Şimdi Ara

Samsun Note5 Servise Verdık 20 iş Günü Doldu Yardım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
1.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Flemenkero

Beni de 2 kiz aradilar az once yine aradilar . Siz goturup siz mi teslim aldiniz dedi. Telefon yok nere teslim aliyom diyince sorunlariniz icin 444 7711 i arayabilirsiniz biz sizi sonra arayalim dedi kapadi

Az once media markt i aradim fatura rica ettim e postama yolliyacaklar 2 saate kadar onu alip direk tuketiciye gidicem.

bende başvurdum tuketıcı heyetıne kısmet
    bırde samsunga yazdım chat ekranından bana SİM CONNECTOR VE LCD EKRAN DEĞİŞTİR Olarak görüntülemekteyim dıye bır şey dedı
    zamanmı kazanıyolar bu şerefsızler anlamadım.
    Birde Ben şikayet edılen yere Samsung Türkiye yazdım sadece siz ne yazdınız

• Hocam bende de ekran ve arka kapak degistirildi yaziyor. Fatura istediler daha erken sonuc alirim diye mediamarkti aradim faturami e posta ile aticaklar. Yarin gelir buyuk ihtimalle yarin gidip halledicem hocam para iadesi icin basvurucam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • varmı gelişme?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanjk

varmı gelişme?

Benim hakem heyeti başvurumda "savunma istendi" yazıyor. Samsungdan savunma istenmiş.

Hakem heyetine gittiğimde bana faturasız işlem yapılmıyor dedi. Hangisine inanayım bilemedim :((

Neyse servisten faturayı alacağım müsait olduğumda. Ama işlemler başladı yani.

Bu arada Samsung TR den aradılar. Teklife bak: Biz sizin değişim işlemleriniz hızlandıralım :))))))))) 8 Şubatta arıyor. 14 Ocaktan beri değişim için bekleyen telefonun değişimini hızlandıracakmış! (Bu arada bu servisle ve çalışanlarla sözleşmenizi feshedin dedim. Tabi ciddiye alınmayacak birşey ama olsun.)

Dedim ki ben servise gidip faturayı isteyeceğim, bana zorluk çıkarmasınlar sizden bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum dedim. O da zorluk çıkarırlarsa bana ulaşın dedi. Bakalım artık. Yarın (14.02.2017) da o kasada telefonu alan bayanın dediği 1 ay süre doluyor. Tabi arayan var mı Elbette yok :)

İşin sonu hakem heyetinin uygulaması olacak.

• carman1tr kullanıcısına yanıt
    bende sadece başvuru tamamlandı diyor.
    Zaten telefonu 2.el almıştım orjınal faturada başka ısım yazıyor nasıl olucak bu durum onu bılmıyorum başvuran benım fatura ısmı farklı ?
    Nasıl bır deliğe düştük
    tam sana yazdım samsungdan bırısı aradaı benı esra diye işlemler tamamlanmış gozukuyor dıo dedım alamadık telefonu degısım olucak o yuzden kaydı kapatıyolarmış onun içinmiş öle bişey varmı dedım.
    Servısle gorşup sıze donucem dedı tam şuan oldu yazarken aradılar

Edit: Evet aramaz diye içimden geçiriyordum ama esra hanım aradı samsung müşteri hızmetlerınden servıs ıle goruşmuş telefonun sıparişi verılmış beklınıyormuşadasdafcsnsodw falan fılan ulaştıgında bilgi verılecekmiş bla bla bla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanjk -- 13 Şubat 2017; 15:8:35 >
  • Bu samsunga ne olmuş ben anlayamadım. Bir buzdolabı aldım samsung telefon hediyeli.samsung telefonu gönderecek sözde 55 gün oldu bugün. Telefon açıyorum müşteri hizmetlerine 60 gün içinde gelecek diyor sanki 5 gün içinde gönderebilecekler.benim iş de hakem heyetine gidecek anlaşılan.

• Hocam benim de servis fişi kayip. Onsuz islem baslatmayalim alehinize gelisirse birdaha dava acamazsiniz dediler. Ben de bugun servise gidip servis fisi alicam bu gun. İnsallah bir sikinti cikarmazlar. Pek inanmiyorum bi sikinti cikarmiyacaklarina da. 3 ocaktan beri degisim bekliyorum beni de arayip hizlandiralim falan derlerse ağır söverim bu sefer.

Hocam faturanin bir sikinti yaratacagini dusunmuyorum. Sonucta 2. El alim satim yasadisi bir sey degil. Ve faturasi sizdeyse cihaz sahibi sizdirsiniz. Hocam benim telefonun sozde 3 hafta once siparisi verilmisti Buyuk tezgaha dustuk be hocam.

• quote:

Hocam benim de servis fişi kayip. Onsuz islem baslatmayalim alehinize gelisirse birdaha dava acamazsiniz dediler. Ben de bugun servise gidip servis fisi alicam bu gun. İnsallah bir sikinti cikarmazlar. Pek inanmiyorum bi sikinti cikarmiyacaklarina da. 3 ocaktan beri degisim bekliyorum beni de arayip hizlandiralim falan derlerse ağır söverim bu sefer.

Hocam faturanin bir sikinti yaratacagini dusunmuyorum. Sonucta 2. El alim satim yasadisi bir sey degil. Ve faturasi sizdeyse cihaz sahibi sizdirsiniz. Hocam benim telefonun sozde 3 hafta once siparisi verilmisti Buyuk tezgaha dustuk be hocam.

habıre gırıp bakıyorum foruma belkı sızden haber gelır benımkı geldı dersınız dıye :)

Ulan varya yemınle başkası anlatsa ınanmazdım bole bı durumua düşecegıme samsung tarafından bır daha ozellıkle ıthalatçı garantılı alıcam
    en azından bunlardan hızlı yaparlar verırler.

• serkanjk kullanıcısına yanıt
    valla hocam ben de aynıydım.

Ben s3de de yine sorun yaşamıştım bi 4 ay kadar servise git gel yapa yapa kullanamamıştım ama avcılar ekmen servisti bu servis en azından en sonunda değişim yapıcaz diyip 1 hafta sonra değiştirmişlerdi. Ailede herkes bi note telefon kullanınca galyana gelip yine aldık yine sıkıntı yine sıkıntı.

Bu gün gittim yine biraz ümitliydim belki getirmişlerdir de haber vermemişlerdir diye ama tabi ki getirmemişler. servis fişini aldım gidip mahkeme başvurusunu yapıcam. şu saatten sonra da 3 tane note 5 de verseler dava sonuçlanana kadar bekliycem gelse bile cihaz almıycam.

Hocam ithalatçı olsa sineye çekicez. Az para verdik az da uğraşıcaz tabi olacak o kadar deyip bekliycez ama sen git hem 300 400 daha fazla verip samsung garantili al hem de böyle rezil ol böyle bi rezillik yok be hocam.
  • quote:

valla hocam ben de aynıydım.

Ben s3de de yine sorun yaşamıştım bi 4 ay kadar servise git gel yapa yapa kullanamamıştım ama avcılar ekmen servisti bu servis en azından en sonunda değişim yapıcaz diyip 1 hafta sonra değiştirmişlerdi. Ailede herkes bi note telefon kullanınca galyana gelip yine aldık yine sıkıntı yine sıkıntı.

Bu gün gittim yine biraz ümitliydim belki getirmişlerdir de haber vermemişlerdir diye ama tabi ki getirmemişler. servis fişini aldım gidip mahkeme başvurusunu yapıcam. şu saatten sonra da 3 tane note 5 de verseler dava sonuçlanana kadar bekliycem gelse bile cihaz almıycam.

Hocam ithalatçı olsa sineye çekicez. Az para verdik az da uğraşıcaz tabi olacak o kadar deyip bekliycez ama sen git hem 300 400 daha fazla verip samsung garantili al hem de böyle rezil ol böyle bi rezillik yok be hocam.

orda sert çıkmadınmı ne bekletıyorsunuz ayıp dıye bişey soylemıyolarmı

Hocam hic agzimi yormadim. Yazik sarf edilen kelimelere yazik. Karsinizda ki soylediklerinizi anlacak ya da yuzu kizaracak , utanacak birisi degil ki ne soylesek bos. Servis fisimi aldim ciktim geldim.

• Evet ithalatçı garantili olsa en azından büyük şirket, böyle yapmaz diyerek yanılgıya düşmezdik. Yazık yani tek kelimeyle.
  • Hocam siz samsunga mi ekmen servise mi dava actiniz ?

Ben samsunga actim acaba ekmene mi acsaydim.

• Beyler ben verdıgınız linkten tuketicisikayeti.gtb.gov.tr den gırıp e devlet şifremle aşagıdakı gıbı yaptım

ama bı cacık olucagını burdanda zannetmıyorum ekmen servısı degıl bence direk samsungu şikayet etmelısın

Samsun Note5 Servise Verdık 20 iş Günü Doldu Yardım

Samsun Note5 Servise Verdık 20 iş Günü Doldu Yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanjk -- 15 Şubat 2017; 11:16:44 >

• Samsung a şikayet yazıyorsunuz.

Ama o belgenin PDF ini indirip imzalayıp İl hakem heyetine vermeniz lazım. Yoksa işleme alınmıyor. Benim işlem tarihim imzalı dilekçeyi verdiğim tarih olarak görünüyor. Hemen ardından Samsung dan savunma istemişler.
  • Ben direk hakem heyetine giderek yaptim internetten yapmadim. Ben de samsungu yazdim . Orada ki hanimefendi bana samsunga ekmen servise veya mediamarkta acabilecegimi bu 3 unun de sorumlu oldugunu soyledi. Media markti aradim orada ki hanimefendi bizim araciligimiz ile yollamadiginiz icin bizler bir sey yapamiyoruz ancak samsu g para iadesi kagidi verir ise yapabiliriz dedi. Bakalim ne olucak 6 aya kadar vaktimiz var.

Sizlere telefon degisimi oldu gel al derlerse napicaksiniz beyler ? Ben ne kadar surerse sursun para iadesi icin beklemeyi dusunuyorum.

İşte ben de ona aldandim hocam para iadesi yapmayinca mahkemeyle ugrasmayim beklemeyim hemen degistirip verirler. Telefonumumdan da memlunum dedim ama gel gor ki ne kimse ilgilendi. Ne kimse sorun cozdu ne de kimse ugrasti. Olan 10 araliktan beri telefonsuz kalan bana oldu.

• quote:

Ben direk hakem heyetine giderek yaptim internetten yapmadim. Ben de samsungu yazdim . Orada ki hanimefendi bana samsunga ekmen servise veya mediamarkta acabilecegimi bu 3 unun de sorumlu oldugunu soyledi. Media markti aradim orada ki hanimefendi bizim araciligimiz ile yollamadiginiz icin bizler bir sey yapamiyoruz ancak samsu g para iadesi kagidi verir ise yapabiliriz dedi. Bakalim ne olucak 6 aya kadar vaktimiz var.

Sizlere telefon degisimi oldu gel al derlerse napicaksiniz beyler ? Ben ne kadar surerse sursun para iadesi icin beklemeyi dusunuyorum.

İşte ben de ona aldandim hocam para iadesi yapmayinca mahkemeyle ugrasmayim beklemeyim hemen degistirip verirler. Telefonumumdan da memlunum dedim ama gel gor ki ne kimse ilgilendi. Ne kimse sorun cozdu ne de kimse ugrasti. Olan 10 araliktan beri telefonsuz kalan bana oldu.

Ya bu ne saçma iş hem ınternetten başvuru yapıyoruz gıdıp bırde ıslak ımzamı atıcaz ıl hakem heyetıne verıp.

Valla ben gıdıp alırım heralde telefonun yenısını.Artık hangısı once olursa.

Tuketıcı hakem heyetını aradım fatura benım usteme dgıl 2.el aldım dedım faturada yazan ısmın başvurması lazımmış ben patladım yani :( ekmenı beklemekten başka çare yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanjk -- 15 Şubat 2017; 13:42:13 >

Yok hocam öyle bir şart. Ürünü satın alan sonsuza dek mi tutacak?

Fatura ve ürün sizde, ürün servis kaydını da siz açtıktan sonra hiç sorun değil. Konuştuğunuz kişiler ya bilmiyor yada bilerek uğraşmamak için size öyle demiş. Benim de fatura adıma değil. Hukuken hakkınız var ben avukat ile görüşmüştüm bunu.
  • Bu sabah samsung'u aradim. Acan beyfendiye mahkeye verdigimi eski cihazimi geri istedigimi, mahkeme sonuclanana kadar cihazimi kullanmak istedigimi soyledim. Cihaziniz tamir edilmis dedi. Olaylari anlattim. Geri arama kaydiniz varmis sizi bilgilendirmis yetkililerimiz, servisin verdigi sureyi beklemeniz gerektigini soyledi. Servisin bana verdigi sure ay sonuydu. Ve bu gun ayin 15 i bu mu sizin ilginiz alakaniz bu mu musteri memluniyetiniz dedim. Bana degisim talebi olusturabiliriz denildi. Olusturmayin istemiyorum degisim artik mahkeme sonucunu bekliyip parami alicam tek istedigim sizden benim eski cihazimi servisten alip alamayacagim bilgisini vermeniz dedim. O da servis ile gorusmeniz gerekiyor diyince ne mesajlarima ne de aramalarima cevap vermiyo servisiniz nasil gecicem iletisime diye baya bi sert ciktim. Gidin servise xorluk cikarirlarsa bizi arayin biz bizzat goruselim servis ile dediler kapattim. Aradan 2.5 saat gecti samsung aradi. Az once servis ile gorustum cihaziniz servise ulasmis. Gidip alabilirsiniz dediler. Servisten hala ses seda yok.

Su an na0cam bilmiyorum. Bi yanim diyo o kadar bekledin git al. Bi yanim diyo alacagin cihaz yine ariza verirse napicam yine ayni rezilligi yaratmiyacaklar mi ? 20 is gunu gecmeseydi yine tamir etkiyeceklerdi telefonumu. Sorunum ses. Adamlar arka kapakla ön cami değiştiriceklermis.

Bir de şu var ben servis degisim talebimi iletmeyince samsungu arayip degisim talebinde bulunmustum. Tabi yine samsunga iletilmedi degisim ve tamir edildi olarak gosterildi. Simdi bu adamlar mahkemeye gidip bu talebimi savunma olarak gosterirlerse napicam mahkeme beni haksiz bulur mu acaba ?

• quote:

Bu sabah samsung'u aradim. Acan beyfendiye mahkeye verdigimi eski cihazimi geri istedigimi, mahkeme sonuclanana kadar cihazimi kullanmak istedigimi soyledim. Cihaziniz tamir edilmis dedi. Olaylari anlattim. Geri arama kaydiniz varmis sizi bilgilendirmis yetkililerimiz, servisin verdigi sureyi beklemeniz gerektigini soyledi. Servisin bana verdigi sure ay sonuydu. Ve bu gun ayin 15 i bu mu sizin ilginiz alakaniz bu mu musteri memluniyetiniz dedim. Bana degisim talebi olusturabiliriz denildi. Olusturmayin istemiyorum degisim artik mahkeme sonucunu bekliyip parami alicam tek istedigim sizden benim eski cihazimi servisten alip alamayacagim bilgisini vermeniz dedim. O da servis ile gorusmeniz gerekiyor diyince ne mesajlarima ne de aramalarima cevap vermiyo servisiniz nasil gecicem iletisime diye baya bi sert ciktim. Gidin servise xorluk cikarirlarsa bizi arayin biz bizzat goruselim servis ile dediler kapattim. Aradan 2.5 saat gecti samsung aradi. Az once servis ile gorustum cihaziniz servise ulasmis. Gidip alabilirsiniz dediler. Servisten hala ses seda yok.

Su an na0cam bilmiyorum. Bi yanim diyo o kadar bekledin git al. Bi yanim diyo alacagin cihaz yine ariza verirse napicam yine ayni rezilligi yaratmiyacaklar mi ? 20 is gunu gecmeseydi yine tamir etkiyeceklerdi telefonumu. Sorunum ses. Adamlar arka kapakla ön cami değiştiriceklermis.

Bir de şu var ben servis degisim talebimi iletmeyince samsungu arayip degisim talebinde bulunmustum. Tabi yine samsunga iletilmedi degisim ve tamir edildi olarak gosterildi. Simdi bu adamlar mahkemeye gidip bu talebimi savunma olarak gosterirlerse napicam mahkeme beni haksiz bulur mu acaba ?

benım anlamadıgım sen degışım için beklemıyormuydun zaten.Sana yenı telefonunu göndermişlermi onumu gıt al dıyorlar.Yoksa eskı telefonunu tamırmı ettıler?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.