Şimdi Ara

SAMSUNG 2009 LED LCD SERİLERİ B6000-B7000-B8000-B9000 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
31.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2600 $ çıktı galba buraya gelmesi 3 ay sürer 5000tl civarındanda girer herhalde piyasaya..bekliyelim bakalım ağaç olcaz yakında bu gidişle
  • b7000 serisi kullanan arkadaşlar yorumlarınızı aktarabilir misiniz?
  • 40b7000 eksileri :

Karanlik sahnelerde kotu
    DTS cozmuyor
    MP3 dinlerken ileri alamiyorsunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Devguru

40b7000 eksileri :

Karanlik sahnelerde kotu
    DTS cozmuyor

bu eksiklikler B750 serisinde de mevcutmu acaba... B 750 mserisi almayı planlıyorum...led lerden vazgeçtim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

quote:

40b7000 eksileri :

Karanlik sahnelerde kotu
    DTS cozmuyor

bu eksiklikler B750 serisinde de mevcutmu acaba... B 750 mserisi almayı planlıyorum...led lerden vazgeçtim...

bilmiyorum 40b7000 var bende .. forumda bi kac kiside var sanirim B750 .. daha once bi kac yazi okumustum burda .. aratirsan bulursun
  • dts nedir ?

karanlık sahnelerde kötü yü biraz açarmısın

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

quote:

40b7000 eksileri :

Karanlik sahnelerde kotu
    DTS cozmuyor

bilmiyorum 40b7000 var bende .. forumda bi kac kiside var sanirim B750 .. daha once bi kac yazi okumustum burda .. aratirsan bulursun

• DTS = Digital Theater Systems

bi cesit codec diyebiliriz .. Samsung bunu filmlerde desteklemiyor. Ayrıca karanlık sahnelerde ekran iyice kararıyor insanın siniri bozuluyor .. Bugun yeni firmware'si cikmis .. indirdim .. eve gidince update edicem .. degisiklikleri yazarim .
  • TEŞEKKÜRLER

yorumlarını bekliyoruz.

quote:

DTS = Digital Theater Systems

bi cesit codec diyebiliriz .. Samsung bunu filmlerde desteklemiyor. Ayrıca karanlık sahnelerde ekran iyice kararıyor insanın siniri bozuluyor .. Bugun yeni firmware'si cikmis .. indirdim .. eve gidince update edicem .. degisiklikleri yazarim .
  • dts bir ses formatıdır..dolby digitalden 5 yaklaşık 4,5 kat daha fazla genişliğe sahiptir..hd media lar genelde dolby digital ve dts ses formatında olduğu için dts kodlanmış filmler tv nin media oynatıcısında duyulmaz...bu yüzden tek umut yeni firmware ile dts nin çözülebilmesidir.
  • arkadaşlar b6000 7000 b750 modelerine sahip olanlar lütfen daha fazla bilgi yazsın ledler alınırmı yoksa b750 alalım mı?
  • arkadaşlar firemvwre' i nerden indirebileceğimizin ve hangi programla yükleyeceğimizi söylerseniz çok memenun olurum. bide tv' mizdeki fw' nin kaç olduğuna nasıl bakıcaz acaba? bi yardım kardeşinize ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: beyazfatih

arkadaşlar firemvwre' i nerden indirebileceğimizin ve hangi programla yükleyeceğimizi söylerseniz çok memenun olurum. bide tv' mizdeki fw' nin kaç olduğuna nasıl bakıcaz acaba? bi yardım kardeşinize ....

Samsung FW'lerini samsung'un kendi sitesindeki "indirme merkezi" bolumunden indirebilirsiniz. indirdikten sonra USB belleginize kopyalayıp içinde açacaksınız .. sonra USB stick'inizi tv'ye taktiginizda Software upgrade'yi secip FW upgrade edebilirsiniz .. en azından 40b7000 modelinde böyle ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: albani

Sn.Emre iyi akşamlar

Aşağıda sizin msg dan alıntı yaparak;bazı düzeltmeler yapmak istiyorum>>

LED İN EN BÜYÜK AVANTAJI ŞUDUR...NORMAL LCD LERDE FLORESAN KULLANILDIĞI İÇİN SİYAH RENK YARATIRKEN DİĞER RENKLERDE ETKİLENİYOR KIRMIZIDA SİYAHA YAKLAŞIYOR BÖYLECE DOĞAL RENKLER YARATILAMIYOR... AMA LED DE İSE SİYAH RENK YARATMAK İSTEDİĞİNDE LED LAMBALARI BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ OLDUĞUNDAN SİYAH RENK OLUŞTURACAĞI ZAMAN KENDİSİNİ SÖNDÜRÜYOR BÖYLECE DİĞER RENKLER ETKİLENMİYOR...

Bu arada bu Büyük Harfle yazılan bilgi kimindir sizinmi yoksa bir yerdenmi bunu aldınız??

-Evet Temel böyle ama sistem böyle çalışmıyor!!!

-CCFL sistemi bir tarafa koyarsak,çünkü CCFL bir kere LED in rakibi değil!!

-LED tekniği(bu bir Teknoloji değildir ayrıca,dikkatinizi çekerim ve sistem aslında çokta basittir,sadece adam gibi çalıştırmak
    marifet ve teknik istiyor yani yine "Teknoloji" istemiyor....
    Sistemi bulan Sharp Corp./Japan ve bu sistemi 4 sene kadar önce uygulamıştı ama sistem tarih ve uygulama olarak dahada eskidir!
    Sadece Ticari olarak çıkması belli bir "hiyerarşi" göre olmuştur!

LED çalışmasının bugün bilinen en başarılı örneği Sharp/Sony nin uyguladığı RGB system/Local-dimming uygulamasıdır,yine bugün için
    eldeki mevcut sisteme göre en başarılı uygulaması ise XS1 dedir(fiyatıda onun için araba parasınadır!!)

--En bilinen sıkıntısı pixellerin tam doğru ve adeta nokta atışı şeklinde çalışmamasıdır
    ---bu sistem Local/Zone v.s olarak adlandırılan bölgede Led lerin sayısı ve zone-oranı dolayısıyla yine
    pixeller birebir doğru çalışmıyor,örnek; aydınlanma yapılacağı zaman bir Line veya bölgede aydınlanma
    istenmesede(sistem algılaması olarak)o bölgede pixeller aydınlanabiliyor,genelde sorun Led in sönmesinde
    değil,aydınlanmayı yanlış algılama yaparak(daha doğrusu doğru aydınlanma yapamaması sebebiyle) burada
    pixeller bir kere %100 doğru çalışmıyor,bu konuyu geçmişte yine anlatmıştım,teknik olarak oldukça uzun....

Kısaca bu örnekte RGB(LocalDim.) uzmanlarca kabul edilen en başarılı örneği XS1 olarak devam etmektedir!

-Bir diğer sıkıntı ise Backlight ın;tabiri caizse "kafasına göre" çalışmasıdır,buda LED lerin ciddi bir sıkıntısıdır!
    bunuda anlaşılır biçimde,basitleştirerek vermiştm geçmişte,en basit sıkıntılı çalışması ise,karanlık sahnelerde
    ortaya çıkmaktadır ve sahne örneğin tamamen karanlık ki çıplak gözle bile görülemeyecek!!!bir sahnede
    LED o bölgede adeta sahneyi aydınlatıyor(ama orijinal çekim böyle olmadığı için,burada çekim doğallığı bozulmaktadır)
    kısaca panel o zaman "Termal Kamera")gibi çalışmaktadır ve örneğin Gündüz çekimlerinde bu sıkıntı aydınlanmanın
    fazla gerektiği zamanlarda sorun olmuyor ve CCFL ye göre ciddi bir artısıda oluyor ama iş Gece oldumu,büğün
    sistem değişiyor!!

Bakınız yukarıda alıntı yaptığım yerde ise sadece Renk oluşumu/Siyah tna bahsedilmiş,ama iş sadece öyle değilki!!

A-Renk üretiminin salt LED ilede alakası yoktur!!!CCFL olksada sistem aynıdır,sadece LED in aydınlatmadaki etkisi
    sebebiyle böyle olmaktadır
    B-Doğru set edilmemiş bir panelde LED bile olsa Natural Resim/Ton elde edilemez!!!
    C-Siyah başarısı ise CCFL/LED arasındaki aydınlatma sisteminden dolayıdır,ancak burada LED lerin ciddi bir artısı vardır.
    D-"LED-TV" tanımıda yanlıştır(sadece bir ayrım yapmak ve sistemi ayrı belirtmek için böyle kullanılmaktadır!)!!
    kısaca LED deniyor ama bu bir "LCD" TV dir,çünkü panelde(TV) LCD/LED arasındaki tek fark arka aydınlatmanın değişmiş
    olmasıdır ve ana eleman olan MODÜL bildiğiniz TFT-LCD Modülüdür!!!
    TV demek bugünkü panel teknolojisinde MODÜL demektir,bütün marifet onundur!!

Ama OLED/SED/FED/PLED/TOLED/A-MOLED/P/MOLED v.s gibi yeni/değişik "Teknolojik"(veya CRT tekniğinden üretilmiş örneğin FED/SED gibi)
    sistemlerde farklı bir yapı vardır ve bunlar birer "Teknolojidir" ve bunların hepsinin Patentleri de USA lı dev Teknoloji üreten Firmalar
    ile Üniversitelerinindir!!

++

CCFL/LED arasında elbette çeşitli LED sistemin sıkıntıları olsada oldukça ciddi fark vardır,her ne kadar üreticiler henüz
    ilk nesil panelleri üretiyor olsada,1/2 sene içinde ciddi bir ilerlemede olacaktır LED lehine,LED in artıları yadsınamaz ve bugün
    aldığınız paneller ilk örnekleridir ve bana göre çok erken olsada,bu işlerde yeni nesil panel üretmek üreticiler için oldukça
    yakın sürelerde olmaktadır!!

Modül teknolojisi çok fazla ilerlemiyor ve asıl sıkıntı burada hala devam etmektedir!!!genelde herkes gözden bunu kaçırıyor!
    Bir diğer konu ise Processor(+kullanılan Chipset)konusunda "hala" çok ciddi radikal hiç bir şey üretilemiyor!!!buda genelde
    gözden kaçıyor!! ama "uyanık" üreticiler X İşemci yok Y işlemci adeta birer "Slogan" tarzı hepinizin bildiği tanımlamaları
    kullanıyor ama hala TFT-LCD(CCFL+LED) CR/RT değerlerde istenen seviyede değiller ve bunun sıkıntıları hala devam ediyor!

++

LED;CCFL ye göre bugün için yinede çok ciddi gelişmedir,bunu herkes kabul etmelidir,bir kaç nesil sonrada bu iş oturduğu zaman
    son derece başarılı paneller gelecektir,zaten üreticiler birbirlerini kolluyorlar!!

Bilginize++

sayın albani... ben 46B6000 samsung led tv aldım... bu ürünü aldığıma sizce memnun olmalımıyım? yoksa pişman mı olmalıyım? bi fikir telakkisinde bulunursanız sevinirim..teşekkürler..

• Merhaba Arkadaşlar;
    Forumuları takip ederek bende 40b7000 aldım. içimde bazı kuşkular vardı karanlık sahne olayı için ama ev kullanıcısı olduğum için olsa gerek hiç rahatsız dici birşeyle karşılaşmadım.. 1 haftadır kullanıyorum televizyonu. logitech z5500 ses sitemini tv ye optik kabloyla bağladım, western digital 500 gb hardiskimide bağladım içindeki mkv filmlerden birinde ses birindde görüntü codeği bualamadı onun dışında her yonuyle muhteşem bir televizyon. 6 ay kadar araştırdım tv alırken keşke b7000 ilk geldiğinde hemen alsaymışım :))
    HD filmlerde mukemmel zaten birşey söylemeye gerek yok
    SD yanınlarda kötü bir görüntü bekliyordum acıkcası ama ço dandik bir reciever ve normal ucuz bir scart kablosuyla ile super bir görüntü var. popcornhour almayı düşünüyordum ama tv zaten herşeyi acıyor (Bi kaç şey açamıyor hangileri olduğunu blmiyorum şu anda) :) gerek kalmadı sadece ses sistemi aldım şimdi sorunsuz elimdeki hd leri izliyorum....

Hangi codecleri açamıyor yada bunlar bir güncellemeyle düzelirmi üstatlara sormak istedğim soru bu...

Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizenul -- 22 Temmuz 2009; 12:20:53 >

• Herkese merhabalar. Samsung ue 46b7000 model tv için fikrinizi almak isterim. Çok kısa 3 sorum var:

1) Bu tv'nin VATAN bilgisayarda fiyatı biraz daha uygun (hele teknosa'yla falan kıyaslandığında oldukça ucuz). Tv'yi illa bir SAMSUNG bayiinden mi almak gerekir mi? Bunu şu sebeple soruyorum: daha önce (bazı ürünlerde), uygun fiyat olan yerlerde ürünün kimi özelliklerinin olmadığını duymuş, hatta bir üründe bizzat bu duyumumu doğrulatacak örnek olay da yaşamıştım. Kısacası VATAN bilgisayardan bu ürünü almamın bir sakıncası var mı?

2) Forumda bir "auto dimming" tartışması gördüm. Bu, nedir ve çok ciddi bir problem midir?

3) Tv'yi izleme mesafem 2 ila 4 metre arasında değişiyor. 46 inç mi, 40 inç mi ideal olur?

Teledünya HD yayınları izlemem herhalde mümkün olur, bunu sormam gereksiz sanırım...
    İlginize şimdiden teşekkürler.

• ayrıcadts çok daha akliteli genişlikte sağlamakla beraber dts çözen aletlere ihtiyç duyar film şirketleri dolby yi dts ye göre daha çok tercih eder çünkü maliyet dts ile baya bir artar firmaya o kadar para bayılmak istemzler ondan dolby kullanırlar
  • selamlar 32 b 7000 almaya karar verdim ama istanbul bilişimin sayfasında birde 32 b 7090 var fiyat ve özellikleri aynı görünüyor ama 7090 ile 7000 arasındaki fark nedir? Bir de istanbul bilişimin garanti durumu farklı sanırım. Fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim....
  • Bu aralar 46B750 almayı düşünüyordum. Fakat aklıma led tv ler geldi 40B7000 modeli, almayı düşündüğüm 46B750 ile aynı fiyat.

Sırf Full HD için alıyorum TV yi SD yayınıda kötü olmasın istiyorum tabiki. En sevmediğim olay Full HD filmler de LCD ler de gördüğüm takılmalar. Bu durum LED TV ler de varmı?

46B750 mi 40B7000 mi almalıyım? Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. Bu hafta içinde almayı düşünüyorum.
  • B75x serisinde tercihin 52" veya 55" olsun>>bunların Modülleri daha iyi!
    52" Samsung S-PVA
    55" CMO

Ama bütçen bunlara müsait değilse o zaman B65x serisine bakmanı tavsiye ederim 40"/46" lar gibi(S-PVA)

Ancak SD ler için böyle panellerden hele hele FULLHD lerden sanırım kimileri mucize bekliyor!!
    Normal bir SD kalitesi alırsınız ve tabiki kullanacağınız Receiver/Kablo v.s kaliteside ayrıca iyi olacaktır!

SD lere çok kafanı takıyorusan sen LCD değil PDP lere bak o zaman! Pany ler örneğin+

Bahsettiğin takılma(Juddering/Bluring/Smearing/Ghosting v.s v.s)genelde bütün LCD lerde olur!
    LED ile LCD arasında fark yoktur çünkü bu sistemlerde Makine kısaca aynıdır!!Modül aynıdır kısaca hepsi
    aynıdır sadece arka-aydınlatma farklıdır birisi CCFL dediğimiz Flöresan tüplü;diğeri ise edge-LED dediğimiz
    sistem,elbette LED lerin bazı artıları vardır ama sistem olarak aynıdır!

++

• 37" olanları gelicek mi hiç bilginiz varmı arkadaşlar ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.