Şimdi Ara

SAMSUNG 2009 LED LCD SERİLERİ B6000-B7000-B8000-B9000 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
31.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 40B7000 led tv yi 2 aydır kullanıyorum kullanıyorum

hemen hemen hergün 1 veya 2 film izliyorum ( WD hardiskimi direk usb den bağlayıp) Genelde BrRip filmler indirip izliyorum takılma yada altyazı sorunu olmadı şimdiye kadar ( altyazıda senkroın düzeltmesi bile yapabiliyorsunuz) .

BR filmlerde ise bazı görüntü ve ses codeclerini açmıyor, tam hangileri emin değilim. O yuzden sürekli BrRip izliyorum onalrda hiç bir sorun yok. Görüntü cam gibi 100hz motion plus ile de derinlik algısı kazanıyor ( inanılmaz keyifli oluyor yaaa :))) )

Elimde çok dandik bir uydu recieverı var kablolarda 2-3 tl lik bişey ona rağmen SD yayınlarda görüntü gayet iyi. Hiç aklınızda SD yayınla ilgli soru işareti olmasın. Dreambox hd8000 alcam oyuzden dandık bir setle takılıyorum muhtemelen db ve adam gibi kablolarla çok dha net bir görüntü alcam..

WD media player yada popcorn hour gibi aletlere para vermenizede gerek yok kendi playeri yetiyor.

Yazmaya kalsam daha sabaha kadar yazarım tv mi :) aldığıma pişman değilim. herkesede şiddetle tavsiye ederim.

• 40B7000 en uygun nerde satılıyor? Internetten baktım 3.700-4.500 arasında fiyatı var dükkanlarda garantili ne kadara satılıyor?
  • samsung bu işi biliyor ama trink para olarak futbolcular alır .. pahalı pahalı
  • Selamlar;

Bende 55" bir panel almak istiyorum. Ne önerirsiniz?

Albani usta 55" lerde CMOS modül var demişsin iyibişeymidir? sadece samsung damı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elninom1

40B7000 en uygun nerde satılıyor? Internetten baktım 3.700-4.500 arasında fiyatı var dükkanlarda garantili ne kadara satılıyor?

Ben kocaeli Kent alışveriş merkezinden 4200/10 a aldım cardfinans ile anadolu garantisinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DePlax

Selamlar;

Bende 55" bir panel almak istiyorum. Ne önerirsiniz?

Albani usta 55" lerde CMOS modül var demişsin iyibişeymidir? sadece samsung damı vardır.

En iyisi odur,zaten hepsi 55" lerde CMO/Taiwan kullanıyor

LED lerde 55" OK dir,HD için 50" ve üstü gereklidir+

Ama kalkıpta.....yaw bunun SD si nasıl filan demeyin,bozuşuruz ona göre

Bir dünya para veripte SD o zaman sizin kriterinizmi olacaktır!!

Bu paneller HD izlemek içindir,55" panelde zaten HD izlenir,SD side nasıl olursa olsun,eyvallah diyeceksiniz++

• teşkkür ederim.
    SD nasıl diye sormıcam :) gittim gördöm olmuyor... zaten buradan da okuduğum kadarı ile bu paneller kötünün iyisi şeklinde çalışıyor SD yayınlar için. zaten pekte tv seyreden biri değilim. spor karşılaşmaları izlerim o kadar.

Ben 55" olarak 55B7000 i beğendim LED olduğu için çok ince idi. işin tekniğiden anlamam. sadece bu forumda okuduğum kadarı ile bu panellin ne çok iyi ne çok kötü olduğunu anladım. HD videolarım vardı. onları oynattırdım. pek bir sıkıntı görmedim. (dediğim teknik bilgim olmadığı için sadece buyuk ekranda nasıl duruyor rengi parlaklığı titreme varmı yokmu gibi gözle görebileceğim şeylere dikkat ettim. bir yanıdaki sağındaki sonundakini inceledim vs. )

Gezdiğim yerlerde 55" seceneği az olduğu için (55 lg vardı bir iki tanede 52 vardı) diğer panellere göre samsungu beğendir.

forumda Sharp sonra sony X okudum. bunlarda bu işin iyileri anladığım kadarı ile.

Benim incelediğim panele yakın (sizlerin teknik bilgisine güvenerek) başka ne önerebilirsiniz. büyük ihtimal ile onlarda gözüme güzel gelecek ancak belkide almışken teknik değerleri daha iyi bir panel almış olmurum.

Dediğim gibi SD yayınla işim yok. her akşam en az bir filim seyrediyorum. bir de takip ettiğim hd diziler var onlardan belki 1 2 bölüm. Oyun şimdlik pc de (ancak çok ta severim oynamayı) ama PS3 almak lazım herhalde. bu konuda okudum zannediyorum

oyun modunda tepki süresi 22ms oluyormuş max. ve 100 Mhz oyun modunda çalışmıyormuş. Tüm 55" panellerde bu kadar yüksek midir tepki süresi. yada sony de lg dsöylenen 200 mhz ler de oyun modunda yokmudur.

karmakarışık oldu :) kusura bakmayın. özetle beğendiğim 55B7000 panele alternatif panel önerebilirmisiniz. onunlarıda bir incelemek görmek isterim.

• Kardeş zaten LED ler için pazarda onlarca marka/seri v.s yokkki!!

-Normal LED ler için(TR de) Samy ve Phil vardır(LGD/Tosh/Sharp henüz gelmediler)
    -En iyi yada en üst seviye LED ler sadece Sony X45x/X55x ler ile Sharp XS1 dir

Başkada LED TV üreten yok+

-Phil in 9x serisindeki bir kaç model LED i var bunlarıda incele ve bana göre total görüntü kalitesi olarak Samy lerden biraz daha iyidir,
    ama Input-LAG sorunu vardır(hassas Gamer lar için sorun oluyor!!)

++
    RT değeri olarak verilen 22ms bana pek inandırıcı gelmiyor ancak 25/30 larda gezer Game MODE ta iken yoksa çok yükselir ve Game Mode
    ile 100/200Hz aktif olmaz zaten gerekte yoktur! bu değer RT değeridir(ekran tazaleme)

++
    Sen önce bütçeni söylersen daha rahat olur,kısıtlı bütçe ile hepsi olmazda???
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.