Şimdi Ara

SAMSUNG 2011 D SERİSİ MODELLERİ; 3D LED TV [ANA KONU] (293. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.838
Cevap
35
Favori
778.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m4rmc

Merhaba,

46 D 7000 aldım. 3D izlemek mümkün olmadı, nasıl birsey çözemedimde..
    İnternetten 3D olarak Şirinler'i izlemek istedim gözlüğü televizyonla eşleştirmeme ragmen görüntüde hiç bir değişiklik olmadı. Annemle 10 dk hic gözümüzü ayırmadan Şirinleri de izlemiş olduk :)

3D Test yayını olan bir kanal açtım ( bulanık gösteren ) klavyede 3D tuşuna bastım.. Sag altta aktif gibi bir yazı yazdı.. gözlügü taktim ( eşleştirdim ) yine bulanık (:

Samsung'u aradım, forumlarda ki yorumları okudum.. Sbs ve mkv formatında film izlemelisiniz dediler ( İki ekran yanyana olacakmıs, gözlük bu ekranı birleştirecekmiş falan hiç birsey anlamadım. )

Özellikle Teknosaya gittim orada bir samsung modelini denemek icin. Adam bulanık filmi ( iki görüntü yanyana değil ) izliyordu, hani dedim çift ekran olacak falan ? yoo dedi öyle birşeye gerek yok.. senin tv de ya da gözlüklerde sorun vardır dedi. iyice karıştım :)

Sbs ve .mkv filmlerde cok yüksek boyutlu filmler olduğu için internetten indirmekle uğraşamadım, satısını yapan insanlar buldum. Harici HDD gönderecekmişim ve ucretini odeyecekmişim, onlar yükleyeceklermiş falan.. aşağı yukarı 250 tl - 300 tl ye yakın rakamlardan bahsettiler. Ancak 3D konusunda hiç bir ilerleme kaydedemediğim için bu kadar masrafı bosuna yapmak istemedim.

3D izleyebilen var mi ? Varsa bu konuda hic bir bilgisi olmayan beni, adım adım yönlendirebilirler mi ne yapmalıyım tam olarak ?

TV de ışık sızması, bulutlanma vs bunların hic birini bilmiyorum varsa da haberim yok :) Tek bildigim beni rahatsız eden şey normal bir kanalda ( Show tv, Atv, kanal d vs. her hangi bir program izlerken hareket ettiklerinde mesela adam kolunu havaya kaldırdıgında veya ayaga kalktıgında sanki gölgelenme oluyor..

Tv yi alırken yanında aynı marka 5.1 ses sistemide aldım. Normal kanallari izlerken ses sisteminden yeteri kadar verim alamıyorum. Sadece STREO konumunda biraz daha yüksek ses cıkıyor ehh işte diyorum. Diger Movie, matrix vs konumlarda pek verim alamıyorum. Ancak İnternete baglanıp mesela youtube dan muzik dinledigimde veya DVD den film izledigimde işte diyorum 5,1 ses sistemi 1000 w bu olsa gerek diyorum.. :) Normal kanallarda sesin az olması normal mi ?

samsungzedeler kulübüne hoşgeldin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: evril

quote:

Orijinalden alıntı: m4rmc

Merhaba,

46 D 7000 aldım. 3D izlemek mümkün olmadı, nasıl birsey çözemedimde..
    İnternetten 3D olarak Şirinler'i izlemek istedim gözlüğü televizyonla eşleştirmeme ragmen görüntüde hiç bir değişiklik olmadı. Annemle 10 dk hic gözümüzü ayırmadan Şirinleri de izlemiş olduk :)

3D Test yayını olan bir kanal açtım ( bulanık gösteren ) klavyede 3D tuşuna bastım.. Sag altta aktif gibi bir yazı yazdı.. gözlügü taktim ( eşleştirdim ) yine bulanık (:

Samsung'u aradım, forumlarda ki yorumları okudum.. Sbs ve mkv formatında film izlemelisiniz dediler ( İki ekran yanyana olacakmıs, gözlük bu ekranı birleştirecekmiş falan hiç birsey anlamadım. )

Özellikle Teknosaya gittim orada bir samsung modelini denemek icin. Adam bulanık filmi ( iki görüntü yanyana değil ) izliyordu, hani dedim çift ekran olacak falan ? yoo dedi öyle birşeye gerek yok.. senin tv de ya da gözlüklerde sorun vardır dedi. iyice karıştım :)

Sbs ve .mkv filmlerde cok yüksek boyutlu filmler olduğu için internetten indirmekle uğraşamadım, satısını yapan insanlar buldum. Harici HDD gönderecekmişim ve ucretini odeyecekmişim, onlar yükleyeceklermiş falan.. aşağı yukarı 250 tl - 300 tl ye yakın rakamlardan bahsettiler. Ancak 3D konusunda hiç bir ilerleme kaydedemediğim için bu kadar masrafı bosuna yapmak istemedim.

3D izleyebilen var mi ? Varsa bu konuda hic bir bilgisi olmayan beni, adım adım yönlendirebilirler mi ne yapmalıyım tam olarak ?

TV de ışık sızması, bulutlanma vs bunların hic birini bilmiyorum varsa da haberim yok :) Tek bildigim beni rahatsız eden şey normal bir kanalda ( Show tv, Atv, kanal d vs. her hangi bir program izlerken hareket ettiklerinde mesela adam kolunu havaya kaldırdıgında veya ayaga kalktıgında sanki gölgelenme oluyor..

Tv yi alırken yanında aynı marka 5.1 ses sistemide aldım. Normal kanallari izlerken ses sisteminden yeteri kadar verim alamıyorum. Sadece STREO konumunda biraz daha yüksek ses cıkıyor ehh işte diyorum. Diger Movie, matrix vs konumlarda pek verim alamıyorum. Ancak İnternete baglanıp mesela youtube dan muzik dinledigimde veya DVD den film izledigimde işte diyorum 5,1 ses sistemi 1000 w bu olsa gerek diyorum.. :) Normal kanallarda sesin az olması normal mi ?

samsungzedeler kulübüne hoşgeldin :)

Hosbuldum :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caliskan_53

anladım. Ben test ettrmedm valla. Medıa yada güvenyrm. Ama böyle yazıyorum ya kesın sorun cıkacak. İnş çıkmaz hayırlısı

hayırlısı olsun inşallah sorun çıkmaz media pahalı satıyor ama sorgusuz sualsiz değiştirme avantajın var sorun olsada gider değiştirirsin

aynen öyle :) eve gdeym ilk resim olarak kutuyu koyacgm :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

anladım. Ben test ettrmedm valla. Medıa yada güvenyrm. Ama böyle yazıyorum ya kesın sorun cıkacak. İnş çıkmaz hayırlısı

hayırlısı olsun inşallah sorun çıkmaz media pahalı satıyor ama sorgusuz sualsiz değiştirme avantajın var sorun olsada gider değiştirirsin

D7000 mi aldın D8000 mi.

Hayırlı olsun kardeş

• quote:

quote:

quote:

MEDAYI TASVİP ETMİYORUM FİYAT POLİTİKALARINDAN DOLAYI ANCAK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ KONUSUNDA İYİLER

• quote:

Orijinalden alıntı: Venomous55

Led TV lerde sıfır bulutlanma olan bir TV hiç görmedim.Özellikle 55" ve üzerinde olanlarda..Ben 55D8000 kullanıyorum çok da memnunum ,bir problem için gönderdim TV yi servise hiç bir sorun algılamadılar,tekrar tv yi getirdiler digiturk plus cihazdan resimi 1980*1080 yapmamışım meğersem ondanmış sıkıntı HDD var ve ordan direk hemen hemen her formatta film izliyorum ayrıdan bir oynatıcı almama gerek kalmadı..Fiyat-performans bakımından değerlendirmek lazım TV'leri..Oyun için ise bir şey söyleyemiyorum oyun konsolu bağlamadım hiç..Hafta sonu bir akrabaya ziyarete gittim 40" bir philips led tv vardı ,kameralı felan..Ama ordaki SD yayınları ve bulutlanmayı görünce gözlerime inanamadım ,görüntü resmen çamur gibiydi..(digitürk ) Karşılaştıracağımız TV bence SONY olabilir ama maalesef SONY ile arada fiyat olarak olan uçurumun görüntü kalitesi anlamında olduğunu söyleyemem.55" e çıkınca 2 marka arasındaki fark ile neredeyse 46D7000 fiyatı kadar oluyor :) Işık sızması 55" de yok benim gibi 3-4 arkadaş daha var forumda onlardan da böyle bir şikayet duymadım,ya da foruma yazdıklarını görmedim..

Bende çok yakinima 8000 d aldık 2 gün önce şimdi pişmanız öyle sd ve hd performansına göre tv nin kalitesi bariz belli olmuyor mesala elimde harici bir şekilde olan hd uydu alıcım dahili uydu alıcısindan çok daha iyi görüntü veriyor.yani akrabanızin evindeki kötü görüntü tamamen uydu alıcısından kaynaklı yani burada uydu cihazı ne görüntü verirse tv onu ekrana gönderiyor tvnin kendisi farklı birşey yapmıyor kaldiki kanallarımızin yayın kaliteleri belli yüksek değilki yok 800 hz yok kontrast bunlar tamamen satış amaçlı 3d tv kanallarimizda zaten yok 3d film indirmek onu da oynatabilmekte çok zahmetli 2 d görüntüyü 3 d ye çevirip izleyince basağrısı göz yorgunluğu derken tvnin geriye uydu alıcısı ve usb performansı kalıyor uyduda bis sorunuda ayrı bir can sıkıyor kenarlardaki ışık sızmasıda eklenince bu kadar para verilip pişman okunan bir cihaz ortaya çıkıyor o yüzden benim fikrim bu boyutlarda tv almaksa 1.000 ..1.400 aralığında düz lcd yada led modellere bakmanız hepsi zaten usbden film müzik oynatıyor bu modelleri seçmek çok daha mantıklı.para önemli değilse tabiki alınmalı emin olun bu kadar parayi hakedecek tv yayınlarında görüntü farkı oluşmayacaktir.tv yayın kalitelerinde ve diğer tüm görüntülerde önemli olan kaynaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

quote:

quote:

quote:

D7000 mi aldın D8000 mi.

Hayırlı olsun kardeş

46D7000

• quote:

quote:

quote:

quote:

MEDAYI TASVİP ETMİYORUM FİYAT POLİTİKALARINDAN DOLAYI ANCAK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ KONUSUNDA İYİLER

Fıyat olarak öyle doğru

• Arkadaşlar teknosadan ürün almayalım her yerde duyuyoruz olumsuzluklarını ancak malesef başıma gelen ve mahkemelik olacağım bir olayı anlatayım..
    Bir samsung telefon aldık daha yeni sorun vardı sesinde ve veri aktarımında 4.gün gittik dedik geri vermek sityoruz soğuduk iyice üründen diye sorun var dedik aileme demişler ki ürünü geri alamayız filan biz bunu işte anlaşmalı rhn elektronik diye bir firmaya gönderiyoruz yapımı için arızalı belgesi olursa olur diye..
    Altında da söyle bir madde var Eğer parça değişirse sadece geri iade alınabilir yoksa yazılım güncelleme yapılırsa geri alınmaz alıcı telefonu geri almak zorundadır filan... diye maddeler koymuşlar Ben bilgi formunu okudum o küçük yazıları yani...
    Gittim dedim bune kimi kandırmaya çalışıyorsunuz ne biçim yönlendirme yapıyorsunuz diye mapaza müdrü çalışanları komple konuştum işte arıza çıkarsa geri alıcaz lafı çıktı beklemeye geçtik.. servisten gelicek ya...
    gelmiş işte yazılım güncellemesi yapıldı sorun yok diye.. yani almak zorundayız paramız iade edilmiyorum.
    Şimdi Sizlere soruyorum...
    Bu kılıfı uyduran bir kurum ile Rfn elektronik ltd şti diyede bir servis ile anlaşmalı olan TEKNOSA ya kalitemi kaldı müşteri memenuniyetimi şu mu bu mu diye..

Hoparlör ve blutoot arızası yazılım güncellemesi ile geçermi sizlerce en az teknoloji bilgisi olan biri bile bunu parça arızası olduğunu ve bu koşullarda bu ürünü geri alması gerektiğini anlaması gerek ama parça mı değişti değişmedi farketmez bunlar her üründe bu şeklide dicek yazılım güncellemsi para iadesi olmaz diye...

lanetliyorum... Firmayı ve desteklemenizi istiyorum uyarın bunua benzer bir ürün alıcak olanları.. Bu gerçek bir olay ve ben tüketici mahkemesine başvurucam ürünü gidip almadım bilerek...
    Yorum Sizin E- ticaret daha iyi üründe arıza olcak ta geri almıcaklar anında yapıyorlar.. Bune mağazacılıkmış..

Tekno sa yı kınıyorum Bir daha bir ürün almıcam isterse bedava versin....
    Kanmayın Pazarlama tekniklerine..

• CEVAP GELENE KADAR YAZACAM. BU TV LERİN TEPKİ SÜRESİ 5 MS MİDİR?
    BİLEN VARSA LÜTFEN CEVAPLASIN
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

quote:

Led TV lerde sıfır bulutlanma olan bir TV hiç görmedim.Özellikle 55" ve üzerinde olanlarda..Ben 55D8000 kullanıyorum çok da memnunum ,bir problem için gönderdim TV yi servise hiç bir sorun algılamadılar,tekrar tv yi getirdiler digiturk plus cihazdan resimi 1980*1080 yapmamışım meğersem ondanmış sıkıntı HDD var ve ordan direk hemen hemen her formatta film izliyorum ayrıdan bir oynatıcı almama gerek kalmadı..Fiyat-performans bakımından değerlendirmek lazım TV'leri..Oyun için ise bir şey söyleyemiyorum oyun konsolu bağlamadım hiç..Hafta sonu bir akrabaya ziyarete gittim 40" bir philips led tv vardı ,kameralı felan..Ama ordaki SD yayınları ve bulutlanmayı görünce gözlerime inanamadım ,görüntü resmen çamur gibiydi..(digitürk ) Karşılaştıracağımız TV bence SONY olabilir ama maalesef SONY ile arada fiyat olarak olan uçurumun görüntü kalitesi anlamında olduğunu söyleyemem.55" e çıkınca 2 marka arasındaki fark ile neredeyse 46D7000 fiyatı kadar oluyor :) Işık sızması 55" de yok benim gibi 3-4 arkadaş daha var forumda onlardan da böyle bir şikayet duymadım,ya da foruma yazdıklarını görmedim..

Bende çok yakinima 8000 d aldık 2 gün önce şimdi pişmanız öyle sd ve hd performansına göre tv nin kalitesi bariz belli olmuyor mesala elimde harici bir şekilde olan hd uydu alıcım dahili uydu alıcısindan çok daha iyi görüntü veriyor.yani akrabanızin evindeki kötü görüntü tamamen uydu alıcısından kaynaklı yani burada uydu cihazı ne görüntü verirse tv onu ekrana gönderiyor tvnin kendisi farklı birşey yapmıyor kaldiki kanallarımızin yayın kaliteleri belli yüksek değilki yok 800 hz yok kontrast bunlar tamamen satış amaçlı 3d tv kanallarimizda zaten yok 3d film indirmek onu da oynatabilmekte çok zahmetli 2 d görüntüyü 3 d ye çevirip izleyince basağrısı göz yorgunluğu derken tvnin geriye uydu alıcısı ve usb performansı kalıyor uyduda bis sorunuda ayrı bir can sıkıyor kenarlardaki ışık sızmasıda eklenince bu kadar para verilip pişman okunan bir cihaz ortaya çıkıyor o yüzden benim fikrim bu boyutlarda tv almaksa 1.000 ..1.400 aralığında düz lcd yada led modellere bakmanız hepsi zaten usbden film müzik oynatıyor bu modelleri seçmek çok daha mantıklı.para önemli değilse tabiki alınmalı emin olun bu kadar parayi hakedecek tv yayınlarında görüntü farkı oluşmayacaktir.tv yayın kalitelerinde ve diğer tüm görüntülerde önemli olan kaynaktır.

Zaten herkes bu tv de paranın çoğunluğunu tasarıma veriyor bence

• bence değl. .hangi tvde öyle görüntü . Multımedya var .
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAYCAY7

CEVAP GELENE KADAR YAZACAM. BU TV LERİN TEPKİ SÜRESİ 5 MS MİDİR?
    BİLEN VARSA LÜTFEN CEVAPLASIN

Cevap yazmıştım,tatmin etmedi mi ?
  • arkadaslar banding sorunundan hic bahsetmiyorsunuz bu samsunların her serisinde var galiba bu banding sadece maclarda görülebiliyor bariz sekilde dizi ve filmlerde yok ama maclarda cok rahatsız edici dikatli bakın mac seyrederken belli belirsiz hapisahne parmakları gibi bir görüntü veriyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

quote:

Zaten herkes bu tv de paranın çoğunluğunu tasarıma veriyor bence

valla aynen tasarıma veriyor anneme gösteriyorum geçen elektroworldde diyorki bu çok güzel(40d7000den bahsediyor)tasarımı insanı cezbediyor ama işte sorunlarıda olmasa süper olcak

• bariz mi, belli belirsiz mi? Tum modellerde var demissiniz. Ornek verirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihatsari

46D7000 Hakkında yazılan tüm olumsuzluklara rağmen gittim aldım tv yi.

Clouding var ışık sızması 2 köşede az şekilde var. 1 adette ölü pixelcik. Servise gidip değiştirtmeye uğraşmaya değer mi?

değmez o kadar ışık sızmasından bişey olmaz
    tüm ledlerde oluyor
    1 ölü pixel zaten değişime girmiyor
    farkedebiliyormusunuz o ölü pixeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: husock

arkadaşlar star tv yi nasıl buluyoruz acaba tv de yeni frekansı nedir ? ayar naısl yapacağız tek kanal için
    ? bilen yokmu ayarlamadınızmı tvleri ?

google da denediniz mi: star tv frekans yazdınız mı çıkıyor!
    uydu ayarlarına girip frekans ayarlarının en altında yeni diye bir seçenek var ordan giriyorsunuz
    biraz karıştırın deneyin
    yapamazsanız yardımcı olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURGUTBEY

quote:

Orijinalden alıntı: TURGUTBEY

arkadaşlar bende de film başlamadan önce siyah ekrandan dört köşede ışık sızıyor.Bu normalmi? zira filmin görüntüsünü etkilemiyor.....Ama rahatsız edici birr şey...normal digiturk ekranımda yada tv modunda siyah ekranda bir sızma yok.....servise sormalımıyım ,normalmi?

yokmu cevap arkadaşlar?

ışık sızması tüm ledlerde var
    çok kafayı takmayın
    gayet normal
    film izlerken rahatsız etmiyorsa önemi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lafko5

televizyonda internetten ne kullanıyorsunuz acaba gereksizmi internetten film vs. izleyemedikten sonra

bence gerekli.
    streaming olarak dizi-film izleyebiliyorsunuz
    youtube a istediğiniz şeyi yazıp aratıp izliyorsunuz
    yılbaşında misafirler gelmişti
    herkesten istek parça aldım
    youtube da aratıp bulup izlettim
    bazıları bayaaa bir eski şeyleri istemişti
    nostalji olsun diye
    bulup çıkarıp online seyrettirince bayıldılar
    :)
  • 
Sayfa: önceki 291292293294295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.