Şimdi Ara

SAMSUNG 2009 LED LCD SERİLERİ B6000-B7000-B8000-B9000 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
31.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: karasu1

B6000-B7000 serilerinde okutuğum kadarıylar eternet bağlantısı var. bilgisayardaki explorerde dolaşılıyormu.veya flim seyrediliyormu.daha doğrusu neler yapılabiliyor.
    herkese teşekkürler.

Ethernet veya wireless ile internete girebilir ama sadece Yahoo mail acabiliyor, hava durumunu kontrol edebiliyorsunuz .. internet hakkindaki ozelliklerini hic karistirma firsatim olmadi, evde bilgisayar oldugu icin merak da etmedim acikcasi ama ethernet veya wireless kullanarak evdeki bir bilgisayardan DLNA ozelligini kullanarak medya paylasimi yapabilirsiniz .. (mesela bilgisayardaki bir filmi paylastirarak televizyonda direk izleme gibi) .. guzel bir ozellik bence .
  • slm devguru
    bende bu tv yi almak istiyorum ama daha once okudugum yorumlar beni korkuttu acikcasi. ekranin karanlik sahnelerde problemli olmasi - bazen bulanik olmasi gibi, bu yazilanlar dogrumu yoka bir sekilde cozulmusmu bu problemler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakandag -- 13 Mayıs 2009; 20:54:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakandag

slm devguru
    bende bu tv yi almak istiyorum ama daha once okudugum yorumlar beni korkuttu acikcasi. ekranin karanlik sahnelerde problemli olmasi - bazen bulanik olmasi gibi, bu yazilanlar dogrumu yoka bir sekilde cozulmusmu bu problemler.

Seyrettigim filmlerde herhangi bir bulanıklaşma olmadı .. gayet temiz .. bulanık gosteriyor diyen arkadaslar belki teknomarketlerde kullanılan dagıtıcı vasıtasıyla verilen goruntuyu gormuslerdir .. o tur cihazlardan cıkan goruntularde kalite kaybı yaşanması gayet normaldir .
  • Evet 40b7000 televizyon DTS sesli filmlerin sesini cozemiyor .. buna bi cozum bulan var mı ? yoksa firmware guncellemesini mi bekliycez ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Devguru

quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

quote:

Orjinalden alıntı: Devguru

Merhaba

1 hafta once Samsung 40B7000 aldim .. Firmware'sini 1006'ye update ettim . Cok memnunum MKV uzantisi dahil nerdeyse butun formatlari gosteriyor. USB Flash veya USB HDD baglayip sorunsuzca içindeki medyayı oynatabiliosunuz .. 720p olarak Tokyo Drift'i denedim sorunsuz oynattı ve keyifle izledim .. Fakat Eagle Eye 720p mkv cektigimde filmi okuyamadi ve kendini resetledi .. Sanirim Matroska (MKV)'nin yeni codec surumu ile alakalı .. Yakında televizyonun yeni Firmware'si cikar update ederim sorun cozulur diye tahmin ediyorum.. Benim gibi sorunla karsılasan ve sorunu giderebilen varsa yanıtlarını bekliyorum ..

Tesekkurler .

dostum B7000 in performansı hakkında bilgilerini bekliyoruz...

Walla film konusunda beni gercekten tatmin etti .. 720p olmasina ragmen super bir goruntusu ve netligi var. PS3 veya Xbox360 almayi dusunuyorum .. Tepkime suresine 2 ms demislerdi bakalim High Def oyunlarda ne gibi performans sergileyecek merak ediyorum bunları da sizinle paylasirim. Firmware upgrade'yi USB'den yaptim .. Herhangi bi sorun ile karsilasmadim, zaten herhangi bir sorunla karsilasinca bir onceki surumune dönme gibi bi secenegi de var, o yuzden firmware guncellerken farkli urunun firmware'sini indirmediginiz takdirde korkmaya gerek yok.

40b7000 hakkinda baska merak ettiginiz birsey varsa cevaplayabilirim.

Tesekkurler.

eyvallah dostum izlenimlerini aktardığın için teşekkürler... olumsuz bi yanı olursa bilgilendirirsen sevinirim... iyi seyirler...

• Olumsuz yanı Samsung 40b7000, sesi DTS olan filmlerin sesini cozemiyor ..

40b7000'i optik kablo ile Logitech Z5500'e bagladim .. televizyondan da hoparlor secimini "harici hoparlorler" yaptım. Logitech Z5500 DTS ve THX destegi olmasina karsin filmlerden DTS ses alamiyorum .. yanlis birseyler mi yapiyorum ? DTS ses cozumunu televizyondan degil de Logitech'ten yaptırma imkanı var mı ? veya cok mu film izliyorum hayal kuruyorum :) bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?
  • Sayın Devguru,
    usb ye kayıtlı Dolby digital bir avi veya mkv filmi oynatıp, optik digital out tan sesi z-5500 e göndermeyi denediniz mi?
    bunu yapınca 5500 de dolby digital ışığı yanıp , 5.1 sesi alabildiniz mi acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: zapatero

Sayın Devguru,
    usb ye kayıtlı Dolby digital bir avi veya mkv filmi oynatıp, optik digital out tan sesi z-5500 e göndermeyi denediniz mi?
    bunu yapınca 5500 de dolby digital ışığı yanıp , 5.1 sesi alabildiniz mi acaba?

Logitech optik kablo ile digital out'tan baglı .. bazı filmlerde 5+1 ses alabiliyorum .. hatta Logitech'in ekranında da "Digital" ibaresi gozukuyor ve "effect" tusu bile pasif kalıyor. Ama calisan ses turunun dolby digital olup olamdigini bilmiyorum .
  • sanırım samsung sesi kendi çözüyor ve 5500 e pcm ses gönderiyor ve cihazın ekranında da o yüzden digital yazıyor olabilir.
  • DTS de cozse super olacak ya .. filmlerin seslerini AC3'e cevirmek lazım şimdi tek tek .. offff nalet olsun .. umarım yakın zamanda bi firmware cıkarırlar ..
  • Öncelikle herkese selamlar... Eve yeni bir panel alma durumu oluştu ben de benim TOSHIBA 40XF350P LCD TV'yi yenileyim diyorum... Yeni alınacak tv'nin yerine benimkini koyup yenisini kendime almak yani :)

Neyse, ıvır zıvırı geçelim sorulara gelelim;

Alttaki fotoda görüldüğü üzere 1. HDMI girişi üzerinden PC'mi dualview olarak(daha çok mkv film ve normal dizi izlemek için kullanıyorum) ve 2. HDMI girişi üzerinden PS3'ümü kullanıyorum... Yani kısaca renkler ve contrast kadar hareket,ghosting,...etc gibi mevzular da benim için son derece önemli...

Toshiba'da da, Samsung T260'da(HD modeli değil yani tuner'sız ve contrast değeri daha yüksek olan model) da bugüne kadar hiçbir problemim olmadı ne ghosting ne de başka bir problem, yenilemek istememdeki tek sebep LED teknolojisi ile backlight problemini aşmak, daha net,keskin ve canlı görüntüler almak...

3 sayfayı da okudum, linklere baktım,...etc ve 6000 ve 7000 modelleri arasında görüntü kalitesi olarak sanırım pek bir fark yok(7000'deki multimedya özelliklere pek ihtiyacım yok, pc direkt olarak tv'ye bağlı olduğu için)...

Fakat kimisi bu Samsung B serisinden memnun iken kimisi de değil... Kafam iyice karıştı açıkcası... Amacım 40" TV'mi upgrade etmek ama "dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak" da istemiyorum yani yeni bir ürün almak isterken yeni sorunlar almak istemiyorum...

Uzun lafın kısası, B6000 ya da B7000 ile TOSHIBA 40XF350P arasında DAĞLAR kadar fark var mı yoksa biraz daha bekleyip hem fiyatların düşmesini hem de Toshiba'nın LED modellerini mi beklemeliyim ?(Evet azıcık Toshiba'cıyım )

Son olarak eğer B6000-B7000 önermiyorsanız 40-46" arası başka hangi LED TV'yi önerirsiniz ?

Sistemim(telefonu dikkate almayın odayı yeni kuruyordum orada kalmış ):

SAMSUNG 2009 LED LCD SERİLERİ B6000-B7000-B8000-B9000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugu-R -- 24 Mayıs 2009; 11:00:40 >

• Güzel bir set-up olmuş.

TOSHIBA 46 SV670E modelini beklemen daha iyi olabilir.

SAMSUNG LED TV adıyla satılan B6000-B7000 Samsunglarda LOCAL DIMMING yok. Bence LED teknolojisinin en önemli avantajını yok etmişler.9000 serisinde bu özellik olacak ama 46 inçlik modeli sanırım 7.500 YTL'den az olmaz.

Toshiba'da bu özellik olacak. Testleri sanırım bu ay içinde çıkar. Takip edip görmek gerek ama işlemci açısından CELL teknolojisinin kullanıldığını biliyoruz.

10 bit panel ve 14 bit imaj peosesörü ile eksiksiz gibi... AMERIKA fiyatı 2.699 USD

•1080p Full HD Display
    •2,000,000:1 Dynamic Contrast Ratio
    •CrystalCoat™ Contrast Enhancer
    •FocaLight™ LED Backlight with Local Dimming
    •ClearScan 200hz™ with Backlight Scanning
    •Resolution+ Super Resolution Technology
    •10-Bit LCD Panel
    •PixelPure® 5G 14-Bit Internal Digital Video Processing
    •AutoView™
    •DynaLight™ Dynamic Back-Light Control
    •Cinespeed™ LCD Panel
    •Cinema Mode 24 fps (3:2 Pulldown)
    •TheaterWide® Modes
    •ColorMaster™ Color Control
    •Color Temperature Control
    •Built-In ATSC/NTSC/QAM Digital Tuning
    •Native Mode™
    •Deep Color
    •Invisible Speakers
    •Dolby® Volume
    •Audyssey EQ™
    •Mute/Half Mute
    •Deep Lagoon™ Infinity Flush Front Design with AR Coating
    •REGZA-LINK® (HDMI™ CEC)**
    •Gaming Mode
    •Input Labeling
    •Picture Freeze
    •Auto Aspect Control
    •Channel Browser™
    •Channel Labeling
    •USB Port
    •SD Card Slot
    •Expert Mode
    •Sleep Timer
    •4-Item Universal Remote*
    •Logo Light On/Off
    •HDMI™ Digital Inputs: 4 (1 Side)
    •ColorStream® HD Component Video Inputs (2)
    •Side A/V / Rear A/V / Rear S-Video: 1/1/1
    •High Res PC Input (S-XGA, 15 pin, D-sub)
    •IR Pass Through
    •Dolby® Digital Optical Output
    •Analog Audio Out (Fixed)

• quote:

Orjinalden alıntı: Hi-def-man

Güzel bir set-up olmuş.

TOSHIBA 46 SV670E modelini beklemen daha iyi olabilir.

SAMSUNG LED TV adıyla satılan B6000-B7000 Samsunglarda LOCAL DIMMING yok. Bence LED teknolojisinin en önemli avantajını yok etmişler.9000 serisinde bu özellik olacak ama 46 inçlik modeli sanırım 7.500 YTL'den az olmaz.

Toshiba'da bu özellik olacak. Testleri sanırım bu ay içinde çıkar. Takip edip görmek gerek ama işlemci açısından CELL teknolojisinin kullanıldığını biliyoruz.

10 bit panel ve 14 bit imaj peosesörü ile eksiksiz gibi... AMERIKA fiyatı 2.699 USD

�1080p Full HD Display
    �2,000,000:1 Dynamic Contrast Ratio
    �CrystalCoat� Contrast Enhancer
    �FocaLight� LED Backlight with Local Dimming
    �ClearScan 200hz� with Backlight Scanning
    �Resolution+ Super Resolution Technology
    �10-Bit LCD Panel
    �PixelPure® 5G 14-Bit Internal Digital Video Processing
    �AutoView�
    �DynaLight� Dynamic Back-Light Control
    �Cinespeed� LCD Panel
    �Cinema Mode 24 fps (3:2 Pulldown)
    �TheaterWide® Modes
    �ColorMaster� Color Control
    �Color Temperature Control
    �Built-In ATSC/NTSC/QAM Digital Tuning
    �Native Mode�
    �Deep Color
    �Invisible Speakers
    �Dolby® Volume
    �Audyssey EQ�
    �Mute/Half Mute
    �Deep Lagoon� Infinity Flush Front Design with AR Coating
    �REGZA-LINK® (HDMI� CEC)**
    �Gaming Mode
    �Input Labeling
    �Picture Freeze
    �Auto Aspect Control
    �Channel Browser�
    �Channel Labeling
    �USB Port
    �SD Card Slot
    �Expert Mode
    �Sleep Timer
    �4-Item Universal Remote*
    �Logo Light On/Off
    �HDMI� Digital Inputs: 4 (1 Side)
    �ColorStream® HD Component Video Inputs (2)
    �Side A/V / Rear A/V / Rear S-Video: 1/1/1
    �High Res PC Input (S-XGA, 15 pin, D-sub)
    �IR Pass Through
    �Dolby® Digital Optical Output
    �Analog Audio Out (Fixed)

Çok teşekkür ederim, sanırım dediğin gibi Toshiba'yı beklemek en mantıklısı... Zaten gene 3-4bin TL arasını pek geçmek istemiyorum... Sanırım yaz sonu gibi LED paneller yaygınlaşır en azından uygun fiyata daha çok seçeneğimiz olur...

Tekrar teşekkürler...

• ne zaman çıkacak acaba bu model ?
  • daha var janka RGB Ye geçicekler
  • bursa koruparkta

sony W5500 samsung b7000 samsung b651 3 ünü tam olarak yanyana gördüm

W5500 beni tam anlamıyla hayal kırıklığına uğrattı renkler ve görüntü derinliği çok kötüydü onu hemen eledim

b651 ile b7000 e bakınca b7000 de siyah renkler daha siyah beyaz daha beyaz gözüküyor yansıma problemi olduğundan karanlık ortamda daha güzel gözükeceğine eminim.. hareketli sahnelerde de b7000 daha başarılı 4 ms tepkime süresi...

ikiside çok iyi televizyon ama aşağıdaki notu okuyun kafanızdaki sorular netleşicek

LED İN EN BÜYÜK AVANTAJI ŞUDUR...NORMAL LCD LERDE FLORESAN KULLANILDIĞI İÇİN SİYAH RENK YARATIRKEN DİĞER RENKLERDE ETKİLENİYOR KIRMIZIDA SİYAHA YAKLAŞIYOR BÖYLECE DOĞAL RENKLER YARATILAMIYOR... AMA LED DE İSE SİYAH RENK YARATMAK İSTEDİĞİNDE LED LAMBALARI BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ OLDUĞUNDAN SİYAH RENK OLUŞTURACAĞI ZAMAN KENDİSİNİ SÖNDÜRÜYOR BÖYLECE DİĞER RENKLER ETKİLENMİYOR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 25 Mayıs 2009; 22:25:42 >

• Sn.Emre iyi akşamlar

Aşağıda sizin msg dan alıntı yaparak;bazı düzeltmeler yapmak istiyorum>>

LED İN EN BÜYÜK AVANTAJI ŞUDUR...NORMAL LCD LERDE FLORESAN KULLANILDIĞI İÇİN SİYAH RENK YARATIRKEN DİĞER RENKLERDE ETKİLENİYOR KIRMIZIDA SİYAHA YAKLAŞIYOR BÖYLECE DOĞAL RENKLER YARATILAMIYOR... AMA LED DE İSE SİYAH RENK YARATMAK İSTEDİĞİNDE LED LAMBALARI BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ OLDUĞUNDAN SİYAH RENK OLUŞTURACAĞI ZAMAN KENDİSİNİ SÖNDÜRÜYOR BÖYLECE DİĞER RENKLER ETKİLENMİYOR...

Bu arada bu Büyük Harfle yazılan bilgi kimindir sizinmi yoksa bir yerdenmi bunu aldınız??

-Evet Temel böyle ama sistem böyle çalışmıyor!!!

-CCFL sistemi bir tarafa koyarsak,çünkü CCFL bir kere LED in rakibi değil!!

-LED tekniği(bu bir Teknoloji değildir ayrıca,dikkatinizi çekerim ve sistem aslında çokta basittir,sadece adam gibi çalıştırmak
    marifet ve teknik istiyor yani yine "Teknoloji" istemiyor....
    Sistemi bulan Sharp Corp./Japan ve bu sistemi 4 sene kadar önce uygulamıştı ama sistem tarih ve uygulama olarak dahada eskidir!
    Sadece Ticari olarak çıkması belli bir "hiyerarşi" göre olmuştur!

LED çalışmasının bugün bilinen en başarılı örneği Sharp/Sony nin uyguladığı RGB system/Local-dimming uygulamasıdır,yine bugün için
    eldeki mevcut sisteme göre en başarılı uygulaması ise XS1 dedir(fiyatıda onun için araba parasınadır!!)

--En bilinen sıkıntısı pixellerin tam doğru ve adeta nokta atışı şeklinde çalışmamasıdır
    ---bu sistem Local/Zone v.s olarak adlandırılan bölgede Led lerin sayısı ve zone-oranı dolayısıyla yine
    pixeller birebir doğru çalışmıyor,örnek; aydınlanma yapılacağı zaman bir Line veya bölgede aydınlanma
    istenmesede(sistem algılaması olarak)o bölgede pixeller aydınlanabiliyor,genelde sorun Led in sönmesinde
    değil,aydınlanmayı yanlış algılama yaparak(daha doğrusu doğru aydınlanma yapamaması sebebiyle) burada
    pixeller bir kere %100 doğru çalışmıyor,bu konuyu geçmişte yine anlatmıştım,teknik olarak oldukça uzun....

Kısaca bu örnekte RGB(LocalDim.) uzmanlarca kabul edilen en başarılı örneği XS1 olarak devam etmektedir!

-Bir diğer sıkıntı ise Backlight ın;tabiri caizse "kafasına göre" çalışmasıdır,buda LED lerin ciddi bir sıkıntısıdır!
    bunuda anlaşılır biçimde,basitleştirerek vermiştm geçmişte,en basit sıkıntılı çalışması ise,karanlık sahnelerde
    ortaya çıkmaktadır ve sahne örneğin tamamen karanlık ki çıplak gözle bile görülemeyecek!!!bir sahnede
    LED o bölgede adeta sahneyi aydınlatıyor(ama orijinal çekim böyle olmadığı için,burada çekim doğallığı bozulmaktadır)
    kısaca panel o zaman "Termal Kamera")gibi çalışmaktadır ve örneğin Gündüz çekimlerinde bu sıkıntı aydınlanmanın
    fazla gerektiği zamanlarda sorun olmuyor ve CCFL ye göre ciddi bir artısıda oluyor ama iş Gece oldumu,büğün
    sistem değişiyor!!

Bakınız yukarıda alıntı yaptığım yerde ise sadece Renk oluşumu/Siyah tna bahsedilmiş,ama iş sadece öyle değilki!!

A-Renk üretiminin salt LED ilede alakası yoktur!!!CCFL olksada sistem aynıdır,sadece LED in aydınlatmadaki etkisi
    sebebiyle böyle olmaktadır
    B-Doğru set edilmemiş bir panelde LED bile olsa Natural Resim/Ton elde edilemez!!!
    C-Siyah başarısı ise CCFL/LED arasındaki aydınlatma sisteminden dolayıdır,ancak burada LED lerin ciddi bir artısı vardır.
    D-"LED-TV" tanımıda yanlıştır(sadece bir ayrım yapmak ve sistemi ayrı belirtmek için böyle kullanılmaktadır!)!!
    kısaca LED deniyor ama bu bir "LCD" TV dir,çünkü panelde(TV) LCD/LED arasındaki tek fark arka aydınlatmanın değişmiş
    olmasıdır ve ana eleman olan MODÜL bildiğiniz TFT-LCD Modülüdür!!!
    TV demek bugünkü panel teknolojisinde MODÜL demektir,bütün marifet onundur!!

Ama OLED/SED/FED/PLED/TOLED/A-MOLED/P/MOLED v.s gibi yeni/değişik "Teknolojik"(veya CRT tekniğinden üretilmiş örneğin FED/SED gibi)
    sistemlerde farklı bir yapı vardır ve bunlar birer "Teknolojidir" ve bunların hepsinin Patentleri de USA lı dev Teknoloji üreten Firmalar
    ile Üniversitelerinindir!!

++

CCFL/LED arasında elbette çeşitli LED sistemin sıkıntıları olsada oldukça ciddi fark vardır,her ne kadar üreticiler henüz
    ilk nesil panelleri üretiyor olsada,1/2 sene içinde ciddi bir ilerlemede olacaktır LED lehine,LED in artıları yadsınamaz ve bugün
    aldığınız paneller ilk örnekleridir ve bana göre çok erken olsada,bu işlerde yeni nesil panel üretmek üreticiler için oldukça
    yakın sürelerde olmaktadır!!

Modül teknolojisi çok fazla ilerlemiyor ve asıl sıkıntı burada hala devam etmektedir!!!genelde herkes gözden bunu kaçırıyor!
    Bir diğer konu ise Processor(+kullanılan Chipset)konusunda "hala" çok ciddi radikal hiç bir şey üretilemiyor!!!buda genelde
    gözden kaçıyor!! ama "uyanık" üreticiler X İşemci yok Y işlemci adeta birer "Slogan" tarzı hepinizin bildiği tanımlamaları
    kullanıyor ama hala TFT-LCD(CCFL+LED) CR/RT değerlerde istenen seviyede değiller ve bunun sıkıntıları hala devam ediyor!

++

LED;CCFL ye göre bugün için yinede çok ciddi gelişmedir,bunu herkes kabul etmelidir,bir kaç nesil sonrada bu iş oturduğu zaman
    son derece başarılı paneller gelecektir,zaten üreticiler birbirlerini kolluyorlar!!

Bilginize++

• Toshıba şöyle 5.000 seviyelerine gelse çok güzel olur
  • @gogomez

uzak kaldın kardeşim bu ara forumdan :D

quote:

Toshıba şöyle 5.000 seviyelerine gelse çok güzel olur

valla bende çok merak ettim açıkçası..işlemci zaten ps3 ten bilinen cell işlemcisi..200hz tarama led backlight-çözünürlük plus (sd için) özellikler fena açıkçası...ne zaman gelir acep tr ye ? albani üstad varmıdır bi haber bu modeller çıkış tarihi ne zaman ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi groll -- 26 Mayıs 2009; 0:20:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: groll

@gogomez

uzak kaldın kardeşim bu ara forumdan :D

quote:

Toshıba şöyle 5.000 seviyelerine gelse çok güzel olur

valla bende çok merak ettim açıkçası..işlemci zaten ps3 ten bilinen cell işlemcisi..200hz tarama led backlight-çözünürlük plus (sd için) özellikler fena açıkçası...ne zaman gelir acep tr ye ? albani üstad varmıdır bi haber bu modeller çıkış tarihi ne zaman ?

Led RGB değil burası artık kesin ,

PixelPure5G Chipsetli Amerikada çıktı uzman yorumlarını bekliyoruz...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.