 160 2 adet yani 4 tane kullanıyorum + raid kullanıyorum.. çüğu zaman hddnin çalışıp çalışmadığını anlamıyorum...kasadaki hdd okuma lambasına bakınca ancak... kısaca samsunglar sessiz değil sadece ses cıkarmıyorlar... eheheh

Alıntıları Göster
    aynı model ben de de var ve sesli. bi sürü de sorunu var. WD den gerisi yalan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

aynı model ben de de var ve sesli. bi sürü de sorunu var. WD den gerisi yalan...

Alıntıları Göster
    Ben de 200 gb kapasiteli olan sp2004c modelini yeni aldım.Aşırı sesli değil ama kafa sesi bariz duyuluyor,kasaya dört vidayla sıkı sabitlememe rağmen hafif de mırıltı var.Gerçi diğer harddiskim 40 gb Seagate,yani sessiz olmasıyla bilinen bir harddisk.Onun yanında bariz sırıtmıyor ama ondan daha sesli.Kısacası,normal sayılabilir bir ses çıkarıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elbruz

Ben de 200 gb kapasiteli olan sp2004c modelini yeni aldım.Aşırı sesli değil ama kafa sesi bariz duyuluyor,kasaya dört vidayla sıkı sabitlememe rağmen hafif de mırıltı var.Gerçi diğer harddiskim 40 gb Seagate,yani sessiz olmasıyla bilinen bir harddisk.Onun yanında bariz sırıtmıyor ama ondan daha sesli.Kısacası,normal sayılabilir bir ses çıkarıyor.

Alıntıları Göster
    aynı modelden 2 adet 250Gb Raid0 kullanıyorum. Bence cok fazla sesli degil.
    Eski Seagate'imden daha sessiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pedimento

aynı modelden 2 adet 250Gb Raid0 kullanıyorum. Bence cok fazla sesli degil.
    Eski Seagate'imden daha sessiz.

Alıntıları Göster
    Ew dediğin Hdd lerden bende kullanıyorum arkadaşlarımın dediği gibi bi ara titreşiö yapıyodu sonradan kasayı açıp tekrar yerleştirdim hdd yi düzeldi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanweb

Ew dediğin Hdd lerden bende kullanıyorum arkadaşlarımın dediği gibi bi ara titreşiö yapıyodu sonradan kasayı açıp tekrar yerleştirdim hdd yi düzeldi..

Alıntıları Göster
    mırr ,gurr gibi sesler geliyo bende de çok içime sinmedi bu harddisk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cydonia

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: The_WeB

aynen benim 2 hdd de samsung zerre ses yok namussuzlarda bazen şüpheye bile düşüyorum çalışıyorlarmı diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

aynen benim 2 hdd de samsung zerre ses yok namussuzlarda bazen şüpheye bile düşüyorum çalışıyorlarmı diye

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

quote:

hakıkaten oyle be hocam namussuzlar boyle calısıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLityWoRLD -- 4 Kasım 2006; 18:50:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReaLityWoRLD

quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

quote:

hakıkaten oyle be hocam namussuzlar boyle calısıyor

Alıntıları Göster
    benimkinde de iyi vidalamamışlardı. gürültü yapıyordu titreşimden. vidaları sıkıştırınca düzeldi.şimdi gayet sessiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: beorn26

benimkinde de iyi vidalamamışlardı. gürültü yapıyordu titreşimden. vidaları sıkıştırınca düzeldi.şimdi gayet sessiz

Alıntıları Göster
    Toms'un harddisk listelerinde 2004 ile 2504 arasında çok fazla performans farkı var,2504 en hızlılar arasında,ama benim de kullandığım 2004 de en yavaşlar arasında.Acaba gerçekten de bu kadar fark var mı,yoksa sesli olması da performansın bedeli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elbruz

Toms'un harddisk listelerinde 2004 ile 2504 arasında çok fazla performans farkı var,2504 en hızlılar arasında,ama benim de kullandığım 2004 de en yavaşlar arasında.Acaba gerçekten de bu kadar fark var mı,yoksa sesli olması da performansın bedeli mi?

Alıntıları Göster
    imzamdaki hdd tam bir traktor samsunglar boyle herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skip2mylou

imzamdaki hdd tam bir traktor samsunglar boyle herhalde.

Alıntıları Göster
    hd iniz çok doldu ise birdefrag yapın hd iniz çok sessiz hale gelecektir
    yok boş ise hd de bir sorun oalbilir bizdeki samsunglar cidden sessizler

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: yurt

hd iniz çok doldu ise birdefrag yapın hd iniz çok sessiz hale gelecektir
    yok boş ise hd de bir sorun oalbilir bizdeki samsunglar cidden sessizler

saygılar

Alıntıları Göster
    Samsunglarda gerçekten sorun var..en iyisi SEagate e geri dönmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: sierra

Samsunglarda gerçekten sorun var..en iyisi SEagate e geri dönmek

Alıntıları Göster
    Daha önceden kulandığım Samsung marka Hdd(80 Gb pata8Mb)..Sessiz ama ısınma sorunu vardı.Şimdi kullandığım Seagate(160Gb sata 8MbNcq)hdd ler Samsung kadar,belkide daha az sese sahipler..Anladığım kadarı ile.Hdd sesi performans-rpm ile orantılı olarak artıyor.Tabii bunu söylerken montajdan kaynaklanan kusurları göz önüne almıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpress

samsung genelde sessizdir ses aşırı derecede ise diski tam yerleştirdiğinden emin ol takır takır mekanik bi ses duyuyorsan verileri yedekle garantiye gönder derim
    quote:

Orjinalden alıntı: xpress

O dediğin ses benim bilgisayar kapanırken çıkıyor.Ne yapayım?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.